User profile default
Maija Deķe
Komentāri (7)
 • Pusotra stunda pie Uzvaras pieminekļa 9.maijā 12 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Maija Deķe

  Vienīgais jautājums, ar kādu uzvaru viņi viens otru apsveica? Vai uzvaru pār savām ambīcijām- bet kāpēc tad Georgija lentītes? Vai uzvaru pār etnisko naidu? Bet kāpēc tad puikiņām tika doti karodzini ar uzrakstu- "na Berlin"? Diemžēl es braucu garām tramvajā, kad divu pieturu garumā, atverot satiksmes līdzekļa durvis, skanēja rēcošs armijas vīru koris. Tas atsit velēšanos ienirt notikumā.

 • Rīga — Sodoma — Rīga 11 Autors:Providus

  Komentārs:Maija Deķe

  Par Šmitu man mazs priekšstats, bet savureiz nobrīnījos, kāpēc publiskos gājienos nedodas vienroči, vienkāji, tuberkuloznieki, ratiņkrēslos braucošie, distrofiķi un no lieka svara apgrūtināti ļaudis. Kāpēc gadu no gada sabiedrība tiek piespiesta atbalstīt tikai vienu minoritāti, pašu bīstamāko tautas reproduktīvajai veselībai? Var jau uzskatīt, ka pašiznīcināšanās tieksmes modernajā sabiedrībā(ķīmizētā pārtika, neveselīgais dzīvesveids u.t.t.) nav Dieva sods Sodomai un Gomorai, bet tikpat labi to var saprast arī tā. Racionāli domāt nenozīmē domāt saprātīgi, tā arī ir tikai viena cilvēciskās apziņas šķautne.

 • Nevelciet valsts robežu pie Latgales! 7 Autors:Providus

  Komentārs:Maija Deķe

  Man pēc šī visa, komplektā ar "Ir" atrodamo rakstu par Rubikiem, radies dīvains jautājums. Rubikam ir plāni Latgales ekonomikas atveseļošanai: linu, kaņepju audzēšana, Jēkabpils cukurfabrikas atjaunošana un attiecīgi visu to nozaru balstīšana, kas fabrikai nepieciešama. Viņš ir SC biedrs, un Latgalē šī partija daudzviet ir vadošā - kāpēc partijas biedra idejas netiek realizētas? Kāpēc tiek uzturēti mīti, ka Latgale ir pamesta un aizmirsta, ja pašiem rokās visas kārtis? Varbūt tiešām labāk ir zvejot netīrā ūdenī?

 • Piemet, piemet žagariņu, labo vecenīt!* 4 Autors:Providus

  Komentārs:Maija Deķe

  Latviešu kopiena esot netālredzīga- bet sociologi lieto aplamus terminus un tas pat nav tuvredzīgi. Tapēc, ka konfliktē nevis etniskas grupas, bet "Homo sovieticus", kas neizmirst, atražo sev līdzīgos, un lieto krievu valodu- ar Latvijas pilsoņiem, kas sen jau dala neatkarīgās republikas priecīgās un bēdīgās dienas bez konfliktiem savā starpā. Un kamēr šī līnija tiks speciāli diskutēta nepareizā terminoloģijā, būs ļoti daudz savstarpēju aizvainojumu. Un pie vainas būs rakstītāji, nevis politiķi.

 • Zaļais zirdziņš referendumā 53 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Maija Deķe

  Pirms pāris dienam man ienāca prātā diezgan drausms sižets- liberālis ļauj pedofilam izvarot savu bērnu, jo 1) tas ir pedofila cilvēktiesības, 2) bērna dvēseli pilnveidos ciešanas un apjēga, ka katram ir tiesības uz savu intīmo laimi. Bet ja bez melna humora - sadzīvē viss normāli, šķiet, latviešus pat vairāk ciena -15. trolejbuss ir rādītājs. Nekādas psihozes....

 • Stipras jūtas vai aģitācija? 2 Autors:Providus

  Komentārs:Maija Deķe

  Aiz prieka par viedokļu dažādību aitiņas iespruka mežā katra sava virzienā. Kopš tās dienas par ganāmpulku neviens vairs nerunā.

 • Latvija. Vairs ne pārejas sabiedrība. 20 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Maija Deķe

  Vladimiram- varētu domāt, ka Latvijā cilvēki to vien darījuši, kā atspērušies neļauj cittautiešiem naturalizēties. Tā nu gan nav, un tā 1/7iedzīvotāju varētu nedaudz piepūlēties un negaidīt līdaku, kas atrisinās visas problēmas no Austrumiem, bet paši noregulēt savu statusu un ne jau ar referendumu palīdzību. Neskaitāmas reizes ir minēti piemēri no Eiropas valstu sadzīves un nekur 1/7 nediktē savus noteikumus pārējiem iedzīvotājiem- izņemot bruņotos konfliktus. Bet tas jau ir ārpus civilizācijas normām.