Andra Amerika pašreklāmas raidījumi 15

Rīgas vicemērs un mediji

Iesaki citiem:


[Ieraksta autore: Iveta Kažoka]

Viens no pirmajiem komentāriem, ko sākot rakstīt šo blogu, dzirdēju no paziņām - "ko tu cepies par sīkumiem, labāk paskaties, cik ērti iekārtojies Andris Ameriks!" Ja mūsu saruna noritēja latviski, tad piesauktais piemērs politiķim ērtajam "aranžējumam" vienmēr bija radio SWH, ja krieviski - radio Baltkom.

Rīgas vicemēra publicitātei veltītie komentāri turpinājās visu šo mēnesi, - pēdējo saņēmu šodien! Tādēļ atradu sevī motivāciju uz mirkli atlikt jau iekavētos apskatus ar iebildēm, piebildēm, sajūsmu un sašutumu par norisēm televīzijā, un tomēr uz mirkli pievērsties Amerika kunga klātbūtnei Latvijas medijos.

Man būs trīs piemēri par divām tēmām:
Nr. 1 - Amerika kā Rīgas vicemēra pašreklāmas raidījumi;
Nr. 2 - PBK intervija ar Ameriku kā Rīgas mēra amata kandidātu.Amerika kā Rīgas vicemēra pašreklāmas raidījumi
Šis ir aptuveni stundu ilgs raidījums latviešu valodā, ražo radio SWH, - ja tic programmai, tiek pārraidīts ceturtdienās. Raidījumam ir analogs arī krievu valodā: radio Baltkom. Periodiskums: reizi nedēļā, dažreiz reizi divās nedēļās

Formāts: ar lielāku vai mazāku pieglaimību raidījuma vadītāji uzdod vai pāradresē Amerikam kā Rīgas vicemēram jautājumus par notiekošo pašvaldībā, parasti par sadzīviskiem jautājumiem, dažkārt lūdzot arī komentēt politiskas aktualitātes. Atzīšos godīgi - ja 2011.gada vēlēšanu ciklos es šādus "raidījumus" vēl spēju klausīties, tad šobrīd riebums pret ko tādu ir tik liels, ka, ārpus nelieliem fragmentiem, stundu izturēt vairs nespēju.

Kur ir šādu raidījumu problēmas?

1. Diezgan skaidri nojaušams, ka šādu raidījumu pamatā, visticamāk, ir kāds "dīls" - proti, neticu, ka kāda redakcija būtu gatava ko tādu veidot brīvprātīgi, par saviem līdzekļiem. Vai tie, kā Mixnews gadījumā (radio Baltkom ir Mixnews sastāvdaļa), varētu būt reklāmas līgumi no Rīgas pašvaldības uzņēmumiem, vai kādas citas norēķinu metodes, bet grūti iedomāties, ka kāda redakcija būtu gatavi vienkārši no laba prāta izveidot kādam politiķim īpašu, gandrīz stundu ilgu raidījumu, un vēl pati to apkalpot. Lieki teikt, ka par jebkuru šādu "aranžējumu", auditorija būtu jāinformē.


2. Var jau teikt, ka pilsētas iedzīvotājiem ir interesants vicemēra viedoklis, un ka raidījumi notiek arī ārpus vēlēšanu laika, BET - tādā gadījumā būtu jāmāk norobežot tīri administratīvais attiecīgās amatpersonas darba saturs no politiskā (proti, starppartiju konkurences). Un, cik nu es varu spriest pēc Baltkom raidījumiem, - šī robežlīnija ne šajā, ne līdzīgā raidījumā ar Ušakovu netiek ievērota. Par SWH man nojausma ir miglaināka: lūdzu, ja kāds šos Zandera vadītos raidījumus tiešām reāli klausās, pastāstiet arī citiem, vai Ameriks tajos tiešām runā tikai par ielu lāpīšanām un kanalizācijas tīrīšanām, vai arī izsakās par politiskajiem konkurentiem!

Protams, ja šiem raidījumiem publiski atklātos slēpta finansiāla aizmugure, tad varētu daudz ko stāstīt par slēptajām reklāmām vai administratīvo resursu ļaunprātīgas izmantošanas aizliegumu, bet konkrētajā situācijā pat tas nav vajadzīgs. Ja ir tā, ka raidījumos kā amatpersonām uzaicinātiem personāžiem dod plašas iespējas "izklāties" arī par starppartiju cīņas jautājumiem, tad ir pārkāpts Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums - kas uzliek par pienākumiem VISĀM raidorganizācijām (jā, arī komerciāliem radio) veicināt viedokļu apmaiņu! Jābūt stipri daudz paralēliem raidījumiem, kur tiktu dota iespēja izteikties citu partiju politiķiem, lai atsvērtu konkrēti Amerikam veltīto stundu. It sevišķi priekšvēlēšanu laikā, kur Andris Ameriks ir tikai viens no kandidātiem.


PBK intervija ar Ameriku kā Rīgas mēra amata kandidātuŠis nav nekas traks, ielieku tikai kā zināma veida paraugu un kuriozu vienlaicīgi. Katrs, to noklausoties, sapratīs, ka intervētājam, maigi sakot, nav sevišķi vienkārši formulēt jautājumus - tie ir pārāk izvērsti un saturiski ar Amerikam labvēlīgu ironiju pārlādēti. Jau pašā sākumā, vēl pirms uzdot pirmo jautājumu, intervētājs "uzdod toni" sūdzoties, ka Vienotība izmantojot nesportiskus paņēmienus, veidojot pret SC vērstu negatīvo kampaņu.

Vienlaikus es nevaru arī neatzīmēt to milzīgo progresu, ko gan šādās intervijās, gan kopējā PBK ziņu programmā redzu, salīdzinot ar 2010. un 2011.gadu. Proti, gods kam gods, vismaz šobrīd dažādi Rīgas domes vēlēšanu kandidāti tiek intervēti aptuveni samērīgās proporcijās, tāpat arī intervijās ar "mīluļiem" ir pazudis totālais cukurs un medus, ko varēja manīt iepriekš. Piemēram, šajā intervijā intervētājs lai gan arī labrāt padūdo līdzi Amerika nedienām, bet tomēr atskaņo arī citu partiju pretenzijas pret vicemēru (izsaimniekošana, misters 20 utt.), liekot Amerikam tās komentēt. Vēl pirms dažiem gadiem kas tāds PBK intervijās attiecībā pret dažām partijām bija teju neiedomājams - par dažiem jautājumiem bija totāls klusums. Vēl tikai iemācīties profesionāli uzdot jautājumus, un būs jau gandrīz labi!

Līdz augstai profesionalitātei vēl kāds laiks ejams, bet šāds formāts un attiekse pret dažādu partiju kandidātiem noteikti ir pret auditoriju godīgāka un atbildīgāka nekā tas, kas notiek SWH vai Baltkom, vai ko PBK varēja redzēt vēl salīdzinoši tik nesen!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Liu Meixiang

Your article is Good, You have a well written and informative blog especially for us.
you cant visiti my website http://99onlinepoker.net/poker-online-deposit-10rb/, thx :)

Tmp author
David Clarke

Our company don't publish written works in the web anf don't use it elsewhere, your paper work is one and only. We are also strictly against plagiarism. Every essay written by the writer is checked for plagiarism to ensure the high quality of paper and secure the high quality. You can order your essay here http://www.perfectessaysonline.com

Tmp author
Robert Mayer

Unfortunately not that good in teh language you wrote your article. It would be really awesome if you prepare the vatiant in English. By te way, if you need help with your artcvle writing, be sure to use the help of this online writing service - http://best-essays-writers.org

Tmp author
hotel frankfurt

Līdz augstai profesionalitātei vēl kāds laiks ejams, bet šāds formāts un attiekse pret dažādu partiju kandidātiem noteikti ir pret auditoriju godīgāka un atbildīgāka nekā tas, kas notiek SWH vai Baltkom, http://www.wyndhamgrandfrankfurt.com/

Tmp author
aspirateur industriel

Līdz augstai profesionalitātei vēl kāds laiks ejams, bet šāds formāts un attiekse pret dažādu partiju kandidātiem noteikti ir pret auditoriju godīgāka un atbildīgāka nekā tas, kas notiek SWH vai Baltkom, http://www.aspirateurindustriel.net

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

lūk, vēl piemēri. SĒ ir savs blogs Ir-ā. liekas - kas tad tur, forši! tikai Ir-a attieksme izpaužas, faktiski katru ierakstu promoutējot tviterī (un viņi ļoti reti vispār kādu rakstu, nerunājot jau par blogiem, publicē caur tviteri). http://www.ir.lv/2013/4/29/pieci-darbi-rigas-pasvaldibas-uznemumos
tas tā. pārdomas.

Gunta 165x152
Gunta Leona

Paldies Kažokai. Turpinājumā varbūt varētu analizēt no sava skatu punkta to, kas ir Lembergs, kāpēc viņš tik bieži rēgojas TV. Arī par priekšvēlēšanu reklāmām kāds vārds derētu - ja Vienotība pati gadiem netiek galā ar Ušakovu un Ameriku, tad tagad rāda reklāmas, pēc kurām Ušakovs un Ameriks ar gudra advokāta palīdzību varētu vērsties tiesā ( likumi ir, tikai tie tiek arī maninīti, parasti tad, kad jau kas noticis iepriekšējam likumam neatbilstošs)

Tmp author
Skatītājs

Šodien notiek mediju tests. Ko rādīs par talkošanu. Ja LTV Panorāma vai TV3 neparādīs Dombrovski ar visu brandžu Strazdumuižā, tad jau tas būs plats solis preses brīvības virzienā.

Tmp author
Es

Tas tiešām bija vislabākais šajā blogā - neesmu dzirdējusi, bet ir viedoklis. Ja riebjas Ameriks, tad autore vismaz varēja censties nesabojāt savu reputāciju. Nevajag izteikt viedokli, tikai tādēļ, ka tāds ir. Izklausās pēc virtuves sarunām.

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Man nav vispār nekādas attieksmes pret Ameriku kā cilvēku. Taču, manuprāt, ir normāli jautāt par to, 1) kādēļ mediji vienam no vēlēšanu kandidātiem velta īpašus raidījumus un 2) cik tas priekšvēlēšanu laikā vispār ir pieņemams. Par klausīšanos/neklausīšanos - skat.mana atbilde zemāk.

Tmp author
jurka

Kā būtu ar kādu komentāru par Aivara pašreklāmas ekrāniem, video, autobusiem un avīzēm? Vakar par to bija jauks raidījums Latvijas radio.

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Šis ir tematisks blogs, kas veltīts tam, kas notiek MEDIJOS. Bet, jā, šo raidījumu esmu dzirdējusi un atzīmējusi kā vienu no profesionālākajiem kampaņas atspoguļojumiem! Sakrāšu vēl dažus līdzīgus, un par tiem uzrakstīšu

Tmp author
Nesapratu

Pilnīgi tukšs ūdens. Beigās izrādījās, ka autore pat nav tos radioraidījumus klausījusies. Totāls uztveres astigmātisms - vieniem (nemīluļiem) redz visu, ko vien var ieraudzīt, citiem (savējiem) neko neredz. Kur šādi paštaisni cilvēki rodas?

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Manuprāt, es diezgan skaidri pateicu - radio Baltkom raidījumus ar mēru un ar Ameriku esmu laiku pa laikam klausījos ļoti ilgi, vismaz vairākus gadus. Tādēļ varu apgalvot, ka tajos var tikt skarta jebkura tēma: gan saimnieciska, gan politiska. Lai atsvaidzinātu priekšstatus un noskaidrotu, kas notiek TAGAD, priekšvēlēšanu laikā, ieslēdzu pašu jaunāko pieejamo podkāstu (22.aprīlis): http://www.mixnews.lv/ru/audio/41 Tā pati aina, kas iepriekšējos gados - jau pirmajās minūtēs "ultraprofesionāls" jautājums par vicemēra brīnišķīgo vojāžu ar riteni. Jums šķiet, ka to ir vērts noklausīties līdz galam?

SWH podkāsti nav pieejami - tur vados no: 1) nedatētā videoarhīva, kuru apskatīju fragmentāri; 2) citu cilvēku pārstāstiem. Par to, kā šie raidījumi izklausās "dzīvē" - man priekšstats nudien ir miglaināks - tādēļ aicināju bloga lasītājus pievienot savus novērojumus.

Ja pārmetiet man selektivitāti, parādiet vēl kādu partiju, kuras šo vēlēšanu kandidātiemir regulāri raidījumi TV vai radio! Zinu, tikai Ameriku un Ušakovu. Ja ir kāds cits - dodiet ziņu!

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

vienotība ar Ir, LRadio, TV3 (īpaši, bet nav jau brīnums, ja savulaik filmēja kampaņu)+NVO iesaiste (providus un pārējās mozaīkas). lūdzu. nav par ko.

Citi autora darbi