Atslēgvārdi:

Vienotība. Nē, patiesībā "Vienotība." Žēl. 49

Labrīt, lasītāji!

Šķiet, tas bija politologs Ivars Ījabs, kurš pirms kāda brīža teica, ka 10. Saeimas valdošā koalīcija bija tikpat skaidra mirkli pēc 2. oktobra vēlēšanām, kā 9. Saeimas valdošā banda (atvainojiet, Zemīša jaunskungs un Kolātes jaunkundze, bet nu priekšvēlēšanu laiks ir beidzies un atgriezīsimies pie piemērotās leksikas) bija skaidra mirkli pēc 2006. gada vēlēšanām (esmu kolēģi Ījabu pārfrāzejis, par ko atvainojos un, ja tas patiesībā nebija viņš, bet kāds cits, tad atvainojos vēlreiz). Otrās vēlēšanās pēc kārtas uzvarēja tie, kuri bija pie teikšanas pirms tam. Loģiski, kā tajā pašā naktī stāstīja viens politikānis pēc nākamā, esošā koalīcija var turpināt darbu, piedevām nu jau ar lielāku balsu skaitu Saeimā.

Iesaki citiem:

Tālākā epopeja visiem ir zināma. Lielais samierinātājs Dombrovskis nolēma, ka vajag pie galda sasaukt visus pēc kārtas (izņemot tos, kuri tik ļoti bija sasmērējušies, ka smaka no viņiem bija jūtama jau no liela gabala, tāpēc viņus labāk atstāt aizdurvē). Notika ideoloģiska pozēšana, lūpu uzmešana, flirtēšana un klīrīgums, un galu galā valsts, kā jau tas mēdz notikt tad, kad lietas lemj mūsu "gudrās galvas," palika pie sasistas siles. Pie koalīcijas, kurā būs tikai "Vienotība" (diemžēl, tāpat kā ar vārdu "Tautas" Šķēles biznesa projekta gadījumā, acīmredzot turpmāk vārds "Vienotība" būs jāliek pēdiņās) un Lembergs.

Protams, tie divi precinieki, kuri brūtei Dombrovskim piedāvāja savas kamanas, nekādi staltie nebija. "Saskaņas" centrs (tās pašas pēdiņas to pašu iemeslu dēļ) ... kā vakar teicu raidījumā, nav liela muiža tas, vai kādreizējais kolēģis Ušakovs sadūšosies tik tālu, ka reiz atļausies vārdu "okupācija" pārspļaut pār lūpām. Lielāka muiža ir tā, ka "Saskaņas" centrs ir bijis pietiekami bezkaunīgs, lai ļautu Saeimā ievēlēt darba ļaudis (šī vārda vispadomiskākajā nozīmē), kuri latviešu valodā nudien neprot vairāk, kā "Labdien." Par vienu šādu eksemplāru šodien Atkarīgajā ir rakstījusi kādreizējā Atmodas redaktore Veidemane. Šķiet, ne vien biedrs Kravcovs neprot latviešu valodu, bet arī pilsonību naturalizācijas kārtā viņš varētu būt ieguvis tādā, nu, teiksim ... pagalam nelikumīgā veidā. Tā ir attieksme ne vien pret Saeimu, kura nav tā iestāde, kura pēdējo četru gadu laikā ir pelnījusi īpašu cieņu (ļoti maigi teikts), bet pret visu Latvijas Republiku. Un, kas attiecas uz otru precinieku "Visu Latvijai (vai, pareizāk sakot, Visu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir pamanījušies piedzimt etniski latvieši, izņemot Dmitriju Mironovu)," ir arī pietiekami konkrēti jautājumi par atsevišķu VL censoņu dzīves uzskatiem, tajā skaitā par personu, kura nonāktu Saeimā, ja no VL/TB/LNNK kāds ieietu valdībā, Jāni Iesalnieku. Reizēm visnotaļ radikālā grupējumā tieši viņš ar savu daiļradi interneta vidē ir spējis izcelties pat ļoti. Cepuri nost viņa priekšā par to, ka viņš, atšķirībā no ļoti daudziem interneta skribentiem, vismaz lielākoties savas pārdomas par "inteliģentu antisemītismu" u.tml. ir publicējis zem sava vārda un uzvārda. Tādā ziņā malacis. Bet joprojām man ir noraidāma doma, ka latvietis var just pašlepnumu tikai uz kāda cita rēķina.

Taču abos gadījumos runa tomēr ir par salīdzinošiem sīkumiem, ja biedra Kravcova latviešu valodas neprasmi un bāleliņa Iesalnieka vecmodīgos un ļaunprātīgos aizspriedumus salīdzinām ar tādu sīkumu, kā nākamā gada valsts budžets un vispār Latvijas Republikas tautsaimniecības un sabiedrības nākotne. Nevienā brīdī brūte Dombrovskis netaisījās valdībā aicināt biedru Kravcovu vai bāleliņu Iesalnieku. Taču it īpaši "Saskaņas" centra gadījumā, manujoprojāmprāt, būtu vērts ņemt to valdībā, lai sabiedrība beidzot var redzēt, kas lācītim ir vēderā. SC galma latvietis Urbanovičs jau sen ir lielījies, ka viņa partijai ir pats labākais budžeta plāns un viss pārējais. Protams, finanšu ministra posteni neviens pat murgos partijai nedos, bet iekļaušana valdībā tomēr liktu partijai parādīt, kas tā ir kā valdības locekle, ne vairs, kā mūžīgā opozicionāre. Un, ja reiz ne SC, tad tomēr VL/TB/LNNK, lai vismaz Ministru kabinetā pie galda ir kāds cits, izņemot "Vienotību" un Lembergu. Vismaz tik daudz.

