P 62492
Līdzdalībnieki

Šajā blogā vairāki autori apraksta savu līdzdalības pieredzi vietējā, Latvijas vai plašākā mērogā. Mēs aicinām nevis parunāties vai pasūdzēties par lietām, kas uzlabojamas vai maināmas, virtuvē vai draugu lokā, bet reāli rīkoties un pastāstīt par savu pieredzi citiem.

Vai esi informējis pašvaldību par šūpolēm, kas bīstamas bērnu dzīvībai? Vai esi ierosinājis izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā? Vai esi rakstījis deputātam, atgādinot pirmsvēlēšanu solījumus? Varbūt esi parakstījies pret mežu izciršanu Brazīlijā? Šie ir tikai daži piemēri no mūsu pieredzes. Reizēm šī pieredze bijusi pozitīva – tika sasniegts vēlamais rezultāts, reizēm – nē, taču mēs ceram, ka tā dos iedvesmu un padomus citiem, kuri var nonākt tādā pašā vai līdzīgā situācijā.


Līdzdalības piemērus mēs aprakstīsim pēc iespējas konkrēti, pievienojot saites uz mājas lapām, apmeklētāju centru adreses, tālruņu numurus utt.

Ja arī Tu gribi pastāstīti savu līdzdalības pieredzi, raksti jakobsone@providus.lv

P 62492

Līdzdalības prioritāte Latvijas prezidentūrā 

Autors:Līdzdalībnieki

Autore: Linda Jākobsone
2015.gadā Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Tas būs milzīgs izaicinājums, taču viennozīmīgi vislielākais saturiskajā jomā.
Lasi

P 62492

Pienācis laiks ēst mazāk gaļas? 

Autors:Līdzdalībnieki

Autore: Linda Jākobsone
Uz planētas šobrīd dzīvo 7 miljardi cilvēku, no kuriem 1 miljards cieš no pārtikas trūkuma. Tas diemžēl nav nekas jauns.
Lasi

P 62492

Un kas ir Kony? 5

Autors:Līdzdalībnieki

Autore: Linda Jākobsone
Līdz vakardienai man, tāpat kā droši vien daudziem citiem, nebija ne jausmas, kas ir Kony.
Lasi

P 62492

Palīdzi vienam! Iedvesmo tūkstošus! 

Autors:Līdzdalībnieki

Autors: Kaspars Zālītis
Kā jau ikvienam, gada nogale ir ļoti saspringts laiks arī cilvēktiesību cīnītājiem. 10. decembris ir Starptautiskā Cilvēktiesību diena.
Lasi

P 62492

Rīga dimd – un tālāk? 

Autors:Līdzdalībnieki

Autors: Linda Jākobsone
Sen nebiju redzējusi vienkopus tik daudz cilvēku, kuri kaut ko grib darīt un manīt savas pilsētas – Rīgas - labā. 2.decembrī ap 220 pārsvarā nevalstisko organizāciju bija sanākušas kopā, atsaucoties Rīgas domes aicinājumam, otrajā forumā "Rīga dimd – iedzīvotāji runā", lai izteiktu priekšlikumus Rīgas attīstībai.
Lasi

P 62492

Pseidolīdzdalība. Soli pa solim. Tiesībsarga stratēģijas kāzuss 4

Autors:Līdzdalībnieki

Autors: Iveta Kažoka
Diemžēl ne vienmēr līdzdalības blogā aprakstītie gadījumi būs līdzdalības veiksmes stāsti un idejas jaunām līdzdalības formām. Dažkārt vissliktāko attieksmi var sagaidīt tieši no tām iestādēm, kurām būtu jābūt labas pārvaldības flagmaņiem.
Lasi

P 62492

Godīgie dārzeņi 2

Autors:Līdzdalībnieki

Autors: Linda Jākobsone

Liekas, ka nevienam nav šaubas par to, ka Eiropas Savienības tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem ir negodīgi – tie ir trīs reizes mazāki nekā caurmērā saņem ES zemnieki.
Lasi

P 62492

Cik ilgi ieviešas pārmaiņas jeb par vārīšanos 1

Autors:Līdzdalībnieki

Inese Vaivare

24.oktobrī publiskotajā valdības deklarācijā 2.punktā melns uz balta stāv rakstīts „nodrošināsim pilnībā publiski finansētu pirmsskolas izglītību un aprūpi no pusotra gada vecuma saskaņā ar principu “nauda seko bērnam līdz pirmsskolas izglītības iestādei””
Lasi

P 62492

Kāpēc Skots Olsens? 

Autors:Līdzdalībnieki

Linda Jākobsone

24 gadus vecais Skots Olsens no Viskonsīnas, ASV, kurš dienējis Irākā, pāris dienu laikā ir kļuvis par simbolu 99% cīņai pret to 1%, kuriem ir milzīgi ienākumi un vara. Kā tas notika?
Lasi