User profile default
Nellija Ločmele

Žurnāla "Ir" galvenā redaktore

Komentāri (3)
 • Atsaukumi, nepatiesi fakti un kleptokrātija 8 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Nellija Ločmele

  Vēl man dīvaina šķiet slēpšanās aiz "Viedokļa". Lūk, "Ir" jau savā atbildes rakstā norāda, ka tas lūk esot Ozoliņa viedoklis nevis ziņa un viedoklis var būt jebkāds --------------------- IR nevis "slēpjas" aiz "viedokļa", bet norāda uz būtisku apstākli - atšķirībā no ziņām, viedokļos ir iespējams paust vērtējumu, viedokļi var būt arī ļoti kritiski un nepatīkami. Protams, viedoklim jābūt pamatotam. Taču lai iesūdzētu tiesā par viedokli, ir jābūt nopietnākam iemeslam nekā vienkārši nepatikai pret šo viedokli, kā tas ir šajā Ušakova gadījumā, kuram vienkārši ir cits viedoklis nekā Ozoliņam. Ziņas ir fakti - tie vai nu ir patiesi, vai nepatiesi, savukārt viedokļi nav ziņas, tie ir vērtībās balstīti secinājumi. Kā zinām, vieni un tie paši fakti var izraisīt dažādos cilvēkos ļoti dažādus vērtējumus. Rudenī cilvēki vienā un tajā pašā pilsētā staigā viens mētelī, cits šortos, laikam vienam šķiet auksti, otram, nē, lai gan temperatūra laukā ir viena un tā pati priekš abiem. Tāpat ir cilvēki, kuriem zagšana neliekas nekas sevišķs, un ir cilvēki, kuri gatavi zaglim nocirst roku.

 • Miglas zonā 10 Autors:Providus

  Komentārs:Nellija Ločmele

  Lasot šo viedokli man radās iespaids, ka Jums trūkst pilnas informācijas par notikušo, tāpēc vēlos precizēt dažas lietas. 1)negatīvi vērtēto studiju programmu sarakstu IR ieguva no konfidenciāla un uzticama avota un nolēma nodot atklātībai, taču pēc publicēšanas tajā atklājās 1 būtiska kļūda - augstskolai RISEBA bija piedēvētas augstskolas EISHEBA programmas, bet šī augstkola sarakstā vispār neparādījās. Tiklīdz mēs šo kļūdu noskaidrojām, tā nekavējoši publicējām labojumu ir.lv (jau virsrakstā skaidri norādot uz kļūdu) un atvainojāmies visiem iesaistītajiem. Kļūdas labojumu un atvainošanos esam publicējuši arī tuvākajā žurnāla numurā šonedēļ. Vienlaikus man šķiet patiešām būtisks fakts, ka šī kļūda bija oficiālā (lai arī ierobežotas pieejamības) ziņojumā, kas bija nonācis mūsu rīcībā - respektīvi, tā nebija kāda pārrakstīšanās vai tehnisks pārpratums. Kaut arī šī kļūda mūs ļoti nepatīkami pārsteidza un sarūgtināja, tomēr manā skatījumā tā nekādi neatceļ saraksta publiskošanas jēgu. Tāpēc man ir prieks, ka pateicību un atbalstu par saraksta publiskošanu mums izteica arī RISEBA vadība, kaut arī tieši šīs augstskolas rezultāti bija kļūdaini atspoguļoti. 2)Pēc saraksta publicēšanas mēs precizējām arī konkrēto studiju līmeni dažām "izbrāķētajām" programmām. Tas bija nepieciešams, jo publicētajā sarakstā bijām izsvītrojuši programmu identifikācijas numurus un atstājuši tikai nosaukumus, bet atsevišķos gadījumos tas radīja pārpratumus - tad, ja viens un tas pats nosaukums ir vairākām programmām, kas piedāvā atšķirīgu studiju līmeni (bakalaura, maģistra, profesionālo). Piemēram, šāds precizējums bija vajadzīgs par RTU elektronikas programmu, jo negatīvi bija novērtēta koledžas līmeņa programma, bet pārējos līmeņos problēmu nebija. Šos precizējumus tieši tāpat veicām maksimāli operatīvi, skaidri identificējot un atvainojoties. 3)Esmu gandarīta, ka AIP nedēļu pēc tam, kad IR publiskoja negatīvi vērtētās programmas, tomēr mainīja savu lēmumu un publiskoja oficiālo, pilno novērtējuma sarakstu. Domāju, ka bez mūsu publikācijas un tās radītā spiediena tas nebūtu noticis. AIP lēmums slēpt šos vērtējuma rezultātus no reflektantiem un plašākas publikas man šķiet pilnīgi absurds, ņemot vērā, ka eksperti vērtēšanu bija pilnīgi pabeiguši un šo projektu finansē nodokļu maksātāji. Nepubliskot šos rezultātus ir kļūda, mēs uz to norādījām un nepārprotami aicinājām AIP šo kļūdu labot - parūpēties par studentu interesēm, nevis augstskolu ērtībām.

 • Brīnumu gaidot 10 Autors:Providus

  Komentārs:Nellija Ločmele

  Ivar, jauks pamflets ar vairākiem feiniem citātiem, paldies! Bet kāpēc sadaļa par Zatleru ir TIK nebaudāmi pavirša? Nu kā var 3 oligarhu kontroli 10. Saeimā (kam ārkārtas vēlēšanas pārvilka treknu svītru) salīdzināt ar kaut kādu Olšteina amatu SM? Neredzēt reālos ieguvumus no Saeimas atlaišanas - to vajag prast! Tev tas izdevās.