Atslēgvārdi:

Zatlera zīmols ir pliks 17

Es laikam nojaušu, ko nodomāja Zatlera komanda tajā brīdī, kad tika pieņemts lēmums veidot nevis Reformu partiju, bet Zatlera Reformu Partiju. Man liekas, ka viņi domāja nepareizi.

Iesaki citiem:

Viņi nolēma, ka Zatlers ir tautas mīlēts valstsvīrs. Es teikšu, kā ir - biedri, jūs pārāk alojaties! Ir beigusies tā eiforija, kas pastāvēja sociālajos tīklos un sabiedrības sirdīs dienā, kad tika publicēts Rīkojums nr.2.Tajā dienā visi aizmirsa, ka Zaltlers agrāk dievojās, ka neko par oligarhiem nav dzirdējis, tika izvēlēts zoodārzā, ievēlēts amatā par spīti sabiedrības protestiem un viņa atbalstītāju pūlī bija aktīvi tautpartijas jaunieši un vesela grupa kolorītu Jaunās paaudzes aktīvistu. Tagad šīs atmiņas atgriežas un Zatlers no Tautas glābēja pārvēršas vienā no politiķiem. Drusku labākā kā pārējie, bet vņš nav nekāds mesija.

Veidot zīmolu, balstoties uz personību, var. Un mūsdienās gudri prāti runā, ka pat vajag. Bet līdz vēlēšanām nav tāls ceļš ejams. Uz šo laiku jau būtu jābūt gatavam Zatlera personības zīmolam. Bet es teikšu, ka lielākā partijas personība ir Ķīlis, nevis Zatlers. Lai kļūtu par zīmolu, uz šo laiku Zatleram PAŠAM būtu jāuzstājas medijos ar jaunām un progresīvām valsts attīstības vīzijām, jākļūst par viedokļu līderi vismaz vienā nozīmīgā politikas jomā (veselības aprūpe?). Viņam ir jākļūst par avotu, no kura nāk informācija, par kuru mediji diskutē, kuru mediji un citi eksperti analizē un piekrīt vai nepiekrīt. Pašlaik aiz Zatlera zīmola ir pliks Rīkojums nr2.

Tāpēc, gan citu iemeslu vadīta, nekā citi, es teikšu, ka Zatlera Reformu Partijas lielākais klupšanas akmens ir Roberts Ķīlis, kas partijas centrālajam zīmolam - Zatleram - nozog visu 'spotlight'. Ja tā būtu vienkārši Reformu Partija, tad tas būtu absolūti normāli, bet tagad .... tas ir traucēklis.

Neko labu par partiju nepasaka arī tas, ka partijas centrālā figūra - Zatlers, nespēja piesaistīt citas spēcīgas personības un tas palika nepaslēpts no sabiedrības acīm. Neviena spēcīga personība, kuras piesaistīšana nozīmētu ļoti daudz veiksmīgam partijas startam vēlēšanās, nebija gatava iet jaunajā partijā kopā ar Zatleru. Iemesli var būt dažādi, un mēs varam tikai spekulēt. Iespējams, šie cilvēki negrib 'sasmērēties' politikā. Iespējams, viņi netic Zatlera partijas ilgstpējībai vai viņam kā gaišajam tēlam. Bet vai sabiedrība noticēs tam, ka viņš var būt vilcējspēks visai partijai?

Iespējams, ideja par Zatlera partiju radās, mēģinot spēlēt uz sabiedrības jūtām - pastāv nostaļģija pēc Ulmaņlaikiem, laba saimnieka, kārtīga valstsvīra. Bet tad mums vajadzētu redzēt, kā Zatlers tiek bīdīts šajā labā saimnieka rāmī - piedaloties ražotņu atklāšanā, runājot par tautsaimniecības atdzimšanu, tēvišķīgi noglāstot kāda bērna galvu Zvejnieksvētkos..... Arī šajā jomā zīmols ir pliks.

Es nesaku, ka Zatlers nevar kļūt par zīmolu. Šķēle, Šlesers, Lembergs jau sen tādi ir, lai kā viņi patiktu vai nepatiktu. Zatleram līdz zīmolam vēl ir tāls ceļš ejams; iespējams, pēc 4 gadu darba valdībā vai Saeimā, viņš varētu kļūt par tādu. Bet mēs to nezinām. Un jācer, ka viņa komanda zina, ko dara, jo viņi liek visas kārtis uz zīmolu, kura vēl nav.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (17) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Mr.Raitis

absolūti normāli, bet tagad .... tas ir traucēklis.
atkal šikotāja es to aizsāku kad nebija daudz punkti...

