Anta, osta, bonusi un hokejs -- tik greizi, tik greizi 15

Labrīt, lasītāji!

Tik daudz, tik daudz šorīt no tā, kas apliecina visu to, kas mūsu valsts politekonokorumpētajā pārvaldes sistēmā iet greizi, greizi.

Iesaki citiem:

Raugi, 80 Saeimas deputātu iebildumi nav iemesls "Tautas" partijas šefam Segliņam atteikties no Antas Rugātes kandidatūras amatam Saeimas prezidijā. Gadījumā, ja deputāti nemainīs attieksmi par to, kas presē aprakstīts, kā A. Rugātes "nešpetnais" raksturs, TP turpmāk visos balsojumos rīkosies pavisam brīvi. Kāpēc Anta Rugāte, tikai Anta Rugāte un vienīgi Anta Rugāte? To TP nav paskaidrojusi, un taisnība ir tiem, kuri saka, ka partija patlaban uzvedas kā gražīgs bērns, kuram mamma veikalā nepērk kāroto konfekti. Kārtējais pierādījums tam, ka TP valsts neinteresē nemaz. Interesē tikai partijas šauri zīmētās intereses.

Lūk, Rīgas domes buldozers sapriecājies, ka nu dota "zaļā gaisma" Rīgas brīvostas attīstībai ar pilnu klapi un ar pilnu "gāzi grīdā" filozofiju, jo nu reiz esot novākti visi nevajadzīgie "administratīvie šķēršļi." Te der atcerēties divas lietas. Pirmkārt, šie "administratīvie šķēršļi" cita starpā iekļauj arī Satversmes tiesas atzinumu par to, ka brīvostas attīstības plāni ir izstrādāti bez nepieciešamās vides ietekmes analīzes. Protams, tas buldozeram ir pilnīgi pie vienas pakaļas -- leģendāri kļuvuši viņa atzinumi par "putniņiem" un "muļķiem un stulbeņiem," kuri viņus aizsargā. Tiesa, aizvakar buldozers solīja, ka brīvostā arī pēc grandiozās attīstības varēšot dzīvot "putni un cita veida visdažādākie zvēri." Taču tas mūs noved pie otra jautājuma, proti -- šo "visdažādāko zvēru" starpā ir arī cilvēki. Un problēma ar šiem "zvēriem" bija kā uz delnas redzama tad, kad brīvostā draudēja uzsprāgt acetona ciānhidrīna konteiners.

Savukārt te mums ir atzinums no Valsts kontroles, ka par spīti visāda veida bonusu un citu materiālu stimulu aizliegšanai, valsts iestādes tomēr pērn pamanījušās šādos labumos izdāļāt veselu miljonu latu un vairāk. Premjerministrs šorīt televīzijā teica, ka vainīgie tikšot sodīti. Ņemot vērā to, ka "dāsnumu" šajā gadījumā iazrādījušas astoņas valdības ministrijas, jācer, ka viņam ir taisnība, jo lielo zivju ķeršana mūsu valsts nelikumību jomā nekad nav bijusi īpaši veiksmīga.

Tad vēl stāsts par Dinamo hokeja klubu. Šodien Dienā tā šefs atklātā tekstā paziņo, ka plāns vienmēr ir bijis komandu pārdot valstij. "Saprotu, ka daudziem 10 miljoni eiro liekas nenormāli liela nauda, bet tautai un sevišķi valstsvīriem jāsaprot, ka sportam noteikti jāatvēl nauda" -- tā viņš skaidrojis, vēl piebilstot, ka citādi valstij nākšoties daudz vairāk maksāt par medicīnu, noziedzības apkarošanu utt. Man personīgi nav īsti skaidrs, kā šīs lietas līmējas kopā -- vai no tā izriet, ka bez finansējuma, neveseli vai noziedzīgi kļūs hokeja spēlētāji? To nu nezinu, bet Dinamo dzīvi uzsāka kā privāta instance, akcionāru vidū ir arī kādreizējais "stabilitātes garants" Kalvītis un kādreizējais prezidents Ulmanis. Un ir pilnīgi skaidrs, ka krīzes apstākļos valstij hokeja klubs nu reiz ir vajadzīgs apmēram tikpat daudz, kā vetārsta Veldres reiz izlolotais sapnis par ceremoniālu zirgu gvardi bruņoto spēku vajadzībām. Te atkal ir redzama ierastā šeptēšanās. Iepriekš minētais buldozers ir solījis, ka Dinamo varot rēķināties ar naudu no Rīgas brīvostas -- tas nekas, ka tai ar likumu ir aizliegts kaut ko sponsorēt, jo sponsorēšana, lūk, tikšot pārkvalificēta kā "reklamēšana." Acis tiek mestas arī citu uzņēmumu virzienā. Galvenais akcionārs stāstījis, ka, piemēram, savu artavu varētu piemest "trīs četri lielie valsts uzņēmumi -- tādi kā Latvenergo, Lattelecom, Latvijas dzelzceļš, Latvijas valsts meži. (..) Ko tādiem uzņēmumiem nozīmētu katram 3 miljoni? Ir stulbi šo naudu vienkārši noēst." It kā minētajiem uzņēmumiem nebūtu nekā cita, ko ar šo naudu darīt. Piemēram, ziņots, ka Latvenergo šoziem plāno 100 tūkstošiem ģimeņu katrai uzdāvināt elektrību 37 latu vērtībā. Un kāda sakritība! Tur sanāk ... 3,7 miljoni latu. Palīdzēt trūcīgām ģimenēm vai sponsorēt hokeja klubu. Hmm. Ļoti sarežģīta izvēle.

Dzīvojam tālāk. Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns 12.09.2009 21:33
Un šitās provinces sporta halles vispār ir marasms - viena no atbaidošākajām korupcijas izpausmēm. Līdzīgi kā slimnīcu remonti. Kādā tusiņā kāds, šķiet, arhitekts man teica, ka no visiem skolu sporta zāļu utt. projektiem, kurā viņš daudzu gadu garumā piedalījies, TIKAI VIENS nebija iepriekš sarunāts!

Arī pirms tam nekad neesmu sapratis, kā var atrasties budžeta nauda būvēm, bet nav cilvēkiem, kuri tajās strādā. Un tas patiesības mirklis ir pienācis - būs šikas zāles, bet nebūs sporta skolotāju!

Neapšaubu, ka remontus un jaunas būvēs kā tādus vajag... bet samērīgi! Un atbilstoši mazas tautiņas un valstiņas iespējām. Nu, ne jau kā valsts prioritāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns 12.09.2009 21:27
Nepatīk, ja visas lieta jauc kopā. Viena lieta ir sports masām un jauniešiem, bet cita profesionāls sporta klubs. Lai sponsorē sporta skolas, ja vēlas par jauniešiem rūpēties!
Par to lielo sapni par lielo hokeju. Ir latiņas un mērogi, kurus pacelt mazas un nabagas valstiņas vienkērši nevar. Ja šis izrādīsies tāds, tad ar to būs jāsadzīvo.

Nedomāju, ka ir bijis biznesa plāns pilnībā nacionalizēt sporta komandu - tur vienkārši nav nekādas biznesa jēgas, ja iegrūž lielāku naudu kā saņems. Tas drīzāk ir tāds "trekno gadu" prāta aptumsums, kad Dinamo radītājiem šķita, ka nauda birs no visiem galiem un visi to metīs pakaļ. A kādēļ arī ne valsts... Manuprāt, sevišķi raksturīgs Kalvīša domāšanas piemērs.
Bet slaukt valsti un vienlaicīgi paturēt to privātu, tas gan jau ir ejošs binesa plāns. Un tieši tas pašlaik notiek. Iespējams arī, ka sākotnēji bija doma ap šo laiku Dinamo jau uzgrūst valstij par naudu, kas pārsniegs ieguldījumus... bet nesanāca.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm - Andris_2 10.09.2009 12:00
Japiekriit, ka reizeem Streips meedz buut ass vai pashtaisns. Tomeer vinjsh kopumaa ir krietni priekshaa sava aroda braaljiem diskusiju un sarunu vadiishanas jomaa.
Nepiekriitu, ka vinjsh "izverd savas ķengas, uzbudinātu neiecietību". Viedoklju dazhaadiiba, krtika ir taa, kas mums visiem aatraak noraada uz iespeejamaam kljuudaam un ljauj laiciigi taas labot. Streips ljoti pamanaamaa veidaa paliidz mums kritiski un atklaati apskatiit notikumus. Piedevaam savos radio raidiijumos vinjsh ir aarkaartiigi korekts un uzmaniigs izjautaataajs saviem studijas viesiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > gm 10.09.2009 09:55
Kā vecā anekdotē - "Nu kā Tavs vīrs - nedzer takš'? Nedzer gan. Bet labāk būtu dzēris..."
Vai pasaule kļūst jaukāka, kad Streips izverd savas ķengas, uzbudinātu neiecietību par visminimālāko oponēšanu un pat dažreiz perversas lamas - toties gramatiski nevainojami?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 09.09.2009 22:57
Katrs no mums briivi runaajot kljuudaas. Rakstot - arii.
Par VVF jaapiekriit - vinjas valoda bija taalu no pilniibas un to vareeja dzirdeet pat videejais latvietis. Zhurnaalistu un valodnieku braaliiba aarkaartii iecietiigi kluseeja par to. Intervija ar VVF kaadaa senaa Riigas Laikaa bija diezgan smags paarbaudiijums, jo tradicionaali saruna bija atshifreeta preciizi, tieshi kaa vinja bija runaajusi. Ja kaads buutu saacis kjidaat, tad vinjai vareetu klaaties gandriiz tikpat ljauni kaa savulaik vinjas "baltaas lapas" Ainaaram.
Streipam reti kursh vareetu piesieties, jo vinja latvieshu valodas ir stipri labaaka nekaa videejam latvietim. Arii vieteejam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalējs 09.09.2009 09:04
Dinamo pietrūkt naudas. Ja tieši par sporta nozari, tad humors iz dzīves - Sabiles sporta hallei budžetā paredzēja 700 000. Noslēdza līgumus un sāka darbus. Skatīja grozījumus budžetā. Sākumā domāja par samazinājumu uz 400 000, bet beigās nevis "nogrieza", bet "nomušīja" piešķirot 7 000. Simtkārtīgs samazinājums. Super!!! Un parāds pret būvniekiem, protams, ir un nav nokārtots.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 08.09.2009 17:31
Nu bet tad nevajag taisīt tādu lērumu ar ka un kad.Vēl nupat kaut kur televīzijā Zatlers arī kadojās.Ak jā aizmirsu,viņš taču izsprucis no zoodārza,ko daudz var prasīt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 08.09.2009 17:30
Nu bet tad nevajag taisīt tādu lērumu ar ka un kad.Vēl nupat kaut kur televīzijā Zatlers arī kadojās.Ak jā aizmirsu,viņš taču izsprucis no zoodārza,ko daudz var prasīt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aka saka 08.09.2009 17:10
Jūs rakstāt "Kārtējais pierādījums tam, ka TP valsts neinteresē nemaz."Būtu labi,ja varētu atrast partiju Saeimā, kurai valsts interesē vairāk kā sava kabata .TP nav vienīgā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > mustafā 08.09.2009 15:52
Liecieties vienreiz mierā! Katru dienu Jūs te nākat ar vienu un to pašu. Cita starpā varētu konstatēt, ka vārdi "skats" un "tautas" Jūsu tekstā būtu rakstāmi ar lielo burtu. Tāpēc nemeklējiet skabargu cita cilvēka acī, kamēr pašam acī ir baļķis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Konspirators to mustafā 08.09.2009 15:35
Kas Tev ir pret Streipu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 08.09.2009 15:00
Ar dziļu apmierinājumu atradu valodas kļūdas Streipa runas plūsmā.Pēdējos krustpunktos Streips teica''pārdoma par to'',bet tradīcija vārdu pārdomas prasa lietot vienīgi daudzskaitlī,kā vārdu ''debates''.Pēdējā skatā no malas Streips''sapriecājās''nevis vienkārši nopriecājās.Par šo faktu es ļoti apsapriecājos.Vēl atļaušos pieminēt mūsu pensionēto prezidenti,kura visus astoņus gadus teica''atkarājas no''tā vietā,lai teiktu ''atkarīgs no''un neviens viņai neuzdrošinājās aizrādīt mani ieskaitot,tik liela bija mūsu bijība pret VVF.Bet tautas partija,ko lai dara,ja intelektuālais potenciāls iet mazumā,tad traģēdija pārvēršas farsā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pt - Piiters 08.09.2009 14:28
Lai uzlabotu jauniešu veselību un mazinātu noziedzību, lieko naudu lietderīgāk būtu ieguldīt sporta skolās. Profesionālie sportisti parasti neizceļas ar lielisku veselības stāvokli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Piiters 08.09.2009 13:15
Piekrītu, Kārli, tam ko jūs sakiet. Tik jāpiebilst, ka pamatā sports- labāka veselība-mazāka noziedzība (vismaz jauniešu vidū) līmējas kopā ļoti labi, tik piemērs šajā gadījumā izmantots nekorekti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 08.09.2009 12:06
Mazliet briinos, ka LV zhurnaalisti veel liidz shim nav piedaavaajushi lasiitaajiem tuvaakas zinjas par Rugaates "neshpetno" raksturu. Domaaju, ka tam vajadzeetu buut kraashnjam staastam, jo Rugaate politikaa ir jau sen. Jebkuraa gadiijumaa, tik daudz dazhaados veidos tas ir piemineets, bet neviens liidz shim nav iedomaajies tuvaak to aprakstiit, izpeetiit. Tragjikomiskaa kaartaa izraadaas, ka Rugaates personiigaas iipashiibas speejushas ietekmeet valdiibas un liidz ar to valsts stabilitaati. Taadaa gadiijumaa ruupiigam zhurnaalistam sen vajadzeeja atrast slotu ar kuru Rugaate lido uz plenaarseedeem.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips