Atslēgvārdi:

Ardievas Demakovai, bet tas ir tikai procesa sākums! 10

Labrīt, lasītāji!

Nu tas ir noticis. Kultūras ministre Helēna Demakova ir paziņojusi, ka viņa atteiksies no minētā amata. Vēl vairāk, viņa neatgriezīsies Saeimā (tā ir laba vēsts Vairai Paeglei, kurai ir viens no "Tautas" partijas tā dēvētajiem mīkstajiem mandātiem), un viņa nekandidēs pavasarī gaidāmajās pašvaldību un Eiropas parlamenta vēlēšanās. Premjerministrs H. Demakovas demisiju ir akceptējis.

Iesaki citiem:

Savā skaidrojumā, ministre teica, ka demisijas pamatā ir veselības problēmas, kuru risināšana varētu prasīt vairākus mēnešus. Lai viņai veicas ārstniecības procesā, lai arī viņas pārstāvētās valdības "veiksmes" Latvijas vadīšanā (viņa par kultūras ministri kļuva 2004. gada martā) ir daļēji redzamas apstāklī, ka ārstniecības risinājumu viņa meklē nevis tepat Latvijā, bet gan Parīzē. Taču ne vārda viņa neteica par pēdējo lielāko šmuci viņas dārziņā -- pagājušā gada beigās paslepus parakstīto līgumu par koncertzāles celtniecību. Tāpat viņai nekas īpašs nav bijis sakāms par nekārtībām Latvijas Kultūras fondā, kura vadītājs, Pēteris Bankovskis, ir bijis pagalam mīklains par to, kāpēc fonds nepilda savas saistības un solījumus. H. Demakova bijusi raksturīgs eksemplārs "Tautas" partijas augstprātībā, denunsējot jebkuru, kuram bija kaut kādi iebildumi par jebkuru no viņas ambiciozajiem plāniem, kā arī nesen radio skaidrojot, ka divi no valdības nekompetentākajiem ministriem, proti -- Slakteris un Veldre -- neesot nekompetenti, viņiem vienkārši nav pietiekami labas sabiedriskās attiecības. Sak', ja ir gana labs PR padomdevējs, tad acis varam aizmālēt visiem Latvijas iedzīvotājiem tāpat, kā to centās darīt "Tautas" partijas kādreizējais līderis ar apgalvojumiem par "stabilitātes" garantēšanu.

Lūk, kam, manuprāt, šovakar Doma laukumā jākļūst par galveno prasību. Nevis Saeimas atlaišana ir galvenais jautājums, jo pagaidām tā ir iespēja vienīgi Valsts prezidentam, kurš ir teicis, ka Saeimas atlaišanai vismaz patlaban pamatu neredz. Viņš, starp citu, šodien ir Strasbūrā, un negribot ir jāvelk paraleles ar to, kā viņš bija Ķīnā tad, kad Gruzija dega kara liesmās. Uzrunāt Eiropas Parlamentu, protams, ir būtiska lieta, bet cilvēks, kurš ir atkārtoti teicis, ka vēlas būt "tautas prezidents," arī šoreiz varētu būt kopā ar šo tautas daļu, turklāt ar labāk sagatavotu uzrunu nekā to, kuru viņš pasniedza aizpērnā gada novembrī. Bet tas nu tā. Galvenajam uzsvaram šovakar ir jābūt uz pašu nekompetentāko ministru nomainīšanu. Patlaban Godmanis ir izplatījis dažādus plānus par valdības restrukturizāciju. Raksturīgi šai politiskajai "elitei" ir viņa paziņojums, ka viņš nevienam neko par tiem nestāstīs, iekams nebūs pārliecinājies, ka tos atbalsta koalīcijas partneri. Tipiski -- mēs visu izdomāsim un pēc tam sabiedrībai to pasniegsim kā fait accompli. Taču, ja notiek reorganizācija, tad ir jādomā arī par personālijām, un te nu būtu pareizais brīdis atbrīvoties no Slaktera, Veldres, Rozes un it īpaši Šlesera. Jaunākais piemērs par šī cilvēkbērna attieksmi ir viņa paziņojums, ka būtu "jāpiestāda rēķins" Skandināvu bankām, uz kuru reklāmām Latvijas iedzīvotāji esot "uzķērušies." Tas nu ir viens varens paziņojums no cilvēka, kura pārstāvētā partija Saeimā iekļuva vismaz daļēji pateicoties maldinošai reklāmai, kuras sagatavošanā turklāt partija krietni pārkāpa priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanas noteikumus. Armiju pilnīgi noteikti var vadīt kāds, kurš par militārām lietām zina vairāk, nekā lopkopis. Finanses jāvada kādam, kurš nav pārliecināts, ka ekonomikā ir noticis "nasing spešal." Lauksaimniecībā ir vajadzīga jauna pieeja, process jāvada kādam, kuram Eiropas lauksaimniecības noteikumi tomēr ir svarīgāki par atvaļinājumu un aktu fotografēšanu. Ja vien Godmanim joprojām svarīgākais dzīvē nav koalīcijas "stabilitāte," tad nepārprotami ir laiks pateikt "Tautas" partijai, "zaļajiem zemniekiem" un jā, arī savai partijai, ka ir laiks piemeklēt citus un labākus ministrus. Ja rezerves soliņš ir pārāk īss, laiks raudzīties arī ārpus politiskās "elites."

Derētu aplūkot arī Saeimas komisiju vadību. No Šmita mēs, paldies Dievam, esam atbrīvojušies, bet, piemēram, Nacionālās drošības komisiju noteikti vajag uzticēt kādam citam, nevis Jaundžeikaram, kurš atļāvās ar dubļiem apmētāt visu Latvijas tiesu sistēmu tad, kad atvase iekūlās nepatikšanās, un Loskutova jautājumā izbazūnēja savu viedokli ilgi pirms attiecīgā komisija bija pabeigusi savu darbu. Instance, kura izmeklē korupciju tieslietu sistēmā, noteikti ir jāvada kādam, kurš Lato Lapsas grāmatu par šo tēmu neuzskata par "beletristiku," kā to uzskata Dobelis. Vai pilsonības likuma uzraudzīšana patiešām ir jāuztic Tabūnam, kurš par naturalizācijas procesu ir klaji skeptisks? Nu, nē.

"Pārskatīt attieksmi pret ministriem un komisiju vadītājiem!" -- tas nav gluži tikpat vienkāršs lozungs, kā "Atlaist Saeimu!", bet patlaban tas ir reālāks.

Uz redzēšanos šovakar Doma laukumā un jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (10) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Maris 13.01.2009 20:41
Varbut labak parunasim par prasto,mirstigo,melnstradnieku,kuram nav nekadu prieksrocibu un kuram kaut ka jaizvelk lidz nakamajai algai?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - Kristīnei 13.01.2009 17:09
Celtniecības turpināšanu taupības apstākļos var kaut kādā mērā attaisnot ar vajadzību "sildīt ekonomiku", jo lieli būvdarbu projekti nodrošina darbu simtiem cilvēku (un netieši - arī visiem tiem, kuri viņus apgādā ar dzīvei nepieciešamo).

Savukārt projektu izstrāde (kur labuma guvēji ir nedaudzi arhitekti, no kuriem daļa - ārzemnieki), ir ļoti strīdīgs jautājums. Vēl jo vairāk tādēļ, ka tika pieņemts slepenības apstākļos. Vai tiešām ministriem ir grūti būt godprātīgiem un apstākļos kad dzīvojam uz parāda, daudzmiljonu līgumus pirms parakstīšanas apspriest ar citiem ministriem un Godmani (vēlams - arī ar pārējo sabiedrību)?!

Ja koncertzāles būvniecība jau no paša sākuma ir uzlikta uz tik "šaubīgiem pamatiem" (gan burtiskā nozīmē, gan arī morālā ziņā), tad tas var laika gaitā saindēt visu šo projekta ideju - un koncertzālei uz AB dambja draud risks pārtapt par nesaimnieciskuma un tālāku skandālu piedauzības akmeni - vēl lielākā mērā nekā Dienvidu tiltam vai bibliotēkai.

