Logo providus
Print

Korupcijas °C. Krievijas pretkorupcijas cīņa: reformas, aktīvisms un nopūlējušies valdītāji

  • Author:Ivans Niņenko
  • Organization:PROVIDUS, Sorosa Fonds - Latvija
  • Year:2012
  • Language:latviešu, angļu

Bijušais Krievijas Federācijas prezidents Dmitrijs Medvedevs iekļāva pretkorupcijas
cīņu savas politiskās darba kārtības prioritāšu vidū. Kāda bija Medvedeva pretkorupcijas politikas attīstība un rezultāti?

Korupcija2

Jaunākajā Korupcijas °C pārskatā stāsts par vairākām izmaiņām Krievijas likumdošanā un to vājo īstenošanu, par progresu interneta līdzekļu izmantošanā valsts varas iestādēs, kam tomēr vēl joprojām ir fragmentārs raksturs. Būtisku pārmaiņu aizvien ir maz. Tikmēr Krievijas sabiedrība pieprasa reālu cīņu. Prasības parādīt rezultātus tiek izvirzītas Vladimiram Putinam, un tas ir “jaunā vecā” prezidenta lielākais izaicinājums. Pagaidām šķiet, ka viņš vēlas drīzāk cīnīties pret tiem, kas pieprasa cīņu pret korupciju, nevis pret pašu korupciju.

Ivans Niņenko ir pasaules vadošās pretkorupcijas nevalstiskās organizācijas “Transparency International” Krievijas nodaļas (centra “Transparency International – Krievija”) direktora vietnieks.Viņš studējis ekonomiku un politikas zinātni Ekonomikas augstskolā (Maskavā) un patlaban strādā šīs augstkolas Pretkorupcijas politikas laboratorijā. Pirms iesaistīšanās centrā “Transparency International – Krievija” viņš piedalījās kustībā par vidi un cilvēktiesībām, tika arestēts un pavadīja vairākas dienas cietumā Maskavā, Sanktpēterburgā un Minskā.

(Krievijas pretkorupcijas cīņa: reformas, aktīvisms un nopūlējušies valdītājipdf)

Russia’s Anti-corruption Predicament: Reforms, Activism and Struggling Rulers

Print