Aizliegt kaitīgās ietekmes! 13

Eiropas Parlaments pagājušo nedēļ pieņēma rezolūciju, kurā pauž bažas par Lietuvas parlamentā apstiprinātajiem grozījumiem likumā par nepilngadīgo aizsardzību pret publiskas informācijas kaitīgo ietekmi.

Iesaki citiem:

«Kaitīgo ietekmju» saraksts iekļauj sevī «homoseksuālo, biseksuālo un poligāmo attiecību propagandu». Ja likums stāsies spēkā (kas ir paredzēts 2010.gada 1.martā), tas ļaus aizliegt jebkuru ar homoseksualitāti un biseksualitāti saistītu informāciju publiskajā telpā, it īpaši jau skolās.

Aizbildinoties ar rūpēm par nepilngadīgo aizsardzību, Lietuvas parlaments veicina homofobiju. Jauniešiem ir vajadzīga nevis izolācija no tik plaši un neprecīzi definētām «kaitīgām ietekmēm», bet informācija un izglītība brīvības un iecietības garā.

Jaunievēlētais Eiropas Parlaments iebilda pret homofobiju, ar pārliecinošu vairākumu pieņemot rezolūciju. 4 no 7 Latvijas deputātiem, kas piedalījās balsojumā, atbalstīja rezolūciju. Tie ir kreiso frakciju pārstāvji – Aleksandrs Mirskis (sociāl-demokrāti), Tatjana Ždanoka (zaļie) un Alfrēds Rubiks (apvienotie kreisie), kā arī liberāļu frakciju pārstāvošais Ivars Godmanis.

Savukārt, Inese Vaidere, Krišjānis Kariņš (abi pārstāv Eiropas Tautas partijas frakciju - EPP) un Roberts Zīle (Eiropas konservatīvie un reformisti) nobalsoja pret rezolūciju. Sandra Kalniete (EPP) balsojumā nepiedalījās.

Vaideres un Zīles balsojums nevienu nepārsteidz. Šo politiķu dziļi noraidošā attieksme pret jebkādu minoritāšu, vienalga, etnisko vai seksuālo, tiesībām, ir labi zināma. Iepriekšējā sasaukuma parlamentā viņi balsoja arī pret ES pretdiskriminācijas direktīvu un pret homofobiju nosodošu rezolūciju. Toties Kariņa piesliešanās šai kompānijai tieši šajā jautājumā gan izraisa izbrīnu. Latvijas kontekstā Jaunais Laiks skaitījās relatīvi sociāli progresīva, tātad homoseksuāļiem mazāk naidīga, partija. Grūti saprast Kariņa kunga motivāciju, vēl jo vairāk tāpēc ka EPP frakcijai bija brīvs balsojums, un daudzi tās pārstāvji atbalstīja rezolūciju, piemēram, franču, ziemeļvalstu un dažu citu valstu labējie centristi.

Šis balsojums rada jautājumu, kuram ir tiešais sakars ar Latvijas politiku. Ja divi no trijiem EP deputātiem, kuri pārstāv Jauno Laiku un Pilsonisko Savienību – topošās «demokrātiskās apvienības» kodolu - nenosoda represīvo Lietuvas likumu, vai ir garantijas, ka šī apvienība Latvijā respektēs un veicinās geju, lesbiešu un biseksuāļu tiesības un cīnīsies par visa veida diskriminācijas izskaušanu, saskaņā ar Eiropas vērtībām?

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (13) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 29.09.2009 13:41

vai sabiedrībai un tās dažādajām daļām nāks par labu šādas Lietuvas parlamenta,Eiroparlamenta un savulaik ar Latvijas Saeimas plātīšanās un ākstīšanās?Dziļi šaubos.redzu ģeopolitisku stumdīšanos,kur sabiedrības intereses-tikai aizsegs.
tā kā biedri nav ko te diskusijā stresot un iekarst!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija 28.09.2009 14:43

Diemžēl vairāki no komentētājiem liekulīgi izliekas, ka nesaprot, ka runa nav tikai (un pārsvarā) par seksualitātes 'audzināšanu'. Ja loģiski interpretē jaunu Lietuvas likumu, var sanākt, ka skolā var aizliegt bērnam pieminēt, ka viņš vai viņa vakar bija ciemos pie tantes un tantes draudzenes. Vai pusaudzim aizliegt pieminēt, ka vakar kopā ar vecākiem skatījās filmu 'Wilde'. Tas nozīmētu atjaunot veco laiku tabu uz homoseksualitātes pieminēšanu kā daļu no cilvēku attiecībām, kas atšķirībā no šeit dažu komentētāju pieminētās vardarbības ir neitrāla - tātad, pati par sevi ne laba un ne slikta - tikai daļa no dzīves.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

user 26.09.2009 09:39

Uzskatu, ka tiešām lietuvieši aizgājuši par tālu, kad jau bērniem, kam vēl seksualitāte nav attīstījusies, sāk jau tos motivēt izvēlēties seksualitāti.

Seksualitāte jaunam cilvēkam noskaidrojās pubertātes vecumā. Turklāt ne visi puiši, kas uzvelk mātes kurpes un izmēģina lūpukrāsu beigās izaug homoseksuāli. Ne visas meitenes, kuras spēlējās ar mašīnām un kaujās ar puišiem, izaugs par dominējošo pusīti lezbiešu pārī.

Tāpat uzskatu, ka bērni, kuri pieraduši draudzēties pārsvarā ar sava dzimuma vienaudžiem, pēc pasakas par diviem prinčiem un princesēm noklausīšanās savilks dažas paralēles ar sevi un kā savu princi/princesi visticamāk izvēlēsies tieši savu labāko draugu neatkarīgi no dzimuma un iedzimtās seksualitātes.

Pienākot tīņu vecumam iedzimti heteroseksuāls bērns pēc pirmās intīmās pieredzes var atjēgties, ka viņa dzimuma labākais draugs/draudzene nebūt nav tā labākā izvēle ar ko apprecēties un dzīvot laimīgi līdz mūža galam. Šāda pieredze heteroseksuālam bērnam ir traumējoša.

Morāle: ir vērts bērnus pasargāt no pieaugušo dzīves un tikai pubertātes vecumā sākt šo tolerances audzināšanu un savas seksualitātes apjēgšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

patiesā dzīve 26.09.2009 08:23

Ja grib atspoguļot reālo dzīvi, tad vajag skolā stāstīt gan par izvarošanu, gan par emocionālo un fizisko vardarbību, gan arī par maniaku uzbrukumiem, gan arī par vienaudžu pazemojumiem, gan arī par spīdzināšanām, gan arī narkotiku špricētājiem un zālītes pīpētājiem utt. Vajag daudz un dikti par to stāstīt, jau no bērnu dārza, lai neizaug mums paaudze ar "rozā brillēm".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 25.09.2009 18:34

Starp citu, es gribētu zināt, ko aizstāvēja tie mazo klašu lasāmgrāmatas sastādītāji, kas ielika stāstiņu par zēniem, kas spēlē kārtis. Esmu dzirdējis arī pieprasījumus, ka mācību grāmatās jārāda piedzeršanās gadījumi, jo tie atspoguļojot reālo esamību. Lai man kāds paskaidro, kāpēc šīs domas nedrīkstu uzskatīt par absurdām!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis -> Eldars 25.09.2009 18:13

"....Padome pēc Komisijas priekšlikuma, apspriedusies ar Eiropas Parlamentu, ar vienprātīgu lēmumu var paredzēt attiecīgus pasākumus, lai cīnītos pret diskrimināciju dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, reliģijas vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas dēļ".
======
Te tomēr daudz kas ir aiz ausīm pievilkts - galvenokārt jau tādēļ, ka nekāda diskriminācija te vispār nenotiek.

Viens šāds likums Lietuvā jau ir pieņemts - sk. http://www.lrvs.lt/txt/rysiaisuvisuomene/istatymai/6.pdf (NEPILNAMEČIŲ APSAUGOS NUO NEIGIAMO VIEŠOSIOS INFORMACIJOS
POVEIKIO ĮSTATYMAS - t.i. likums par nepilngadīgo aizsardzību pret negatīvu publiskās informācijas ietekmi). Tas tiek šobrīd Lietuvas Seimā skatīts un papildināts. Eiropas tautas partiju grupas pārstāvis V.Landsberģis ir izteicies, ka šāda EP rezolūcija būšot "dauzīšanās vaļējās durvīs", jo jauns likums vēl nemaz nav līdz galam izdiskutēts un pieņemts. (Sk. http://www.europarl.europa.eu/news/expert/infopress_page/019... )

Ja kādā valstī skolās nedrīkstētu strādāt (vai mācīties) personas atkarībā pēc kāda kritērija - tā, protams, būtu diskriminācija un prasītu ES iejaukšanos. Bet te ir pavisam kas cits - tiek apstrīdētas valsts tiesības uz savu identitāti.

Aplūkosim Francijas piemēru. Kopš 1905.g. klašu telpās nevar būt krucifiksi, kopš 2004.g. nav atļautas hidžab galvassegas. Citās Eiropas valstīs ir citāda gaume un tradīcijas, bet tās ir franču tautas suverēnas tiesības - uzturēt skolās laicīgu vidi. Jo izpratne par laicīgu sabiedrību (Laïcité) ir viens no Francijas valstij būtiskiem principiem. Tam nav nekāda sakara ar cilvēku diskriminēšanu izglītības sistēmā pēc kādas pazīmes.

Tātad - Lietuvas likumdevējs nedara neko principiāli savādāku kā Francijas likumdevējs. Var, protams, uzsākt juridisku kazuistiku, lai atrastu kādas būtiskas atšķirības starp šiem abiem gadījumiem. Bet manuprāt nekādas lielas atšķirības nav. Valsts skolās ir jānodrošina tāda vide, kāda nu attiecīgajā valstī ir pieņemta.

Nevietā piesaukt diskrimināciju, manuprāt, ir bezatbildīgi. Mūsdienās daudziem cilvēkiem krīzes skartajā Eiropā bez kāda objektīva pamata samazina darba algas, par 70% samazina pensijas, zem liela jautājuma ir medicīniskās palīdzības pieejamība, vecāki nevar iekārtot bērnus bērnudārzā - dziļa sociāla krīze izpaužas gan Latvijā, gan Lietuvā. Krieviski ir tāds teiciens - "Снявши голову по волосам не плачут." (Ja tiek norauta galva, tad par matiem neraud.) Es nesaprotu, kādēļ daudzi gudri cilvēki strīdas par "matiem" (par tiesībām nēsāt musulmaņu galvassegas, tiesībām stāstīt homoseksuālas pasakas bērnudārzos), bet aizmirst par galvām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eldars 25.09.2009 16:49

Kalvi, nekādīgi nevar Jums piekrist. Iestājoties Eiropas Savienībā Lietuva, kā jebkura cita valsts, uzņēmās konkrētas saistības, kuras tai ir pienākums pildīt. Piemēram, Līguma par Eiropas Savienību 13. panta 1. punktā teikts, ka: "....Padome pēc Komisijas priekšlikuma, apspriedusies ar Eiropas Parlamentu, ar vienprātīgu lēmumu var paredzēt attiecīgus pasākumus, lai cīnītos pret diskrimināciju dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, reliģijas vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas dēļ".

Tika pieņemtas arī attiecīgās direktīvas, ar kurām ir aizliegta tieša vai netieša diskriminācija, cita starpā, dzimumorientācijas dēļ (starp citu, no iepriekšējā sasaukuma 9 LV deputātiem tikai divi - Zdanoka un Andrejevs - nobalsoja par).

ņemot vērā minēto, Lietuvas prezidente uzlika veto uz šo likumu, ko parlaments ignorēja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis -> Zina 25.09.2009 16:21

Es, starp citu, par homo vispār daudz nedomāju - un Jūsu minēto "stulbo uzskatu" nepropagandēju. Es vienkārši uzskatu, ka Lietuvas likumdevējs ir vairāk kompetents spriest par Lietuvas izglītības satura jautājumiem nekā EP deputāti Rubiks vai Ždanoka. Ja viņi vēlas kaut ko regulēt, tad lai regulē. Vārda brīvību tas nekādi neierobežo - jo ir ļoti daudz visādas informācijas, kuru publicēt drīkst, bet skolu mācību saturā to tomēr neizmanto.

Eiropas Savienības priekšrocība ir tās daudzveidībā. Bet daudzveidība nozīmē to, ka mēs nedodamies uz svešu klosteri ar saviem statūtiem. Dažās Eiropas valstīs meitenes nedrīkst nākt uz skolu ģērbušās hidžab lakatiņos (Francija), citur nedrīkst nēsāt nacistu simboliku (Vācija un Austrija). Es nebrīnītos, ka būtu arī tādas valstis, kur mācību saturā nedrīkst būt perversitātes, vai arī nedrīkst nēsāt marihuānu reklamējošus T-krekliņus.

Izglītības sistēma atspoguļo konkrētās sabiedrības priekšstatus par bērniem labvēlīgu, drošu un audzinošu vidi. Manuprāt, ir ļoti ne-liberāls tāds priekšstats, ka ārvalstniekiem būtu jādiktē Lietuvas sabiedrībai, kādus iekšējās kārtības noteikumus vajag Lietuvas skolās. Tas ir būtisks subsidiaritātes principa pārkāpums - pilnīgs pretstats ES kā brīvas suverēnu valstu apvienības idejai.

Tikpat labi es varu iet uz Jūsu ģimenes dzīvokli un ar hronometru sākt mērīt, vai abu dzimumu ģimenes locekļi vienādi piedalās mājas uzkopšanas darbos. Varbūt mani vada vislabākie nodomi par dzimumu līdztiesību - bet Jums ir pilnas tiesības uzskatīt to par neattaisnojamu ielaušanos jūsu privātajā dzīvē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ilmārs Dzenis 25.09.2009 16:17

tik tiesham tie Latvijas cel cilveek tadi sarrkan komunist vien eehrr...atliek vien tik uz tiem teevzemieshiem palauties...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

no kd 25.09.2009 16:14

Ja ķermenī ir gangrēna, tas mirs ļoti strauji. Pēc pirmā pieļautā Praida pagāja tikai daži gadi un Latvijas valsti piemeklēja katastrofa. Ka tā būs, sāpīgi zināju jau pirmā sodomītu lepnības gājiena laikā. Pat sabiedrības nosacīti gaišās galvas un kustības klusēja, gļēvi tolerēja pret noziedzīgo antimorāli.

Anglosakšu imperiālisms ir reāla pasauli pārvaldoša impērija, kas šobrīd iet bojā un kuras agonijā esam ierauti. Anglijas karalienes galmu, kā lasījām, sargās LGBT un nēģeri :) Tās ir zīmes, kas uzrāda šīs impērijas smieklīgi bēdīgo finālu. Līdzīgu, kāds tas bija izkurtējušajai Romai. Mēs (es, tu, viņš, viņa), kas neapturējām nešķīstas perversijas legalizēšanu mūsu valstī, esam saindējuši visas akas – morālās, politiskās, nacionālās u.tml. Ja LGBT diversantiem netiks aizbāzta mute un viņu ambīcijas netiks neitralizētas, skaistās un iedvesmojošās nākotnes vīzijas varam zīmēt ar pirkstu uz etnogrāfiskā muzeja pirtiņas aprasojušā stikla.

Viss pamatā ir garīgs. Ja svētības vietā sabiedrība pieņēmusi apsēstību, mēmums un kapitulāciju paātrinoša nevarība, kāda valdīja un valda, turpināsies. Grūti aptvert ar prātu: tik daudz brīnišķīgu cilvēku Saeimā un nevienam nekad LGBT sakarā nav bijis sava sakāmā !!! Tā ir reāla diktatūra, kura testē un neitralizē sabiedrību tieši ar LGBT ideoloģiju. Tās pamatā Sorosa, kā ebreja, atriebība Eiropai par holokaustu. LGBT nāves divīzijas ir Sorosa SS (lasi – Sorosa Savervētie) – morālā “krematorija” kurinātāji. Anglosakšu moderno koloniālismu viņš izmanto tā maniakālās atkarības dēļ visiem veidiem un paņēmieniem dominēt pasaulē. Karalienes svītai visi līdzekļi labi, lai tik turētu tautas atkarībā un nespējā pretoties (narkotiku legalizācija, cūku, putnu un citu lopu vīrusi, LGBT, izvirtība, ekonomiska spīdzināšana, tradīciju nihilizācija utt.). Paņēmieni šai kolonizācijai kļuvuši rafinētāki un psiholoģiski iedarbīgāki.

Ja LGBT faktors netiks neitralizēts, tautai dziedināšanas nebūs. Tas nav pravietojums – tas ir garīgā pieredzē, lūgšanā, iekšējās un ārējās psihofiziskās sadursmēs, un novērojumos gūtas pārliecības apgalvojums. Ja nebūs konkrētības attiecībā pret LGBT diktatūru, ar to turpināsim viens otram liecināt, ka mums nerūp mūsu bērnu, jauniešu un sabiedrības nākotnes morālais klimats un jau sagrautās garīgās veselības uzlabošana kopumā. Tik daudz vientuļu solistu enerģijas šai lietā ieguldīts. Vairāki sākotnēji aktīvie pretinieki atslābuši. Arī NoPride, tā pēdējos spēkus izmantojot pašvaldību reklāmas kampaņā, nolūza. Arī Jaunā Paaudze spējīga pieslēgties vien uz praideru aģitpasākumu laiku. Arī katoļu kardināls vai mana sieva vien nevar būt karotāju pulks, ja kopumā visa kristīgā sabiedrība turpina izgaršot savu hronisko mēmumu un tā augļus.

Vēroju visādas programmas, taču tajās neparādās principi un stratēģija, kā izskaust reiz pat impērijas pazudinošu nešķīstību, tāpēc nevienu no šīm materiālistiski ekonomiskajām programmām par pilnu ņemt nevaru. Viss bez fundamentāli garīgas skaidrības jebkurā ideoloģiskā shēmā kļūst sekundārs – gan parlamentārā, gan prezidentālā, gan nacionālā, gan autoritārā. Novēršot uzmanību no primārā un manipulējot ar sekundārām lietām, neviena sistēma nevar nest materiāli un morāli dziedinošus augļus. Ekonomiski labumi vien tautas neglābj. To tikko piedzīvojam.

Latvija ir slima ar perversas nešķīstības gangrēnu. Devianti jaunu kadru rekrūtēšanai dibina kinoklubus, jaunu krodziņu vērēji, ņirgādamies par tautas katastrofu sakarā ar ārstniecības iestāžu slēgšanu, imitē mīzalu dzeršanu, turklāt kreklā ar uzrakstu “Latvija”. Tā visa dēļ mūs kā nāciju strauji apmutē. Pēc Svēto Rakstu un mūsu tautas tradīciju tūkstošgadīgajiem likumiem – pelnīti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zina -> Kalvis 25.09.2009 15:49

Klausieties, nu ko Jūs visu laiku propagandējat to stulbo uzskatu, ka par homo kļūst tikai tad, ja nav attiecīgu "morālo kritēriju". Par homo PIEDZIMST! Saprotat? Tā ka maziem bērniem neko sliktu nespēj nodarīt pasakas, kurās darbojas arī citas seksuālās orientācijas pārstāvji. Bērniem ir jāskaidro, ka pasaulē dzīvo arī homo un ka tas ir ļoti normāli. Gluži tikpat normāli kā citas ādas krāsas cilvēki. Un gluži tikpat normāli kā kalvji un nekalvji mums kaimiņos.
Pamostieties un dzīvojiet šodienā, nevis viduslaikos!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zina -> Kalvis 25.09.2009 15:49

Klausieties, nu ko Jūs visu laiku propagandējat to stulbo uzskatu, ka par homo kļūst tikai tad, ja nav attiecīgu "morālo kritēriju". Par homo PIEDZIMST! Saprotat? Tā ka maziem bērniem neko sliktu nespēj nodarīt pasakas, kurās darbojas arī citas seksuālās orientācijas pārstāvji. Bērniem ir jāskaidro, ka pasaulē dzīvo arī homo un ka tas ir ļoti normāli. Gluži tikpat normāli kā citas ādas krāsas cilvēki. Un gluži tikpat normāli kā kalvji un nekalvji mums kaimiņos.
Pamostieties un dzīvojiet šodienā, nevis viduslaikos!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 25.09.2009 15:44

Lietuvā daži eksperimentētāji bija aizgājuši pārāk tālu - bija sākuši stāstīt pasakas "ar alternatīvu ievirzi" jau bērnudārza vecuma bērniem. Sk. http://politika.lv/blogi/index.php?id=61278 (Marija Golubeva. "King and King" in Lithuania).

Ņemot vērā to, ka bērnudārznieki un skolēni ir lielā mērā "captive audience" - viņi nevar brīvi izvēlēties, ko attiecīgajā dienā klausīties un ko neklausīties (nemaz nerunājot par mazu bērnu ierobežotajām iespējām īstenot saprātīgu izvēli atbilstoši saviem morālajiem kritērijiem), ir tomēr drusku jākontrolē, kāda veida saturs parādās izglītības sistēmā.

Protams, ideālāk būtu, ja satura kontrole notiktu nevis ar valsts likumu, bet gan sadarbībā un dialogā starp izglītības satura veidotājiem, skolotājiem-praktiķiem, bērnu vecākus un skolēnus pārstāvošām organizācijām. T.i. daudzko labāk risināt decentralizēti. Bet katrā ziņā nacionāla līmeņa likums ir daudz labāks nekā Eiropas Savienības vadlīnijas par to, kam ir jābūt skolu mācību saturā (Eiropas tautu nesatricināmās draudzības slavinājumam? alternatīvai seksualitātei? tolerancei pret narkotikām? kam īsti?)

Citi autora darbi
Article article

Par nāvessodu 40 Autors:Eldars Mamedovs

Article article

Vienotības grābekļi 22 Autors:Eldars Mamedovs