Reinis Āboltiņš

PROVIDUS asociētais politikas pētnieks ar specializāciju enerģētikas politikā. Reinis gatavojis analītiskas publikācijas par nacionālo un ES enerģētikas politiku, kā arī enerģētikas mijiedarbību ar vides un klimata jautājumiem.

reinis.aboltins@providus.lv +371 67039276

PROVIDUS asociētais politikas pētnieks ar specializāciju enerģētikas politikā. Viņš ir analizējis un sagatavojis daudzas analītiskas publikācijas par nacionālo un Eiropas Savienības enerģētikas politiku, kā arī enerģētikas mijiedarbību ar vides un klimata jautājumiem. Reinis ir Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības padomes enerģētikas komitejas loceklis, kā arī pieaicinātais eksperts Ārvalstu investoru padomes Latvijā Enerģētikas un Transporta darba grupās.

 

Viņš lasa mācību kursu “Energopolitika un starptautiskās attiecības” Latvijas Universitātē, kā arī starptautisko humanitāro tiesību lekciju kursu Rīgas Juridiskajā augstskolā. Reinis bieži uzstājas un vada vietējās un starptautiskās konferences par enerģētikas politiku kopumā un specifiski par enerģētisko drošību, atjaunīgajiem energoresursiem un energoefektivitāti.

 

Pirms darba PROVIDUS, Reinis četrus gadus bija valdības attiecību projektu vadītājs privātā konsultāciju uzņēmumā Baltic Communication Partners, specializējoties enerģētikas politikas, enerģētiskās drošības un ES un Krievijas attiecību, kā arī veselības aprūpes jautājumos. Pirms tam viņš strādāja ANO Attīstības programmas Latvijas birojā par programmas vadītāju, Valsts prezidenta kancelejā par padomnieku, Naturalizācijas pārvaldē par priekšnieka padomnieku, kā arī Tieslietu ministrijā par Sabiedrības integrācijas departamenta direktoru.

 

Reinis ir bijis iesaistīts - kā līdzautors vai aktīvs dalībnieks - vairāku būtisku valsts politikas dokumentu sagatavošanā, tai skaitā Nacionālais attīstības plāns, ilgtermiņa ilgtspējīgas attīstības stratēģija Latvija 2030, un valsts programma Sabiedrības integrācija Latvijā.

 

Reinim ir Padujas Universitātes un Lundas Universitātes maģistra grāds starptautiskajās cilvēktiesībās un humanitārajās tiesībās.

 

 

Nozīmīgākās publikācijas

 

Reinis Aboltiņš (2013) Promoting Renewable energy: Current Policies and Developments, in Eastern Partnership Prospects on Energy Efficiency and Renewable Energy, upon request by the European Parliament’s Committee on Foreign Affairs and EURONEST Parliamentary Assembly, Directorate General for External Policies of the Union, European Parliament

 

Reinis Aboltiņš (2013) The Game of Power – the Baltic States and energy security, in: Baltic Rim Economies Quarterly Review, University of Turku (No1, 2013)

 

Reinis Aboltiņš (2011) The Future of Renewable Energy, in: Koranyi, David (ed.), Transatlantic Energy Futures: Strategic Perspectives on Energy Security, Climate Change, and New Technologies in Europe and the United States, Center for Transatlantic Relations, Paul H. Nitze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University.

 

Reinis Aboltiņš (2010) Energy islands in the EU – a challenge to a common EU energy policy. PROVIDUS, Policy Association for an Open Society (PASOS), Local Government and Public Service Reform Initiative of Open Society Foundations. 

 

Nozīmīgākie projekti

 

2010

 

Enerģijas salas Eiropas Savienībā – izaicinājums kopīgai ES enerģētikas politikai.Atbalstīja: Policy Association for an Open Society (PASOS), Local Government and Public Service Reform Initiative of Open Society Foundations. Atbildība projekta ietvaros: pētnieks.

 

PublikācijasProjekti

Enerģētiskās neatkarības papīra pūķis
Autors: Reinis Āboltiņš 05.03.2015
Rīcības plāni skaidrāki par mērķiem
Autors: Reinis Āboltiņš 25.01.2015
Gāzes tirgus liberalizācija Latvijā: situācija un izaicinājumi
Autors: Dace Akule, Reinis Āboltiņš 24.11.2014
Pastāvēs kas pārmainīsies?
Autors: Reinis Āboltiņš 22.10.2014
Enerģētikas politikā teikts viens, darīts kas cits
Autors: Reinis Āboltiņš 18.09.2014
Elektrizētā jezga, jeb atlikts nav atcelts
Autors: Reinis Āboltiņš 09.02.2014
VIDEO: Cilvēktiesības Latvijā – sasniegumi un izaicinājumi
Autors: Reinis Āboltiņš 11.12.2013
Jo mazāk, jo labāk
Autors: Reinis Āboltiņš 10.06.2013
Oksimorons* – enerģētikas labākais draugs
Autors: Reinis Āboltiņš 27.03.2013
Semināri izglītības iestāžu vadītājiem par aktuāliem Eiropas Savienības jautājumiem (2013.gadā)

01.04.2013 - 01.05.20134993,23 LVLEiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļi

Kontaktpersonas: Reinis Āboltiņš
Neatkarīgu ekspertu viedoklis enerģētikas jautājumos

01.10.2011 - 10.12.20122315 EURSorosa fonds – Latvija

Kontaktpersonas: Reinis Āboltiņš