Konference "NAP2027: ceļš uz Ziemeļvalstīm raksturīgu sociālo politiku"

Šī gada 16.oktobrī domnīca Providus un Frīdriha Eberta fonds rīko konferenci “NAP2027: ceļš uz Ziemeļvalstīm raksturīgu sociālo politiku”. Konferences mērķis ir sniegt ieguldījumu Nacionālā attīstības plāna (NAP) 2021-2027 sabiedriskās apspriešanas procesā, aicinot lēmumu pieņēmējus, ekspertus un plašāku sabiedrību izvērtēt priekšlikumus, kas iekļauti NAP melnrakstā.

Joss woodhead tfeot92eylo unsplash

Konference notiks ‘Hotel Bergs’ Stikla zālē, Elizabetes ielā 83/85, no 13:00 līdz 17:00. Diskusijas tiks straumētas tiešraidē, kā arī tiks piedāvāta sinhronizēta tulkošana angļu valodā.

Ar konferences programmu iespējams iepazīties šeitpdf.

Reģistrācija konferencei, aizpildot šo formu.

Konferences programmā ir paredzētas divas diskusijas:
1) Cik ambiciozi ir NAP melnrakstā nospraustie mērķi nevienlīdzības mazināšanai?

NAP melnrakstā norādītais mērķis ir būtiski samazināt Džini koeficientu (nevienlīdzības rādītājus). Ņemot vērā to, ka Latvija šobrīd ir viena no nevienlīdzīgākajām sabiedrībām Eiropas Savienībā, vai uzstādītais mērķis uzskatāms par ambiciozu vai reālistisku? Kādas izmaiņas jāveic, lai samazinātu nevienlīdzību? Kuriem risinājumiem jābūt prioritāriem? Diskusijas ietvaros dalībnieki piedāvās katrs savu redzējumu par piemērotāko veidu, kā risināt nevienlīdzības problēmu un šie piedāvājumi tiks apspriesti ar auditoriju.

2) Sociāli atbildīga mājokļu politika – kā risināt pieejamu mājokļu trūkumu Latvijā?
Šobrīd Latvijā sociālie mājokļi veido 0.4% no kopējā dzīvojamā fonda, kas ir daudzreiz mazāk nekā Eiropas Savienības vidēji (8%). NAP melnrakstā norādīts, ka nepieciešams gan atjaunot esošos sociālos mājokļus, gan palielināt to skaitu, šādi nodrošinot, ka visām Latvijas mājsaimniecībām ir pieejama dzīves vieta. Vai valsts vadītas investīcijas ir piemērotākais finanšu instruments sociālo mājokļu būvniecībā? Kāda varētu būt Eiropas Savienības struktūrfondu, kā arī privātā sektora loma šajā procesā? Kur sociālie mājokļi ir nepieciešami visvairāk, un kā to būvniecība iekļaujas kopējā valsts mājokļu politikā?

Papildus informācija: Andris Šuvajevs, Providus pētnieks, andris.suvajevs@providus.lv

Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ALLOWS YOU TO REPUBLISH THE CONTENT FOR FREE, WITH NO CHANGE OR IMPROVEMENT. REFERENCE TO THE AUTHOR AND PROVIDUS.LV IS REQUIRED. PLEASE SUPPORT US WITH YOUR DONATION!

More from this author