User profile default
Alīna Samīte
Komentāri (7)
 • Uzmanību: agresīvs deputāts! Ko darīt? 52 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Alīna Samīte

  Nepabaidījos retvītot raksta linku, kaut noteikti tas man maksās vēl dažus sekotājus, kā tas notika vakar. Labs autores raksts. Pamatots, jo Saeimas deputātu ētikas kodekss liedz ļaunprātīgi izmantot savu varu. Žēl, ka tautas kalpi aizmirst, ka pašu agresīvā un neadekvātā rīcība, it īpaši pret likumsargiem, legalizē arī noteiktai sabiedrības daļai šādu uzvedību. Nepatīkami, ja afekta stāvoklī deputāts izturas kā jebkurš pilsonis, bet, tad atceras savas privilēģijas, un cenšas padarīt bezspēcīgu savu dusmu upuri, to iebiedējot, lieliski zinot, ka arī viņam, kā varas pārstāvim, ir savas uzvedības normas, ko diktē likums. Amatpersonai ir savas korektas situāciju regulējošās sviras, kas palīdz negraut Saeimas prestižu, un atsevišķu deputātu tēlu. Domājams, ka mans doktora darbs būs par Saeimas uzvedības normām, labs topošā diplomdarba par LR Ministru kabineta ētikas kodeksa izstrādi turpinājums. Paldies par ideju.

 • Jaunais trijjūgs 70 Autors:Providus

  Komentārs:Alīna Samīte

  Pārsteidzoši labi argumentēts video blogs. Belte kā - neizlēmīgs, bezatbildīgs ģenerāldirektors, kurš nepārzinās savu darbinieku darbu, lai aizstāvētu to veidotos raidījumus. Īpaši, gribu izcelt Straustiņas ceļa vārdus - Ņesterovam, kuram, kā burvju māksliniekam būs jāiemācās noformēt neko, lai pasniegtu skatītājiem, saglabājot LTV reitingus. Pēdējā laika spilgtākais skaidrojums Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu lēmumam, kurš pasaka, kāpēc īsti bija visa ažiotāža medijos.

 • Sastrēgušais Metalurgs 8 Autors:Reinis Āboltiņš

  Komentārs:Alīna Samīte

  Iesākšu ar citātu, kas vislabāk raksturo traģikomisko situāciju “Jaunākā ierosme pārdalīt Liepājas metalurga maksājamo OIK citām elektrības lietotāju grupām nozīmē, ka LM vadība uzskata par lielisku risinājumu uzņēmuma OIK likt samaksāt saviem darbiniekiem tajā brīdī, kad viņi mājās ieslēgs gaismu, gludekli, radio vai televizoru”. Diemžēl, dzīvojot Liepājā ir nācies redzēt nabadzību, kas valda, apdzisušos skatienus. Daudzi jau tagad ir nobažījušies, ka varētu zaudēt jau tā niecīgos ienākumus. Citi izvēlas meklēt vieglāku darbu, jo LM strādājot par krāvēju var nomaksāt tikai komunālos maksājumus. Lielākā daļa LM darbinieku studijā centās sekot līdz notiekošajam, izprast, kurš gan ir vainīgs – OIK, akcionāri vai direktors. Tomēr cēloņsakarību ķēde liecina, ja kaut reizi valsts palīdzētu nelaimē nokļuvušajiem, un sauktu pie atbildības vainīgos, iespējams, EM nenāktos risināt problēmu ar “īpašo labvēlību” saņemt gribētājiem. Noslēgumā vien vēlos piebilst, ka jārisina jautājums ar sabiedrības izglītošanu par AER, jo daudzi, arī Kurzemes pusē to uzskata par lielāko ļaunumu enerģijas tarifu pieaugšanā. Tāpēc akli priecāsies par algas pieaugumu, kas aizies kārtējam Latvenergo rēķinam, padarot par varoņiem, tos, kuri šo uzslavu nav pelnījuši. Situāciju Liepājas metalurgs vajadzētu izvērtēt ar enerģētikas nozari saistītiem ekspertiem. Šādu krīzes attīstības scenāriju Sastrēgumstunda nepiedāvāja, jo tā ir vieglāk...

 • Kāds kultūras ministrs Latvijai vajadzīgs? 21 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Alīna Samīte

  "Šo bloga ierakstu sākšu ar interešu atrunu: man nekad neko nav vajadzējis, un arī šobrīd neko nevajag no Kultūras ministrijas". Atruna tiešām ir "interesanta", kas robežojas ar absurdu situāciju. Varbūt cienījamā Kažokas kundze nekad nav apmeklējusi: teātra izrādes, Latvijas Nacionālo operu, koncertus, Dziesmu svētkus, lasījusi latviešu autoru daiļliteratūru, ja tik pārliecinoši paziņo, ka nekad nav bijusi nepieciešamība pēc Kultūras ministrijas koordinētajiem pakalpojumiem? Ja būtu jāiesaka palasīt ārzemju interesentiem latviešu literatūru, tad labākais autors ir Zigmunds Skujiņš, kurš lieliski spējis atainot Latvijas realitāti ar bagātīgu vārdu krājuma palīdzību. Jums būtu pienācis laiks atbrīvoties no valodas sārņa "bišku", tā vietā labāk lietot "mazliet". Vai arī, ja nav iespējams izvairīties, vācu valodas vārdu bißchen, no kura tas cēlies. Jaunai dāmai neklātos lietot sarunvalodas vārdu, ko savā ikdienas runā pielieto 80 gadīgi sirmgalvji.

 • Esmu Saeimā tā kā pa jokam 7 Autors:Providus

  Komentārs:Alīna Samīte

  Biežo Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēžu kavējumu rezultātā, bija jau amizanta intervija TV3, tomēr šeit indivīds ir pārspējis pats sevi, parādot intelektuālā bada pērles. Būs vien jāpiekrīt Janim Ž, ka jāveic intervijas, lai atkārtoti šādi pēc pseidopolitologu viedokļa tikai "kuriozi" gadījumi Saeimā vairs netiktu ievēlēti.

 • Prognozējams. Un vēl profesionālis 5 Autors:Providus

  Komentārs:Alīna Samīte

  Ar lielu interesi izlasīju interviju, konstruktīva saruna, kas bāzējas uz pārdomātiem jautājumiem. Vienīgi "rūgtuma piegarša" paliek pēc stereotipiska jautājuma par Krievijas Federācijas politikas ietekmi uz Eiropas Savienības darbību. Šāda sarunas novirzīšanas marginālā lietderība, var atsaukties vienīgi uz nestabilo valodas politikas jautājumu, kas vēlāk arī tika atspoguļota rakstā.

 • Lai... lai... lai... lai...! 5 Autors:Providus

  Komentārs:Alīna Samīte

  Beidzot nopublicēts ilgi gaidītais raksts, kurš atspoguļo reālo Latvijas mediju situāciju bez izskaistinājumiem. Sērīgi komiski ir virsraksti ziņu portālos, vai žurnālistu centieni dienas svarīgākās ziņas "notušēt" ar it kā svarīgāku notikumu. Veselības aptaujas atbilžu varianti un KNAB nesen veiktā aptauja, par korupciju, laikam ilgi paliks pilsoņu atmiņā. Paldies, raksta autorei.