Zatlera neskaidrais maršruts 20

Vēsture atkārtojas. Atkal gluži tāpat kā pērngada 3.novembrī, Tautas sapulces dienā, Valdis Zatlers „pie tautas” iznāk pilnīgi nesagatavojies.

Iesaki citiem:

Zatlera neizmantotā iespēja

Šodien ir pirmā diena, kad Zatlers sabiedrībai preses konferencē parādās pēc Pekinā notrallinātās nedēļas, kuras laikā Krievija bombardēja Gruziju un kuras laikā cilvēks, kurš sēž Latvijas prezidenta krēslā, mierīgi baudīja olimpiskās spēles. Un šīs nedēļas laikā, cik var spriest no komentāriem internetā, krietna daļa Latvijas cilvēku publiski kritizēja Zatleru par Gruzijas notikumu ignorēšanu. Lai atceramies, ka uz Tbilisi paust savu atbalstu Gruzijas tautai aizbrauca Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Polijas prezidenti, bet Latviju pārstāvēja premjers. Toties cilvēks, kurš skaitās Latvijas pirmā amatpersona, tajā laikā gozējās fotogrāfu priekšā Ķīnas galvaspilsētā un svinēja sportistu dzimšanas dienas.

Un šodien žurnālistiem Zatlers stāsta dīvainas lietas. Milzīgi liela viņam bijusi interese braukt uz Gruziju, bet, skāde, „tehniskie iemesli un neskaidrs maršruts” šo ieceri nabagam nav ļāvuši īstenot. Toties attapīgais Valdis arī šajā izmisuma stundā nav kritis panikā, bet, pateicoties tikai paša viedumam, nelabvēlīgo likteņa pavērsienu izmantojis ļoti lietderīgi, jo kavēšanās viņam devusi ļoti daudz papildus informācijas un pie tam viņš kontaktējies ar daudzu valstu vadītājiem un gala beigās vēl uz Gruzijas problēmu no Austrumu puses palūkojies.

Lasu Zatlera sacīto un prātoju, vai viņš pats vispār aptver, ko runā? Un, ja pašam nav tik daudz apķērības, lai attaisnotu savu dzīvošanos Pekinā, tad par saprātīgiem, ne apkaunojošiem argumentiem vajadzēja padomāt viņa komandai. Jo ko mēs no Zatlera stāsta varam secināt? To, ka viņš no Pekinas nevarēja saskatīt, kur atrodas Gruzija — nu galīgi neskaidrs maršruts! Tad jau nav jābrīnās, ka Valdis ir apjucis — uz kuru pusi brist, lai nokļūtu Tbilisi? Nē, nu vismaz labi, ka Zatlers uz Gruziju ir lūkojies no Austrumu puses. Tikai jautājums — ja viņš vienā dienā uz Gruziju (vai kādu citu objektu) gribēs paskatīties, piemēram, no Ziemeļu puses, tad ko — tērēs nodokļu maksātāju naudu un brauks uz Ziemeļpolu? Un vēl paliek neskaidrs, kuri tad bija tie valstu vadītāji, ar kuriem Zatlers kontaktējās? Cik zināms publiskajā telpā, atbildīgie valstu vadītāji bija vai nu Gruzijā vai aktīvi iesaistījās militārā konflikta risināšanā. Kas vēl bez Ķīnas galvas bija Zatlera sarunbiedri?

Toties tagad Zatlers gaida „pareizo laiku”, lai brauktu uz Gruziju. Kas, pēc Valda domām, ir šis pareizais laiks? Vai tad, kad Saakašvili viņu miera apstākļos ieaicinās uz gruzīnu vīna iemalkošanu? Zatlers pareizo laiku jau ir nokavējis. Un ne tikai to. Viņš kārtējo reizi ir palaidis vējā izdevību pierādīt, ka nav tikai prasts ieliktenis, bet gan amatpersona, kas spēj rīkoties tā, kā to prasa atbildīga valstsvīra mundieris un gods. Bet laikam jau vairs nav jābrīnās. Jo te nu mēs redzam, kādas ir sekas, ja koalīcija prezidenta krēslā iestumj nevis valstsvīru, kas ar darbiem ir pierādījis savu izpratni par politiku un valstiskajiem procesiem, bet vienkāršu amatnieku — sava aroda pratēju. Apžilbis no pēkšņajām iespējām, šāds amatnieks ņem no dzīves, ko var paņemt, jo prezidentūras laiks jau nav mūžīgs. Un tad tiešām gandrīz vai jāpiekrīt kādam interneta komentāra autoram ar segvārdu „punkts”, kurš diena.lv portālā raksta — Zatlers lieliski zina, ka īsti nezina, kas viņš ir, kā arī to, ka nekad nebūs prezidents ar lielo burtu, tāpēc viņš "vienkārši izmanto izdevību un bauda dzīvi, ņemot no tās visu, ko vien par valsts naudu var dabūt." Kamēr Zatlers ar saviem darbiem nav pierādījis pretējo, arī man nav pamata domāt, ka viņam, sēžot prezidenta krēslā, ir citādi mērķi un nodomi un ir savs skaidrs maršruts.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (20) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


krii 19.08.2008 10:10
smatrii-saprātīgs viedoklis. Zatlera zākāšana nu jau ir ārpus veselā saprāta robežām...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Valdis 18.08.2008 11:41
piekrītu Kalvim par 100%

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lietussargs 18.08.2008 10:24
Vah, tā nu gan ir DiatsA pērle :
"Šlesera "reliģiskais" LPP/LC projekts diskreditē kristietību kā tādu".

Iespējams, tas tā ir "svētdienas" kristiešu un ateistu skatījumā. Bet, ja tā domā un uzskata par kulturālu sevi dēvējošs cilvēks. var jau būt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksandrs 18.08.2008 00:44
Aizmirsu vel vienu pro-argumentu Parisai Hiltonei ka Latvijas prezidentei - vinai ari, nu vienkarsi PATIK tusini! Ticiet man - es labak redzu Latvijas prezidentu viena kompanija ar Madonnu, neka ar Hu Dzintao vai kadu citu autoritaro lideri.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aleksandrs 18.08.2008 00:42
Te nesen bija blogos tads klipins par Parisu Hiltoni, kas ta ka pa jokam pieteicas ASV prezidenta kampana.

Man ir ieteikums - varbut, ka pec Zatlera, mes varetu piedavat so amatu Parisai Hiltonei? Galu gala, vina tacu ir izskatigaka neka Zatlers! Un TV noteikti labi reprezentes Latviju, jo vina tacu ir "hot"! Patiesam, ja vajag par prezidentu lielako stulbeni, piedodiet, kadu, kas saprot parastos cilvekus, tad nedomaju, ka Hiltone butu sliktakais variants. Vismaz pusaudzes butu sajusma! Un atkal butu izcelusies ka feminisma lielvalsts! ;-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

2 smatrii 17.08.2008 01:18
Tā nav vizīte Pekinā, bet gan atpūta par valsts naudum, skatoties spēles. NEjuta l'dizi GUlbim līdz galam, jo gribēja paspēt uz Lietuviešu basketbola spēli.
http://www.diena.lv/lat/pekina2008/pekinasbildes/dienas-foto...

Ciema antiņš, tā teikt, daudz runājies ar visāu valstu vadītājiem un arī TIbetas jautājumu pārcilājis (savos slapjajos sapņos par ģenerāļa mundieri)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

maita 17.08.2008 00:57
Vēl bija orši komentāri par mūsu Zatleru kā "Party prezidentu", protams, ar ieteikumiem 'skaidriem' maršrutiem uz tuvākajiem lielajiem tusiniem, piemēram, Oktoberfestu, Arizonas rodeo svētkiem etc. Smieklīgi un skumji. Vai nav ka'da iespēja atstādināt prezidentu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

smatrii 17.08.2008 00:45
Atbalstu Zatlera viziiti Kjiinaa, jo taa vinjsh demonstree, ka ir ieintereseets probleemu risinaashanaa. Nedomaaju, ka shajaa gadiijumaa noziime ir Baltijas valstu vienotai riiciibai.

Uzskatu par pienjemamu arii tuuliiteeju neskrieshanu uz Tbilisi. Shajaa gadiijumaa, turpretii, Baltijas valstu vienotiibai ir liela noziime, un deklaraacijai par visu prezidentiem pieejamo liidzeklju izmantoshanu, lai nodroshinaatu, ka agresija netiek nokluseeta, ar Valda Zatlera parakstu ir veeraa njemams solis.

Neredzu pamatu nosodiit prezidenta piedaliishanos Debesbraukshanas sveetkos, pavisam miermiiliigaa pasaakumaa, kas tomeer pulcee daudz cilveeku. Arguments par mundiera spodrinaashanu, manupraat, ir nekam nederiigs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Arāja -> Antons 16.08.2008 23:51
Es toties uzskatu, ka politiķiem nav jāspodrina savs mundieris un jāpiedalās tādos pasākumos kā Aglonas svētki nevis pārliecības, bet prastas zīmēšanās dēļ. Tā ir vienkārši lētas popularitātes smelšana. Manuprāt, šādu pasākumu kā Aglonas svētku padarīšana par politiķu zīmēšanās placdarmu diskreditē reliģiskus svētkus gluži tāpat, kā Šlesera "reliģiskais" LPP/LC projekts diskreditē kristietību kā tādu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Antons 16.08.2008 23:45
V.Zatlers toties piedalījās Aglonas pasākumā un vispār daudz labprātāk komunicē ar Latgales iedzīvotājiem. V.Vīķe-Freiberga nebija slikta kā prezidente - bet viņa bija drausmīgi distancēta no tiem, kuri nepieder pie elites. Viņai bija visādi izteiksmes gļuki - kad viņas auto pārsniedza atļauto ātrumu, viņa dēvēja sevi par "nevainīgu mašīnā sēdētāju" ;)) Domāju, ka prezidents, kurš daudzmaz saprot, kas uz ielas notiek un kuram ir labs kontakts ar savu šoferi, tā gluži neteiktu. Monreālas psiholoģijas doktore V.Vīķe-Freiberga tiek cienīta un atzīta izmeklētā sabiedrībā, toties Rīgas traumu ķirurgs V.Zatlers, manuprāt, spēj iejusties vienkāršo cilvēku domāšanas veidā. Vismaz man viņu ir vieglāk klausīties.

Tas attiecas ne jau tikai uz prezidentiem. Arī katoļu hierarhijā bīskapu darbības stili atšķiras līdzīgā veidā - ir Benedikts XVI (kardināls Racingers), kurš ik uz soļa izpauž savu erudīciju filozofijas vēstures jautājumos. Un ir kardināls Jānis Pujats, kurš neraugoties uz plašo erudīciju, spēj Dieva vārdu izpaust tik vienkārši un intuitīvi, lai tas būtu skaidrs ikvienai tantiņai. Es apbrīnoju un respektēju viņus abus. Tāpat kā V.Vīķi-Freibergu un V.Zatleru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Latvietis - Kalvim 16.08.2008 23:03
Es gan saprotu musu valsts konstitucionalo iekartu un es apvainojos. Tiesi tapat ka Araja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 16.08.2008 22:49
Man liekas savādi, ka Gruzijas teritoriālo integritāti mēs respektējam, savukārt Ķīnas teritoriālo integritāti mēs apstrīdam. Situācija abās vietās ir problemātiska - nedz gruzīnu-abhāzu, nedz arī ķīniešu-tibetiešu attiecības nevar nosaukt par labām.

Domāju, ka arī Ķīna pelna mūsu labvēlīgu uzmanību - tā ir liela valsts, kura neļaus Krievijas ārpolitiskajām ambīcijām kļūt nesamērīgām. Labākais veids, kā palīdzēt Ķīnas attiecību noregulēšanā ar Tibetu ir veidot ar viņiem dialogu.

Varbūt V.Zatlers to dara draņķīgi - bet tad par to arī viņš jākritizē. Nevis par to, ka viņš nemetās pa galvu, pa kaklu uz Tbilisi, kur Latvija, starp citu, bija pārstāvēta visaugstākajā līmenī. Nedomāju, ka gruzīni tik dziļi izprot mūsu valsts konstitucionālo iekārtu, lai apvainotos par to, ka pie viņiem aizbrauca nevis prezidents, bet premjerministrs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Marč.... 16.08.2008 22:06
Es nesaprotu,kādēļ tauta pacieš tādus jampampiņus? Eiropas valstīs par tādu dziļu vienaldzību un bezatbildību no savējiem jau sen būtu maigi sakot: dabūjis ar slotu pa kupri! Varbūt mums jāsāk spiest ar varu mūsu valstsvīri,lai beidzot pamostas un pilda savus tiešos pienākumus,nevis žāvājas un kasa pakaļas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 16.08.2008 20:16
vienkaarshi diena ieniist kjiinu, kjiinieshus un visu, kas ar to saistiits. kaa lai savaadaak izskaidro rulles rasistisko zhestu prezidenta pirmajaa preses konferencee un slokas nesleepto sajuusmu par to? kaa lai savaadaak izskaidro, ka liberastu veestnesis ne tikai neizmeta rasisti no darba, bet ar nesleeptu prieku aukleejas ar vinju? tachu ne jau ar dubultiem standartiem :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andžejs 16.08.2008 19:34
Lielā mērā piekrītu tam, ko rakstīja Aleksis. Neuzskatu, ka no tikšanās ar Ķīnas prezidentu nav nekāda jēga. Tādā gadījumā arī Zatlera būšana Tbilisi būtu bezjēdzīga. Kas no tā mainītos - vai viņš apstādinātu krievu tankus, pievienotu atpakaļ separātiskos reģionus? Jā, atbalsts bija jāizsaka, tāpēc arī tur ieradās Godmanis - Latvijas premjers.
Es saprotu, ka lielai daļai no blogu autoru ir antipātijas pret Zatleru, bet pēdējā laika komentāri sāk izskatīties histēriski un smieklīgi. Būtu vismaz līdzsvara un objektivitātes labad pieminējuši, ka, tiekoties ar Hu Jintao, Zatlers norādīja, ka Ķīnai būtu jāpardomā sava rīcība Tibetā. Manuprāt, ne mazāk "jēdzīga" rīcība, kā uzstāšanās mītiņā Tbilisi centrā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Joxa 16.08.2008 18:20
"jo konkrētajā gadījumā Latvijas Valsts prezidentam kopā ar saviem kolēģiem BIJA JĀATBALSTA Gruzija klātienē, nevis jātiekas ar diktatoriskas valsts līderi"

Sakot "Gruzija" Jūs domājat Gruzijas valdību ar "demokrātu" Saakašvili priekšgalā vai arī Gruzijas tautu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Skepse 16.08.2008 16:23
protams, ka valda 'misija' ir ņemt no amata cik var paņemt.. šis Ķīnas apmeklējums plus Jūrmalas rezidences slepenās tāmes par miljonu remontam vien - kungi dz;ivo, kamēr tauta eksistē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Arāja -> Aleksis 16.08.2008 09:58
Valdim Zatleram darba pienākumos nav ierakstīts reprezentēt "mūsu Latviju attiecībās ar Ķīnu", bet gan repezentēt valsti starptautiski. Un šajā gadījumā, es uzskatu, - viennozīmīgi - kad Krievija sāka bombardēt Gruziju, kuru taču vēl pat oficiāli Latvija ir izvēlējusies kā savu "aizbilstamo", Zatleram bija jāsapako koferi un jādodas prom no Pekinas, jo konkrētajā gadījumā Latvijas Valsts prezidentam kopā ar saviem kolēģiem BIJA JĀATBALSTA Gruzija klātienē, nevis jātiekas ar diktatoriskas valsts līderi, no kura satikšanas tāpat nekādas lielas jēgas nav. Un, pat ja Zatleram BIJA BAIL doties uz bombardēto Gruziju, tad vienalga - viņam bija jābrauc uz Latviju, nevis jātrallina Ķīnā, it kā uz viņu kā prezidentu un uz Latviju neattiektos Krievijas un Gruzijas konflikts. Zatlera rīcība ir vienkārši bezatbildīga un Latvijas prezidenta necienīga.

Un vēl - tā kā šī ir Ditas Arājas interneta dienasgrāmata, bet nevis ziņa un vēl jo varāk - ziņa par Valda un Ķīnas galvas tikšanos, tad Arājai nav jārūpējas lasītājam skaidrot, kas un par ko ir runāts ar Ķīnas līderiem. (Arāja pat pieļauj - ja Zatlers nespēja no Ķīnas atrast ceļu uz Gruziju, tad nez vai spētu paskaidrot, ko ar Ķīnas "valdnieku" pļāpājis.)

Blogi tieši tam ir domāti - lai izteiktu savu viedokli, lai pastāstītu savas domas, nevis atreferētu Zatlera preses konferences. Ja, Aleksi, vēlaties preses konferences atreferējumu, tad lasiet ziņu portālus vai meklējiet paziņojumus presei prezidena mājas lapā. Tur noteikti būs birokrātiskā valodā uzrakstītas pāris rindiņas, ka Valdis tikās ar to un to, izteica savstarpējus komplimentus un tikpat silti atvadījās. Ļoti aizraujoša lasāmviela pirms miega, starp citu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 15.08.2008 23:54
Oficiāls skaidrojums, kas ir dzirdēts - ja reiz brauca uz olimpisko spēļu atklāšanu, tad bija jātiekas ar Ķīnas prezidentu, lai no spēļu apmeklēšanas būtu politiska jēga. Savukāŗt tikšanos ar Ķīnas līderi fiziski nevarēja apvienot ar došanos pirmdienas vakarā uz Gruzijas galvaspilsētu. Nezkāpēc D.Arāja šo versiju pat nepiemin.

Darba dalīšana: V.Zatlers reprezentē mūsu valsti attiecībās ar Ķīnu, bet I.Godmanis brauc uz krīzes regjionu, jo pats ir pieredzējis OMON un citas lietas, atrazdamies valdības priekšgalā.

Starp citu - par to pašu Olimpiādi. Kur bija citu Baltijas valstu amatpersonas?? Pieklājība prasa pietiekamā līmenī pārstāvēt savu valsti šajā īpašajā sporta pasākumā - un paust morālu atzinību Ķīnai par sekmīgu spēļu noorganizēšanu. D.Arājai gribas paust savu negatīvo viedokli - viņa pat neparūpējas noskaidrot, kas un par ko ir runāts ar Ķīnas līderiem. Priekš tam ir preses konferences - lai noskaidrotu faktus. Nevis stāstītu mums atkal un atkal, cik V.Zatlers ir slikts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nu bet, ko tad daudz var gribēt, ja par Valsts Prezidentu ir ievēlēts ciema muļķis? Jeb kā teiktu mans vārda brālis Aleksis (manuprāt, visai zīmīgi un neapzinoties, ka izklausās visai pašironiski) – Zatlers ir „viens no mums”.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja