Keywords:

Kredīta atmaksa bankai – investīcija paša studenta nākotnē

Neatkarīgā rīta avīze, 17.12.2001.

Nra166

Studentu kreditēšana no banku līdzekļiem Latvijā ir jauninājums, jo sistēma sāka darboties tikai šoruden. Tomēr jau šajā īsajā laika posmā ir atklājusies virkne problēmu, kurās daļa sabiedrības nepamatoti vaino bankas. Taču problēmu cēloņi ir nevis banku rīcība, bet gan drūmā sociālekonomiskā situācija, kas valda Latvijā, un nepilnības pašos valdības pieņemtajos noteikumos.

Ieviešot studentu kreditēšanu no banku līdzekļiem, iztrūka viens ārkārtīgi svarīgs posms, proti, Izglītības un zinātnes ministrija neparūpējās, lai studentiem, augstskolām un pārējai sabiedrībai tiktu izskaidroti šīs kreditēšanas sistēmas darbības principi: kāda būs aizdevuma saņēmēja, galvinieka, augstskolas, kā arī valsts un kredītiestādes atbildība un pienākumi šajā procesā. Līdz ar to daudzie pārpratumi un nepatīkamās emocijas ir tikai likumsakarīgas neinformētības sekas.

Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ALLOWS YOU TO REPUBLISH THE CONTENT FOR FREE, WITH NO CHANGE OR IMPROVEMENT. REFERENCE TO THE AUTHOR AND PROVIDUS.LV IS REQUIRED. PLEASE SUPPORT US WITH YOUR DONATION!

More from this author
Aplisi 255x203

Skola nākotnei 5 Author:Rita Kaša

Skafandrs 255x203

Kad atzīme nav svarīga 10 Author:Rita Kaša

Article research

(Radošās) domāšanas prasmes Latvijas skolās Author:Rita Kaša

Article article

Melnais 1.septembris 1 Author:Rita Kaša