Streips 165x152
Kārlis Streips

Esmu žurnālists, tulkotājs un pasniedzējs Latvijas Universitātē. Dzimis Amerikas Savienotajās valstīs, nu jau gandrīz 20 gadus Latvijā. Mani vienmēr ir interesējusi politika un tās saikne ar sabiedrību. Daudz lasu, daudz pētu, daudz interesējos un priecāšos par sarunu ar Politika.lv lasītājiem par attiecīgajām tēmām.

Komentāri (12)
 • Labas ziņas no Amerikas! 18 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  Paldies par visnotaļ izsmeļošajām pārdomām!

 • Labas ziņas no Amerikas! 18 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  Pareizi. Ļoti atvainojos.

 • Pornifikācija kā 'inovatīvs' mārketinga rīks 46 Autors:Linda Curika

  Komentārs:Kārlis Streips

  Linda rakstīja: "Es negribu spēlēt augstās morāles standarta pārstāvi - galu galā, atbalstu homoseksuālu cilvēku laulības un man ir absolūti vienalga, ar ko cilvēki nodarbojas savās guļamistabās, kas liecina, ka mani uzskati ir tāli no puritāniskiem." Linda, tas ir nepareizs kontrasts. Cilvēka mīlestība un tolerance pret citiem ir "augsts morāles standarts." Tie, kuri apgalvo, ka "augsts morāles standarts" nozīmē visu to cilvēku noliegšanu, kuri šim "augstajam morāles standartam" neatbilst -- tie nav morāli cilvēki. Tie ir aizspriedumu nesēji, un tam ar morāli nav pilnīgi nekāda sakara.

 • Rīgas taksisti kā mūsdienu katordznieki 21 Autors:Iveta Kažoka

  Komentārs:Kārlis Streips

  Es tāpat kā autore ar takšiem braucu reti, bet vienmēr, ja vien tas ir iespējams, ar sarkanajiem Rīgas takšu parka takšiem galvenokārt tāpēc, ka ir garantija, ka cilvēks pratīs latviešu valodu, bet arī tāpēc, ka ar RTP takšiem nav nācies vilties nekad. Neesmu redzējis šoferi guļam vai gandrīz guļam u.tml. Bet piekrītu citiem komentētājiem jautājumā par to, ka takši tomēr Rīgā ir viens liels bardaks. Tas tomēr nav kurpju veikals, kur katrs, kam nav slinkums, var tirgot tupeles. Runa ir par nosacītu sabiedrisko pakalpojumu, un nudien neuzskatu, ka tas būtu kaut kas slikts, ja būtu daudz stingrāki licenču noteikumi un, jā, ari ierobežots uzņēmumu skaits, kas ar to nodarbojas. Var reizi piecos gados rīkot konkursu, lai būtu iespēja pieteikties arī citiem, bet tas vien, ka tev ir mašīna(s) tevi nepataisa par takša šoferi. Aizmirsušās jau ir tās dienas, kad pa Rīgu kursēja ļaudis savos privātajos Žiguļos un Volgās ar mazu gaismiņu logā, bet patlaban pavisam tālu no tām dienām tomēr neesam tikuši. Bet pēdējais, ko es gribu pateikt -- ja takša šoferis reisa laikā mieg ciet, tad obligāti ir jāpiezvana, oi, nezinu pats kam -- Patērētāju aizsardzības centram? Policijai? Tas tomēr nav normāli, un uzņēmums, kas liek strādāt 24 stundas no vietas -- man gan liekas, ka tur ir problēma ar darba tiesību likumu, vai ne tā?

 • "Interesanta" konference paredzēta 50 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  @ neesmu: Arī šajā gadījumā gribu zināt, par ko konkrēti Jūs te ņematies. Vien konstatējot jau no sākuma, ka Jūsu minētie jēdzieni tomēr būs subjektīvi uztverami.

 • "Interesanta" konference paredzēta 50 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  @ neesmu žurnālists: Vispirms, lūdzu, pasakiet skaidri, kurā vietā Jūs blogā saskatījāt "faktu sagrozīšanu," un tad runāsim tālāk. Jauku Jums dienu.

 • "Interesanta" konference paredzēta 50 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  Nu, laikam mums būs jāpiekrīt nepiekrist, Guntar. Jo, redziet, pasaules uzskatam nav jābūt pamatotam Dieva vai sātana vārdā ar pārliecību, ka starp tiem diviem nav nekā cita. Jo, lūk, ir arī tāda lieta, kā zinātne, kura pierāda to, kas ir pierādāms, un tā ir arī tā zinātne, kura ir atklājusi ļoti daudz ko par vīriešiem un sievietēm, kas Bībeles autoriem nebija, nu nebija zināms. Un, kas attiecas uz Dieva atklāsmi, pieļauju, ka neesat gluži neaptēsts un zināt, kā Bībele tika rakstīta (atkal, protams, te ir jārunā par vēsturiski pierādītiem faktiem, kas Jums, iespējams, ir sveši). Vecā derība ļoti lielā mērā ir vadlīnijas par to, kā dzīvot klaiņojošai sabiedrībai pirms 4 vai 5 tūkst. gadiem. Jaunās derības centrālā vēsts, savukārt, ir "izturies labi pret citiem cilvēkiem," bet Jauno derību rakstīja cilvēki, kuri, pirmkārt, Jēzu paši nezina, viņi rakstīja no citu cilvēku nostāstiem, un, otrkārt, viņi pieļāva visnotaļ daudz neprecizitāšu, kaut vai tajā apstāklī, ka katrā no četriem evaņģēlijiem Jēzum ir dots cits teksts, ko runāt pie krusta. Tālāk, Jūs rakstāt, ka šī "Dieva atklāsme" bībelē ir bijusi "visai cilvēcei tās pastāvēšanas vēsturē." Nu, nē, un te Jūs atkal iekuļaties auzās. Bībele tapa ļoti konkrētā pasaules apvidū laikā, kad cilvēki bija arī ļoti daudzās citās pasaules malās un, pilnīgi noteikti, par attiecīgo tekstu nezināja pilnīgi neko. Viņu starpā, starp citu, bija paši pirmie, kuriem bija leģenda par cilvēku, kas dzimis no jaunavas, kļuvis par sludinātāju un mūža beigās krustā sists. Tie bija senie babilonieši. Nav nekā jauna šajā mūsu pasaulē, Guntar. Un Jums taisnība, ka es "apšaubu Bībeles autoritāti." Bībele ir tikai un vienīgi grāmata, droši vien ar vislabākajiem nodomiem sacerēta, bet tomēr grāmata ar ļoti daudzām kļūdām un pretrunām un visu pārējo. Piedevām, esmu visnotaļ pārliecināts, ka Jums pašam šī "autoritāte" ir autoritāra tikai tik tālu, cik tas Jums ir ērti. Ja, piemēram, esat gludi skūts, tad "autoritatīvā" instrukcija no Vecās derības ir kaut kas tāds, ko Jūs esat nolēmis ignorēt, un tāpēc ar to "autoritāti" tā ir kā ir. Jauku Jums dienu.

 • "Interesanta" konference paredzēta 50 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  Maz jau ticams, ka kaut kas no šādas taujāšanas labs sanāks, bet Guntar, Jūs varbūt varētu paskaidrot, kā tad es īsti "zaimoju Dievu." Jūsu izpratnes veicināšanas labad teikšu, pirmkārt, ka acīmredzot Jūs nekad neesat apmeklējis dievkalpojumu Anglikāņos, bet vienalga sevi par ekspertu uzskatāt. Tas būtum no kategorijas "neredzēju, bet nepatika," un par intelektu tas īpaši neliecina. Un, otrkārt, varat jau apgalvot, ka Bībele (kuru, ja kas, esmu lasījis) ir ... nu, tas ko, Jūs tik eksaltētā garā par to rakstījāt, bet pierādījumu tam taču tomēr nav. Bet par visu vairāk, šis blogs nebija par Dievu. Šis blogs bija par sievietes tiesībām. Jauku Jums dienu. Arī Jūs gadījumā ceru, ka kāds Jūs izpestīs no maldiem.

 • Žēl Mades! 3 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  Lūk, kā ar līdzīgu situāciju tika galā cilvēki Amerikā: http://news.yahoo.com/blogs/sideshow/bear-falls-safely-tree-tranquilized-police-photo-211524912.html

 • Ko (ne)zina mūsdienu jaunieši? 5 Autors:Kārlis Streips

  Komentārs:Kārlis Streips

  Kalvi, naglai uz galvas. Tā arī ir lieta, kuru katru gadu saviem studentiem pasaku: Kad žurnāls "The Economist" meklē praktikantu savai zinātnes nodaļai, reklāmā vienmēr ir teikts, ka žurnāls vairāk interesējas par zinātnieku, kurš prot rakstīt, nekā par topošu žurnālistu, kuram interesē zinātne. Tā, manuprāt, ir viena no lielajām problēmām Latvijas Universitātē, proti, kad es pats mācījos universitātē Amerikā, kursi žurnālistikā sastādīja vien kādu pusi no visiem kursiem, pārējie bija visdažādākajās jomās, piedevām obligāti pa ievadkursam ekonomikā, politikā, psiholoģijā u.tml. Izcietu arī vienu semestri algebras, lai gan piekrītu tās pašas Franas Lībovicas tajā pašā esejā pusaudžiem rakstītajam: "Palieciet pārliecināti par tiesībām algebras stundas laikā gulēt; īstajā dzīvē, varu Jums apliecināt, tādas lietas, kā algebra, vispār nav." Tā, lūk, ir vispusīga izglītība. Ja paskatos uz to, ko šajā semestrī mācās studenti manā grupā, tad nedēļas laikā tur ir lūk, kādi kursi: Ziņu žurnālistika, informācijas vākšanas metodes žurnālistikā, audiovizuālā komunikācija, kursa darbs, Latvijas mediju vide, reportiera darbnīca ... un viss. Tieši tāpēc es rakstīju blogu, un tieši tāpēc pirmajā lekcijā katru semestri es saviem studentiem arī saku, ka par visu vairāk es gribu, lai viņi ņem rokā laikrakstus un sāk tos lasīt, ne tāpēc, ka tur ir kaut kas tāds, ko nevar atrast internetā (lai gan ir arī tāds saturs), bet tāpēc, lai viņi redz, kā strādā profesija. Ne vienmēr izcili, reizēm pat ne īpaši labi, bet tomēr profesija. Jūsu pieminētie fiziķi diez vai pabeigs universitāti, nekad neredzējuši nevienu dzīvu fiziķi un viņa darba rezultātus. Savukārt, Raimond, atzīstu, ka man jēdziens Spokiem.lv bija jaunums, aizgāju, apskatījos, un nudien tur par Tulūzas notikumiem nebija rakstīts pilnīgi nekas (atšķirībā no Jūsu pieminētā RT, kur par to bija pat ļoti daudz). Tomēr palieku pie centrālās domas, ko paudu blogā: Grib cilvēks būt par žurnālistu, tomēr acīm uz apkārt notiekošo ir jābūt krietni atvērtākām. Jā, Tulūza neatrodas Tīnūžos, tā ir tā patālāk, bet te tomēr, kā rakstīju blogā, bija notikums, par kuru rakstīja visur pēc kārtas (acīmredzot izņemot portālā Spokiem.lv). Vajadzēja tomēr pamanīt, ne mazums tāpēc, ka arī pie mums Latvijā atskan no notikušā veidotie jautājumi par musulmaņiem un it īpaši par imigrāciju un integrāciju. Jauku visiem dienu.