Organizētās pilsoniskās sabiedrības iespējas ietekmēt ES lēmumu pieņemšanu caur nacionālajām pozīcijām

Gads: 2014

Finansētājs: Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem” un Latvijas valsts budžeta finansētā programma "NVO līdzfinansējuma programma", ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds 

Valoda: latviešu, angļu

Gads: 2014

Finansētājs: Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem” un Latvijas valsts budžeta finansētā programma "NVO līdzfinansējuma programma", ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds 

Valoda: latviešu, angļu

 

Lai gan Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks jau pēc četriem mēnešiem, tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs zina, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputātus ievēl Eiropas Savienības valstu pilsoņi.

Tā liecina pētījumu centra SKDS veiktā sabiedriskās domas aptauja, kas veikta pēc Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pasūtījuma.

Pētījums atklāj, ka 31% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka EP deputātus izvēlas Saeimas deputāti no sava vidus, bet 15% domā, ka viņus nominē valdība. Aptuveni 2% aptaujāto tic, ka EP deputātus izvirza valsts prezidents.

Pēc aptaujas datiem tikai 12% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas valdība labi aizstāv viņu intereses Eiropas Savienībā (ES). Latvijas iedzīvotāji kopumā arī neuzticas EP deputātu no Latvijas darbam: tikai 17% uzskata, ka viņi labi aizstāv pilsoņu vajadzības. Turklāt Latvijā uzticēšanās rādītāji ir zemāki par Polijas, Čehijas un Bulgārijas rādītājiem, kur arī tika veikta identiska aptauja.

Pētījums latviešu valodā un angļu valodā.

 

Pētījums tapis projekta "Veidot Eiropas integrāciju, esot aktīviem mājās: organizētās pilsoniskās sabiedrības iespējas ietekmēt ES lēmumu pieņemšanu caur nacionālajām pozīcijām" ietvaros.

Logo.PNG  Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”
SIF_Logo_JPG_Black-White.jpg Projekts līdzfinansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO līdzfinansējuma programma" ietvaros, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds 

 

Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ALLOWS YOU TO REPUBLISH THE CONTENT FOR FREE, WITH NO CHANGE OR IMPROVEMENT. REFERENCE TO THE AUTHOR AND PROVIDUS.LV IS REQUIRED. PLEASE SUPPORT US WITH YOUR DONATION!