Jo "Vienotība" ar savu bezgalīgo ampelēšanos par krēsliem, krēsliem, krēsliem un acīmredzot pašu būtiskāko no visiem jautājumiem -- kuru krēslu dot Kristovskim -- jau tagad, tikai trīs nedēļas pēc vēlēšanām, ir sākusi pievilt, un krietni. Ir skaidri acīmredzams, ka arī šis reiz ir politveidojums, kurā sīkmanība ir pārāka par pilnīgi visu. Par to, kas notiek, ja katram organizācijas biedram tiek dots automātisks veto, laika gaitā ir nācies domāt arī nopietnākām struktūrām par Latvijas politisko "eliti," piemēram, Eiropas Savienībai, kura no individuālo dalībvalstu veto ir atteikusies. Būtu prāta darbs to pašu darīt arī mūsu valsts "gudrajām galvām," jo nudien nākamajos mēnešos būs risināmi būtiskāki jautājumi par to, vai Ušakovs spēj pateikt "okupācija" un vai Iesalnieks nesāks Saeimā izģērbties puspliks, lai protestētu pret aizgājušo vilcienu, kas saucas Abrene. Cita starpā tāpēc, ka Latvija tomēr ir parlamentāra republika, un būdams dzimis optimists, es gribu cerēt, ka kaut kad ... varbūt 2016., varbūt 2020., varbūt 2024., varbūt 2028., varbūt 2032., varbūt 2036. gadā (kad es jau būšu vecs), tautai izdosies parlamentā ievēlēt vairākumu, kuram krēsla ambīcijas nav lielākas par valsts un sabiedrības interesēm. Un, kas attiecas uz to, kas tapa ievēlēts šogad -- ja man ir jāizvēlas starp partiju, kura ļauj Saeimā darboties latviski nerunājošam proletariāta pārstāvim (un, būsim godīgi, ne jau tikai vienam, piedevām ne jau SC šajā ziņā ir vienīgā), partiju, kura uzstāj, ka par premjerministru ir jābūt cilvēkam, kuram visa dzīve ir paslēpta aiz septiņpadsmit ofšoriem, partiju, kuras vadībā ir aizvakarējā zupa ar sliktu smārdu, kas saucas Jūrmalgeita un viss pārējais, un partiju, kurai vienā galā gruzd pretīgais un riebīgais process, kas saucas antisemītisms (un ne tikai), tad gribot negribot man jānonāk pie "Vienotības." Un ļoti, ļoti gribu uzsvērt, ka šī politveidojuma atbalstītāji diez vai ir nonākuši tikai un individuāli pie kaut kāda Štokenberga vai kaut kādas Čepānes vai kaut kādas Druvietes. Nemaz nerunājot par kaut kādu Bendrāti. Patlaban notiekošais kārtējo reizi nekādu optimismu nevieš, it īpaši, ja runājam par tādu "gudrajām galvām" pagalam svešu jēdzienu, kā "tiesiskums."

Cerēsim, ka kādreiz būs kāda jauka diena arī Jēkaba ielā!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (49) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Koks>Alejandro 27.10.2010 17:11
Puiiiika?:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

uldis 27.10.2010 10:52
. Kaadreis [varbuut]tiks pacelts jautaajums par ebreju tautiibas cilveeku lomu masu slepkaviibaas [PSRS] tad taa patiesiiba izskatiisies savaadaaka.
--------
Krievijas pilsoņu kara laikā bija lozungs:"Bei židov ,spasai Rosiju".
Staļina lielās etniskās tīrīšanas laikā tika iznīcināti daudz žīdu ,kā arī daudz latviešu
Arī Hitlera-Gēbelsa propoganda daudz strādāja,lai eiropas tautām iedvestu atisemitisku pārliecību,par to raksta vēsturniece Hanna Ārendte.
Vai o gol kungs vēl joprojām raud par cariskās krievu impērijas bojā eju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jaņdžs 27.10.2010 10:51
VL ir dažkārt simpātiska, un tāpat kā JL stāsta kaut ko līdzīgu: "Gods kalpot Latvijai!

Tomēr redzu VL problēmu ar to, ka pēc 20 gadiem vēl nesaprot, ka kalpot un dot visu Latvijai nozīmē izstrādāt stratēģiju sadarboties ar SC un kopēji veicināt Latvijas attīstību. Tāpēc domāju, ka VL ir zionacionālistiska (imitē ebreju valstij līdzīgu, sava veida apartheid politiku).

Nepārprotami, līdzīga problēma ir arī Streipa kungam, t.i., runā gandrīz vai līdzīgi VL, bet turpina dzīvot Čikāgā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro 27.10.2010 09:37
Ja par Vienotības sašķeltību, tad, manuprāt, galvenā problēma ir tā, ka Vienotība ir pretdabisks veidojums, kuru turklāt, atšķirībā no PLL kampēju vai ZZS Lemberglielskunga rokas bučotāju apvienībām, tur kopā ne tikai tieksme pēc varas, bet arī vismaz kaut kādā mērā ideāli un pārliecība.

Vienotība šobrīd ir vienīgā Rietumeiropas standartiem puslīdz atbilstošā partiju apvienība Latvijā. Kas arī, arvienuvārdusakot, bija iemesls, kāpēc par to balsoju. Taču, saskaņā ar šiem pašiem Rietumeiropas standartiem, tai nevajadzētu būt apvienībai. Tā ietver sevī visus galvenos R Eiropas politiskos spārnus - kristīgie demokrāti (PS), liberāļi (JL) un sociāldemokrāti (SCP). Būtībā viņi savā iekšienē izspēlē pilnu "normālo" politisko sistēmu, tikai nevis ar 100 vietām parlamentā, bet gan 33, un apvienoties ir piespiedusi Latvijas politiskās sistēmas kroplība, kas minētajiem politiskajiem spārniem pieķēzījusi klāt vēl tādus pretdabiskus veidojumus kā neonacisti, Kremļa spalvainā roka un, protams, oligarhi. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc Vienotības pārtapšanu par vienu partiju grūti iztēloties un kāpēc apvienības nākotne vispār ir neskaidra. Personiskās ambīcijas un dažādas interešu grupas, protams, arī spēlē būtisku lomu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 27.10.2010 09:21
"...vai Iesalnieks nesāks Saeimā izģērbties puspliks..."

Nē. Lūdzu.

"...varbūt 2036. gadā (kad es jau būšu vecs)..."

Man šķiet, ka Jūs vienmēr būsiet jauns "amerikāņu puika" (c) Kleckins :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

eva 27.10.2010 09:13
Man VL riebjas tāpēc, ka šādus tipus laižot kaut rokas stiepiena attālumā no siles, faktiski tiek legalizēta cilvēku šķirošana nevis pēc darbiem, bet pēc tautības un seksuālās orientācijas. Un tāda veida šķirošana nekad nav veicinājusi reālus darbus, izņemot, protams, visus tos, kas notika Hitlera vadībā. Un domāju, ka ar vienu Hitleru pilnīgi pietika, un jauni hitleriņi nav nepieciešami!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Juris1-ahmedam 27.10.2010 09:04
Neizliecies par dumjāku nekā esi.Visu cieņu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 27.10.2010 01:14
Karlis Streips 26.10.2010 23:55
Es atvainojos partijai "Visu Latvijai!", kā arī personīgi Jānim Iesalniekam. Tas ko es iepriekš teicu, ka Iesalnieks ir antisemīts, ir meli. Man tiešām zēl, ka es šos melus izpaltīju. Apsolu turpmāk vairs nekad neizpaltīt melus par partiju "Visu Latvijai!".
======
Cik jauki! Tomēr nāktos to uzrakstīt kaut kur redzamākā vidē, nevis tikai šeit kā komentāru nr. 39.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 27.10.2010 01:11
komentāri 27.10.2010 00:37
kapēc netiek pievienoti komentāri ?
--------
Ironija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

komentāri 27.10.2010 00:37
kapēc netiek pievienoti komentāri ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Karlis Streips 26.10.2010 23:55
Es atvainojos partijai "Visu Latvijai!", kā arī personīgi Jānim Iesalniekam. Tas ko es iepriekš teicu, ka Iesalnieks ir antisemīts, ir meli. Man tiešām zēl, ka es šos melus izpaltīju. Apsolu turpmāk vairs nekad neizpaltīt melus par partiju "Visu Latvijai!".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sarmīte 26.10.2010 22:28
jaunās opozīcijas biedri baudīt steidz atvaļinājumu, pirms gaidāmās vētras! ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 26.10.2010 22:25
juris1 26.10.2010 21:03
Ahmed!Priekš manis tādi streipi var nākt un iet.
Runa ir par vēlētāju stulbumu kas šitiem tirliņiem var piešķirt 33 vietas un arī Streipa nopelns tur ir.
=========
Un par kuriem no piedāvatajiem tirliņiem vajadzēja balsot?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 26.10.2010 21:03
Ahmed!Priekš manis tādi streipi var nākt un iet.
Runa ir par vēlētāju stulbumu kas šitiem tirliņiem var piešķirt 33 vietas un arī Streipa nopelns tur ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 26.10.2010 19:04
juris1 26.10.2010 18:25
Lasu un brīnos-Streips uzmetis Vienotību.Nokritis no mākoņiem.Un kur tad tagad ir palikuši visi V atbalstošie lakstu gaiļi un lakstīgalas?Nu tokš rietrumnieciskā izvēle ir izdarīta un vajadzētu valdīt nebijušam pacēlumam.
Tā vietā es redzu melus ,zvērojošas acis un izplēstus nagus cīņā par vietu pie bļodas.Un vēl savu spalvaino ķepu tā īsti bļodā nav iegrūduši vis gaišākie un visslīpētākie ar patiesības ministri priekšgalā.
=========
Kārlis ir par noteiktiem principiem un nevis par noteiktiem cilvēkiem vai partijām kā tādām. Ja attiecīgie cilvēki vai partijas neievēro sludinātos principus, tad Kārlis viņus vairs nemīl. Par nepareizu šādu attieksmi nenosaukt. Bet pārāk lielas prasības Vienotībai uzlikt nevajadzētu. Manuprāt. Tāpēc arī pārsteidzīgs pārlieku sašutums par kaut ko nepareizu izdarītu Vienotības vērtētāja skatījumā.
Kad parādījās Tautas Partija, vai tad Kārlim vai Dienai nebija simpātijas pret viņiem? Bija un izbija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A.Vagalis. 26.10.2010 18:50
Dombrovskis nekādus demaršus sttiecībā uz saskaņas centru vairāk taisīt nevar,jo šaha gājiens jau izdarīts,vēlētāji to var nesaprast.Ja viņa vietā nāktu štokenbergs,tad viņš varētu paņemt 2-3 mazāk svarīgus ministrus.Šāds gājiens ir taisīts Igaunijā un rezultātā krievvalodīgie sāka apspļaudīt paši savus politiķus un viņiem vairs savu partiju šobrīd Igaunijā vairāk neesot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 26.10.2010 18:25
Lasu un brīnos-Streips uzmetis Vienotību.Nokritis no mākoņiem.Un kur tad tagad ir palikuši visi V atbalstošie lakstu gaiļi un lakstīgalas?Nu tokš rietrumnieciskā izvēle ir izdarīta un vajadzētu valdīt nebijušam pacēlumam.
Tā vietā es redzu melus ,zvērojošas acis un izplēstus nagus cīņā par vietu pie bļodas.Un vēl savu spalvaino ķepu tā īsti bļodā nav iegrūduši vis gaišākie un visslīpētākie ar patiesības ministri priekšgalā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 26.10.2010 17:01
Kārlim 26.10.2010 15:48
Vēlētāju vārdā lūdzu Kārli Streipu atvainoties VL un Iesalniekam par kārtējo baumu tālāku izplatīšanu un apstiprināšanu.
========
Neesi anonīms homofobs!
;-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 26.10.2010 16:53
Māris 26.10.2010 15:44
Ja es pasaku "melns, kā šokolāde" - vai esmu rasists?
-----
Ja neesi apprecējies ar āfrikānieti, labāk šokolādi, melnu vai baltu, neēst!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol 26.10.2010 16:13
Ja par ebrejiem runaasim tikai ,,holokausta,,kontekstaa,tad taa buus tikai puse patiesiibas. Kaadreis [varbuut]tiks pacelts jautaajums par ebreju tautiibas cilveeku lomu masu slepkaviibaas [PSRS] tad taa patiesiiba izskatiisies savaadaaka. Kas ir PUSPATIESIIBA,mees zinaam un juus zinat. Par rasismu arii nevajadzeetu runaat TIKAI ,,ljauno,balto cilveeku,KKK ,,kontekstaa ,bet plasaak atveert acis un beigt vienreiz liekuljot.
K.Streips naak no ljoti liekuliigas sabiedriibas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlim 26.10.2010 15:54
Par inteliģenta antisemītisma komentāru paraugu var nosaukt arī jūsu komentārus, galveno rakstu ieskaitot.
Antisemītisma pret vismaz 80 000 laviešu vēlētājiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlim 26.10.2010 15:48
Vēlētāju vārdā lūdzu Kārli Streipu atvainoties VL un Iesalniekam par kārtējo baumu tālāku izplatīšanu un apstiprināšanu. Iesalnieks norādīja, ka par antisemītismu vajadzētu runāt citā interneta vietnē, nevis viņam piederošajā. Izdzēsa antisemītiskos komentārus un atstāja dažus "inteliģentākos". Tāda nu ir tā vienākaršā patiesība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 26.10.2010 15:44
Ja es pasaku "melns, kā šokolāde" - vai esmu rasists?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Viestardam 26.10.2010 15:25
Viss, kas man ir sakāms par ĢVK būtu uztverams atzinumā, ka Vienotībai tas, kuru krēslu viņam dot, ir galvenais jautājums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Kalvim Apsītim 26.10.2010 15:24
OK. Turpmāk es tad Iesalnieku aprakstīšu ar vārdu homofobs, kas arī ir ļoti nepieņemams jēdziens 21. gadsimtā, un antisemītisma tēmu likšu mierā, vien atceroties kaut ko tādu, ko Raivis Dzintars man teica radio raidījumā: "Degunu mēs nevienam nemērīsim." Tas nu bija ... nu, pats varat vērtēt. Ceru, ka Jūs tikpat aktīvi apkarosit citas neiecietības formas, kādas ir atrodamas Iesalnieka daiļradē. Piemēram, sarunu ar Gardas jumpravām par to, kā vislabāk veicama dekolonizācija. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis Apsītis 26.10.2010 15:08
Pazīstot J.Iesalnieku, varu droši apgalvot, ka viņam nav nekā kopīga ar "inteliģentu" (vai jebkādu citu) antisemītismu.

"Inteliģentais antisemītisms" parādījās te: http://bit.ly/d7L1Lo . Fabula ir vienkārša: 2 domubiedri (J.Iesalnieks un es) forumā Zemessargs.lv atgādinājām J.Silam viņa administrētā lapā izdzēst naida komentus pie kāda raksta; J.Sils to tūlīt arī izdarīja. Un J.Iesalnieks piebilda, ka "inteliģento antisemītismu" vēl varot atstāt (pieļauju - lai būtu pret ko polemizēt), bet "trulus vervelējumus" esot jādzēš ārā.

Protams, Latvijas politiskās elites pārstāvji A.Grūtups vai A.Kiršteins izsakās inteliģentāk nekā dažs labs naida runātājs no ielas, bet J.Iesalnieks visa topika garumā skaidro, cik antisemītisms (jebkura paveida) ir absurds un kaitīgs. Vienīgā mūsu kļūda, ka mēs kā Zemessargs.lv moderatori par maz dzēsām un pārāk "auklējāmies" oponējot vienam otram antisemītam. To darījām aiz pieredzes trūkuma nevis aiz ļaunprātības.

Ja nu negribējās sadarboties ar VL!, varēja minēt kādu reālu vai vismaz ticamu iemeslu (nu, teiksim, 15.maija vai 16.marta atzīmēšanu, izteikumus pret homoseksuālismu utml. - visu to VL! Interneta resursos var viegli atrast). Bet nav solīdi apmelot kādu cilvēku (konkrēti - deputātu kandidātu Jāni Iesalnieku, kuram maz pietrūka, lai tiktu ievēlēts Kurzemē) par to, kas viņš nav. Cilvēks tika apsūdzēts antisemītismā lai gan viņa vienīgais "pārkāpums" bija - vēlme, lai no LNK mājaslapas (Latvijas nacionālistu klubs - ar VL! saistīta bet patstāvīga organizācija) tiktu dzēsta naida runa. Plus J.Iesalnieks bija intelektuāli godīgs un mēģināja paskaidrot, kādus antisemītisma komentus viņš dzēsīs un kādus ne - tajās Web lapās, kurās viņš pats ir administrators.

Domāju, ka K.Streips (ja nu viņš joprojām māca jaunos žurnālistus) varētu iestāties par augstākiem standartiem žurnālistikā. Ja nu kāds ļoti grib, var atrast visādas lietas, par ko J.Iesalniekam var ticami piekasīties - bet šoreiz Latvijas žurnālisti (A.Margēviča no "pietiek.com", A.Rodins - http://www.ir.lv/2010/10/25/parspelets-pedeja-bridi/viedokli , u.c.) ir parādījuši nespēju sakarīgi domāt - viņi bez jēgas apspēlē vienu pašu vārdkopu ("inteliģents antisemītisms"), izraujot to no konteksta un faktiski - apgriežot J.Iesalnieka uzskatus kājām gaisā.

Diemžēl, tas neveicina uzticēšanos un izpratni. Es biju augstās domās par "Vienotības" politiķiem - bet izrādījās,ka viņi ir tikpat dzelteni un aizspriedumaini kā ikviens cits - un, diemžēl, žurnālisti viņiem palīdz tādiem būt.

Es kā VL! biedrs aktīvi sazinos ar VL! atbalstītājiem ne pirmo gadu gan Internetā, gan dzīvē - un mums ir bijis aktīvi jāskaidro, lai daži cilvēki saprastu, ka "žīdu ļaunprātībām" ir ļoti maz sakara ar viņu ikdienas problēmām - ka nevajag tērēt laiku, noņemoties ar "nazi fringe" idejām (līdzīgi kā ASV modernā konservatīvisma ideologs William F. Buckley Jr. veidoja savu kustību, vispirms norobežojoties no sazvērestību teorijām un John Birch Society marasma.) Un nav pareizi, ja mūsu organizāciju, kura piedāvā konstruktīvas izpausmes nacionālismam, nepelnīti nolej ar dubļiem - un izmanto kā ieganstu tieši to, ka mēs centāmies praktiski aizkavēt antisemītisma ideju izplatīšanos Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bļāvējs 26.10.2010 14:56
Kārlis Streips ir interesants žurnālists. Līdz 16.10.2010.g. nezināja kas notika 16.martā, bet visus šos gadus aktīvi diskutēja par 16.marta tēmu. Līdz 25.10.2010.g. nezināja kurā gadā tika pieņemta 4.maija neatkarības deklarācija. Tagad tiražē melus par kautkādu itkā "notikušu" diskusiju par "inteliģentu antisemītismu". Kas būs tālāk?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Viestards pasniedzējam K. Streipam 26.10.2010 14:47
Streipa kungs, gribētos, lai Jūs pakomentējat vairāk jautājumu par ĢVK vēlmi ieņemt amatus, vai Jūs uzskatāt, ka viņš vispār pēc visas šīs klaunādas ar amatiem ir derīgs ārlietu ministra krēslam?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace Eglīte>Kārlim Streipam 26.10.2010 14:37
Nebija nekādas sarunas par "inteliģentu antisemītismu". Iesalnieks ir foruma administrātors un viņa pienākums ir dzēst nekorektos komentārus. Lai visiem būtu saprotams pēc kādiem kritērijiem šie komentāri tiktu dzēsti, viņš nodefinēja šo pamatojumu. Līdz ar to, ja kāds būtu runājis, kā to dara Grūtupa kungs, kurš bieži runā sliktas lietas par ēbrejiem, bet tai pat laikā pieturas pie faktiem, tad šādi komentāri netiktu dzēsti. Tāpēc Kārli, PIETIEK melot!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dace Eglīte>Kārlim Streipam 26.10.2010 14:31
Ja runa iet par jūsu atbalstīto Vienotību, tad protams jums ir taisnība par programmām. Bet tas tomēr nenozīmē, ka programmas var pilnīgi ignorēt. Savādāk man nav saprotams, kāpēc jūs bijāt tik ļoti sašutis, ka pirms vēlēšanām ZZS negribēja atklāt savu garo programmu. Ja jums krietni svarīgi šķiet individuāli partijas biedru izteikumi nekā partijas programmas, tad nevag tēlot baigo sašutumu, kad jums kāda partija atsakās parādīt savu programmu. PIETIEK piemērot dubultstandartus!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Eko -Streipam 26.10.2010 14:28
Un vēl. Ja jūs domājat, ka to pašu dziesmu ko tagad pārmet VL - mēs sitīsim tos utaunos padomju laikā dziedāja zem segas, tad stipri maldaties. To dziedāja publiski (ne jau dziesmu svētkos vai tamlīdzīgi) pēc pāris alus kausiņiem. Tāpat kā Čikāgas piecīšu Latvieši mēs visi esam. Nebija te nekāda Ziemeļkoreja kā jums vecāki un apkārtējie Čikāgā sastāstījuši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Juris Ozols>Kārlim Streipam 26.10.2010 14:25
Ar "pirms vēlēšanām" visi normāli cilvēki saprtot vēlēšanu laiku. Tāpēc nevajag tēlot pamuļķi. Savādāk pēc jūsu greizās loģikas sanāk, ka arī 1990.gadā publicēts raksts tiks uzksatīts par "pirms 2010.gada vēlēšanām" tapušu rakstu.

Mani secinājumi par etnisko balsojumu arī ir pamatoti uz datiem. Izlasiet uzmanīgāk manis uzrakstīto. Krievs no VL nav noslīdējis zemāk par sākotnējo vietu, bet latvieši no SC ir noslīdējuši zemāk par sākotnējo vietu. Un ja jūs tik ļoti gribat aplūkot cik krievi ir VL un cik latvieši SC, tad tas ir arī jāskatās kontekstā ar pilnīgi visām partijām, nevis tikai šīm divām. Nesabalansētība ir arī pārējās tā saucamajās latviskajās partijās. Tāpēc nav korekti šai sakarā izcelt tieši VL. Jūs tak esat žurnālists, jums tas būtu labāk jāzin nekā man.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Eko - Streipam 26.10.2010 14:24
Atļaušos mūsu diskusiju, kas iesākās vakar citā portālā pārnest uz šejieni.
-
Tikai nestāstiet pekstiņus, ka Jūs publiski (un uzsveru -- publiski, nevis virtuvē pie galda) jūsmojāt par to, ka PSRS zaudēja hokejā. Un, ja nav slinkums, varbūt tomēr atbildiet, kas bija tik labs blata sistēmā, tik ļoti godīgs.
-
Tie nav nekādi pesktiņi. Ar to jūs tikai apliecinat, cik slikti pārzinat dzīvi PSRS telpā. Paprasiet cilvēkiem ap 40 gadus veciem, kuri iznteeresājas par sportu un kuri fanoja pret PSRS - vai viņi to kādrezi kaut kur būtu īpaši slēpuši? Tolaik bāros un kafejnīcās nenotika kolektīvas TV skatīšanās, tāpēc publiska fanošana pret PSRS varbūt nebija īpaši izplatīta, bet ne tāpēc, ka kāds slēptos, bet gan nebija tādas fanošanas formas. Katrs TV skatījās savā mnājā, bet starptautiskas sacensības ar PSRS izlašu piedalīsānos Rīgā tikpat kā nenotika. Ja runājam par uzskatu brīvību PSRS, tad ļoti labi atceros, ka publiski diskutēju augstskolā ar kursa biedriem par Dienvidkorejas lidmašīnas notriekšanu 1983. gadā. Tāpēc nevajag te zīmēt kādu briesmīgu bildi, kuru pats neesat redzējis.
Kas attiecas par blata sistēmu, tad to nebūt neatttaisnoju, bet tās bija sekas tam, ka lielākās un mazākās algas starpība bija ļoti maza. Tad nu ienākumu starpības minimalimsms tika pārcelts un preču un pakalpojumu piekļuves iespējām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Dacei Eglītei 26.10.2010 14:14
Tāpēc, cienītā, ka PROGRAMMAS ir dokumenti, kuras pēc VĒLĒŠANĀM neviens neņem vērā, un vismazāk kāds par TĀM ir domājis tagad, kad notiek krēslu bīdīšana un strīdi par to, kurš būs labāks ārlietu ministrs. Un neesiet tik fiksa ar tādu smagu vārdu, kā "meli." Teikšu atkal: Saruna par "inteliģentu antisemītismu" ir tieši tāda pati, kā saruna par "inteliģentu rasismu." Abos gadījumos nekā "inteliģenta" tur nav un nebūs, bet sarunu veidoja Iesalnieka kungs, ne jau es.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > bļāvējiem 26.10.2010 14:12
Juri, ja salīdzinām gada skaitļus 2008 un 2010, tad sanāk, ka tas viens ir pirms vēlēšanām. Neko darīt. Žani, ja kāds var runāt par to, ka "inteliģents antisemītisms" portālā būtu atstājams, tad man tomēr ir jāsaka, ka vienā partijas galā gruzd antisemītisms. Ja savukārt par uzvārdiem un svītrojumiem, pirmkārt, izlasiet Viktora Makarova rakstu par šo tēmu tepat portālā Politika.lv, kur svītrošana un krustiņu likšana ir izanalizēta uz datu, nevis emociju pamata, un, otrkārt, varat arī aplūkot jautājumu par to, cik SC ir latviešu un cik VL -- nelatviešu. Nesabalansētība būs visnotaļ acīmredzama. Bet šis bloga ieraksts bija par to, ka sīkumi nosedz Latvijas svarīgāko jautājumu, tāpēc sarunu ar šo sīkumu atbalstītājiem tagad uzskatu par noslēgtu. Jauku Jums visiem atlikušo dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace Eglīte>Kārlim Streipam 26.10.2010 14:09
Diemžēl jūs neatbildējāt uz manu jautājumu. Es jautāju kāda ir tā milzīgā atšķirība "Visu Latvijai!" un "Pilsoniskās savienības" vēlēšanu PROGRAMMĀS. Tā vietā jūs turpinat tiražēt melus par antisemītiem. Jūs laikam sevi uzskatiet par ļoti profesionālu žurnālistu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Ozols>Kārlim Streipam 26.10.2010 13:58
Tas citāts nav rakstīts pirms vēlēšanām, bet gan 2008.gadā. Nevajag atkal melus izplatīt.
Tas citāts liecina, ka viņi atbalsta repatriāciju. Par repatriāciju tiek runāts arī 2005.gadā pieņemtajā "PSRS komunistiskā režīma noziegumu nosodījuma deklarācijā", kurā ir rakstīts, ka Ministru kabinetam vajag noslēgt starp Latvijas Republiku un Krievijas Federāciju speciālu nolīgumu, kas noteiktu savstarpējās saistības materiālo izdevumu segšanā, kā arī palīdzības sniegšanā pārceļotājiem, tāpat arī viņu ģimenēm, kas pārceļas uz savu vēsturisko vai etnisko dzimteni. Šo deklarāciju izstrādāja un atbalstīja arī "Jaunias laiks" un citas partijas. Līdz ar to viņi nav vienīgie kuri vismaz formāli atbalsta repartiāciju. Vēl vairāk 1996.gadā ir pieņemta arī "Deklarācija par Latvijas okupāciju", kurā arī ir teikts ka nepieciešams atbalstīt to personu centienus, kuras vēlas no Latvijas atgriezties savā etniskajā dzimtenē. Šī deklarācija ir konstitucionāls akts. Respektīvi šai deklarācijai ir tāds pats spēks kā Satversmei. Visas šīs deklarācijas joprojām ir spēkā. Neviens viņas nav atcēlis. Tā kā neko radikālu "Visu Latvijai!" nav teikusi. Tāpēc PIETIEK fantazēt un melot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 26.10.2010 13:31
Manuprāt, lielākais trakums, ka nav jau no kā izvēlēties. Gan SC gan VL ne vienu vien balsi dabūja ar to, ka viņiem bija vismaz kāda ideja. Daļai pieņemama, daļai nē, bet tomēr. Jo pārējie ir pelēka, amorfa masa, kas atšķiras tikai ar ar atsevišķām personām un to sašmucētības pakāpi. Es patiešām tā "uz sitienu" nespēšu pateikt, ar ko īsti atšķiras V sastāvdaļas no PLL ideju ziņā. Tas, ka Šlesera "kodla" no pārējiem atšķiras ar saviem homofobajiem saukļiem, neliecina par kādu atšķirīgu ideoloģiju. Un arī latviskuma un pašlepnuma piesaukšana ir visai tāla no ideoloģijas, turklāt apstākļos, kad mums visai drīz būs atkal jāiet runāties ar starptautiskajiem aizdevējiem, izskatās mazliet komiski. Vai tas, ka mēs, mazi un pelēki, runāsim ar kreditoriem angliski, būs krietni latviskāk nekā runāt krieviski ar kaimiņvalsts investoriem? Par citām idejām nekas nav dzirdēts. Notiek tāda stumdīšanās ap krēsliem ar cerību, ka pēc iesēšanās tajos kaut kas tomēr ienāks prātā. Ak, vai ....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Ozols>Kārlim Streipam 26.10.2010 13:26
Jūs tak neesat sapratis manu domu. Pamatdoma bija ka VL sarakstā ir arī krievs, kurš netiek izsvītrots no saraksta tikai tāpēc ka ir krievs. Tas nozīmē ka vēlētāji nešķiroja VL sarakstu pēc tautībām. Viņiem svarīga bija programma, nevis cilvēku tautība. Pretstatā SC kur latvieši tika aktīvi svītroti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Žanis Kāpostiņš>Kārlim Streipam 26.10.2010 13:21
Beidziet tiražēt tās muļķības par itkā antisemītiem VL. Es saprotu, ka jums ļoti gribētos, lai tas tā būtu. Bet par laimi realitāte ir pavisam savādāka. Un kāpēc jūs uzskatat, ka varat apvainot VL antisemītismā, neminot nekādus nopietnus argumentus? Vēl vairāk jūs pat uzksatiet, ka man vajadzētu pašam meklēt argumentus par labu jūsu safantazētajai teorijai. Tas ir kautkāds jauns žurnālistikas paņēmiens? Žurnālists izdara spriedumu nepieminot faktus un lasītājiem pašiem ir jāpiemeklē fakti... Vienīgais reālais fakts, ko es zinu, ir ka "Visu Latvijai!" talkas laikā sakopa ēbreju kapus. Bet nez vai tāpēc viņus varētu nosaukt par antisemītiem...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Kalns 26.10.2010 12:58
Kāpēc jūs par "Visu Latvijai!" spriežat pēc atsevišķiem cilvēkiem, bet par Vienotību spriežat pēc viņu programmas? Ja jau jūs katrā blogā par "Visu Latvijai!" izsakaties tikai izejot no tā, ko ir teikusi atsevišķa persona, tad varbūt par arī Vienotību vajadzētu spriest pēc tādiem pašiem principiem. Piemēram katrā blogā tikīdz runa ir par Vienotību piemēt, ka Silva Bendrāte ir Lemberga marionete, Guntars Galvanovskis ir kriminālnoziedznieks, Ina Druviete ir Lemberga stipendiāte, Artis Pabriks ir Abrenes iztigotājs, Valdis Dombrovskis ir melis, Solvita Āboltiņa intrigante, Sarmīte Ēlerte Dienas iztirgotāja utt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Dacei Eglītei 26.10.2010 12:52
Ir tomēr visnotaļ liela atšķirība starp "nacionāli domājošs" un antisemītisks. Tas, ka VL ir ļaudis, kuri ir vērtējami šī aizsprieduma kontekstā, nav debatējams jautājums, un tur, Žani Kāpostiņ, nav nekā, kas būtu no "pirksta izzīsts." Palasiet attiecīgā cilvēka daiļradi, ja vien neesat pārāk slinks, lai tā izdarītu. Internetā to nav grūti atrast. Un Juri Ozol -- tas, ka VL ir viens krievs, no tā neizriet, ka tā ir pati atvērtākā no visām iespējamām partijām, tieši tāpat, kā to nevar teikt par SC tikai tāpēc, ka tai ir viens latvietis Urbanovičs (o, jā -- un arī Rubiks). VL tomēr ir veidojums, kura viens no redzamākajiem pārstāvjiem pirms vēlēšanām rakstīja, ka viņš neatbalsta neofašistu no Gardas gala domu par totālu "dekolonizāciju," bet tā vietā izvēlētos "individuālu" pieeju. Un tad, lūk, ko viņš rakstīja: "Vēlreiz uzsveru, ka "individuālā pieeja" nenozīmē tūkstošus vai desmitus tūkstošus; tie būs simti tūkstoši. Un tas nozīmē latviešu īpatsvara palielināšanu virs 75%. Jo ir pavisam loģiski, ka krieviskā vidē krievi nepakļausies asimilācijai." Tātad. Jūsuprāt šis ir veidojums, kurš ne pret vienu citu nevēršas. Arī Jums varu ieteikt to pašu, ko Kāpostiņa kungam. Pirms runāt, vajag palasīt. Tas ļaus konstatēt kaut ko tādu, ko pats neesat iedomājies. Jauku Jums visiem dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mg 26.10.2010 12:45
Starp citu, šorīt LR 1 bija laba intervija ar A.Pabriku (LatvijasRadio mājas lapā to var noklausīties), kurā viņš ļoti tieši un konkrēti izteicās gandrīz par visiem šajā blogā apskatītajiem jautājumiem. Abstrahējoties no viņa agrākās darbības, viņa teiktais šorīt manī izraisīja cieņu.
Un Kristovskim derētu atgādināt, ka vēlēšanās viņš ir saņēmis mazāk plusu, bet krietni vairāk svītrojumu nekā Pabriks. Un, manuprāt, kāre uz krēsliem ir galvenais, kāpēc nākamā koalīcija būs tāda maziņa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace Eglīte 26.10.2010 12:42
Kāpēc jūs saucat "Visu Latvijai!" par radikāļiem, bet "Pilsonisko savienību" nē? Kāda ir tā milzīgā atšķirība viņu programmās, ka viens no viņiem ir radikāls, bet otrs nē. "Pilsniskā savienība" arī sevi uzskata par nacionāli domājošiem. Izņemot protams Ēlertes grupējumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Žanis Kāpostiņš 26.10.2010 12:32
Starpcitu pat "inteliģento antisemītu" var uzskatīt, piemēram, Grūtupu. Viņš itkā raksta sliktas lietas par ēbrejiem, bet tai pat laikā neviens normāli domājošs cilvēks neuzdrošinātos nosaukt viņu par antisemītu, jo tas par ko raksta Grūtups ir pamatots ar reāliem notikumiem un dokumentiem. Tā kā neko TĀDU Iesalnieka kungs nav pateicis. Bet ne jau par to ir stāsts. Vajadzēja atrast kautkādu no pirksta izzīstu ieganstu, lai VL izmestu no koalīcijas. Skumji ka pat itkā profesionāli žurnālisti to negrib pamanīt un turpina tiražēt tos dīvainos no pirksta izzīstos "argumentus".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Pēteris Krišjānis 26.10.2010 12:25
Juris Ozols: Juri, tur jau tā problēma. VL ziņojumi ir neskaidri, saraustīti, tām nav vienojoša kodola. Izdrūkst konsekvences. To var norakstīt uz jaunību, bet nu nedēļā, kad izšķīrās palikšana vai nepalikšana valdībā runāt par "inteliģento antīsemītismu"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Pēteris Krišjānis 26.10.2010 12:23
Kārli, vieglāk ir tomēr būt pragmatiķim. Tiesa, ir liela atšķirība starp V pragmatismu un TP pragmatismu. Tāpēc es arī balsoju par V un balsošu arī tālāk.

Kāpēc? Tāpēc ka es zinu ka dzīve ir netīra padarīšana, ne viss notiek godīgi un cilvēki ir augstprātīgi maitas. Taču viena iespēja ir dota - nebūt tādam pašam.

Par pašu valdības veidošanas procesu - manuprāt, tas ir labākais kas varēja sanākt. Par posteņiem - izbrīnu izraisa ĢVK stutēšana ārlietās un bezierunu Lindas likšana atpakaļ (nevēlos, lai viņu moka kā IeM, viņai ir bērni jāaudzina). Pārējie pat šķiet vairāk nekā loģiski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Juris Ozols 26.10.2010 12:22
Nevajag izplatīt melus. "Visu Latvijai!" iestājas par latviešiem, nevis pret cittautiešiem jeb kā jūs teicāt "ka latvietis var just pašlepnumu tikai uz kāda cita rēķina". Un starp citu šādu pieeju, ka VL ir par latviešiem, nevis pret cittautiešiem apstiprina arī vēlēšanu rezultāti, jo krievs Dmitrijs Mironovs sarakstā netika izsvītrots, bet gan saglabāja savu pozīciju sarakstā, pretstatā SC, kur visi latvieši tika svītroti ārā. Vai varbūt jūs uzskatat, ka "normālai" partijai nav tiesības iestāties par pamatnācijas tiesībām? Varbūt gribat teikt, ka šādas nostādnes drīkt būt tikai partijām kuras atbalsta cittautiešus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


an 26.10.2010 12:14
pirms 2.okt jūs, streipa jaunskungs, bijāt aktīvs vienotības aģitators, ko ta tagad maināt kažoku? neticu, ka bijāt tik naivs, ka cerējāt, ka vienotība ir kaut kas dramatiski atšķirīgs no tā, kas jau ir bijis.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips