Apcietinājums Latvijas krimināltiesībās

  • Projekta norises laiks: 03.01.2008 - 15.12.2010
  • Projekta izmaksas: 10 223 EUR
  • Finansētājs: Sorosa fonds-Latvija
  • Kontaktpersonas: Andrejs Judins

Apcietinājums ir visstingrākais drošības līdzeklis, kas būtiski ierobežo personas tiesības un brīvības.

Iesaki citiem:

Tā piemērošana ir pieļaujama, ievērojot nepieciešamību mazināt noziedzības līmeni, ātri un sekmīgi izmeklēt krimināllietas un sodīt vainīgās personas. Aizdomās turētā vai apsūdzētā apcietināšana garantē, ka persona neizvairīsies no izmeklēšanas un tiesas, nevarēs tieši apdraudēt un ietekmēt procesā iesaistītās personas, kā arī turpināt noziedzīgās darbības. Tomēr vairākos gadījumos kriminālprocesuālos mērķus var sasniegt, piemērojot aizdomās turētajam vai apsūdzētajam drošības līdzekļus, kas nav saistīti ar brīvības ierobežošanu.

Pētījuma mērķis ir iegūt un izanalizēt situāciju ar drošības līdzekļa – apcietinājums piemērošanu Latvijas Kriminālprocesā, kā arī veicināt vienotās prakses veidošanu šī drošības līdzekļa piemērošanā, kas balstās uz principiem, kas nostiprināti Eiropas Padomes Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā un Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi.

Ar projekta ietvaros tapušo publikāciju var iepazīties šeit.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
6253692926 7f29a1ddc4

Bērnu antisociālās uzvedības mazināšana: agrīnās prevencijas modeļi 63 Autors:Ilona Kronberga, Andrejs Judins, et al

Petijums

Atbalsts viktimizācijas prevencijai Latvijā 80 Autors:Anvars Zavackis, Andrejs Judins, Ilze Dzenovska, Ilona Kronberga, Sanita Sīle

Apciet

Apcietinājums Latvijas kriminālprocesā 4 Autors:Andrejs Judins, Ilona Kronberga