Naseniece 165x152
Rita Našeniece

Man ir bērni, puķes un divritenis, starptautisko organizāciju darba pieredze ilgtermiņa un īstermiņa darbos no 1997. gada. Mans pēdējais starptautiskais darba kontrakts bija Melnkalnē, bijušajā Dienvidslāvijā, kur vadīju EDSO attīstības programmas. Visdažādākās, apraides regulatora nolikuma, sabiedriskās televīzijas digitalizācijas un informācijas brīvas pieejamības likumu sagatavošanas. Ir ķēriens programmatiskā darbā, komandas veidošanā un vadībā, starptautisko donoru un sabiedriskajās attiecībās. To palaikam izmantoju šobrīd, lai strādātu gan Latvijā, gan citur - no Centrālās Āzijas līdz Balkāniem.

Esmu strādājusi kā žurnāliste Čečenijā, bijušajā Dienvidslāvijā pirms Deitonas miera līguma, filmējusi bēgļu krīzi uz Kosovas un Albānijas robežas raidījumiem LTV un LNT, biju masu kapos un apmeklēju vietu, kur visas Bosnijas nacionalitātes dzīvoja draudzīgi pat Dienvidslāvijas kara laikā - Sokolacas psihiatrisko slimnīcu.


ANO Vispārējā cilvēktiesību deklarācija pauž: "visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās pašcieņas un viņu vienlīdzīgu un neatņemamu tiesību atzīšana ir brīvības, taisnīguma un vispārēja miera pamats".

Aizskartai pašcieņai ir komplikācijas. Es vēlētos runāt par to ar Jums.

Naseniece 165x152

Dekamerons jeb RD (ne-) pārsteidzošie vēlēšanu rezultāti 29

Autors:Rita Našeniece

Sveiki visiem svētdienas rītā! (Hm... nu ir taču jau rīts – pulkstens rāda 2.58.)

Joprojām ir tikai nepilna informācija par vēlēšanām, bet es visu laiku domāju par „Dekameronu”.

Atcerieties, kā mēs pusaudža gados lasījām Bokaččo „Dekameronu”? Tad, kad nāvīgi iemīlējušies jaunie varoņi palika vieni paši kaut kādā būdā meža vidū un palika neglābjami interesanti, notikumi piepeši tika aprakstīti ar vienu vienīgu frāzi: „un notika tas, kam bija jānotiek”.
Lasi

Naseniece 165x152

Humanitārā krīze II - Latvijas konteksts 30

Autors:Rita Našeniece

Diena man vēsta, ka Latvijā ir 168,8 tūkst. darba meklētāju jeb 13,9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, turklāt darba meklētāju lielākā daļa 2009.gada 1.ceturksnī ir darba spējīgie vīrieši, ceturtā daļa no visiem ir ilgstošie bezdarbnieki. Reuters informē, ka Ziemeļu un Baltijas Centrālās bankas savā kopējā paziņojumā Pasaules Bankai un plašākai publikai pauž gatavību situācijai, kurā krīze turpinās un kapitāls tik ātri neatgriežas tirgos - "We also agreed that we need to prepare for a situation where the crisis is prolongued and the capital is not returning quickly to the markets in developing countries," (Ziemeļu un Baltijas Banku kopējā ziņojuma teksts. Reuters). Lasi

Naseniece 165x152

Humanitārā krīze I - kaimiņi, kā barometrs 16

Autors:Rita Našeniece

Apsolīju runāt par humanitāro krīzi. Profilaktiski.

Diemžēl nekādi nevaru sacīt, ka stāstā minētās personas būtu izdomātas un, ka sakritība ar reāliem cilvēkiem un notikumiem ir tikai sagadīšanās.

Ne pārāk sen kādā valstī pie zilas un brīnumskaistas jūras sākās banku krīze, noguldītāji zaudēja savu naudu, bizness strauji bruka, nacionālas valūtas kurss kritās, sociālās aizsardzības pasākumi bija vāji un nepietiekami, bet milzīgā bezdarba lavīna bija pārsteigusi valsti nesagatavotu. Valsts bija vāja, tās vara apjukusi. Krīze izplatījās ātri kā Ipras gāze un tikpat nemanāmi tā iesūcās visur. Arī smadzenēs.
Lasi

Naseniece 165x152

Latvija bezsamaņā 31

Autors:Rita Našeniece

Paldies visiem par komentāriem, jo īpaši abiem Pēteriem, Drakonam par konkrēto kampaņu novērojumu un Veiko! Romijai paldies par jaunu informāciju. Jūtos rosināta. Īpaši jautājumā par liberālo tirgus ekonomiku, ko minēja Pēteris II.

Nesen, kad Angela Merkele, tērpta jaukā pavasarīgā žaketē, tikās ar Valdi Dombrovski un solījās būt Latvijas labā feja, lobējot mūsu intereses, viņa arī padalījās ar savām pārdomām. Eiropas stabilākā politiķe bilda (citēju „Dienu”), „ka arī 2010.gads Vācijas ekonomikā būs grūts un pieaugs bezdarbs, tāpēc Vācijas valdība plāno risinājumus ekonomiskās situācijas pasliktināšanās gadījumā.”
Lasi

Naseniece 165x152

Nekompetences piramīdas 19

Autors:Rita Našeniece

Paldies Jums visiem par idejām šim blogam, kolēģi komentētāji! Īpašais paldies šoreiz poliklīnikas stāsta autorei, Veiko un Love!

Failed State riskus radām visi. No kvalitatīvas pārvaldes viedokļa tie ir saistīti ar neskaidriem profesionāliem kritērijiem visos cilvēkresursu (kadru) piesaistīšanas līmeņos; nekompetentu kadru iesaistīšana sākas jau ar politisko līmeni; šādam VIP līmenim savukārt nav kompetences, lai izvērtētu spējas un prasmes sekojošam līmenim. Pie populārās „savas komandas” vākšanas tradīcijas, kompetences trūkums tādejādi izplatās lejup un lejup pa pakļautības piramīdu.
Lasi

Naseniece 165x152

Vecums kā kauna traips 22

Autors:Rita Našeniece

4. maijā, kāds 85. gadus vecs, cienījams un cienīts cilvēks, devās 20 kilometru pārgājienā, kuru nosoļoja trīs stundu un 16 sekunžu laikā, kas ir apsveicami. Šis varētu būt viņa aizraujošās privātās dzīves fakts, ja vien tas neizvērstos par publisko atbildi augsti godātajam TV žurnālistam Kārlim Streipam, kas izteicis šaubas par viņa spējā šinī vecumā pildīt deputāta pienākumus un nelabvēļiem internetā. Lasi

Flytrap 255x203

Ilgais ceļš uz slazdu 4

Autors:Rita Našeniece

Informācija par Karadžiča atrašanās vietu drošības dienestu rīcībā, visticamāk, bija jau sen, taču politiskā griba Serbijā nebija labvēlīga viņa arestam. Lasi