Didzis 165x152
Didzis Melbiksis

Esmu dzimis Balvos, uzaudzis Gulbenē, pēc tam vairākus gadus pavadīju Zviedrijā, tad vienu mācību gadu Itālijā... Un visbeidzot atgriezos Latvijā. Ar maģistra grādu cilvēktiesībās bagāžā un zviedru valodas prasmi azotē.

Viennozīmīgi esmu mediju cilvēks. Studiju laikā Stokholmā strādāju Zviedrijas radio latviešu redakcijā. Latvijā – laikrakstā „Diena” un Latvijas Radio. Pašlaik darbojos kā freelance autors.

Visvairāk mani interesē robežas. Robežas starp valstīm. Starp žurnālistiku un aģitāciju. Demokrātiju un vairākuma tirāniju. Godīgu uzņēmējdarbību un institucionalizētu krāpniecību. Pilsonisko nepakļaušanos un likumpārkāpumu. Humanitāro intervenci un karu. Nopietnu politiku un populismu. Cilvēku un dzīvnieku. Tie ir tikai daži piemēri. Kāpēc robežas ir tieši tur, kur tās ir? Kuras un kāpēc vajadzētu mainīt? Kā to izdarīt?

Gatavu atbilžu nav ne man, ne kādam citam. Tās mums jāmeklē kopā.

Mana balss

Mana demokrātiskā balss 7

Autors:Didzis Melbiksis

Veicināt sabiedrības līdzdalības iespējas caur internetu ir apsveicami. Taču vienlaikus līdzdalība izpaužas arī kā spriedze starp varas vēlmi uzturēt kārtību un pilsoņu tieksmi pēc brīvības. Lasi

Push

Liberālās konspirācijas sniega pika 

Autors:Didzis Melbiksis

Stratēģiskā, labi pārdomātā RĪCĪBĀ ir spēks! Kā sabiedrība var ietekmēt politisko dienaskārtību, atbildes sniegs britu žurnālists un blogeris Sanijs Hundāls. Lasi

Melbiksim

Misija — sakaut labējos 

Autors:Didzis Melbiksis

Intervija ar bloga ”Alliansfritt Sverige” redaktoru Robinu Zakari (Robin Zachari) un vienu no autorēm Jeniju Bengtsoni (Jenny Bengtsson) .

”Mums nav nepieciešams saražot lielu materiālu apjomu, lai nopelnītu naudu. Mēs rakstām tad, kad tas ir vajadzīgs, nevis tad, kad mums ir nepieciešama nauda.”
Lasi

Zivs

Pret demokrātiskā vairākuma perversiju 

Autors:Didzis Melbiksis

Intervija ar Tomasu Meliu, ASV valsts sekretāres palīga vietnieku.

„Mūsu izaicinājums nav izvēlēties, kuri no cilvēkiem mums patīk. Modernās sabiedrības izaicinājums ir izdomāt, kā mēs visi varam dzīvot kopā sabiedrībā, cienot cits cita tradīcijas.”
Lasi

Class

Interneta politika — atpakaļceļa nav 

Autors:Didzis Melbiksis

Intervija ar sociālo mediju speciālistu Džonu Vortu.

”Es pierunāju visus sev Tviterī pazīstamos itāļus tvītot visādas nejaucības par Berluskoni — ka viņš pērk seksu, ir korumpēts un tā tālāk. Rezultātā viss ekrāns tika noklāts ar tvītiem pret Berluskoni, un beigu beigās ekrānu izslēdza.”
Lasi

Briviba

Vārda indīgais zieds — bez cenzūras 2

Autors:Didzis Melbiksis

Raidījumu apturēšana un mediju sodīšana par likumam neatbilstošu saturu ir ārkārtīgi nopietni soļi. Tas ir sods, kas jāpieņem apdomīgi un sniedzot detalizētu pamatojumu. Lasi

Trepes

Žurnālists, ne spiegs 

Autors:Didzis Melbiksis

Intervija ar Marku Lī Hanteru (Mark Lee Hunter)

Labi, jūs zināt kaut ko slepenu. Nu un tad? Pats galvenais ir saprast, vai konkrētie dokumenti atklāj ko sabiedrībai ļoti svarīgu.
Lasi

Piles

Mikrokredītu nabadzības tirgus  1

Autors:Didzis Melbiksis

Intervija ar pētniecisko žurnālistu Tomu Heinemanu.

Mums nevajadzēja celt labklājību uz aizņemtas naudas rēķina. Ir jāsakrāj līdzekļi, pirms pērkam džipus un lielas, greznas mājas, citādi mēs kļūstam ļoti viegli ievainojami.
Lasi

Stiklini

Prognozējams. Un vēl profesionālis  5

Autors:Dita Arāja, Didzis Melbiksis

Intervija ar jaunievēlēto Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāru Nilu Muižnieku

Cilvēktiesību komisārs nevar būt NVO aktīvists. Viņa pamatfunkcija nav kritizēt, bet gan palīdzēt ar padomu.
Lasi

Tukss

Līdzdalība – pazudusi kopējot 6

Autors:Didzis Melbiksis

Jaunā Latvijas valdība, kuru stutē ”tiesiskuma un reformu koalīcija”, savā deklarācijā ir pamanījusies piemirst par nenoliedzami svarīgo sabiedrības līdzdalības sadaļu. Politiķiem ar iepriekšējās deklarācijas kopēšanu ir gājis gluži kā kopētājam, kam teju beigsies tinte, tāpēc viena daļa lapu izrādās vienkārši baltas. Lasi