Keywords:

VIDEO: Mediju struktūrvienība – atbalsts attīstībai vai cenzūras drauds?

Vai atsevišķas mediju struktūrvienības izveide Kultūras ministrijā palīdzēs nozarei attīstīties un tā nostāsies vārda brīvības sardzē, vai tieši pretēji – kļūs par birokrātisku šķērsli, kas ar laiku var pārtapt par ieroci politiķu rokās mediju neatkarības ierobežošanai?

Img 0096 mazs

Mūsu valstī līdz šim nav bijusi tāda institūcija, kas atbild par mediju politikas veidošanu un politiskajām iniciatīvām mediju nozares attīstībai. Pašregulācijas mehānismi ieviesti, tomēr darbojas fragmentāri. Iecere veidot atsevišķu mediju struktūrvienību Kultūras ministrijā ieguvusi gan atbalstītājus, gan arī pretiniekus.

Domapmaiņas panelī piedalās Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants, Kultūras ministrijas informatīvās vides integrācijas nodaļas vadītājs Andris Mellakauls, Latvijas Žurnālistu Asociācijas valdes locekle, žurnāla „Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele un Latvijas preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš.

Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Portāla politika.lv un Konrāda Adenauera fonda kopīgi rīkotā domu apmaiņa „ Mediju struktūrvienība – atbalsts attīstībai vai cenzūras drauds?„ notika 13. novembrī, Birojnīcā, Berga bazārā.

Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ALLOWS YOU TO REPUBLISH THE CONTENT FOR FREE, WITH NO CHANGE OR IMPROVEMENT. REFERENCE TO THE AUTHOR AND PROVIDUS.LV IS REQUIRED. PLEASE SUPPORT US WITH YOUR DONATION!

More from this author