Ziņas pieder trakajiem 11

Vakardienas ziņu izlaidumi mani provocēja kam tādam, uz ko ir spējīgs tikai raidījums "Kas Notiek Latvijā" un daži "Nekā Personīga" sižeti. Ne tikai visu laiku neapmierināta bubināju sižetu laikā, bet arī pēc tam ilgi nevarēju nomierināties. Re, pat tagad nespēju noturēties un savu sāpi uzrakstīšu.

Iesaki citiem:

Es saprotu, ka ziņu veidotāji grib ielikt ziņas, kuras atmodinās iemigušos pēc-darbadienas skatītājus. Tāpēc man nav pretenziju pret ziņām par suni, kas Arkanzasas štatā ir iemācījies braukt ar skrituļdēli. Whatever. Bet vai viņi domā, ka mēs pēc darba dienas esam tik pārguruši, ka pilnībā nefiltrējam saturu un vienīgais, kā pievērst mūsu uzmanību ir kāds asiņains skats vai pustraka cilvēka komentārs?

Kādā ASV nostūrī mītošais, leģendām apvītais ārsts Slucis ir kļuvis (atkal jau) par ziņu centrālo tēlu. Vēlreiz. ASV dzīvojošs, ārsts, nevienas partijas biedrs. Kura no šīm pazīmēm, jūsuprāt, ir noteicošā, lai kādu vispār interesētu tas, ko viņš saka? Rīgā ir daudz cilvēku, kam ir visvisādi radikāli viedokļi - nošaut krievus! sievietēm sēdēt mājās un adīt! pievienot Latviju Zviedrijai! pievienot Latviju NVS! u.t.t. Cik bieži kāds prasa viņu viedokli? Reti, jo nevar jau tā uzreiz tos trakos pieķert pie rokas, tas tāds īpašs žurnālistiskas veiksmes gadījums. Un kad tāds ir gadījies, kā gadījumā ar Sluci, prieks gan viņam, gan žurnālistiem. Jo viena viedoklim beidzot lemts nonākt saulītē, bet otriem ir ar ko "seksīgu" piepildīt ētera laiku.

Un uz Sluča muguras izdodas jāt ne tikai žurnālistiem. Noveicās arī krievu radikāļiem, kurus visi jau sen kā piemirsuši un atceras (pieklājības pēc un lai aizpildītu ētera laiku) tikai 9.maijā un 16.martā. Nu viņiem kalendārā vēl viena īpaša diena - 13.janvāris. Nepilsoņiem nemaksāt nodokļus! Būtu izdomājuši arī ko skaļāku (Putinu par prezidentu!), bet bija tikai 3 stundas laika.

Vakardien vispār bija "alternatīvo dīvaino viedokļu diena". Sižetā par Maikla Džeksona tiesas prāvu un ārsta atbildību tika parādītas intervijas ar (ārstiem? radiniekiem? tiesu ekspertiem?) - faniem. Kuri visi kā viens ZINA, ka ĀRSTS NOGALINĀJA MAIKLU. Eksperti.

Un ziņa, kas mani piebeidza? TV3 ziņa par "peļu junkuru, kas nodzīvojis ievērojamu mūžu - simtu divdesmit astoņus gadus"! OK, mana pirmā doma - ko tie saimnieki uzrāda - kaķa dzimšanas apliecību?! Šižetā gan izrādījās, ka žurnāliste pieteikumā kļūdījusies par nieka 100 gadiem. Jociņš.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 14.01.2011 12:26
Tre 14.01.2011 12:00 ...sapratu. tas ir apmēram tā kā iekomentēt delfi.ru...
------------------------
Ārkārtīgi savdabīga iztēles ekvilibristika, bet pati par sevi arī tā, protams, ir raksturojoša.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tre 14.01.2011 12:00
sapratu. tas ir apmēram tā kā iekomentēt delfi.ru kautko labu par Latviju - tu uzreiz kļusti par gansu un fašistu.

:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 14.01.2011 11:56
"Internets bez naida"
======
Uzreiz atcerējos Eldara Mamēdova blogu un rakstus www.politika.lv. Skaidra islamofobija un katastrofāla neiecietība. Tomēr tā kā šis naids ir pret Islāmu, tad sorosīti labprāt to publicēja. Tāpat, laikam sorosa fonds, noorganizēja Kanādas lezbiets Iršadas Mandži braucienu uz LR, kur viņa stāstīja, kas ir īstais Islāms utt. Protams, tai tantei līdz Islāmam ir tik pat tālu, kā cūkai līdz mēnesim. Un viņas izteikumi ne tikai neatbilsts Islāmam, bet arī izslēdz viņu laukā no Islāma, ja arī pieņem, ka viņa kādreiz būtu bijusi muslima.
Šeit uzrakstīju par Iršadu Mandži rakstu Kultūras Forumam (arī tur bija viena no viņas četrām intervijām):

Iršadas Mandži džihāds http://www.islammuslim.lv/Muslims/Latvija/Prese/Irsadas_mand...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 14.01.2011 11:47
Sorosīti ir starptautiska NVO (pie)strādājošu grantēdāju un viņu "draugu un atbalstītāju" kustība, kura cenšas sabiedrību pamācīt un pārmainīt līdz (viņu) augstajai patiesībai atbilstoši (viņu) libertisma, (viņu) plurālisma, (viņu) iecietības, (viņu) politiskās līdzdalības u.tml. uzskatiem. Tie ir akadēmiski izglītoti cilvēki, kuru Džordža Sorosa (un līdzīgu mērķu ES fondu) apmaksātās aktivitātes ir virzītas lai pārmainītu "tumsonīgo" tautu uz gaišo postmodernisma progresa tāli.
Tā kā LR un pasaulē vispār, darba tirgū nav vajadzīgs tāds kvantums sociālo zinātņu skoloto, tad mūsdienās ir izplatījušās NVO kā ienākumu devējs. Savukārt tās NVO pārstāv sponsora (-u) intereses un pārliecību. Tad nu no sociālo zinātņu pārprodukcijas tiek atbalstīti vai pakāpeniski iesaistīti attiecīgo ideju propagandēšanā.
Cīnās par tautas dvēseli!
LR ir ļoti nozīmīgs Sorosa fonds. Daudziem universitātes pasniedzējiem tā ir iespēja uzrakstīt kādu pētījumu un saņemt par to piķi. Pētījuma tematu un saturu pieskaņo Sorosa fonda ideoloģijai. Pamazām visi sasaistās. Tāpat jau notiek arī iekšējā smadzeņu skalošana. Ja lasi mūsdienu libertisma grāmatas un raksti par šo tematu no libertistu puses, ar laiku pārliecini sevi pievienoties. Neviens jau arī negrib justies kā prostitūta, bet ar laiku visi dzer no tās pašas akas, un tāpēc maz ir to, kuri spļauj tajā virzienā.
Vienlaikus šīs ārzemju naudas stutētās NVO vēlas līst pie varas nevēlētas. Palasiet to "Providus" ieteikumu. Par visu varu vēlas, lai viņus iekļauj Ministru Kabineta sēdēs!
Nav jau tā, ka šie cilvēki netic propagandētajiem uzskatiem, bet vienmēr var atlasīt cilvēkus un sasaistīt lielu daļu pārējiem ar piedāvātajiem grantiem un universitātes izglītības ietekmēšanu caur sasaistītajiem pasniedzējiem.
Kurš no SZF pasniedzējiem nekad nav ēdis no Sorosa fonda?
Tik daži, kuri principā nepiekrīt libertismam.
Tā nu ir mazās LR problēma, šeit ir granti tikai no Sorosa un līdzīgas tematikas no Briseles(integrācija, iecietība, ES slavināšana).

Politika.lv, dialogi.lv, providus, (arī delna, bet tās uzdevums ir specifisks un nevis ideoloģisks) un tamlīdzīgas NVO ir sorosa naudas baroti.
Daļu lietu, kuras viņi dara, protams, ir labas, bet viņu ideoloģija kopumā ir šķērsaini maldi.
Un Džordžs Soross ir nomaldījies cilvēks, kurš ir nopelnījis miljardus ar valūtas spekulācijām iznīcinot miljoniem cilvēku labklājību un dzīves, piemēram, tajā pašā 1997. gada Dienvidaustrumāzijas krīzē. Taizemē desmitiem tūkstošu cilvēku izdarīja pašnāvības, kamēr šis onka nopelnīja miljardus uzbrūkot šo valstu valūtām. Pat britu mārciņai uzbruka un nopelnīja.
Tikmēr Latvijā labais onka, kurš algo cilvēkus, lai tie bīdītu viņa uzskatus un mainītu Austrumeiropas valstu vērtības uz viņa libertismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 14.01.2011 11:29
Sorosīts esot tāds dabā reti sastopams minerāls - sastāv no 3 metāliem. Sk. http://de.wikipedia.org/wiki/Sorosit . Man Dž.Sorosa fonds (SFL) 90-tajos gados apmaksāja testus (TOEFL, GRE), kas bija nepieciešami pirms studijām ASV - kaut tie bija tikai daži simti dolāru, atceros ar lielu pateicību: tas īstajā brīdī atļāva iestāties amerikāņu Graduate School un iegūt labu inženiertehnisku profesiju. Vēlāk bija izdevība strādāt vienā uzņēmumā ar SFL bijušo darbinieci Artu Birumu (sk. http://db.lv/k/354-blogi-viedokli/355-blogi/386-arta-biruma?... ) - ļoti iesaku.

"Sorosismam" sliktu slavu sagādāja nevis pats Dž.Soross un viņa sponsorētās organizācijas kā tādas, bet gan pārcentīgi ļaudis tepat Latvijā, kuri to visu uztvēra kā jaunu marksisma paveidu. Viņus neinteresēja Latvijas realitāte - visu gribējās iedzīt "atvērtās sabiedrības" principos un rāmjos. Tāds bija piemēram Roberts Putnis ar savu "Delnu", kas taisīja protesta demonstrācijas dzeltenās kleitās pret I.Ūdri, gribēja panākt, lai par LR Valsts Prezidentu kļūtu nevis V.Zatlers, bet A.Endziņš, klāstīja kaut kādas muļķības par homoseksuālismu. Turklāt visu minēto darīja ar milzīgu paštaisnumu: sak, visi, kuri nedomā tāpat kā mēs ir stagnāti un nelieši.

Par A.Sluci - neredzu, kur te ir liela atšķirība ar dažiem šādiem "sorosītiem": viņš arī ir dogmatisks un nerēķinās ar vietējiem apstākļiem - bet vairāk ar ārzemēs izauklētām teorijām. Tomēr viņš (atšķirībā no "Internets bez naida" stila pseidoliberāļiem) pauž reālai latviešu sabiedrības daļai raksturīgus uzskatus. Ja kāds apņemsies ar 1.martu nerunāt krieviski ar mūsu līdzpilsoņiem - visu cieņu! No otras puses, valodu lietām ir vajadzīgs laiks - daudzās jomās ir jāpagaida, kamēr uzkrāsies LR neatkarības posma izglītības politikas rezultāti. Valsts mērogā nevar gribēt dažās nedēļās atrisināt jautājumu, kam vajadzīgi 30-60 gadi. Protams, atsevišķais indivīds (ja ir ar labu profesionālu sagatavotību) var arī ātrāk sekot jauno laiku vēsmām.

Linda (vismaz šinī blogā) domā un raksta kā dzīvs, jūtošs cilvēks. Neredzu nekāda iemesla pielīdzināt viņu "sorosītiem".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 14.01.2011 10:10
Tre 14.01.2011 08:12 ...vai man kāds paskaidros - kas īsti ir tie daudz pieminētie sorosieši...
------------------------------
99,9% bērnu neviens speciāli nepaskaidro, kas piem. ir ozols. Un arī tas 0.1%, kam to skaidrojumu sniedz, visticamāk bez tā būtu izticis - jo gan jau ka bērna atjautība ir vērtīgāka, par vecāka pamuļķīgu pērcentību.
Vēro, lasi un sapratīsi!
Vienu novērotu pazīmi varu pateikt priekšā - sorozīti vienmēr uzmācīgi tirda ar jautājumiem par to, kas tad tas soro... varētu būt.
P.S. man personīgi no visām vārda soro... modifikācijām labpatīk lietot sorozīts un sorosisms, jo tie saskanīgāki ar parazīts un totalitārisms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tre 14.01.2011 08:12
vai man kāds paskaidros - kas īsti ir tie daudz pieminētie sorosieši? Ja es te iekomentēšu kautko Ahmedveidīgajiem netīkamu, es arī kļūšu par sorosieti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. Ahmedam 13.01.2011 21:00
Nu redz, Ahmed, izrādās, ka visi sorosieši nav vienādi un nozombēti domāšanai vienā virzienā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 13.01.2011 20:04
Kaut kā tā sorosiešu iecietība pazūd, ja kāds izsaka viņiem netīkamu viedokli. Tad uzreizi "trakie"...

Es jau nesaku, ka nav "trakie", tikai par to "plurālismu" smīnu. Un ne es pirmais, vai pēdējais, kurš norāda šo viltusplurālismu un viltusiecietību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

alpaka cukurgalva 13.01.2011 16:54
trakie bauda zinas

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 13.01.2011 13:08
Vēl viena jauka ziņa šodienas "Dienā". Vilnītis publiski jautā(?) "Kāpēc man netic?"

Saistītie raksti

www.miomilo.lv miomilo.lv

Citi autora darbi