Gunta 165x152
Gunta Leona

Visu darba dzīvi esmu bijusi žurnāliste. Tās gaitas vienā sekundē pārtrauca autoavārija, kas man izsita un nosita praktiski visu. Aizmirsa nosist to labo narkomāniju - žurnālistiku. Vienmēr esmu ko rakstījusi ne jau sevis dēļ, bet - citu. Tiem citiem jādomā. Doma varbūt rosina ko darīt.

Priecāšos, ja manas pārdomas liks domāt vēl kādam. Tad jau redzēsim, kā būs. Gaidot vien, var iestāties mūžīgā gaidīšana. To taču neviens negrib?

Komentāri (31)
 • Pārdomas par politisko, juridisko un mākslinieku atbildību 3 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Gunta Leona

  Teorētiski skaisti, gan jau pareizi ar. Praktiski, ko piesieties māksliniekiem, ja politiski viņus vada ķēkšas, kas pat otu neprot noturēt. Māksliniekiem vēl vajag piesiet kaut kādu politisko atbildību, ar kuru jau aizsedzas visādi politikāņi?

 • Cietušo tiesību divas ēras 27 Autors:Providus

  Komentārs:Gunta Leona

  Pateicība par rakstu. Ir vai nav jauna ēra, bet par to jārunā. Es varu mierīgi uzskatīt, ka manas cilvēktiesības ir pārkāptas, cilvēktiesību birojs uz manu vēstuli pat neatbildēja.Tātad arī viņi pārkāpa cilvēktiesības. Gaidīt, ka kaut ko k'ds pateiks pats, ir naivi, tikai jāprasa, bet tad arī saņem atbildi ar piebildi - tikai pers lietošanai (tā tas bija par krimininālnoz neierosināšanu, jo vainīgais pats sev izpildīja nāvessodu, tas, ka bērni palika bez tēva un ieguva māti invalīdi, šai valstij tikai nieks).

 • Letarģijas laikmets Latvijas politikā. Ko tālāk? 14 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Gunta Leona

  Vispārējā senilismā kāda cita nākotne, izņemot nāvi, ir?

 • Īstā atbilde cietušajiem – attieksme 17 Autors:Providus

  Komentārs:Gunta Leona

  Pareicība autorei. Rakstā jau minēts, ka cietušo personu skaits ir liela problēma. Pētījums ir laba lieta. Tikai - realitāte laikam jau ir pavisam cita. Pat it kā nevar uzzināt kriminālnoziegumos cietušo skaitu, bet cietušie ir arī tad, ja kriminālnoziegums nemaz nav uzsākts, jo vainīgais pats nosities. Tad jau cietušie ir ne tikai manā, bet arī vainīgā tuvinieku lokā. Tādu gadījumu kā man, šodien nekļūst mazāk, drīzāk gan vairāk. Par to ir vismaz statistika? Cilvēkus joprojām sabrauc, tiem uzgāžas jumts. Rīgas pils degšanā cietusī varbūt ir visa Latvijas sabiedrība... Burvju vārds - attieksme? Attieksme ir arī tāda - liktens tā lēmis. Es gan uzskatu, ka ir pārkāptas manas cilvēltiesības. Atņemts ne tikai darbs, sabojāta veselība. Atņemta ģimene. Mūsu "gudrajai veselības aizsardzības sistēmai" ir arī tāda attieksme - tie, kas par invalīdiem kļuvuši pēc nelaimes gadījuma, nepienākas nekādas atlaides, iegādājoties medicīnas līdzekļus. Laba attieksme? Kā cilvēktiesības tiek ievērotas? Medicīnas vai to, kam pilnībā sekunde izmainījusi ikdienu?

 • Par būtisko 11 Autors:Dace Akule

  Komentārs:Gunta Leona

  Portālos jau izkan aicinājums veidot kādu uzraudzības iestādi, tipa KNAB. Ar 1 iestādi par maz, vajag bezgalīgi daudz uzraudzītāju, plānotāju, vērotāju..., lai mazāk būtu jādara. Piemēri tālu nav jāmeklē - no sudraba kratot kodes tā, ka pašai ģībiens, veiklu soli metās politikā. Un jau zina, ko un kā par premjeru sauks.... Kas darīs reālu darbu, neviens nezina, jo nav jau izpētīts, ko reāli vajag...

 • Un ja demisiju nebūs? 15 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Gunta Leona

  Zolitūdes traģēdijā tikai viens jumts sabruka. Tie, kas veicināja sabrukšanu, to pat nepamanīja, jo pašu jumts jau sen aizgājis. Gan jau sabruks vēl kāds, jo runā jau atkal to pašu - mēs par to padomāsim, mēs domājam... Tālu aizdomājušies. Uz veikaliem cilvēki ies, jo bez maizes jau nevar iztikt. Bez grāmatu lasīšanas gan var iztikt.

 • Zudušo Latvijas skaidrības laiku meklējot 28 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Gunta Leona

  Man joprojām daudz kas nav savprotams, kur nu vēl pašsaprotams. Bet es jau neesmu Kažoka un citas dāmu klubiņa biedres... Kāpēc vispār svešvārds preambula? Latviešu tauta un tautība latvietis nav viens un tas pats. Tas sajaukums laikam savdabīgi izdevīgs tiem, kas ko lemj.

 • Kādēļ necienu anonīmus viedokļus 35 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Gunta Leona

  Ilgs laiks pagājis, kopš cien. Kažokai izveidojies kāds viedoklis par anomitāti komentējot. Pašiem anonimitātes izmantotājiem gan jau paies vēl daudzi gadi, līdz apjēgs, ka žulti izgāzt var arī citādāk, ne tikai anonīmi uzskricilējot kādu teikumu. Vārda brīvība, pulcēšanās tiesības nekādi netiek ierobežotas, liedzot izteikties anonīmi netā. Vai anonimitāte neietilpst gļēvumā, kura netrūkst?

 • Kādēļ Islandes konstitūcijas melnraksta preambula iedvesmo, bet Latvijas - pagaidām nē? 28 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Gunta Leona

  Man ir prieks, ka preambula tiek apspriesta. Man gan ir vairāki jautājumi. Viens - kāpēc vispār nepieciešama kaut kāda preambula Satversmes skaidrošanai? Tie, kas bez izskaidrojuma nesaprot Satversmi, sapratīs preambulas skaidrojumus? Labi, normāli, mūsdienīgi jāuzraksta preambula, varbūt jāķeras klāt arī pašai satversmei, jo laiks taču iet, bet dažiem jāstāsta, ka karalis nav pliks...

 • Latvijas iespējas Arktikā 4 Autors:Providus

  Komentārs:Gunta Leona

  Iespējas ir ne tikai Arktikā. Iespējas ir visur. Arī tādā mazā valstī kā Latvija