Ugis gruntmanis 165x152
Uģis Gruntmanis

Esmu dzimis un audzis Latvijā, tagad esmu Teksasas Universitātes asociētais profesors un Dallasas Veterānu slimnīcas endokrinoloģijas klīnikas vadītājs, kam brīvā laika īsti nav, bet interesē viss par veselību, izglītību, politiku, ekonomiku Latvijā, ASV un citās valstīs. Apzinos, ka izņemot veselības aprūpi, pārējās disciplinās esmu diletants, taču diletants, kas grib mācīties no Jums visiem un saprast vairāk. Šī iespēja mums diskutēt, atrodoties tūkstošiem kilometru attālumā vienam no otra, mani fascinē un uzlādē. Lai mums veicas!

Ripa

Dziedinošā ripa 1

Autors:Uģis Gruntmanis

Ja būtu izrakstīts lētākais medikaments, Latvijas ģimenes gadā būtu ietaupījuši 1 miljonu latu, ko tērēt citām nepieciešamajām lietām. Lasi

Izmeklesana

"Uz izmeklēšanu" 4

Autors:Uģis Gruntmanis

Slimnīcām un ambulatorajiem centriem ir nepieciešams objektīvs novērtējums, ko par katru ārstu domā pacients. Lasi

Slirce 255x203

Latvietis — sveiks un vesels 8

Autors:Uģis Gruntmanis

Ģimenes ārstam akūti saslimušu cilvēku būtu jāspēj izmeklēt tajā pašā dienā vai sliktākajā gadījumā — nākamajā. Lasi

Ugis gruntmanis 165x152

Plato Republika un Krietnums 14

Autors:Uģis Gruntmanis

Draugi Facebook atsutija jauno dziesmas versiju Palidzi Dievs Manai Tautai,….”katra diena sap visai Latviesu tautai…palidzi Dievs visai Latviesu tautai”….vardi kas mus katru aizker specigi, isti un patiesi! Nak velesanas, mes domajam, mums jadoma!, kas ir tas kas palidzes Latvijas tautai? Lasi

Ugis gruntmanis 165x152

Skeles kungs, ludzu atbildiet uz daziem jautajumiem, kas radas izlasot Jusu pazinojumu. 14

Autors:Uģis Gruntmanis

Lai gan cereju ka si vestule tiks publiceta pirms saeimas balsojuma, mana pasa vainas del tas neizdevas. Lai gan ar novelosanos, te nu ta ir.


Izlasot Skeles kunga vestuli: “Ir japartrauc Latvijas nakotnes bezierunu iekilasana”, sapratu, ka si vienosanas starp valdibu un starptautiskam finansu organizacijam ir rupigi jaizlasa un jamegina, ka mana vecmamina teica, “atsijat graudi no pelavam.”
Lasi

Ugis gruntmanis 165x152

Cilveks kas iedvesmo-zurnala Times gada cilveks Ben Bernanke (zens kura senci nak no Lietuvas). 9

Autors:Uģis Gruntmanis

Pagajusa nedela lidojot atpakal no Rigas uz Dallasu nopirku Time zurnalu ar ASV centralas bankas prezidenta, Ben Bernanke bildi uz vaka.

Zinot pagajusa gada ekonomiskas tragedijas, kas skarusas daudzas valstis, bet vissmagak Latviju, gribeju uzzinat vairak par cilveku,. kas ir kalpojis ka viens no galvenajiem zobratiem ASV ekonomikas atveselosana. Kas tad ir sis bijusais Prinstonas universitates ekonomikas profesors un ASV Lielas Depresijas petnieks, un tagad ASV bankas prezidents?
Lasi

Ugis gruntmanis 165x152

Farmacijas kompanijas un krapsanas! 9

Autors:Uģis Gruntmanis

2009 gada, otraja septembri pasaules lielaka farmacijas kompanija Pfizer, piekrita maksat pasaule lielako civila un kriminala izliguma sodu farmacijas industrijas vesture, 2.3 miljardus USD (tris gadu Latvijas veselibas budzets), par apsudzibam ko bija izvirzijusi Amerikas Tieslietu ministrija. Lasi

Ugis gruntmanis 165x152

Darba deveja socialais nodoklis Latvija un citur. 8

Autors:Uģis Gruntmanis

Tikko izlasiju sis nedelas The Economist, un mani parsteidza informacija 81 lapa, zem nosaukuma “effective tax rates” Lasi

Ugis gruntmanis 165x152

Latvijas ekonomika un Ruzvelts 13

Autors:Uģis Gruntmanis

Tikko atgriezamies no Latvijas uz Dallasu, kur turpinas diskusija par to kada virziena vajadzetu Obamam darboties, lai ekonomikais stavoklis ASV uzlabotos.

Vinam iesaka macities no “lielas depresijas” prezidenta Frenklina Ruzvelta un izvaitities no prezidenta Herberta Huvera kludam.

Mans jautajums, ko varetu Latvijas vaditaji macities no ta, kas notika Amerika 1930tos gados.
Lasi