Visu ES dalībvalstu iedzīvotāji vienojušies par kopīgām vīzijām Eiropas nākotnei

Vairāk Eiropas, lielāka ES loma pasaulē un lielāks ES spiediens uz dalībvalstīm, lai tās darbojas efektīvāk – tādi ir galvenie Eiropas pilsoņu debašu secinājumi, par kuriem 9.-10.maijā Briselē vienojās viens iedzīvotājs no katras dalībvalsts.  

Iesaki citiem:

Vairāk Eiropas, lielāka ES loma pasaulē un lielāks ES spiediens uz dalībvalstīm, lai tās darbojas efektīvāk – tādi ir galvenie Eiropas pilsoņu debašu secinājumi, par kuriem 9.-10.maijā Briselē vienojās viens iedzīvotājs no katras dalībvalsts. Secinājumu pamatā bija katras valsts nacionālās perspektīvas par Eiropas nākotni, kuras 2007.gada februārī un martā nacionālā līmeņa Eiropas pilsoņu debatēs izstrādāja katras dalībvalsts iedzīvotāji.

Kopumā intensīvās, strukturētās un moderētās diskusijās par Eiropas nākotni piedalījās aptuveni 1800 iedzīvotāji, atbildot uz jautājumu, kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot un ko ES vajadzētu darīt, lai šo mērķi sasniegtu. Debates notika par trim tēmām: vide un enerģētika, ģimene un sociālā aizsardzība, ES loma pasaulē un imigrācija. Šīs tēmas par svarīgākajām atzina 200 iedzīvotāji no 25 ES dalībvalstīm, kas 2006.gada oktobrī tikās Briselē.

Eiropas pilsoņu debates ir pirmās Eiropas līmeņa apspriedes, kuru mērķis ir nodrošināt, ka iedzīvotāju viedokļos par to, kādā Eiropā viņi gribētu dzīvot, ieklausās valdības un lēmumu pieņēmēji. 2007.gada maijā un jūnijā dažādos pasākumos dalībvalstīs un Briselē ar Eiropas iedzīvotāju redzējumiem tiks iepazīstināti nacionālo, ES institūciju, mediju un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Eiropas pilsoņu debašu kopīgie rezultāti (angļu valodā) pieejami šeit:
 European Citizens' Consultations. Final results (1.87 MB)

Plašāka informācija par Eiropas pilsoņu debašu noslēguma pasākumu Briselē (angļu valodā), tai skaitā preses relīze un ekspertu komentāri par iedzīvotāju ierosinājumiem pieejama Eiropas pilsoņu debašu mājas lapā http://www.european-citizens-consultations.eu/

Latvijā nacionālā līmeņa debatēs 24.-25.februārī piedalījās 43 pēc nejaušās atlases principiem atlasīti iedzīvotāji no visiem Latvijas reģioniem, dažādām vecuma grupām un profesijām. Garais ziņojums par debašu norisi Latvijā (latviešu valodā) pieejams šeit:

 Projekti/Eiropas politika/Eiropas_pilsonu_debates_garais zinojums.pdf (2.86 MB)

Projektu finansē un ievieš neatkarīgs bezpeļņas organizāciju un asociāciju no visām ES dalībvalstīm konsorcijs, ko vada King Baudouin Foundation Beļģijā. Debates līdzfinansē Eiropas Komisija. Latvijā Eiropas pilsoņu debates organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS.

Sīkāka informācija pieejama šeit vai pie Daces Akules, PROVIDUS Eiropas politikas pētnieces, tālr. 7039258, mob. 29443520, akule@providus.lv 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!