User profile default
Chai
Komentāri (4)
 • Vai tradicionālā kultūra ir izvarošanas kultūra? 39 Autors:Linda Curika

  Komentārs:Chai

  Paldies par rakstu, bieži nesanāk lasīt par šīm tēmām latviski. Ja vēl izdotos to vairāk piesaistīt latviešu dzīvei/ar latviešu dzīves piemēriem, tas būtu tiešām noderīgi. Reizēm mums ir tendence noraidīt šāda veida jautājumus tāpēc vien, ka runājam daudz par to, kas notiek citās valstīs, bet savu statistiku un savus krīzes centrus mazāk citējam. Tā nu lielai daļai tautas šķiet, ka Latvijā jau viss ir kārtībā, jo pie mums nenotiek tā kā Indijā. Es savu bakalaura darbu rakstot dzirdēju gana daudz par izvarošanu un jāteic ka pēc tiem piemēriem spriežot, mums nekas īpaši labāks par citām valstīm nav. Tikai runājam mazāk, kas ir arī daļa problēmas.

 • "Interesanta" konference paredzēta 50 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Chai

  Nu, Vilni, kamēr jums pašam nav deviņus mēnešu jānēsā parazīts vēderā, jums nav absolūti nekādas tiesības runāt par grūtniecībām un kam vajadzētu un kam nevajadzētu viņām būt. Varat piedalīties bērna audzināšanā, ja esat viens no vecākiem vai ja vecāki pieņem jūsu padomu, bet runāt par sieviešu atbildību un par to ka mēs tiekam reducētas uz radījumiem, kas vienkārši papleš kājas, par to nu gan nokaunieties! Mēs esam vairāk kā tikai mūsu dzemdes, mēs esam cilvēki - ja vīriešiem ir iespēja nodarboties ar seksu bez ilglaicīgām sekām, mums arī ir tiesības uz tieši to pašu. Un neviens te nesaka, ka seksam ir jābūt vieglprātīgam vai ka aborti ir laba ideja. Aborti ir nepieciešama nevis laba ideja, it sevišķi tādā sabiedrībā kā Latvija, kur pārtrauktais dzimumakts ir tiešām populāra ideja par kontracepciju. Ja jums tiešām gribas lai būtu mazāk abortu, tad nevis vajag aizliegt un demonizēt sievietes, kas nonāk līdz abortam kaut kādu iemeslu dēļ, bet gan popularizēt prezervatīvus. Mēs, sievietes, neesam ne labākas ne sliktākas par vīriešiem un no mums var sagaidīt tieši tik pat daudz atbildības kā no jebkura cita cilvēka, tāpēc jārēķinās ka reizēm mūsu dēļ vai vīrieša dēļ vai gluži vienkārši apstākļu dēļ dzemdēt bērniņu ir neiespējami vai bīstami. Un ja tā nu ir gadījies, ka grūtniecība iestājusies tad piespiest māti iznēsāt embriju līdz tas piedzimst. Starp citu, ja tas vēl nebija skaidrs, neuzskatu embrijus par bērniem un līdz piedzimšanai arī ne īsti par cilvēkiem. Ja bērns nespēj dzīvot ārpus sievietes organisma, tā nav persona, tas ir (potenciāli) gribēts un mīlēts parazīts.

 • "Interesanta" konference paredzēta 50 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Chai

  Bet vispār, paldies par rakstu. Labi, skaidri uzrakstīta taisnība. Un kas te gribēja zināt, homoseksuāli orientētiem cilvēkiem vispār ir gan tiesības raizēties par 50% cilvēku tiesībām. Ja jums nerūp cilvēku grupas tiesības tāpēc, ka paši neesat viņu starpā, tad kāpēc vispār runāt par jebkādām tiesībām? Neesmu auto vadītāja tāpēc man pilnīgi vienalga par kaut kādām viņu tiesībām izmantot ceļus un būt pasargātiem? Nav sava biznesa, tāpēc uzņēmējdarbības likumam nav nekādas jēgas? Neesmu hroniski slima, tāpēc visi slimie var iet kur viņi grib, mana nodokļu naudiņa viņiem nepalīdzēs? Tā nav cilvēcīga attieksme, tā nevar dzīvot tikai savu interešu lauciņā.

 • "Interesanta" konference paredzēta 50 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Chai

  Nu, tā skumīgi reizēm palasīties kas tēvzemē notiek. Jums taisnība, Streipa kungs, daudzi(as) no mums aizbraukuši uz ārzemēm(mani ieskaitot) daļēji tāpēc, ka smacē tumsonība Latvijā. Mīlu savu zemi un gribu ticēt, ka tautieši spējīgi uz labām lietām bet visa šī abortu būšana mani skumdina un atstāj bezcerīgu. Jau pēc tam, kad izmainīja Satversmi lai tikai, nedod Dies', nesanāktu ka viendzimumu laulības notiek vienā laidā(šausmas, ja tā padomā, divi cilvēki visu priekšā apņemas pavadīt dzīvi kopā, kā tā var?!) bija tāda visai skumja sajūta. Dzīvojot UK aizvien grūtāk būt iecietīgai pret cilvēkiem kuri kaut kādu iemeslu dēļ izlēmuši, ka viņiem ir tiesības mācīt citiem kā dzīvot. Kristieši, vai jums Bībele nemāca netiesāt ļaudis? Nu labi, dara viņi lietas, kas jums nepieņemamas un it kā nepareizas, bet neuztraucieties - par viņu nepareizību gan Dievs tāpat viņus sodīs, jums tur nav ko iejaukties. Un visiem tiem, kuri uztver legālus un drošus abortus kā kaut kādus elles vārtus no kuriem tad spruks ārā visādas šausmas, tak apdomājiet ko jūs runājat. Neviena sieviete visā pasaulē neuztver abortu kā kaut ko vieglu un pašsaprotamu. Mēs visas apzinamies, ko tas nozīmē, nevajag mums bāzt ģīmī mazu bērnu bildītes un ultraskaņas un ko vēl ne, tā jau sajūta diezgan sūdīga. Viss, ko panāksiet ar abortu aizliegšanu būs nelegāli aborti(kuru rezultātā sievietes mirs procesa laikā, bet tā jau nav svēta dzīvība vairs, vai ne?) vai vienkārši mēs masveidā izceļosim uz valstīm kur jutīsimies drošas un pasargātas. Es vispār nedomāju, ka vīriešiem vajadzētu būt jebkādai teikšanai šajos jautājumos. Ne viņiem kādreiz bijis aborts, ne būs, un viņiem nekad nebūs jāiznēsā negribēts bērniņš. Nez kāpēc visi nemetas sajūsmā adoptēt visus vecāku negribētos bērnus, varbūt vispirms sāciet ar tiem.