Atslēgvārdi:

Vienu dienu pirms vēlēšanām 16

Labdien, lasītāji!

Nu, ko. Beidzot esam atbrīvoti no politiskās aģitācijas, šodien politiskās partijas ar to nedrīkst nodarboties. Vēl neesmu bijis pilsētas apgaitā, nezinu, vai tiešām ir novākti visi iespējamie plakāti, trafareti uz ielas un viss pārējais, kas Rīgas centru pēdējās nedēļās ir dekorējis koši jo koši, bet ticēsim, ka partijas visas ir ļoti godīgas un apzinīgas un būs visu novākušas precīzi tā, kā tas ir likumā paredzēts. Jo mēs taču esam labticīgi par to, cik partijas ir godīgas un apzinīgais, vai ne tā?

Iesaki citiem:

Tādus vārdus rakstu, jo negribu, lai atsevišķu partiju atsevišķu jauniešu organizāciju atsevišķi vadītāji atkal satrauktos līdz brīdim, kad apakšbikses ir pilnīgi samežģījušās. Man viņu žēl, ka viņi ir tik ļoti nervozi. To rakstu tāpēc, ka man šajās dienās pienāca depeša no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ar lūgumu paskaidrot, vai kāds man ir maksājis par to, ko es raidījumā "Skats no malas" teicu 14. jūnijā un raidījumā "Krustpunktā" 23. jūlijā, 13. augustā un 20. augustā. KNAB neteica, kāpēc ir radies šāds jautājums, bet ņemot vērā to, ka minētās atsevišķās partijas atsevišķās jauniešu organizācijas atsevišķie vadītāji par mani visas vasaras garumā ir bombardējuši pilnīgi visas iespējamās instances, uzskatu par pat visnotaļ iespējamu, ka minētās atsevišķās partijas atsevišķās jauniešu organizācijas atsevišķie vadītāji (APAJOAV) būs atbildīgi arī par šo depešu. Uzrakstīju atbildi, kā jau tas nākas. Teicu, ka neviens man nekad nav neko maksājis par viedokļa paušanu, nepaušanu vai noklusēšanu un vispār šādu apgalvojumu uzskatu par visnotaļ nekorektu un aizvainojošu, jo sūdzības iesniedzējiem acīmredzot nav prātiņā ienākusi doma, ka viedoklis var veidoties arī uz pilsoniskiem pamatiem, nav vajadzīgs netīrs darījums zem galda. Protams, APAJOAV pārstāv politisku spēku, kuram ar dažādiem darījumiem zem galda (kurš, savukārt, atrodas ofšorā) ir visnotaļ gara vēsture, lai neteiktu bārda, un tāpēc varbūt APAJOAV nevar prātiņā ienākt doma, ka žurnālisti reizēm var runāt to, ko viņi tic, arī bez kukuļdošanas, bet tā jau ir viņu problēma.

Savukārt, ja domājam par rīt gaidāmajām vēlēšanām, tad pat ļoti uzjautrina viens ļoti iespējams variants pēc tam -- tas, ka Šķēle, Šlesers un Ulmanis visi kļūs par ierindas deputātiem. Pēdējais Saeimā ir sabijis vien ļoti īsu sprīdi pirms tapa iecelts par Valsts prezidentu, visumā piekrītu viņa pēctecei Vairai Vīķei-Freibergai, ka tas nav visprezidentāliski, no turienes laisties atpakaļ uz likumdevēju, bet lai tā būtu. Drīzāk pret kādreizējo prezidentu varētu būt iebildumi par īsto vai pietēloto vientiesību, kādu viņš turpina demonstrēt attiecībā uz saviem "cīņas biedriem." Šodien jau atkal kādā intervijā par abiem AŠ, vai kvadrātā vai atsevišķi, viņš ir nācis ar šādu atzinumu: "Pat vislielākajam noziedzniekam, kas neattiecas ne uz vienu no šiem kungiem, kad pienāk zināms laiks, tiek piedots un viss aizmirsts." Nu, aizmāršība un piedošana varbūt Ulmanim ir domāšanas sastāvdaļa, bet runa jau nav par abiem "kungiem," runa ir arī par politisko pārliecību, kādu viņi pārstāv. Redzēsim, kas notiks rīt, bet ir visnotaļ liela iespēja, ka politorganizācija "Par labu Latviju (mums un mūsu sponsoriem)" neiegūs tādu pārstāvniecību, kas ļaus diktēt noteikumus, un tad nu tik tiešām būs iespējams minētais variants. Pēdējo reizi, kad Šķēle kļuva par ierindas deputātu, viņš sagarlaikojās apmēram piecu minūšu laikā, nometa mandātu uz grīdas un paziņoja, ka viņš no politikas aiziet pavisam un uz visiem laikiem. Šleseram, savukārt, tā būtu gana liela problēma -- domājams, ne bez pārdomām par viņu laikā pirms priekšvēlēšanu sezonas Saeimā izskanēja doma, ka pašvaldību deputātiem pēc ievēlēšanas Saeimā būtu jādod iespēja izvēlēties, vai iet uz Saeimu vai palikt pašvaldībā. Šī doma, laimīgā kārtā netika akceptēta, un tāpēc, ja neizpildīsies acīmredzot buldozera prātā vien atrodamā pārliecība, ka viņš noteikti, konkrēti un "cieti" (vēdera ciete, vai?) būs premjerministrs, cilvēks būs sprukās, jo nākamās pašvaldību vēlēšanas, kad šis nemiera gars atkal varēs mesties citā virzienā, vēl ir visnotaļ tālu aiz kalniem.

Nobeigumā gribu teikt vēl vienu lietu: Ejiet, lūdzu, visi rīt uz iecirkņiem. Ir konkrēts iemesls, kāpēc lielāks balsotāju skaits ir labāks par mazāku balsotāju skaitu. Ja gribas, metiet kastē tukšu aploksni, vismaz ar to balsotāju skaits būs par vienu lielāks. Bet tukša aploksne tomēr nebūs pats atbildīgākais piegājiens. Jo tūlīt pēc vēlēšanām mums būs vajadzīgs saprātīgs parlaments, kurš spēs izveidot valdību un pēc tam atrast veidu, kā "konsolidēt" nākamā gada budžetu tā, lai tautai sāpes nebūtu pavisam un pagalam neciešamas. Mums ir vajadzīgs parlaments, kurš cīnīsies pret korupciju, nevis pret pretkorupcijas centieniem, kā tas ir bijis pēdējo četru gadu laikā. Vajadzīgs parlaments, kurš beidzot un pavisam izskaudīs "savējo" būšanu no politikas. Kurš amatos ievēlēs cilvēkus tāpēc, ka viņi ir profesionāli, ne tāpēc, ka kādai politikānei savajadzējās siltu vietiņu nākamajiem 10 gadiem vai tāpēc, ka ir cerības, ka cilvēks izrādīsies bīdāms. Svītrojiet kandidātus, lieciet plusiņus. Un atcerieties, lūdzu, kas bija pie teikšanas tad, kad valstī politiskā filozofija bija "gāzi grīdā" un "nasing spešal."

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace 03.10.2010 11:47
Tam ta sevi nosuktajam " drakonam" netik taisniba vai vienkarsi parasto cilveku iztektais viedoklis - kas isti slepjas zem shi varda ???
Glevulis , lidejs , kukul nemejs ... un ttd . DrakonS ka pasakas varonim IR : VAI NU BRIESMONIS , VAI NU VARONIS - pie kura no shiem diviem tad ir pieskaitams musu augstak minetais " drakons " , pec vina izteicieniem tad jau pie ta pirma - BRIESMONIS !
Ta diem cilvekiem nepatik demokratija , kad katrs var izteik ko doma jo viniem nepatik tas ko par viniem var pateikt , un teiks - bailes ir tautas lielakais ienaidnieks !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


konspirācija 02.10.2010 16:33
Es arī pamanīju, ka streipulis nodarbojas ar slēpto reklāmu vēlēšanu dienā.
Gļēva un savtīga rīcīga streipulim.
Cilvēki, nepublicējiet savu identitāti, streipulis jau ir pierādījis, ka izmanto to savtīgos nolūkos, izmantojot nodokļu maksātāju uzturētus masu medijus!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Jānim Sietlā 02.10.2010 10:56
Naglai uz galvas, Jāni. Drošības likumu grozījumi? Čiks un viss. Mutatis mutandis. Čiks un viss. Piepešā doma, ka jāamnestē visi, kas bija Augstākajā padomē? Čiks un viss. Šo sarakstu var turpināt vēl un vēl un vēl un vēl. Un tāpēc šodien -- visi uz iecirkņiem! Par laimi -- Sietlā tāds ir atrodams!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Sietlā 02.10.2010 02:57
Diemžēļ, sākot ar visiem Zīgeristiem un Krištopāniem pēc Latvijas atdzimšanas un turpinot ar AŠ-iem un klauniem Kalvīšiem un Lembīšiem, viena lieta ir pilnīgi skaidra: Latvijas vēlētāji ir gaužam lētticīgi, bez mugurkaula un atmiņas par iepriekšējiem politiķu pārdarījumiem. Mēs (Latvijas tauta) ar savu nekonsekventu rīcību, gatavību aizstāvēt kukuļošanu, un masveidīgu nepiedalīšanos vēlēšanās esam pelnījuši tādas valdības, kādas mums ir bijušas. Maizīša neievēlēšana? Čiks un viss. Vilnīša ievēlēšana? Čiks un viss. To sauc par tendenci (angl.-trend).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Miks 01.10.2010 23:33
Un pats galvenais-ja Tu rīt nebalso, tad aizveries uz nākamajiem 4 gadiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lze Tjarve (mumins) 01.10.2010 20:49
Nē, nu ko lai saka ? Latvijas iedzīvotājs nekādā gadījumā nedrīkst ievēlēt tādu parlamentu, ar kuru tas būtu apmierināts, jo (sic!) par ko tad nākamos 4 gadus varēs gausties un spļaudīties ? :DDD
Man šajos pēdējos 4 (nu varbūt arī bik lielākā laika posmā) izkristalizējās šādas divas domas par mūsu Dievzemītes vidējo visu vecumu statistisko bāleliņu/tautu_meitu: (1) slinki uz patstāvīgu domāšanu-analīzi/viegli apmuļķojami ar reklāmām; (2) ar savu domāšanas kūtrumu paši dzen sevi nelabklājības grāvī un pretī latviešu tautas izšķīšanai citu tautu vidū. Sākumā par to dikti kreņķējos, tagad gan vairs ne. Ja jau lielai daļai iekš Dievzemītes ir slinkums domāt, kā rezultātā Viedajo Padomē (Saeimā) ievēlam visādus kārklu_Viedos Tēvus un Mātes (deputātus), tad nav ko čīkstēt par to, ka pie mums VISS ir slikti. :DDD
Domājiet, mīlīši ! Un vēlams - paši ar savām galvām. :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 01.10.2010 19:47
Streipu vajag regulāri saukt uz KNAB par slēpto aģitāciju. Tad beidzot iemācīsies uzvesties kā normāls cilvēks. Izbeigs vemstīties un murgot, kā arī prasti melot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


izabella 01.10.2010 19:12
Ko mēs ievēlēsim?Pēc savas sejas un līdzības.Es gribu lat viešiem teikt,ka nekādai cittautībnieku kārtai vai šķirai Latvijā nedrīkst piederēt politiska vai sociāla valdīšana pār latviešiem.Latviešus var glābt izmainot tautas raksturu,tautas locekļu krietnība.Kad,piem.,tautā izplatījies kukuļu ņemšanas gars,vai gļēvulība un kūtrība,vai vieglprātība,paviršība un nolaidība,vai līšana stiprā priekšā un pārgalvīga augstprātība pret vājo,kad tautas raksturs tā sabojājies,tad veltīgi domāt,ka kāds pārgrozījums valsts formā varētudaudz līdzēt.Ko līdz likumi bez tikumiem.Lai Dievs mums palīdz!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


aka saka 01.10.2010 19:09
Tā kā Jūs uzskatāt ,ka daudzi žurnālisti (īpaši NRA) ir pērkami, tad, domājams ,KNAB padomāja par Jums, lai varētu noteikt latiņu, kur sākās korupcija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Džerijs Šterns 01.10.2010 17:59
Tukša aploksne ir tikai balsojums par labu lielo % partijām mīnus iespēja mainīt uzvārdus, kuri būs ievēlēto sarakstā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Ahmedam 01.10.2010 17:40
Vēl viens anonīms gļēvulis. Nekas no tā, ko es daru nav apslēpts, cienītais. Un, ja Jums nav nekas sakāms par tēmu, tad varbūt izmantojiet izdevību un paklusējiet, labi? Jauku Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 01.10.2010 17:25
Kārlis pieķerts slēptajā politiskajā reklāmā turpina slēpto politisko reklāmu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Klimovičs 01.10.2010 14:52
Un atcerieties, lūdzu, kas bija pie teikšanas tad, kad valstī politiskā filozofija bija "gāzi grīdā" un "nasing spešal."

Veltas cerības, es teiktu. Jo mūsu valstī joprojām ir tādi cilvēki, kuri gatavi savu balsi par šņabi pārdot vai tic TV reklāmām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mareks to x 01.10.2010 14:15
Nebiju aizdomajies. Ko gan mes iesaksim bez Slesera Riga. Nu konkreti neaizstajams cilveks. Kas vadis brivostu, kas radis 50 000 darbavietu? Jadara tacu viss iespejamais, lai sadu cilveku mes nepazaudetu. Tapec vienalga par ko, SC, PCTVL, ZZS, TB vai Vienotibu, lai Slesers paliek sava vieta, kur vinam ari jabut. Lai strada ridzinieku laba!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 01.10.2010 13:40
jaa, par to ieveeleeshanu taa arii ir - tieshaam zheel, ja Buldozers aizies no Riigas un kljuus par parastu deputaatu. taa kaa nebalsojiet par PLL (man arii neviens nemaksaa), lai energjiskais paliek galvaspilseetaa un turpina rakt, buuveet un citaadi izpildiities manaa rajonaa :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 01.10.2010 13:33
Mums VIEMĒR ir bijis tāds Parlaments, kāda ir Latvijas Tauta. Taisnības labad, gan ar iebildi - GANDRĪZ tāds, jo ne visiem Latvijas Tautai ir dotas tiesības balsot.
Arī parīt mums būs 100% tieši tāds pats, tieši Latvijas Tautu atspoguļojošs Parlaments.

Un Streips 100% atkal būs 100% neapmierināts.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips