Dd 20130227 8028
Madara Peipiņa

Komentāri (3)
 • Latvijas iespējas Arktikā 4 Autors:Providus

  Komentārs:Madara Peipiņa

  Arktika ir viena no tām pasaules daļām, kas līdz šim ir ārkārtīgi cietusi no klimata pārmaiņām, un savākt no tās (ļoti dārgi, sarežģīti, un bīstami iegūstamos) fosilās enerģijas resursus, kas klimata pārmaiņas vēl tikai saasinās un paātrinās, būtu ļoti tuvredzīgi, arī no Latvijas perspektīvas raugoties, jo, lai gan šobrīd tas tā nešķiet, bet klimata pārmaiņu ietekmi mēs noteikti jutīsim arī naudiskā izteiksmē. ES Arktiskās politikas īsajā aprakstā (http://eeas.europa.eu/arctic_region/) klimata pārmaiņas un ilgtspējīga resursu apsaimniekošana ir pieminētas vairākas reizes, tādēļ ir grūti iedomāties, ka ES, kas sevi pozicionē kā klimata pārmaiņu samazināšanas līderi, tagad ies un līdzās Krievijai sāks urbt naftu. Drīzāk ES (un līdz ar to) uzdevums/misija varētu būt pasargāt Arktiku no pārējo "interesentu" negausības un pasargāt no dabas un vides katastrofām, kuru sekas pēc tam jutīs visa pasaule.

 • Kādēļ dzīvot Latvijā? Ideja par globālu Latviju 45 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Madara Peipiņa

  Iveta, paldies par rakstu - šī ir tēma, par kuru ir sanācis daudz runāt un domāt pēdējo divu nedēļu laikā, kad uz Ziemassvētkiem mājās un ciemos ir atbraukuši tuvi draugi un ģimenes locekļi, kas dzīvo, strādā, mācās un vienkārši IR citur. Daudziem no viņiem ir ļoti personīgi stāsti, kādēļ viņi šobrīd nevar un negrib atgriezties Latvijā. Viens no šiem stāstiem ir ļoti tieši saistīts ar izglītības sistēmu visos tās līmeņos - tā kā šim cilvēkam darbības joma ir ļoti saistīta ar akadēmisko vidi un zinātni, kamēr nebūs krasu pārmaiņu izglītībā, viņš atpakaļ visdrīzāk nebrauks. Citiem nebūšana Latvijā saistās ar mērogu un vērienu - tie vienkārši ir par mazu. Mani novērojumi liecina, ka Latvijas vērtību un dotās iespējas palīdz novērtēt vairāki faktori: 1) spēja ielikt sevi lielākā, globālā kontekstā, redzēt "lielo bildi", un tam ļoti palīdz, ja cilvēkam ir bijusi iespēja kādu laika posmu dzīvot dažādās pasaules vietās; 2) vēlēšanās un prasmes pašam veidot savu dzīvi un vidi sev apkārt, spēja līdz-radīt, nevis tikai patērēt un sagaidīt no citiem; 3) laimes sajūtas un dzīves kvalitātes mērīšana/uztvere nevis materiālās vienībās, bet pēc citiem indikatoriem, kas ietver attiecības, spēju sevi pilnveidot un īstenot, iespējas palīdzēt citiem un līdzveidot vidi sev apārt.

 • "Pie jūras dzīve mana, tads likten’s man ir lemts…" 3 Autors:Madara Peipiņa

  Komentārs:Madara Peipiņa

  Gati, paldies par komentāru. Baltijas jūras problemātika ir visai komplicēta, un viena raksta ietvaros to būtu grūti apskatīt un analizēt. Nedaudz precīzāk tās ir iezīmētas šeit: http://homoecos.lv/lv/baltijas-jura , taču, ja ir vēlme uzzināt vairāk, tad noteikti vari sazināties ar mums un mēs pastāstīsim gan to, kādas tieši ir problēmas, gan to, kādi ir iespējamie risinājumi, gan arī to, kur meklēt vairāk informācijas.