Atslēgvārdi:

Zatlers šodien nostājās uz ļoti plāna ledus 24

Pēc Zatlera šodienas runas ir skaidrs, ka jauna partija būs. Taču rodas vairāki „bet”, kas raisa bažas, ka šī iniciatīva stājas uz dikti plāna ledus.

Iesaki citiem:

Pirmkārt, Zatlers mīņājas turpat, kur visa pašreiz pie varas esošā politiskā elite – ideoloģiskā tukšumā. „Par labāku, gudrāku un labklājīgu Latviju” nav ideoloģiska mēraukla, pēc kuras izvērtēt, vai politiskie solījumi ir tiešām pildīti un kāda konkrēti būs šī politiskā atbildība. Arī politiskās tehnikas viedokļa šāda ideoloģiska nenoteiktība ir ļoti bīstama. Kamēr nav skaidra ietvara, kas vieno noteiktu politiķu grupu, tikmēr nav arī iespējas attiecīgajā politiskajā spēkā saukt pie kārtības politiķus, kas izdomās personisku ambīciju vai svešu interešu vārdā no tām atkāpties.

Otrkārt, izskatās, ka Zatlers ir izvēlējies to pašu taciņu, kas neceļos ir aizvedusi virkni priekšgājēju Latvijas politikā: veidot kādu Tautas frontes atblāzmai līdzīgu politisku „kustību”, kas apvieno „katru un ikvienu”. Tas nav iespējams mūsdienīgā demokrātiskā sabiedrībā. Šāda bezprofila politika Latvijā ir sevi diskreditējusi, vairojot nevēlētāju skaitu. Tagad tā tikai lieki samulsinātu „tanti Bauskā”. Latvijas latviešu elektorātā jau gadiem ir konstatējams pieprasījums pēc kreisa politiska spēka, ideoloģiski šis pieprasījums ir ticis apkalpots tikai krievu elektorātā no SC puses. Kāpēc to neapkalpot, nav īsti saprotams.

Kaut kas tāds kā abstrakta „vienotība” kā ideoloģija ir klasiski konservatīva pozīcija. Vācijas sociāldemokrātu kanclers Helmuts Šmits (1974-82) kādā savā 1982.gada runā teica: „Harmoniskai izpratnei par sabiedrību pēc savas būtības ir bail no konfliktiem, jo gan atsevišķi indivīdi, gan grupas, kas apšauba šādas harmonijas nepieciešamību, tiek uzskatīti par traucētājiem, nepiederīgajiem, autsaideriem, ar kuriem neesot pat vērts diskutēt, pietiekot, ka valsts tiem parāda savu stingro roku, uzņemoties sabiedrības garīgo vadību. Taču patiesībā šāda prasība pēc harmonijas sabiedrībā var novest pie tās vēl lielākas sašķeltības, radīt ienaidnieku tēlus savā iekšienē, attiecīgi novedot pie situācijas, kad sabiedrība ir vēl mazāk spējīga risināt pati savus konfliktus un rast reālas vienošanās un kompromisus.” Un vēl: „Harmoniski organizētas sabiedrības koncepts pēc savas būtības ir nolemts neveiksmei. Mūsdienu demokrātiska industriālā sabiedrība nav iedomājama bez izteiktas un principiālas interešu un viedokļu dažādības. Katrs mēģinājums šādu sabiedrību nomākt ar vienotības ideju garantēti atduries pret skarbo realitāti.”

Treškārt, politikā esot jānāk jauniem cilvēkiem. Taču priekšnosacījums šādu cilvēku motivēšanai līdzdarboties aktīvā politiskā darbībā būtu principiāli jauna, ideoloģiski skaidra, politiskās vērtībās balstīta politiska vīzija. Zatleram ir jāmotivē līdzdarboties cilvēki, kuru motivācija politiskai darbībai nebūtu personisks labums, nauda un vara, bet gan vēlme kalpot sabiedrībai un mainīt apkārt esošo sociāli politisko vidi. Piemēram, NVO tādi cilvēki būtu, viņi ar darbiem ir pierādījuši, ka dara arī tad, ja tam nav naudas, atbalsta un tas neskaitās „stilīgi”. Taču jautājums, vai, piemēram, Mārtiņš Bondars tik tiešām būtu īstais, kurš kā Zatlera premjera kandidāts spētu dot impulsu poliskai cīņai cilvēkiem, kuri ir gudri, profesionāli un savās vērtībās tīri? Un vai šāda tipa politiķis tiešām politiskajā pretiniekā ieviesīs respektu pret Zatlera un viņa jaunās komandas nodomu un vērtību skaidrību?

Ceturtkārt, atklātībai nodotais Bondara vārds liek domāt, ka Zatlers ar savu slepeno štābu ir izvēlējies vēl vienu slidenu taktiku: viņš jau piemērojas spēles noteikumiem, lai gan viņam ir iespēja pašam tos veidot. Bondars pilnīgi noteikti TV būtu noliekams pretī Dombrovskim un 3xA pulciņam. Tas būtu tas pats tonis un tā pati mūzika, ko mēs no Latvijas politikas virtuves pazīstam. Zatlera politiskajiem pretiniekiem tas būtu izdevīgākais variants, jo dzēstu politiskā profila kontūras vēlētāju acīs. Zatleram ir neizmantota iespēja priekšvēlēšanu diskusijai noteikti savu rāmi – runāt par vērtību politiku, par kalpošanu sabiedrībai, par solidāriem risinājumiem sabiedrības konfliktu risināšanā, par nākotnes redzējumu nevis atskaitīšanos starptautiskajiem aizdevējiem. Ar šādu jaunu platformu būtu iespēja sasniegt to, ko Zatlers ir solījis. Pretējā gadījumā sanāks ne citi vēži, ne citas kulītes.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (24) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

izabella 17.06.2011 21:25
Nevienam latvietim uz veeleesanaam nevajadzeetu iet tad redzeetu ko muusu baalelini dariitu,bet nevienam.Varbuut tas viniem liktu mazliet padomaat.Bet tas jau tikai vareetu notikt pasakaas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 17.06.2011 18:00
_Piemēram, NVO tādi cilvēki būtu, viņi ar darbiem ir pierādījuši, ka dara arī tad, ja tam nav naudas, atbalsta un tas neskaitās „stilīgi”. _
========
Jā, atveram www.dialogi.lv un redzam kā viņi var darboties bez sponsora...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris 1 17.06.2011 17:14
...Nomest ,arestēt...varbūt tā kā amīši...nogalināt,piespiest,bombardēt nogalināt bērnus... tak iedziļinieties vienreiz -par ko raksta IM.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kļūdaties, Putņa kungs! 17.06.2011 09:48
Nevajag te dramatizēt, Putņa kungs.Viss šobrīd Latvijā notiekošais ir uz labu, tikai uz labu. Vēl mēnesi atpakaļ nekas tāds mūsu dievzemītē nebūtu bijis iespējams, bet vakar, 16.jūnijā, bija - gan Vilnīti vienbalsīgi nometa, gan Strīķi iecēla, gan Lembergam īpašumus par 135 miljoniem arestēja. Tagad tikai gaidīsim, lai J.Strīķei izdodas veikt solītos arestus un kaut kas mūsu valstī jau būs sakārtots. Tā kā nevajag te demagoģiju paust, Putņa kungs!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

domis 16.06.2011 23:28
un kur teikts, ka Bondars vispar bus kada sakara ar Zatlera partiju. Tapat ka Sudraba.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

domis 16.06.2011 23:26
No vienas puses strunts kurs konkreti ko saka, galvenais, ka ir argumentacija. No otras puses, nu johaidi, cilveks, kurs uzdeva politisko darbibu, aizgaja stradat Parex un pec tam, kad banka nogaja pa burbuli, atkal uzradas. Un tagad tendenciozi macis realitates izpratni. Ir integritates problemas lidzas nepamatotiem apgalvojumiem par vajadzibu pec kreisas partijas ( kreisi uzskati nenozime automatiski!!! vajadzibu pec partijas) un liedz, pat ar piespiesanos uztvert tekstu nopietni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

osis 16.06.2011 21:59
Skaidra ideoloģija un vērtības ir Pēdējai partijai, pie tam tā var apvienot Latvijas pilsoņus neatkarīgi no to etniskās izcelsmes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 16.06.2011 19:15
Andri-2, pēc pērkona ir pietiekami atvēsis gaiss. Kāda velna pēc jūs atkal atvērāt savu ledusskapi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Juris Liepa 16.06.2011 19:14
Kam ta mērķis nav latviska un pārtikusi Latvija? Jautājums jau nav par mērķi bet gan par ceļiem uz mērķi. Diemžēl vecie ceļi , vecās ideoloģijas vairs neder. To var redzēt taisni rietumos , vecie ceļi vairs neder. Un kādas tur ideoloģijas tagad tur rietumos? Tas pats multikulturālisms? Un daudz kas cits. Cilvēktiesības kas vairs neatzīst netikumus? Ta nav tur nekā rietumos , tāpat kā nav nekā arī austrumos , tikai juceklis vien visur , arī Latvijā. Bet ja grib tikt pie mērķa tad no tā jucekļa ir jātiek ārā , manuprāt. Un tikt ārā var tikai domājot pajaunam un arī izdomājot ko jaunu , kā dabūt vairāk labestības , mazāk ienaidnieku , vairāk cilvēciskas cieņas utt..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 16.06.2011 18:47
>>> Latvijas latviešu elektorātā jau gadiem ir konstatējams irpieprasījums pēc kreisa politiska spēka, ideoloģiski šis pieprasījums ir ticis apkalpots tikai krievu elektorātā no SC puses. Kāpēc to neapkalpot, nav īsti saprotams.
=========
SCP ir viena salīdzinoši kreisa politiska partija. Nupat diezgan cerīgi sevi pieteica arī "Progresīvie". Protams, no LSDSP nekā liela vairs nav (un arī nebūs, kamēr to kontrolēs J.Dinevičs).

Savukārt SC galīgi nav "kreiss" - izņemot, protams, ja runājam par viņu retoriku un dažām populistiskām iniciatīvām atcelt pabalstu griestus vai uzsaukt pensionāriem kaut kādus labumus. Bet uz tādiem varoņdarbiem ir spējīgi arī ZZS, PLL - un jebkura partija, kurai tuvojas vēlēšanas.

Pietiek paskatīties SC ziedotāju struktūru, lai saprastu, kādi cilvēki to visvairāk ieinteresēti atbalstīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 16.06.2011 18:02
IM>jumors 16.06.2011 15:44 ...Vecs kleperis ir Visu Latvijai ideoloģija...
Juris Liepa>IM 16.06.2011 16:16 ..."Visu Latvijai" ir skaidri definējusi savu ideoloģiju...
---------------------------
Kas, kas - "Visu Latvijai" esot ideoloģija?!
"viņi" vainīgi, "viņiem" jāatvainojas, "viņi" jātur tālāk, "viņiem" jāpiespiež ... utt tā būtu IDEOLOĢIJA ?!!!
"Vecs kleperis" gan, bet ne zirga ābola vairāk!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Liepa>IM 16.06.2011 17:53
Jūs kā kārtīgs Latvijas politiķis izteicāties - es jau īpaši nesekoju līdzi (respektīvi nezinu, kas un kā), bet viedoklis man ir :) Divos vārdos "Visu Latvijai" tā skaidrā nostādne (kuru jūs neziniet, vai negribat zināt) ir "latviska un pārtikusi Latvija". Mēķis kur skaidri ir ietverta labēji konservatīva ideoloģija - latviska Latvija. Nu un protams pārtikusi. Tas gan itkā visiem arī bez teikšanas būtu skaidrs (kura gan partija teiks kautko pretēju), bet lai jau tante Bauskā arī papriecājas :) Un šis mērķis protams ir orientēts uz nākotni. Vai citām partijām ir kāds skaidrs mērķis, kurā būtu ietverta viņu partiju ideoloģija? Varbūt vienīgi "Saskaņas centram"...

Visas ideoloģijas ir vecas un neviena neder? Savādi, man nezkāpēc šķita, ka rietumos joprojām partijas iedala pēc vecajiem ideoloģiskajiem principiem. Nekas jauns pagaidām vēl nav izdomāts. Ja nu vienīgi jūsu galvā... Bet varbūt jūs uzskatiet, ka Latvijā nevajag būt tāpāt kā pie viņiem rietumos? Mēs tak esam austrumos. Tad varbūt pie mums vajag kā NVS valstīs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 16.06.2011 17:27
Atklāta vēstule par “mīksto” apvērsumu!

Liela miega pēda pārklāj Latviju. Mierinājumu (mēģinājumu iemidzināt Latvijas publiku) sakarā ar neseno “mīksto” un “demokrātisko” apvērsumu [ar “juridiski” it kā nevainīgiem likumiem] tiek pūsta ar tuvu un tālu vēju palīdzību.

Pret Prezidentu Zatleru, kas ierosināja Saeimas atlaišanu, notika apvērsums, lai viņu atvietotu ar vēl lielāku muļķi. Prezidenta Zatlera pēdēja runa Saeimā http://www.delfi.lv/news/referendums-2011/prezidents/zatlers... gandrīz vai apkampa valsts korumpantus solot mieru, mieru, un vēlreiz mieru. Skat, izgāzies Prezidents: "iedos[d] politisko virzību" tautas kustībai par labu un godīgu Latviju. Zatlera runa pierāda, ka tam pagātnē arī liela pieredze narkozes nozarē.

Gundars Daudze (ZZS), tagadējās Saeimas priekšsēdis un domājams apvērsuma sazvērnieks (ar tā saukto “53+ apvērsuma” veicinātājiem) ir paredzēts kļūt par nākošā Prezidenta kancelejas direktoru. http://www.apollo.lv/portal/news/articles/240957?ref=theme Sak, viņam liela pieredze Saeimā. Tik tiešām!

Iemidzinājumā piedalās arī kāds ārzemju latviešu grupējums, kurš tieši tagad ir iedomājies, ka pienācis “Zelta moments” pierakstīties kampaņā prêt oligarhiem un parakstīt dokumentu, kura tiek pieprasīts ofšoru kontu satura atklāšana. Pēc grupējuma domām šāda parakstīšanās kampaņai ir jāiejaucās politiskā un publiskā telpā tieši tagad, kad viss svarīgākais ir aģitēt un sasaukt publiku pie 100% piedalīšanās Referendumā, kuru izsauca Prezidenta Zatlera ieteikums (Rīkojums #2) atlaist Saeimu.

Latviešu diasporas grupējums, domājams ir sakaros ar Vienotības frakciju, kura jau labu laiku skrien uz Rietumiem, jo “Rietumi palīgā nāks” tik pat forši, ka to domāja dažs labs vientiesis vairāk kā pussimts gadus atpakāļ par zviedriem. Vienotības frakcija arī zin sludināt mieru, tādu, kas ved valsti uz kapu. Tāpēc jau arī paspējuši lūgt Prezidentu Zatleri viņiem pievienoties. Cer, ka būs jauka kapraču komanda.

Ja minētā kampaņā vara atkārtoti ir sekmīga un iemidzina latviešus, patiesos Latvijas soverenitātes īpašniekus, un ja Referenduma balsotāju skaitlis krīt zem majoritātes līmēņa, tad nebūs šaubu, ka Latvija ir pilnībā prihvatizēta, pēc kam patiesais vai de fakto rezultāts būs, ka vairs nepastāv soverēna Latvija—lai cik “juridiska” tā arī nebūtu. Vairs te būs tikai vienam otram kāda administratīva telpa, ko sauc par zārku.

Pieprasiet Andra Bērziņa atkāpšanos no “ievēlētā” Prezidenta goda! Apzinieties, ka Jūs (ne viņš vai viņi) kā Latvijas pilsoņi, esat Latvijas suverenitātes īpašnieki.

Jaņdžs, aka Antons Benjamiņš

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 16.06.2011 17:23
Atklāta vēstule par “mīksto” apvērsumu!

Liela miega pēda pārklāj Latviju. Mierinājumu (mēģinājumu iemidzināt Latvijas publiku) sakarā ar neseno “mīksto” un “demokrātisko” apvērsumu [ar “juridiski” it kā nevainīgiem likumiem] tiek pūsta ar tuvu un tālu vēju palīdzību.

Pret Prezidentu Zatleru, kas ierosināja Saeimas atlaišanu, notika apvērsums, lai viņu atvietotu ar vēl lielāku muļķi. Prezidenta Zatlera pēdēja runa Saeimā http://www.delfi.lv/news/referendums-2011/prezidents/zatlers... gandrīz vai apkampa valsts korumpantus solot mieru, mieru, un vēlreiz mieru. Skat, izgāzies Prezidents: "iedos[d] politisko virzību" tautas kustībai par labu un godīgu Latviju. Zatlera runa pierāda, ka tam pagātnē arī liela pieredze narkozes nozarē.

Gundars Daudze (ZZS), tagadējās Saeimas priekšsēdis un domājams apvērsuma sazvērnieks (ar tā saukto “53+ apvērsuma” veicinātājiem) ir paredzēts kļūt par nākošā Prezidenta kancelejas direktoru. http://www.apollo.lv/portal/news/articles/240957?ref=theme Sak, viņam liela pieredze Saeimā. Tik tiešām!

Iemidzinājumā piedalās arī kāds ārzemju latviešu grupējums, kurš tieši tagad ir iedomājies, ka pienācis “Zelta moments” pierakstīties kampaņā prêt oligarhiem un parakstīt dokumentu, kura tiek pieprasīts ofšoru kontu satura atklāšana. Pēc grupējuma domām šāda parakstīšanās kampaņai ir jāiejaucās politiskā un publiskā telpā tieši tagad, kad viss svarīgākais ir aģitēt un sasaukt publiku pie 100% piedalīšanās Referendumā, kuru izsauca Prezidenta Zatlera ieteikums (Rīkojums #2) atlaist Saeimu.

Latviešu diasporas grupējums, domājams ir sakaros ar Vienotības frakciju, kura jau labu laiku skrien uz Rietumiem, jo “Rietumi palīgā nāks” tik pat forši, ka to domāja dažs labs vientiesis vairāk kā pussimts gadus atpakāļ par zviedriem. Vienotības frakcija arī zin sludināt mieru, tādu, kas ved valsti uz kapu. Tāpēc jau arī paspējuši lūgt Prezidentu Zatleri viņiem pievienoties. Cer, ka būs jauka kapraču komanda.

Ja minētā kampaņā vara atkārtoti ir sekmīga un iemidzina latviešus, patiesos Latvijas soverenitātes īpašniekus, un ja Referenduma balsotāju skaitlis krīt zem majoritātes līmēņa, tad nebūs šaubu, ka Latvija ir pilnībā prihvatizēta, pēc kam patiesais vai de fakto rezultāts būs, ka vairs nepastāv soverēna Latvija—lai cik “juridiska” tā arī nebūtu. Vairs te būs tikai vienam otram kāda administratīva telpa, ko sauc par zārku.

Pieprasiet Andra Bērziņa atkāpšanos no “ievēlētā” Prezidenta goda! Apzinieties, ka Jūs (ne viņš vai viņi) kā Latvijas pilsoņi, esat Latvijas suverenitātes īpašnieki.

Jaņdžs, aka Antons Benjamiņš

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 16.06.2011 17:22
Un ja runā konkrēti par Visu Latvijai , tad es nesekoju īpaši līdz viņu skaidrajai ideoloģijai un nosaucu to par kleperi viena iemesla dēļ. Man nez kāpēc tomēr liekas ka viņu nacionālistiskajai ideoloģijai tomēr piemīt mūsdienām pārāk liela un tādejādi nepiemērota ļaunuma piedeva. Ideoloģijā ir jāatjaunojas uz labestības un piedošanas pusi , bet ne otrādi. Par Abreni piemēram manuprāt nav jāraud un jāpieprasa atpakaļ , bet gan jāpatur sirdī iespēja palūgt atpakaļ pie gadījuma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 16.06.2011 17:21
Būsim godīgi - katras jauns sociāldemokrātiskas partijas likteni izšķirs tās spēja sadarboties vai nē ar SC, kas pašlaik ir lielāka sociāldemokrātiskā partija Latvijā. Ja nebūs šī gatavība sadarboties ar SC, tad partija aizies pa skuju taku, tāpat kā tas jau notika ar SCP.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Juris Liepa 16.06.2011 17:03
Kur tad Visu Latvijai ir tā skaidrā nostādne? Pret pagātni jā , tur jau viņiem laikam ir skaidra nostādne , ja ne pārāk. Pret tagadni? Pret tagadni jau vairs nav tik skaidra. Un par nākotni laikam vispār nekādas skaidrības viņiem nav.
Visas ideoloģijas vecas? Jā , visas ideoloģijas ir vecas un der tikai pagātnei. Šodienai vajag ideoloģiju kuru iespējams atjaunināt un piemērot tagadnei un arī nākotnei. Vecās ideoloģijas neder. Ideoloģijai nav jābūt jaunai , bet tai obligāti ir jābūt atjauninātai. Piemēram kristietība ir spējīga vienmēr atjaunoties un atjaunojas līdzi laikam , un pastāv jau divus gadu tūkstošus. Ideoloģijas kas nav spējīgas atjaunoties pamazām ir lemtas atmiršanai. Ideoloģijas skaidrībai ir nozīme tikai tad ja tā atbilst laikmetam. Uz šodienu skaidras un laikmetam atbilstošas laicīgas ideoloģijas manuprāt nav , bet tas nebūt nenozīmē ka derēs vecās. Vecās šodienai , un nākotnei vēl vairāk , nederēs. Tā ka nav cita ceļa , šodienas laicīgā ideoloģija ir jāveido.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 16.06.2011 16:28
Slimai sab-bai atkal laiks pagatavoties vēlēšanām.L-ja ir slims,vecs, mirstošs kleperis. Politikāņi vien viņi zirgu tik kaulainu un nespējīgu padarīja? Nē, aiz tiem politikāņiem "vareni stāvēja"visa tauta. Ja Zatlers būs ar mieru ieiet vienotībā, tad maija beigu runa bija tik labs pirmsvēlēšanu cirks. Cirks zvēru dārzā (īpaši aprobežotiem - tas zvēru dārzs ir tauta, tauta, kurai nav pašai sava prāta). Veselus 4 gadus prezidents oligarhiju nepamanīja, pirms vēlēšanas ieraudzīja. Un politikāņu cīņas ir vienīgās zāles, par cīņu kļūdām maksā nepolitikāņi?
Tantes Bauskā tak atkal ievēlēs tos dzidētākos, pazīstamākos, kaut patiesībā par viņiem nezina neko. "Tukša vai pilna ideoloģīja", vai tā vispār ir, "tantes bauskā" neinteresē.Ka tik maciņš pilāks, bet politikāņi tak neko neražo. To, ka ekonomika, ražošana... atkarīga arī no politikas "tantei bauskā"neiestāstīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Liepa>IM 16.06.2011 16:16
Visas ideoloģijas ir vecas. Nav jaunu ideoloģiju. Liberāļi, sociāldemokrāti, nacionālisti - visas šīs un citas ideoloģijas jau ļoti sen pastāv un turpinās pastāvēt. Diezvai tiks izgudrots kautkas jauns. "Visu Latvijai" ir skaidri definējusi savu ideoloģiju, pārējās partijas nē. Pēc jūsu komentāra varēu saprast, ka jums nepatīk skaidra nostāja, labāk nerunāt skaidru valodu. Jums laikam patīk, piemēram, Vienotības variants, kad Kristovskis saka vienu, Štokenbergs pavisam ko citu un Āboltiņa atkal kautko citu. Respektīvi katram Vienotības politiķim ir sava ideoloģija. Tas nav normāli. Varbūt NVS valstīs tas ir normāli, bet Rietumeiropā tomēr katrai partijai ir skaidri definēta sava ideoloģija. Šī ideoloģija var patik un var nepatik (kā jūsu gadījumā) bet viņai būtu jābūt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>jumors 16.06.2011 15:44
Neviens te Latviju par vecu kleperi neuzskata. Vecs kleperis ir Visu Latvijai ideoloģija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 16.06.2011 15:38
Teikšu tā- ja daži te Latviju uzskata par vecu kleperi, tad viņi nekad nav redzējuši sīpolpuķes. Tām arī laiku pa laikam nekā diža virs zemes nav, bet, paskat tik- atkal būs gan lapas, gan krāšņi ziedi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Juris Liepa 16.06.2011 15:29
Kas nu Visu Latvijai par skaidru ideoloģiju. Kāda šiem ideoloģija , tikai vecs nojāts jājamzirdziņš , kam pamainīts tik jātnieks. Zirgs ta vecs , jātnieki jauni. Ja nu vienīgi elektorāts nepamana to veco kleperi zem staltajām jāatnieku mugurām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Liepa 16.06.2011 15:13
Uz doto momentu vienīgā latviskā partija, kura balstās uz vērtībām un kurai ir skaidra ideoloģija ir "Visu Latvijai!". Viņi var patikt un var nepatikt, bet šīs lietas viņiem ir sakārtotas. Visām pārējām partijām primārais mērķis ir visiem līdzekļiem tikt iekšā Saeimā un iegūt maksimāli daudz amatus. Viss pārējais ir otršķirīgi. Un tā tas diemžēl arī paliks. Zatlers neko šai ziņā nemainīs. Visas partijas (izņemot "Visu Latvijai!") ir radītas īsi pirms vēlēšanām (gluži kā tagad tiek radīta Zatlera partija) un vienīgais viņu mērķis ir iekļūt Saeimā un tiklīdz šo mērķi viņas nesasniedz tā šīs partijas beidz pastāvēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaija 16.06.2011 15:11
Precīzs definējums šajā smalki izķēmotajā LV politiskajā skatuvē.Traki ir tieši apziņa ka īsti vietā jau nav ko likt : tie paši vēži citā kulītē.Tomēr virziens neskaidrs Zatleram varētu būt komandas iespaidā.

Citi autora darbi
Roberts 165x152

Man ir bail 24 Autors:Roberts Putnis