Nedomāju, ka mūzikas lauciņa pārstāvjiem un visiem citiem, kuri saprotamu iemeslu dēļ vēlas šo koncertzāli, no tā būs kāds ieguvums. H.Demakova rīkojās absolūti bezatbildīgi - un viņa ir parādā mums visiem paskaidrojumu: kādēļ šādas lietas tika darītas pa kluso un kāda vispār bija jēga no J3B aģentūras, ja tā nenodrošina bibliotēkas un koncertzāles projektus no šādām pilnīgi paredzamām un viegli novēršamām sabiedrisko attiecību katastrofām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Agate 13.01.2009 16:16
to Kristīne.
Jā, ne jau par būvniecību, bet līgums par projektēšanu, BET par 6 milj. izbazunētās taupības laikā.. Tfi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristīne 13.01.2009 16:06
Kaut arī man šķiet, ka noslēgt un vēl slepus līgumu pērnā gada beigās bija ļoti neglīts, lai neteiktu vairāk, solis, bet atgādiju Kārlim, kurš tomēr ir žurnālists un atšķir faktus, ka līgums bija par projektēšanu, nevis būvniecību, kas tomēr ir pagalam divas dažādas lietas. sekoju šai lietai tāpēc, ka mana vislielākā vēlme ir, lai Latvijā kādreiz būtu koncertzāle. Lai Helēnai laba veselība!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to to Kārlis 13.01.2009 15:56
Un jūsuprāt Veldre ir tas īstais Aizsardzības ministrs?! Kauns un pazemojums Latvijai!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres 13.01.2009 15:45
Krīzes laikā tirgū iepludinot naudu (pasūtot gasimas pili un koncertzāli), ar multiplikatora efektu pieparaījums tiek stimulēts vairākas reizes. Bet šis mehānisms nav tik efektīvs, ja naudiņa tiek nozagta. Šajā gadījumā man likās interesants Gata komentārs par Helēnu un Kanāriju salām

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zēģelejam 13.01.2009 15:39
Klau, nu nevajag par to Gruziju te nest.
Gruzijā Saakaš* apšaudīja Dienvidosetiju un demarkācijas joslu ar gradiem un īesūtīja tur tankus. To visu rādīja savā TV un to varējā redzēt arī tie kam ir satiņu TV Latvijā.
Tam ar to kas notiek Latvijas valdībā tiešām nav sakars,
Kārli, nevar būt ka Tu esi kazis. Vai var?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to Kārlis 13.01.2009 14:14
runājot par armijas vadīšanu... lūdzu nejauc divas lietas - armiju arī tagad vada profesionāls cilvēks (nu cik par ģenerālmajoru Maklakovu to var teikt, cits jautājums) ar uzplečiem - NBS komandieris. savukārt visās demokrātiskās sistēmās pār armiju (arī citām spēka struktūrām - policija utt.) ir civilā kontrole (un nevis vadība), kuru īsteno valdība (aizsardzības ministrs), parlaments (budžets, valsts aizsardzības koncepcija), prezidents (augstākais vadonis, bet nevis virspavēlnieks), Valsts kontrole (budžeta izlietošana), prokuratūra un tiesa (tiesiskums visās armijas jomās) utt... Latvijas gadījumā ne viens no šiem kontroles veicējiem nav speciālists - visiem ir savas struktūras (ministrijas, biroji, padomnieki), kurām arī jāsniedz precīzs, pamatots skatījums savam priekštāvim attiecīgos jautājumos. absolūti nav svarīgi, lai aizsardzības ministrs būtu nācis no armijas aprindām, jo tad notiks ļaunākais - ar savu militāro pieredzi viņš kļūs par armijas komandieri, nevis kontrolētāju... un tas jau ir pretrunā ar demokrātijas un civilās kontroles pār bruņotajiem spēkiem mērķiem. No Zemessardzes nākušais Kristovskis laikā, kad bija aizsardzības ministrs, reāli komandēja armiju, nostumjot malā armijas militāro komandieri, ieviešot reālu divvaldību armijā, kas kardināli ir pretrunā ar armijas vadības mehānismu - vienvadības principu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 13.01.2009 13:11
Man ir stipra pārliecība, ka Demakova no bibliotēkas un koncertzāles lobēšanas un aizstāvēšanu ar zobiem un nagiem un beigās arī no klusi caur "sētas durvīm" izbīdītā līguma, ieguva pietiekami lielu materiālo labumu, lai tagad varētu pamest politiku uz visu mūžu un doties pavadīt savu pensijas laiku kautkur Bahamu vai Kanāriju salās.
Tā būtu prasti ciniska rīcība no viņas puses, ja vien nebūtu tik traģiska mūsu ekonomikai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

POLS 13.01.2009 12:50
Es būšu. Pilnībā piekrītu, Kārlim

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips