Vita Tērauda

Asociētā pētniece un viena no PROVIDUS dibinātājām, kura pirmajos 11 organizācijas darba gados izveidoja PROVIDUS par spēcīgu, ilgtspējīgu dalībnieku Latvijas politikas veidošanā, kā arī uzticamu partneri reģiona un starptautiskā līmenī.

Viena no PROVIDUS dibinātājām un PROVIDUS direktore, kura pirmajos 11 organizācijas darba gados izveidoja PROVIDUS par spēcīgu, ilgtspējīgu dalībnieku Latvijas politikas veidošanā, kā arī uzticamu partneri reģiona un starptautiskā līmenī. Kopš 2013.gada Vita ir PROVIDUS asociētā pētniece. 2013.un 2014.gadā viņa sagatavoja Latvijas ziņojumu Bertelsmana fonda publikācijai Sustainable Governance Index. Kopš 2015.gada augusta vada starptautisko domnīcu tīklu Policy Association for an Open Society.

 

No 1995.-2002.gadam Vita bija Sorosa fonda-Latvija direktore, veicinot Latvijas demokrātisku attīstību caur plašām grantu došanas un darbības programmām tādās jomās kā krimināltiesību reforma, jaunu bilingvālās izglītības modeļu ieviešana, jauniešu apmaiņas programmas, Rīgas Juridiskās augstskolas dibināšana, pilsoniskās sabiedrības attīstība, pārvaldes caurskatāmība un atskaitīšanās, tiesu reforma. Deviņdesmito gadu sākumā viņa bija Valsts reformu ministre, uzsākot pārmaiņas pēcpadomju Latvijas izpildvarā, ieskaitot civildienesta sistēmas un Valsts Administrācijas skolas izveidošanu, informācijas pieejamības un interešu konflikta regulējuma izstrādi, administratīvā procesa ieviešanu, kā arī lēmumu pieņemšanas procesa pilnveidi Ministru kabinetā.

 

PublikācijasProjekti

Lēmumu pieņemšana rīt uz brokastu laiku?
Autors: Vita Tērauda 16.11.2015
Attīstības lielceļš
Autors: Vita Tērauda 17.01.2006
Atklātība politisko partiju finansēšanā

1.februāra līdz 1.jūlijam veiktā projekta galvenais uzmanības objekts bija priekšvēlēšanu kampaņā iztērētā par

Autors: Aivita Putniņa, Jānis Ikstens, Kārlis Streips, Vita Tērauda 09.10.2001
Vēlētāju un ievēlēto amatpersonu tiešās saziņas interneta vietnes www.gudrasgalvas.lv attīstība

14.12.2010 - 21.11.201115 044 EURSorosa fonds – Latvija

Kontaktpersonas: Vita Tērauda