Šķēle, Šlesers, Lembergs jau sen tādi ir, .....
Ko tu zini par zimolu..viņš ir ? jo .... F..K.. Lv jauc ..LV taisa lētus ..jāaa fuckyou tevi ...zimols...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 15.07.2011 23:30
'Zatlera zīmols ir pliks' -, jo tam tā arī ir jābūt!
Kad lielākā Latvijas sabiedrības daļa sajutīs reformu sekas, tad būs par vēlu sev pirkstos kost par ''plikuma'' apspriešanu/aprunāšanu.
2011.g. ar 14% atbalstu demokrātijai (rietumu) un tirgus ekonomikai pilnīgi pietiek, lai mazākums turpinātu valdīt un vadīt vairākumu vēlamajā virzienā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 15.07.2011 23:20
Teicami pārdomāts gājiens uzmanības novēršanai - Saeimas atlaišana, ZRP dibināšanas, jaunas vēlēšanas -un kurš vairs domās par to ''plikuma'' (depopulācijas, emigrācijas, bezdarba, nabadzības, korupcijas, parādu, neuzticības ) izraisītāju reformēšanu?
''Latvija izcēlusies starp citām Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm ar to, ka tikai 14% aptaujāto šeit izteikušies par atbalstu demokrātijai apvienojumā ar tirgus ekonomiku.
Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) un Pasaules banka (PB) finansējušas aptauju,.....'' http://zinas.nra.lv/ekonomika/latvija/50585-latvijas-iedzivo...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 15.07.2011 20:23
Nosaukumam ir nozīme. Būtiska. Te gan ir tik daudz "kabatas partiju", ka kāda jēga, kā to sauc. Man nav savas reformu partijas, cik zinu, viņai, viņam arī nav. Bet Zatleram būs. Viņš tad arī reformēsies vai viņam reformēs visi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

83 15.07.2011 15:12
Zatlers tiešām ir jāreformē, tāpēc nosaukums ideāli piestāv šim politiskajam "spēkam".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kolors 15.07.2011 05:53
Ko var ņemties. Tas taču ir tikai nosaukums. Organizācijas ir kaut kā jāsauc.Šo cilvēki ir nosaukuši šādi. Turklāt sen, pirms viņi izdomāja saukties pat Zatlera reformu partiju, medijos jau tika runāts par iespējamo Zatlera partiju. Manuprat ir pilnīgi vienalga kāds tiktu izvēlēts nosaukums, cilvēkiem tā joprojām būtu Zatlera partija. Vismaz īstermiņā.

Turklāt neaizmirsīsim, ka aktīvais vārds nosaukumā tomēr ir "reforma". Šai kontekstā daudz lietderīgāk būtu tērēt laiku analizējot viņu manifestu, jo tas, atšķirībā no vārda "Zatlers" nosaukumā, jau iezīmē būtisko attiecībā uz viņu darbību. Un daudz vairāk piestāv šī portāla komentētājiem kā tēma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris 14.07.2011 22:24
Labs raksts, pievienojos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. 14.07.2011 21:41
archivāram - īsti diskutēt nav pamata, jo jūs un es runājam par 2 dažādām lietām. Piemēram, Uncle Bens mērces zīmols ir tas tumšādainais onkulis Bens. Un viņam ir jārada patērētājā iespaids par uzticamību, labu saimniekošanu un gardu ēdienu. Zatlera Reformu Partijas pēc viņu pašu izvēles zīmols ir Valdis Zatlers. Ko viņš mums kā vēlētājiem pasaka? Kāda ir ziņa? Kādas sajūtas tas rada? Pagaidām ir tikai pagātnes neglītumi ar aploksnēm un ievēlēšanu, labs darbs kā prezidentam, kas vienlaicīgi nebija īpaši populārs starptautiskā līmenī un rīkojums nr.2. Bet tie ir fakti, un faktu savirknējums nav zīmols. Zīmols ir sajūtas, kas rodas. Ar to ir par maz zīmolam. Es nevērtēju citas potenciālās partijas personības, kas tiek slēptas (vai tāpēc,ka neviens neparakstās uz šo soli?!) - es vērtēju PERSONĪBU, kas ir ielikta partijas nosaukumā un tātad būs partijas centrā. Un zīmols nav viennozīmīgi kas labs. Tas, ka Lembergs un Šķēle ir zīmols, tas jau nenozīmē neko labu, tik to, ka viņi ir zīmols, kas rada sajūtas par zagļiem, korupciju un krāpniekiem.
Un ne jau es saku, ka Zatlers neder. Es saku, ka vajag viņu sākt piepildīt ar saturu, jo plikam Zatlera uzvārdam nav nekāda svara.
Par vajadzību Reformu partijas nosaukumā likt Zatleru gan taisnība. Bet varbūt tad vajadzēja citu nosaukumu? Es tik prātoju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

archivārs 14.07.2011 19:48
1.Es neesmu tik pārliecināts,ka visi vēlētāji perfekti orientējas neskaitāmajos partiju sarakstos.Ja viena no tām būtu Reformu partija,liela daļa pat nenojaustu,ka tajā ir Lemberga,Šķēles,Liepnieka,Bedika,Grūtupa utt nīstais Zatlers.Partijas nosaukumu varēs saīsināt pēc vēlēšanām.Tā nav problēma.
2.Zatlers tiešām neattaisnoja kampēju cerības.Taču tā nav liela skāde.Mani tas neuztrauc.
3.Tāpat mani neuztrauc,ka viņš nav mesija.Mesijas gaidītāji parasti paliek tukšā.
4.Man Ķīlis liekas simpātiskāks par Liepnieku vai Titavu.
5.Vai nevajadzētu tomēr pagaidīt partijas kandidātu sarakstu un tad vērtēt,cik spēcīgas ir personības?
6.Ja Šķēle un Lembergs ir zīmoli,tad zīmols nozīmē tautas nabadzību.Varbūt tomēr labāk bez zīmola,bet labklājību visiem?
7.Ja Zatlers neder,tas nozīmē,ka Linda Curika zin labāku.Vajadzēja nosaukt vārdā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

fzss 14.07.2011 14:20
sarakstam vajag brangus nopietnus vīrus solīdos ancukos(uniformās)- tas galvenajam elektorātam(sievišķiem) patīk:DDD

var jau mēģināt paņemt elektorātu ar pārliecinošu intelektu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Voldis 14.07.2011 13:49
Labākais, ko Zatlera partija varētu izdarīt, ir atņemt balsis Lemberga zaļzemniekiem.
Un arī tad tikai gadījumā, ja Zatlers nav Šķēles projekts. (Neizslēgsim arī tādu iespēju.)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis to k99 13.07.2011 22:48
>>> Ķīlis, protams, ir personība, un var dot svaigas idejas. Piemēram, nevar noliegt, ka tieši viņš ir tas, kurš viens no pirmajiem runāja UN TIKA SADZIRDĒTS attiecībā uz sabiedrības novecošanās problēmu.
======
Ko nu katrs sadzird... Sabiedrības novecošanās problēmas tika diezgan skaidri pateiktas jau diezgan savlaicīgi - gan Pārsla Eglīte, gan Pēteris Zvidriņš par to diezgan neatlaidīgi un kompetenti rakstīja jau pirms 10 un vairāk gadiem. Arī Ilmārs Mežs diezgan agri pieslēdzās. Atminēsimies arī toreizējā premjera E.Repšes 2002.g. ziemassvētku uzrunu "mēs izmirstam..." (premjera toreiz piedāvātie risinājumi gan bija tādi pārromantizēti - došanās uz laukiem, pie dabas...). Arī Interneta portāli un LETA apmēram reizi pusgadā nošausminājās, ka demogrāfijas rādītāji ir šausmīgi slikti.

Tāds diezgan mūsdienīgs skatījums, kur salikti visi pareizie akcenti un paceltas būtiskākās problēmas (lai ne vien pasīvi vērotu notiekošo, bet arī saprastu, kā šo procesu var un vajag ietekmēt) populārajā presē uzradās ap 2008.g. vasaru - sk. http://www.nytimes.com/2008/06/29/magazine/29Birth-t.html (Russel Shorto, No Babies?) Man šis raksts tā iepatikās, ka to iztulkoju jau 2008.gadā savā blogā - http://www.ante.lv/xwiki/bin/view/Demography/NoBabies . Ap to pašu laiku šī raksta fragmentus tulkoja arī, šķiet "Rīgas Laiks". Var jau būt, ka Roberts Ķīlis kaut ko popularizēja arī brītiņu pirms tam. Katrā ziņā es to, ko man vajadzēja zināt par dzimstības un novecošanās krīzēm, uzzināju 2008.g. vasarā no šī "New York Times" rakstiņa.

Man nav nekas iebilstams pret R.Ķīli - pasaulē jau visādi cilvēki vajadzīgi. Es vienkārši no L.Curikas raksta sapratu, ka R.Ķīlis bezmaz vai svarīgāks par pašu V.Zatleru. ("Bet es teikšu, ka lielākā partijas personība ir Ķīlis, nevis Zatlers.") Vispirms, nekādas partijas nav - otrkārt, R.Ķīlis (cerams) turēs solījumu un politikā neies. Līdzīgi riski būtu, ja jaunveidotajai Reformu partijai piesaistītos teiksim uzņēmējs Guntis Belēvičs vai finansists Ģirts Rungainis. Viņi ir gudri cilvēki, bet pārāk polarizē viedokļus - un labāk izskatās kā solisti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

k99 13.07.2011 16:07
Ķīlis, protams, ir personība, un var dot svaigas idejas. Piemēram, nevar noliegt, ka tieši viņš ir tas, kurš viens no pirmajiem runāja UN TIKA SADZIRDĒTS attiecībā uz sabiedrības novecošanās problēmu.
Man arī nav simpātiski tas, ka partija, kuras viens no saukļiem ir tiešā demokrātija, liek nosaukumā viena cilvēka vārdu. Ja jau vienādi spēles noteikumi visiem, tad visiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 13.07.2011 14:56
Viņiem vajag vismaz 5 labas lokomotīves - katrā vēlēšanu apgabalā pa vienai. Tad ar ZRP viss būs kārtībā. Zatlers ir gaišs cilvēks - domāju, ka viņa enerģija un idejas var piesaistīt ļoti daudzus. It īpaši tad, ja "Vienotība" priekšvēlēšanu populisma spiediena rezultātā piekritīs pensiju indeksācijai vai izdarīs citu līdzīgu muļķību.

Savukārt R.Ķīli absolutizēt nevajadzētu - viņš labi māk pievērst uzmanību pats savai personai, bet partijā nepiedalīsies - un labi ka tā. R.Ķīlis intervijā "Rīgas Laikam" atzina, ka pēc doktorantūras pabeigšanas nav nopublicējis nevienu zinātnisku publikāciju (starptautiski citējamā konferencē vai žurnālā). Arī R.Ķīļa veiktās aktivitātes - pētīt tramvaja līdzbraucēju reakciju uz šī pasniedzēja "pētījumā" iesaistīto studentu seksuālām darbībām (sk. http://www.diena.lv/sabiedriba/vel-vienu-bucinu-studenti-vei... ) balansē uz ētikas robežas.

Tās tomēr ir dažādas svaru kategorijas. V.Zatlers ir atzīts un cienīts valsts vadītājs, kurš mēģinājis mūsu valsts Satversmes rāmjos piedāvāt jaunu varas institūciju līdzsvara punktu, kas būtu ilgtspējīgāks par iepriekšējo.
Savukārt R.Ķīlis var piedāvāt pāris efektīgus "college pranks" (studentu nedarbus).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

KasparsM 13.07.2011 14:31
Grūti pateikt, kā ies Zatlera Reformu Partijai. Tā vēl pat nav nodibināta un potenciāli viņiem vispār nav nekādas pieredzes Latvijas politiskajā arēnā. Bet spriežot pēc tā, cik ļoti ir sarosījušies kritiķi (vieni raud, citi histēriski pērk raidlaiku TV, lai tikai nomelnotu viņu), tad jādomā, ka jau pat Zatlera vārds viņiem ir vislielākais bieds.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

GarJuris par jumora salīdzinājumu 13.07.2011 13:24
1. Argentīnas(juniori)spēlētāji nebija zināmi jumoram, bet ir tik pat zināmi rietumu puslodē kā leiši eiropā.
2. Argentīnieši bija izcili basketbolisti.
Tātad - argentīnieši ir mums (ne-elektorātam) nezināmi izcili profesionāļi, nevis nevienam nezināmi tizleņi, kuri sagadaja sensāciju. Ar ZRP nevienam nezināmajām ne-personībam ir pavisam cits stāsts.
Vienīga zināmā personība RĶ nebūs sarakstā. Kas tur būs - vidzemes amatieru līgas basketbolisti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 13.07.2011 12:43
Salīdzinājums - ļoti augstu pasaules konkurencē tika Argentīnas basketbola komanda, kurā nebija nevienas starptautiski izskanējušas personības. Tāda komanda varētu būt Zatleram un tas tiešām būtu produktīvāk, nekā skaļu personību piesaistīšana, kurām līdzi nāk skapji ar skeletu kaudzēm, vai arī nemaz nav politiķim vajadzīgā krampja. Ak, Ķīlis spēj iedzīt ķīli jebkurā sakarīgā procesā!

Saistītie raksti

www.miomilo.lv miomilo.lv

Citi autora darbi