17.09.2011 + LGBT 39

Labrīt, lasītāji!

Kādu laiciņu te Politikā.lv esmu ieturējis pauzi, daļēji tāpēc, ka vasarā gribējās palaiskoties, daļēji, lai atpūstos no tiem lasītājiem, kuri par visu ko pēc kārtas grib kašķēties un burkšķēt. Laiskošanās kategorijā varu teikt, ka divas ļoti jaukas nedēļas pavadīju ciemos pie māsām Čikāgā. Zvilnēju un māsas Žubītes balkona, dzēru tēju (no rīta) un alu (pēc tam), izlasīju padsmit grāmatu, jo ikdienas steigā Rīgā ne vienmēr ir laiks lasīt. Biju uz Amerikas neatkarības dienas svinībām ar grandiozu salūtu. Vienā no tur pavadītajām dienām bija liela vētra, kura gāza kokus un izsita elektrību miljonam klientu. Māsas mājā uz sešām stundām, citur uz vairākām dienām.

Iesaki citiem:

Varēju ļaudīm stāstīt, kā šī gada sākumā Latvijā bija pietiekami daudz cilvēku, kuri bez elektrības dzīvoja nedēļām un mēnešiem ilgi. Taču tā bija jau piektā vētra Čikāgā kopš gada sākuma, kas gāza kokus. Pirms pāris nedēļām Mineapolisas pilsētā, kas tomēr ir Amerikas ziemeļos, temperatūras stabiņš uz brīdi pakāpās līdz 50,5 (!!!!) grādiem. Tie, kuri politisku iemeslu dēļ apgalvo, ka klimata maiņas nekādas nav, ir nudien apdauzīti. Bērnam ir skaidrs, ka kaut kas ar to tomēr notiek pavisam slikts, un nevar būt nekādu šaubu, ka vismaz daļēji tas ir pierakstāms tam, ka cilvēki pēdējo 100 gadu laikā mūsu Zemes lodi ir piesārņojuši tā, ka gluži bail.

Savukārt, ja runa ir par kašķīgajiem un bļaurīgajiem Politika.lv lasītājiem, šodien blogs ir daļēji domāts tieši jums. Jā, parunāsim par geju un lezbiešu lietām konkrēti domātot par gaidāmajām ārkārtas Saeimas vēlēšanām.

Šorīt Atkarīgajā Rīta Avīzē ir intervija ar mūžīgo politikāni Aināru Šleseru, kurā ir atrodama šāda domu apmaiņa:

Atkarīgā (Māra Krautmaņa persona): Vienotība uzsver, ka iestājas par Rietumu vērtībām. Par kādām vērtībām ir Šlesera reformu partija?

Šlesers: Latvijā dzīvo kristīgi cilvēki, līdz ar to kristīgās vērtības ir tās, uz kurām mums jābalstās. Stingri jāiestājas par tradicionālām ģimenes vērtībām, nav pieņemamas šīs modernās attiecības, kur notiek laulības starp viena dzimuma partneriem."

Vārdu sakot, "Rietumu vērtības" ir reducējamas uz šo vienu jautājumu. Ne vārda par tādām patiesām Rietumu vērtībām, kā tiesiskums, godīgums, atklātība un, jā, arī iecietība un tolerance. Nemaz nerunājot par to, ka jā, Latvijā ir kristīgi cilvēki, bet ir arī ļoti, ļoti, ļoti daudz cilvēku, kuriem ar organizētu reliģiju nav absolūti nekāda sakara, piedevām tajās "tradicionālajās ģimenes vērtībās" acīmredzot ir iekļaujama lakstošanās ar blondīnēm, kamēr sieva ir laukos (Oskars Kastēns), cilvēks ar divām atsevišķām ģimenēm vienlaicīgi (tiesa, ne no Šlesera partijas, bet neatceros, ka par to "kristīgo vērtību" pārstāvji kādreiz būtu ko teikuši), kā arī pietiekami daudzie cilvēki politikā, kuriem ar vienu sievu/vīru nepietiek, ir šķīrušies un precējušies no jauna. Šajā pēdējā gadījumā "tradicionālo ģimenes vērtību" aktīvistiem nudien derētu ielūkoties Bībelē, kur laulības šķiršana tiek aplūkota ar ļoti skarbu aci.

Lieki teikt, LGBT cilvēki par šo grupējumu nebalsos, ja jau reiz tie ir tik ļoti izslēgti no "vērtībām." Taču arī te ir jautājums par to, kāda ir alternatīva. Otru reizi lielajā politikā startē ironiskā Pēdējā partija, un kandidātu sarakstā ir atrodama arī Mozaikas juridiskā speciāliste Evita Goša un aktīvists Antons Mozaļevskis. Bet vai no tā izriet, ka LGBT cilvēkiem, kuri jūt atbildību par valsts nākotni, būtu par šo partiju jābalso? Baidos, ka ne, jo tā tomēr būs aizmesta balss. Nav absolūti nekādu izredžu, ka Pēdējā partija tiks pāri 5% barjerai, tāpat kā tas ir sakāms par pietiekami daudzām no tām 13 partijām, kuras sevi šogad ir pieteikušas. Reālas izredzes iekļūt Saeimā ir tikai un vienīgi Vienotībai, Zatlera partijai, "zaļajiem zemniekiem," Nacionālstu apvienībai, Saskaņas centram un varbūt Šlesera partijai un šķietami vēstures mēslainē ieslaucītajam PCTVL. Viss. Nekādas "Virsmātes partijas," nekādas partijas "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām," nekādas "Tautas kontroles," un jā, nekādas "Pēdējās partijas." Galvenais 17. septembrī būs ievēlēt vairākumu, kurš tomēr stāvēs un kritīs par tiesiskumu Latvijas republikā. Jā, ir pietiekami lielas problēmas ar Vienotību (iekšējais kašķīgums), Zatlera partiju (ne gluži pārliecinošs kandidātu saraksts) un Nacionālistu apvienību (reizēm tomēr pārāk liels flirts ar radikālismu), taču galva griežas par iespēju, ka nākamo Latvijas valdību varētu veidot Urbanovičs un Lembergs, varbūt kopā ar Šleseru. Pret Krieviju pavērsta valdība, kurai tiesiskums labākajā gadījumā ir abstrakts jēdziens no mācību grāmatām. Tas nu reiz ir kaut kas tāds, kas būtu jānovērš visiem Latvijas pilsoņiem, tajā skaitā arī LGBT cilvēkiem. Ar to es negribu teikt, ka Evita Goša būtu slikta deputāte, taču šis nav tas veids, kā par tādu kļūt.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (39) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nex 26.08.2011 07:45
Kāpēc visur tiek skandēts, ka pārējām "mazajām" partijām nav nekādu izredžu un ka balsošana par tām būs izmesta balss? Žurnālisti tās apriori noraksta, kā rezultātā noraksta arī vēlētāji. Ja VISU partiju pārstāvji vienlīdz bieži piedalītos diskusijās, parādītos presē u.t.t. tad varētu izrādīties, ka pie varas esošie un bijušie zagļi un muļķi (nu ir, ir gandrīz visa 9. un 10. saeima pilna ar tādiem) ir piegriezušies vairāk kā 5% vēlētāju un tā pati, piemēram, Pēdējā partija Saeimā no tiesas varētu iekļūt.
Man no parunāšanās par politiku ar draugiem un paziņām šķiet, ka visas tās partijas, ko Jūs rakstā minat kā spējīgas iekļūt Saeimā, vairāk vai mazāk nepatīk vairāk kā pusei man apkārt esošo cilvēku, mani ieskaitot.
No tiem >50% neapmierināto clv, 10. vai pat 3.-5. daļa tik tiešām varētu nobalsot par Pēdējo partiju - nejokoju(!). BET kā lai balso par partiju, kas tiek padarīta par bezcerīgu?...
Ja žurnālisti pirms vēlēšanām pret visām partijām attiektos vienādi: intervētu, diskutētu u.t.t. ar "mazo" partiju pārstāvjiem tikpat bieži kā ar "lielo" un neteiktu kādas kam ir izredzes, bet ļautu clv brīvi izlemt pašiem - kas arī būtu žurnālistikas un demokrātijas labākais paraugs - varētu atklāties, ka Evita Goša, kuras raksti ir loģiski pamatoti, labi strukturēti un ar skaidru domu (tik tiešām nebūtu slikta deputāte), dabūtu 4 gadus strādāt valsts labā :D Valstij tas būtu tikai ieguvums.
Starp citu, Buldozera partijas reitingi nav neko daudz augstāki par Pēdējo partiju (arī zem 5%), bet viņš katru dieni norēgojas kādās "ziņās" vai "komentāros".
Lielā mērā žurnālisti ar savu darbību palīdz tikt ievēlētiem tiem pašiem zagļiem un muļķiem...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 23.08.2011 22:54
Ceru, ka tauta reiz kļūs gudrāka un cīnīsies par saviem ideāliem, par savām interesēm un idejām. Ceru, ka latvieši pa šiem 20 gadiem ir kļuvuši gudrāki un nepārdosies lētiem solījumiem un priekšvēlēšanu trikiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

... 23.08.2011 21:33
Nesaprotu, kādēļ ar to visu geju lietu Latvijā tiek taisīta tāda problēma, nav taču katolicisma jautājums, lai gan pat katoļticīgās valstīs šī lieta ir sakārtota. Vai varbūt sociālisms - vēlme kontrolēt citu dzīvi un iedoma, ka var citam pateikt, kā pareizi dzīvot. Laikam ir grūti iemācīties atbildēt pašam par sevi, būt pašpietiekamam un pieņemt citus tādi, kādi tie ir. Viss tas tikai ceļš uz tālāku emigrāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


83 23.08.2011 13:33
Valstī pastāv ne tikai neiecietība pret LGBT cilvēkiem, bet arī daudz citu problēmu - gan reālu, gan iedomātu
>>>>>>>>>>
Vai no tā var secināt, ka svarīguma ziņā problēmas iedalās šādi:
1. reālās problēmas
2. iedomātās problēmas
3. lgbt problēmas
?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zinta B. - x 23.08.2011 12:08
Kā jau ierasts - homofobiem porno prātā ;). Par šo pat vairs nav jāsmejas ;). Lielākā daļa Latvijas geju sēž skapī, jo viņiem ir bail.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zinta B. - x 23.08.2011 11:49
Nu, re, ir skaidrs, ka Jūs pat nelasāt (par to spriežu pēc "atbildi es zinu"). Nē, nezināt gan. Valstī pastāv ne tikai neiecietība pret LGBT cilvēkiem, bet arī daudz citu problēmu - gan reālu, gan iedomātu. Un būt gejam ir tieši tāpat kā būt heteroseksuālam, respektīvi, katram cilvēkam jāsastopas ar individālu problēmu loku un aktualitātēm. Vēlreiz uzsveru (ja nu gadās, ka izlasāt), ka geji ir cilvēki, nevis tikai geji (apbrīnoju, ka kādam tas joprojām nav skaidrs!). Piemēram, ir geji, kas ir nacionālistiski un pretkrieviski noskaņoti, kam svarīgāk ir vērsties pret Saskaņas centru un kaut ko no iekšienes mainīt VL geju jautājumā. Tāpat ir naivi iedomāties, ka visi geji vispār interesējas par politiku (tas ir tieši tikpat naivi, kā iedomāties, ka jebkurš negejs interesējas par politiku).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zinta B. - x 23.08.2011 11:18
Tas ir viens no stereotipiem uzskatīt, ka kāda sabiedrības grupa domā vienādi, balso vienādi un visu citu dara vienādi. Vai visas sievietes balso tikai par sievietēm vai ēd vienādu pārtiku? Vai visi ebreji balso tikai par ebrejiem vai klausās vienādu mūziku? Protams, ka ne. Tieši tāpat gejiem ir visdažādākie politiskie uzskati, dažāds izglītības līmenis utt. Kāda cilvēku identificējoša pazīme ir tikai viena no tūkstošiem citu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Kārlis Streips 23.08.2011 10:55
Es ieteiktu aiziet uz Otro Elpu un paskatīties, kādas grāmatas, īpaši bērnu grāmatas, izdeva padomju laikos. Un salīdzināt to (turklāt tās ir tikai grāmatas, no kurām cilvēki labrāt šķīrās)ar to, kas tiek publicēts neatkarīgās Latvijas laikā....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Kārlis Streips 23.08.2011 10:53
Es domāju, ka jūsu bailes lielā mērā līdzinās vietējā mietpilsoņu bailēm no homoseksuāļiem. Varbūt ir vainīgs informācijas trūkums par padomju laiku- kaut vai tas elementārais fakts, ka pēdējos gados izdotā angļu- latviešu latviešu vārdnīca ir nedaudz uzpucēts 1956. gada variants. Tas pirmkārt liecina, ka vārdnīca bija laba, otrkārt, ka mūsdienu neatkarīgās latvijas filologiem uz latviešu valodu ir....Lai gan, protams, ne tikai tas. Piemēram, padomju laikā tulki un tulkotāji bija elite, savukārt tagad ar to nodarbojas katrs, kas spēj pietiekami skaļi sevi reklamēt. Es sevi neuzskatu par nevainojumu- piemēram, manas problēmas ar latviešu valodas sintaksi, jo latviešu valodu augstskolā mācīja tikai gadu, visam 80 cilvēku kursam (tātad nekāda individuāla darba)un pēc tam pārtrauca vispār. Tomēr es šo to sajēdzu no medicīnas, pietiekami, lai redzētu, kādas baismīgas kļūdas pieļauj kolēģi....
Bet valstij, kurā absolūtais vairums tekstu, ir tulkojumi, absolūti nospļauties....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zinta B. - izskūtajam puisim 23.08.2011 10:17
Nu, re, izskatās, ka Jūs esat tāds īstens padomju produkts, kas uzskata, ka citiem par Jums jārūpējas ;). Šobrīd jau tā kā būtu jābūt skaidram, ka pensijas jāpelna pašiem un jārūpējas par ieguldījumiem/īpašumiem, lai varētu nodrošināt savas vecumdienas. To cenšas darīt jebkurš saprātīgs cilvēks, neatkarīgi no seksuālās orientācijas. Nevainoju Jūs, ka Jums apkārt nav atklātu homoseksuāļu ar bērniem - saviem vai adoptētiem, bet viņi ir - ne tikai sakarīgās valstīs, bet arī Latvijā. Starp citu, ir diezgan slimi dzemdēt bērnus tikai tāpēc, lai viņi uzturētu vecākus. Man ļoti žēl Jūsu bērnu (ja Jums tādi ir), jo acīmredzot Jūs viņiem šādu lietu mēgināt ieborēt. Cilvēkiem pašiem ir jāspēj būt atbildīgiem par savu dzīvi un sevi nodrošināt, nevis uzlikt atbildību kādam citam (kā Jūs rakstāt - bērniem). Bez tam cilvēka vērtību nebūt nenosaka bērnu skaits, bet gan viņa intelekts/darbs, kas sniedz ieguldījumu sabiedrības attīstībā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 22.08.2011 10:21
Šlesers atkal izvilcis veco zirdziņu, ar kuru tas jau ne pirmo reizi pārlēks 5% šķērslim. Dīvaini, bet homofobija joprojām "velk". Par visnotaļ sakarīgiem cilvēkiem pēkšņi aizkrīt širmis un loģiskā domāšana izslēdzas, tiklīdz saruna skar homo tēmu. Paši sāk gvelzt galīgas aplamības un atvērtu sirdi uzklausa vēl lielākus gvelzējus. Loģiski domājot, varētu vēl saprast sieviešu nepatiku pret homoseksuāliem vīriešiem (kur skatās, maitas?), bet daudz biežāk to pauž vīrieši. Un to es nespēju saprast. Ja pie bagātīgi klāta galda, kur ir gan cepeši gan nēģi, gan laši utt. utt. viens paziņo, ka viņš, lūk, šito visu nē, viņš esot veģetārietis, vai tad kāds uz viņu dusmojas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 21.08.2011 15:24
kungs> - Nekad Rīgā un visā Latvijā (par Čikāgu es nerakstu) nevajag 'braukt virsū'/aiztikt daudz'bērnu ģimenes māti vai tēvu. Pretējā gadījumā ne tikai internetā, bet arī reālajā dzīvē var nākties iepazīt 'dr.Bērziņa' audzināšanas metodes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 21.08.2011 10:04
>UBI BENE, IBI PATRIA - ?
Gatis Līdums, psihoterapeits:''(..)Loģiski, ka šie jaunie latvieši jūtas vairāk piederīgi Amerikas nekā Latvijas kultūrai. Piemēram, Amerikā dzimušais un augušais Kārlis Streips, kurš žurnāla Santa (nr.10/52, 1996:26.-27.lpp.)sniegtajā intervijā teica sekojošo:'Mana dzimtene ir Amerikas Savienotās Valstis (..)Dzimtene ir tā valsts, kurā tu nāc no mātes miesām un manā gadījumā tā ir Amerika. Ja cilvēks vēlas kreņķēties par dzimtenes saprašanu, tad viņam jāatceras, ka visai trimdas jaunākajai paaudzei dzimtene ir kaut kur citur un dzimtenes mīlestība nozīmē mīlestību pret citu valsti.(..) Es nekad nevēlos būt svešinieks ASV...(..)Kā mudināts, es nonācu Latvijā? Vienmēr esmu teicis: ne māmuļas balss aicināts, ne tautas mīlestības mudināts. Atbraucu tāpēc, ka man te atradās darbs, bija interesanti un man te patika.'' (varāk sk. 'Latvijas un ZiemeļAmerikas latviešu kultūras atšķirības'.Literatūra.Māksla. Mēs. 23.04.98.).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


olegs golovciks 20.08.2011 16:21
No jebkura skata punkta,uz Latvijas ,,demografijas fona,, labaak daudz sievu un beernu,nekaa pidrillas.
Meliigaas Vienotiibas iekljuusana Saeimaa noziimeetu tikai to ,ka ieveerojama tautas dalja atkal uzkaapusi uz,,graabeklja,,.Taa vinjiem arii vajag! Ja Dombrovska ek.politika nav genociids,TAD KAS IR GENOCIIDS,STREIPA KUNGS?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zane 20.08.2011 15:19
Es par ZRP - redzams, ka cilvēki vismaz mēģina kaut ko darīt un neņirgājas par situāciju, pat ja viss ne tik labi izdodas ar pirmo reizi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zane> Jānis Ozols 20.08.2011 15:14
Mājas lapa un twitter konts parāda, ka partija tikai izklaidei. Vispārēji lozungi - kā Vienotības avīzē, ko Zanders jautrā veidā analizēja Dienā.

Nevajag izlikties, ka tiešām nopietni taisās ķerties pie politikas. Pēdējais twitter ieraksts liecina, ka viņiem tikai pasmieties par situāciju un apsmiet tos, kas kaut ko mēģina uzlabot. Tagad nav īstais laiks smieties - valsts situācija neapskaužama, cilvēki masveidīgi pamet valsti. Tādēļ Streipam var tikai piekrist.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

83 20.08.2011 13:30
"Tas nu reiz ir kaut kas tāds, kas būtu jānovērš visiem Latvijas pilsoņiem"

uzzināju, kas man ir jādara. Paldies par instruktāžu :DD

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > hmm 20.08.2011 10:53
Atšķirība starp tām divām ir vienkārša: Šleseram ir pieejami reklāmas resursi un finansējums no līdzīgi domājošiem "biznesmeņiem," kuri PP sapņos nevar rādīties. Visās vēlēšanās pirms kārtas aptaujas pirms vēlēšanām ir rādījušas, ka buldozeram izredžu nav, bet pienāk vēlēšanu diena un rezultāts ir cits. Skumji, bet fakts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


hmm 19.08.2011 23:32
Šlesera partijai reitings ir identisks Pēdējās partijas reitingam, bet Šlesera iekļūšana Saeimā Streipaprāt ir reālas izredzes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Ozols 19.08.2011 23:03
Tā "Pēdējā partija" īstenībā ir "Vīna dzērāju partija". Kā stāsta bijušais "Pēdējās partijas" aktīvists Ansis Ataols Bērziņš, tad vienīgais ar ko nodarbojās šī partija ir vīna dzeršana. Viņi sanāk kopā krogā, izdzer pāris litrus vīna un tikai pēc tam, jau esot pamatīgā pālī, sāk diskusijas par politiku. Tieši pēc šādas sadzeršanas, jau esot attiecīgā kondīcija, tika pieņemts lēmums par premjerministra kandidātu virzīt putnubiedēkli, kuru nodēvēja par "Laimes lāci". Viņi laikam iedvesmojās no slavenajiem Bītliem, kuri savas slavenākās dziesmas esot uzrakstījuši esot zem kaifa. Tā kā Ansis Ataols Bērziņš negribējā regulāri un lielos daudzumos dzert vīnu un uzskatīja, ka ir jādarbojas proktiski un reāli, nevis tikai krogā pie vīna glāzes, tad diemžēl viņu izmeta no partijas. Bet kā esmu dzirdējis, tad šīs "Pēdējās partijas" tradīcijas joprojām esot cieņā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andrejs Oliņš 19.08.2011 19:27
Cilvēks kaut ko atbalsta.
Citos atbalstu nesaskata.
Neko nedara.
----
Efekta nav.


Cilvēks kaut ko atbalsta.
Citos atbalstu nesaskata.
Izsaka savu atbalstu
---
Efekts ir.

Tāpēc nav efekta, ka visi baidās «zaudēt savu balsi» un bāž to tur, kur negribās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Atis Zvanulis 19.08.2011 18:53
Divas piezīmes.Politikā vēl pieklusums,kampaņa vēl nav iešupojusies.Par klimatu.šovasar bija ziņojums,ka satelīt(amerikāņu)atklājuši,ka siltuma noplūde no atmosfēras kosmosā ir jūtami lielāka,nekā teorijā paredzēts,tātad cilvēks savu lomu siltumnīcas efekta izraisīšanā ir nedaudz pārspīlējis.Par krievu premjeru Latvijā.Pielaidi NATO klasificētajai informācijai caur specdienestiem akceptē Štati.Nez vai viņi dos pielaidi Ušakovam premjera krēslā.utt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Grospaps 19.08.2011 18:16
Lai nu Streips atrunā LGBT cilvēkus no balsošanas par PP. Heteroseksuāļus viņš neatrunā...
Par to aizmesto balsi.
Pirmkārt, papildus balss par PP motivēs PP cilvēkus darboties arī turpmāk, un citiem liks padomāt, ka varbūt šī partija ir tā, ar kuru sasaistīties.
Otrkārt, paturpināsim Streipa spriedumus. Ja jau nav vērts balsot par partijām, kam būs mazāk par 5%, vai ir vērts balsot par tiem, kuri nonāks opozīcijā? Pozīcija viņu ieteikumus ignorēs, un viņi tur tikai sēdēs un kuls tukšus salmus. Tā pa vienai vien atmetam potenciālos opozicionārus, līdz paliek viena partija. Bet priekš kam tad vajadzīgas vēlēšanas? Pietiek ar socioloģisko aptauju, kas nosaka uzvarētāju. Un tad arī saeima nav vajadzīga, jo balsojumus diktē frakcijas vadītājs. To tad uz 4 gadiem nosaucam par Latvijas ķēniņu, un lieta darīta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sirpis 19.08.2011 17:44
Jābalso tikai par partijām,kas būs par tās sistēmas lauzšanu,kas mūs ieveda purvā.Pie varas nedrīkst laist tos,kas saimniekoja visus šos 20 gadus.Vislabāk būtu balsot par ZRP! Kāpēc. Ir jadabū 51 % deputātu vietas šai partijai.Lai viņus nevarētu šantažēt ZZS partija.
Protams jauna sistēma ir : Prezidentāla republika, mažoritārtā vēlēšanu sistēma, progresīvais ienākumu nodoklis,dubultpilsonība visiem,kas ir izbraukuši uz ES valstīm.Atjaunot obligāto militāro dienestu!Saeimas samazināšana līdz 51 deputātam.Ministrijas ierēdņu samazināšana uz 50%

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Artūrs Biezais 19.08.2011 17:21
Atkal tas Kārlis ir sācis rakstīt. Bija šeit tik patīkams klusums, bet tagad atkal sāksies nomelnošanas kampaņas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Linda Freimane 19.08.2011 16:56
No vienas puses jāpiekrīt tiem kas saka, ka jo vairāk teiks "nekas nesanāks" jo lielāks būs risks, ka tiešām arī nesanāks - paregojums pats sevi piepildīs. No otras puses pārsteidz reakcija pret to, ka Kārlis izsaka savu viedokli - it kā tas, ka viņš ir gejs nozīmē, ka pēkšņi viņam jāatslēdz sava kritiskā acs un jābūt "lojālam". Tas ir diezgan parasts Latvijas sindroms - "savējos" nedrīkst aiztikt. Man tieši šķiet, ka pateicoties Kārļa komentāram PP ir vēl viena iespēja parādīties medijos, izteikt un argument savu viedokli kā tās līderi šeit arī dara. Demokrātija darbosies tikai tur, kur mēs katrs spēsim ieturēt tikpat augstas prasības pret "savējiem" kā pret svešajiem, un nebaidīsimies izteikt kritiskus vārdus tad, kad uzskatām, ka tiem ir vieta.
ps. Esmu pārliecināta, ka gan Evita, gan Antons būtu vienreizēji deputāti!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Gunta 19.08.2011 15:26
Kārli, priecājos par atgriešanos!Ar interesi vienmēr lasu Jūsu blogus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 19.08.2011 14:25
Pirmkārt, jā, Virsmāte un garais nosaukums ir viens un tas pats, bet tas nekas -- apritē ir abi nosaukumu. Un Zinta, vai Jūs vispār izlasījāt, ko rakstīju? Viss raksts ir par vērtībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Natalija Uspenska 19.08.2011 14:25
Streips nevar saprast kāpēc LV sabiedrībā valda aizspriedumi un bailes pret homoseksuāļiem, kāpēc vairākums neatbalsta līdztiesību seksuālajām minoritātēm. Ieskaties spogulī Kārli, Tavi aizspriedumi pret Latvijas krieviem nav mazāki, ja pat aicini balsot par ksenofobisko VL, lai nedod Dievs krievi nenonāktu valdībā.
Ja Streipam Vienotība šķiet tiesiskuma un godīguma etalons, tad viņam ir īsa atmiņa vai slikta redze. Šaubīgi ziedojumi, deklarācijas, savējie amatos, konkursi u.t.t. u.tjpr.
Mani īpaši neinteresē Pēdējā partija vai LGBT problēmas, kā saka pietiek dzīvē rūpju, bet novēlu Gošas kundzei un Mozoļevska kungam izturību. Zinu pēc pieredzes, ka nepatīkami, ja dunci mugurā iedur savējais.
Un Streipa kungam turpmāk iesaku paklusēt par geju tiesībām, jo savu kolēģu drosmīgo uzdrīkstēšanos ienākt politikā, lai iestātos par savām tiesībam, Streips norēja jau pirmsākumos.
Lai veicas nacionālistiem un godīgajiem divkošiem, tad Streipam būs darbs - varēs pūst un stenēt medijos par savām tiesībām un pieviltajām cerībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Raimonds Strazdiņš 19.08.2011 13:53
Vakardien A. Šlesers izteicās, ka Zatlera rīcība ir visnotaļ ciniska, jo viņš četrus gadus ar politiķiem sēdējis uz vieniem un tiem pašiem dīvāniņiem, kopā ēdis un dzēris... Bet, tiko kā konstatējis, ka viņš netiks pārvēlēts, nedēļu pirms sava termiņa beigām atlaiž Saeimu.:)) Vai Šlesera teiktajam nevarētu piekrist? Protams, ja to teiktu Zurnālists Kārlis, tad vis būtu ok, bet Šlesers - ko nu par viņu:) Šobrīd Kārlis kā guru raksta un ietekmē lasītājus pieņemt lēmumu (to pareizo) balsot par Zatleru, par... (un neesiet muļķi, nebalsojiet par tiem, kuriem, manuprāt, nav vietas Saeima, sabiedrībā, Latvijā)?

Vēlēšanas ir manas attieksmes paušana par vai pret bez guru un citu polittehnologu ieteikumiem. Un ceru, ka tāda būs arī pārējās Latvijas sabiedrības nospiedošais vairākums. Mēs taču esam demokrātiska sabiedrība, ne tā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lauris Baltiņš 19.08.2011 13:50
Ļoti priecājos par atgriešanos!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zinta Bērziņa 19.08.2011 13:44
Šoreiz autors tiešām nošāvis greizi. Baigā "analīze" ;). Ne vārda par partiju programmām un vērtībām. Un, atvainojiet, pateikt, ka Nacionālistu apvienībai "reizēm tomēr pārāk liels flirts ar radikālismu", ir biedējoši. Tas ir stipri, stipri par maigu teikts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vika 19.08.2011 13:38
streips ir reali domajoss . visu cienu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


piekriitu 19.08.2011 13:09
piekritu Hofmanim un Puritim un pt. ja grib mainit sabiedrisko domu, nav ko agitet par balsu nomeshanu zemee, bet labak tiesam izvertet partiju programmas un piedaavaajumu. vel pirms daziem gadiem arii balsojums par visu Latvijai bija pielidzinats balsu nomeshanai zemee, bet tagad..
vajag zurnalistiem domat, ne purkseet.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


alpaka 19.08.2011 13:06
piezimesu, ka virsmates partija un partija briviba...ir viena un taa pati, taa, ka atkal pavirsiibas

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldis Hofmanis 19.08.2011 13:02
Kārli, es visu laiku domāju, ka vēlēšanas ir savas gribas paušana, bet izrādās vēlēšanas ir mazākā ļaunuma izvēle. Skatoties , kas notiek ar latvijas medijiem un žurnālistu atbildību, nedaudz paliek skumji - ir pazudis princips " informē un izglīto" un tā vietā ir stājusies naudas vara un čurnālistika vai žurnālistu personīgā viedokļa paušana.
Atgriežoties pie vēlēšanām - domāju, ka tev ttieši otrādi būtu jābūt priecīgam, ka ir partija, kura atzīst liberālas vērtības ( tai skaitā arī geju un lezbiešu tiesības būt vienlīdzīgiem sabiedrības locekļiem) un par katru cenu jāmēģina aizstāvēt šadu partiju un tās paustās vērtības, jo tikai tad gan politiskā, gan sociālā vide Latvijā uzlabosies.
Un vēl - iedomājies cik daudz cilvēku sabīsies un nenobalsos kā vēlas, jo būs sabaidīti ar visādiem ļaunumiem? Un neapmierinātība turpināsies. Manuprāt pareizāks ceļs ir saukt nevis konkrētas partijas kuras tiks vai netiks, bet gan aicināt cilvēkus domāt un iztirzāt VISU partiju ideoloģiju un programmas. Tad tas būtu Īsta žurnālista cienīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


pt 19.08.2011 13:00
Stratēģiskā domāšana ne vienmēr attaisnojas. Kā mēdz teikt, cilvēks domā, Dievs dara. Ja kāds grib Evitu Gošu un Pēteri Pūrīti Saeimā, tad viņam jābalso par viņiem. Tāda ir vēlēšanu jēga. Aptauju dati nav Saeimas vēlēšanu rezultāti. Un ko nozīmē zaudēta balss - ja es pagājušajās vēlēšanās balsoju par partiju, kas tika ievēlēta, un par kuras atlaišanu es šogad balsoju ar vēl lielāku pārliecību, vai tā nav zaudēta balss?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris Pūrītis 19.08.2011 12:48
Cilvēkam, kurš publiski atzīst savu homoseksuālo orientāciju, Latvijā VISPĀR nav veida, kā kļūt par deputātu. Pat nav veida, kā iekļūt kādā sarakstā. Izņemot Pēdējo partiju. (Jo LGBT savu partiju nedibinās.) Ja Tev nav vajadzīga partija, kas vismaz mēģina lauzt šo kulturālo sienu un pieradināt cilvēkus, ka var būt arī savādāk, tad Tu esi pieņēmis esošo situāciju par labu esam un Tev nav tiesību ne par ko sūdzēties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 19.08.2011 12:14
Sveicu ar atgriešanos, Kārli!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips