Atslēgvārdi:

Vienotība. Ar abām kājām aiz sarkanās līnijas. 76

Sekojot līdzi politikas notikumiem, viens no depresīvākajiem momentiem ir brīdis, kad saproti, ka tavi senie, drūmie paredzējumi ir piepildījušies.

Iesaki citiem:

Gandrīz pirms diviem gadiem rakstīju par riskiem partiju konsolidēšanās procesā - šādas partiju apvienības rīcībnespēja iekšējo ķildu/varas sadales rezultātā un tās aizstāvēto vērtību diskreditācija. Pirms pusgada brīdināju par to, kas var notikt, ja Vienotība sev neatstās manevra iespējas ZZS alternatīvas koalīcijas izveidē,- proti, ka tā kļūs par Lemberga vēlmju ķīlnieku. Februārī rakstīju par iemesliem braukšanai uz leju pa lejupejošo politiskās kultūras spirāli, cerot, ka tas tā tomēr nenotiks.

Šiem paredzējumiem ir sekojuši 3 mēneši, kuru var nosaukt par politiskās kultūras degradācijas pavasari. Politiskās atbildības latiņa krita tik strauji, ka bija grūti pat paspēt uz katru atsevišķo epizodi reaģēt. Neatceros, kad vēl jebkad tā ir bijusi tik zemu kā šobrīd.

Publiskajā telpā Vienotība, par ko balsoja 30% no vēlēšanu dalībniekiem, ir pārvērtusies par kuslu, nervozu, toties vienbalsīgu Lemberga slēptāko vēlmju izpildītāju. Un tai ir arī pašai savi, īpaši lieli nopelni politiskās atbildības latiņas nospiešanai teju līdz grīdai.

Trīs kliedzošākie piemēri. Hronoloģiski.


  1. Lindas Mūrnieces "demisija". Pēc ilgas turēšanās pie sava krēsla, savas ministrēšanas laikā parādot apbrīnojamu neizpratni par iekšlietu ministra darba būtību, tomēr demisionēja. Demisija parasti nozīmē, ka politiķis aiziet no amata. Bet ne Linda Mūrniece. Viņa palika amatā vēl vairākus mēnešus. Politiskas amatpersonas amatā. Un nekas. Publiski no Vienotības partijām/politiķiem neskanēja kaut vai maigs diskomforts par šo apstākli. Tas nekas, ka amatā ir cilvēks, kas pieņem nozarei svarīgus lēmumus, bet principā nenes politisko atbildību, jo JAU ir demisionējis. Vienīgais, ko grūti saprast: ko tad viņa demisija netika atlikta līdz pat 2014.gada vēlēšanām.


  2. Arta Kampara "situācija". Vienkārši šausmīgs kritums attiecībā pat uz "veco" politiskās kultūras standartu. Cilvēks sedz vidējam Latvijas iedzīvotājam lielas parādsaistības (35 000 lati) ar mistisku anonīma investora avansa maksājumu. Un nekas. Partijas ētikas komisija neredz problēmu. Kāds iedomājas, ka ētikas komisijām vajadzētu nākt klajā ar principos balstītu vērtējumu, kas sniegtu vadlīnijas arī citiem partijas biedriem, kas iekļuvuši līdzīgās situācijās? Fig vam! Šī konkrētā Ētikas komisija vadās tikai no diviem principiem: 1) likums ir/nav pārkāpts (kaut ko atgādina no 2006.gada politiskā diskursa, ne?); 2) ticu viņam/neticu viņam.

    Labi. Dies, ar visu to žēlīgo ētikas komisiju. Pieņemsim, ka nav tur tā ētikas pārkāpuma. Bet ir taču Vienotības vadībā arī citi politiķi. Kuriem tad arī bija jāpasaka, ka kaut kas tāds ekonomikas ministram vienkārši nepiedien. Ka nedrīkst būt anonīmi investori, jo tas, mazākais, draņķīgi izskatās. Smird pēc korupcijas, pat ja korupcijas tur nav. Nav jākarās, bet nu nedrīkst būt arī ekonomikas ministrs. Vai tad nav pašsaprotami? Izrādās, ka nav.


  3. Andris Ķipurs, JL deputāts Jelgavā. KNAB pieķer kukuļņemšanā, apcietina. JL vērtē, vai nav provokācija un gatavi izslēgt tad, kad tiks pierādīta vaina. Acīmredzot pēc trešā, pēdējās instances sprieduma. Kaut kur pēc 5 gadiem. Tad, kad jāreaģē operatīvi, jātaisa damage control, Vienotība acīmredzot patiesi uzskata, ka ar šādu reakciju pietiek. Vai tad ne pats JL reiz iedibināja principu - ja uzsākts kriminālprocess, jāatkāpjas no amata? It sevišķi, ja korupcija? Vai tad tas vēl pirms 2011.gada nebija jau pašsaprotami? Nu varēja taču kaut vai aicināt Ķipuru atkāpties no deputāta amata, pasakot, ka papildus izslēgs no partijas tad, ja viņš tiks nodots kriminālvajāšanai (kad jābūt ļoti nopietniem vainas pierādījumiem).Tie nav nieki. Šīs trīs epizodes apliecina, ka nu jau Vienotība ir ar abām kājām aiz sarkanās līnijas. Vienotība ar šādu pofigismu ir atvieglojusi dzīvi jebkurai nākotnes koalīcijai, vienalga, cik korumpētai. Vairs nebūs jārēķinās ar politiskās atbildības latiņu - Latvijas politiskajā kultūrā šāda parādība de facto ir pārstājusi eksistēt. Sak, jums ir aizdomas par mūsu ministru/deputātu? Nuuuu .... kamēr nebūs spēkā stājies tiesas spriedums, lai turpina strādāt! Un vispār - mūsu ētikas komisija viņam tic. Ai labi, dies ar jums, gan jau pēc mēnešiem/gadiem atkāpsies, bet tagad ļaujiet taču cilvēkam pabeigt savus darbus!

Tieši tā tas izskatās no malas. Tiešām nav kauns?

Labdien, Vienotība, cik dziļi tad jūs gatavojaties vēl krist? Jau tagad politiskā retorika attiecībā uz vērtību jautājumiem bieži nav nošķirama no "veco partiju" spilgtākajām izpausmēm. "Politiskais pasūtījums" kā mīļākais kritikas izskaidrojums un iegansts uz kritiku neatbildēt pēc būtības. Ja godīgi, manuprāt, ir vienalga: ir politiskais pasūtījums vai nav, jo arī man visi tie radaru konkursi neizskatās tīri. Arī amatiem nepiemērotu cilvēku iecelšana "savos" vasts uzņēmumu amatos ir derdzīga prakse, it sevišķi, ja solījums bija šo parādību izskaust.

Un KNAB... Kā jūs varējāt atļauties tā "uzmest" KNAB darbiniekus, kas mēģina godprātīgi strādāt terora apstākļos? Neiedziļināšanās viņu argumentos, mēģinājumi notušēt, vilkt laiku. Kur bija premjera komanda, kad KNAB darbinieki viņiem izmisīgi sūtīja sūdzības ar konkrētiem faktiem?

Arī tagad. Teju nulle reakcijas, kad no amata tika atcelts Alvis Vilks. Kas tas ir? Tā ir mācība Vilnītim nekavēties arī ar pārējiem? Āboltiņas kundze, kas tā par idiotisku retoriku, ka no amata jāatbrīvo ne tikai Vilnītis, bet arī Strīķe un Vilks? Par ko?! Es vēl varētu saprast, ja ko tādu teiktu Lembergs, bet kā šo var atļauties publiski teikt viena no pretkorucijas partiju līderēm?

___

Protams, ka visam notiekošajam ir skaidrojums. Tikai tas nav tāds, kā Vienotības elite to pasniedz partiju biedriem. Lemberga faktoram ar šo visu ir tikai daļējs sakars.

Vēl lielāka problēma ir tāda, ka Vienotība diemžēl vairs nespēj iekšēji diskutēt un augt. No malas raugoties šķiet, ka partiju elites ir saslēgušas savstarpējās (pie)klusēšanas karteļus - tu nebrūc virsū "maniem" partijas biedriem, es klusēšanu par tavējiem.

Papildus - starppartiju intrigas. Kas rada deja vu sajūtu ar 2006./2007.gadu. Tobrīd JL kā vārga, bezspēcīga opozīcijas partija, kas atdzīvojās tikai tad, kad no JL atšķēlās PS. Pēc visa spriežot, aplis ir noslēdzies. Vienīgi tagad Vienotība ir vārga, bezspēcīga pozīcijas partiju apvienība.

Otra lielā problēma ir tā, ka Vienotību ir sagrābušas kliķes. Kas mēģina saglabāt varu sev par katru cenu; pēc iespējas mazā, omulīgā pulciņā. Ne Mūrniece, ne Kampars nav neaizstājami. Pat ja pieņem šo šausmīgo argumentu, ka šie amati "obligāti pienākas" kādai no Vienotības struktūrpartijām - šajā gadījumā JL, pat tad es zinu, ka šajā partijā var atrast spējīgus cilvēkus, kas ar ministra pienākumiem tiktu galā labāk nekā iepriekšējie ministri. Bet, nē,- protams, ka viņi netiek laisti pat tuvumā. Vara tiek "pārmantota" šauru kliķu ietvaros.

Vienotība šādu pofigismu var atļauties fundamentāla politiskās konkurences trūkuma dēļ. Ne tikai partiju iekšienē, kur konsolidācija ir samazinājusi nevis palielinājusi biedru iesaisti lēmumu pieņemšanā, bet arī starp partijām. Šķiet, ka neviens vairs negaida uz jaunas politiskas partijas rašanos. Tieši jaunas partijas parādīšanās iespēja bija viens no partijas disciplinējošiem faktoriem iepriekšējos gados.

Turklāt drīzumā Saeima pēc Vienotības ierosinājuma vēl vairāk apgrūtinās jaunas partijas parādīšanās pašu iespēju, iedalot Latviju sīkākos vēlēšanu apgabalos. Jaunām partijām būs ļoti grūti sapulcināt tik daudz atpazīstamu cilvēku.

Oficiālais šīs iniciatīvas iegansts: tas palielināšot politiķu tuvumu tautai. Atkal vērts kā piemēru paņemt parlamenta spīkeri. Kāda atbildība pret vēlētājiem, ja viņa vēl nav spējusi sešu mēnešu laikā atbildēt uz 10 vēlētāju jautājumiem, un, kā tagad izrādās, Saeimas darbiniekiem liek atbildēt uz politiska rakstura vēstulēm? Kā šāda vienvirziena komunikācija atšķiras no jebkura no "veco partiju" komunikācijas? Ko dos šāda cilvēka piesaistīšana kaut vai 100 000 iedzīvotāju vēlēšanu iecirknim?

Protams, Lemberga argumentam arī ir milzu loma. Vienotības politiķiem un atbalstītājiem iestāstīts, ka "citādi nevar". Vienīgā iespējamā koalīcija. Tas tikai nozīmē, ka Vienotība pati sevi iedzinusi stūrī.

Protams, ka ir alternatīvas. Ir izvēle.

Koalīcija ar SC - ar ko tā būtu sliktāka nekā koalīcija ar Lembergu? Pretestība kādā no Vienotības partijām? Nu tad jāskatās no elementāras politiskās loģikas. Ja daļa partiju apvienības visus pārējos nostāda bezizvēles situācijā - sak, labāk Lembergs, nekā krievi, tad politiskā loģika prasa no šīs daļas atvadīties. Savādāk rīcībspēju zaudēs pilnīgi visa partija - nokļūstot vienīgā iespējamā koalīcijas partnera ķīlā. Galu galā, lai tas vēlētājs, kurš gatavs sadarboties kaut ar nelabo, bet tikai ne krieviem, balso par Visu Latvijai!

Ir arī otra iespēja. Opozīcija. Principiāla. Ar vērtību jautājumiem pamatota. Ir principi, kuru dēļ vērts pastrādāt opozīcijā. Galu galā, kas tad tiktu zaudēts salīdzinājumā ar status quo, izņemot dažus salīdzinoši labi atalgotus amatus? Korupcijas novēršanas un citos Vienotības karoga jautājumos tāpat teju nekas nenotiek. Mūžīgais arguments ar budžeta konsolidēšanas vajadzību ir nožēlojams. Jebkura valdība spētu pēc starptautiskiem ieteikumiem nokonsolidēt budžetu. Neesmu pat pārliecināta, ka Vienotība to dara sociāli visatbildīgāk. Citus iemeslus arī grūti iedomāties - nav pat nepieciešamības pabeigt leģendāras strukturālās reformas, jo Vienotība jau neuzņēmās "smagās" ministrijas - Izglītību, Labklājību, Veselību. Tā vietā ir prestižās Ārlietu un Aizsardzības ministrijas, kur nu nekāda dižā politiskā drosme un izlēmība nav nepieciešama.

Vēl viens iemesls. Vienotības partijas, šķiet, šobrīd ir apsēstas ar vienas partijas izveidošanas ideju, gandrīz aizpļāpājoties līdz tēzei, ka tieši tāds ir bijis vēlētāju pasūtījums.

Vienota partija, manuprāt, ir pseidotēma partijas biedru uzmanības novēršanai no politiskās elites reālajā politikā pieļautās bezprincipiālās rīcības. Tā, lai ievirzītu viņu domas un enerģiju kontrolējamākā virzienā. Idejas par vienu partiju īstenošana turklāt palīdzētu varu koncentrēt esošās elites rokās.

Vēlētāji par Vienotību balsoja ne jau organizatorisku iemeslu dēļ.

Viņi balsoja dēļ PRiNCIPIEM, dēļ VĒRTĪBĀM, kas tieši Vienotību kā izvēli viņu acīs padarīja par labāko alternatīvu. Domāju, ka lielākajai daļai vēlētāju gluži vienalga - vai Vienotība ir viena partija vai trīs partijas, vai Vienotības vispār nav, bet vairākas partijas iestājās par Vienotībai raksturīgām vērtībām. Tik tālu, cik tās cīnās par tās vēlētājiem svarīgām lietām, nav svarīgi, cik tur juridisku personu.

Bet Vienotība vismaz publiski vairs gandrīz necīnās par tām vērtībām. Nezinu, iespējams, notiek kādas iekšējas diskusijas, bet, no malas raugoties, rodās iespaids, ka šaura, bet nekaunīga domubiedru grupa ir sagrābusi varu un pārējie viņiem pakļaujas un vēl, graujot savu reputāciju, attaisno. Publiskajā retorikā pēdējos mēnešos ir teju totāla viendomība. Nezinu pat, kā tāda teju totāla piekrišana bezprincipiāliem lēmumiem tiek nodrošināta. Pat TP bija publiska iekšējā opozīcija Vairas Paegles veidolā.

2011.gada sākumā Vienotība bija noteikti iekšēji daudz kašķīgāka nekā šobrīd. Taču šīs kašķīgums vērtējams kā 100 reizes labāks nekā tagadējā bezprincipiālā vienbalsība. Tobrīd dažādie viedokļi liecināja, ka apvienība ir dzīva, dinamiska, tajā spēj sadzīvot dažādi viedokļi. Tagad šķiet, ka Vienotības cilvēkus kāds nozombējis.

Es zinu, ka Vienorībā ir daudz cilvēku, kas vēlētos tos jaunos standartus un kas nevar nejust diskomfortu par tik dziļu krišanu! Tikai nesaprotu, kādēļ viņi klusē? Vai tad nav labāk kaut vai tikt izslēgtiem no partijas nekā pastāvīgi taisīt kompromisus ar savu sirdsapziņu? 30% vēlētāju balsoja par Vienotību ne jau dēļ iespējas veikt sīkus labus darbiņus dažādās nozarēs . Tas nav slikti, bet ne jau tāpēc. Cilvēki vēlējās redzēt labāku politiku. Citu politiku. Un tagad ir vīlušies, aizvien mazāk redzot vispār kaut vienu publisku domubiedru partijas rindās.

Tad kādēļ tie daudzie ievēlētie cilvēki un arī citi Vienotības partiju biedru pieļauj, lai pie varas ar nagiem un zobiem turās tie, kas par vēlamāku atzīst lēcienu atpakaļ uz 2006.gada politisko kultūru (ja ne vēl senāk)?

Tas, kas Vienotībai patiesi noderētu: publiska un godīga konfrontācija ar tās biedriem un atbalstītājiem. Tā, lai partiju elite beidzot ierauga, kā paši izskatās no malas. Tā, lai partijas elitei Lemberga "pieprasījums" nebūtu vienīgais faktors, ar ko rēķināties. Lai tiktu ņemti vērā kaut vai arī savu biedru un atbalstītāju viedokļi, kur nu vēl plašākas sabiedrības interese.

Varbūt tad sekotu pašattīrīšanās no tām iesīkstējušām kliķēm, kas ar skaldi un valdi paņēmieniem izslēdz sev jebkādu konkurenci. Varbūt tad atkal rastos cerība kaut nedaudz uz augšu pavirzīt zemē guļošo politiskās atbildības latiņu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (76) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aiga 01.06.2011 14:57
Iveta, paldies, ļoti precīzi un ceru, ka liks dažam labam padomāt, ko viņi dara (NEdara) "Vienotībā".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 25.05.2011 17:34
Reālā demokrātija rullē....Šovam jāturpinās/the show must go on. Priekā, pilsonīši, priekā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Astrīda 25.05.2011 15:30
Āboltiņas kundze taču tautai atvainojās par nejēdzībām, ko Vienotība dara. Viņa laikam domāja to visiem pārkāpumiem arī uz priekšu. tagad ja var darīt visu, kas tik tas nebūtu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

'... 25.05.2011 14:37
Bet man prieks, ka Vācijas un Austrijas vēstniecība apstiprināja manis iepriekš teikto ar savām sūdzību vēstulēm (un The Economist raksti) - ka KNAB Strīķes komanda Latvijas ekonomikas konkurētspējas labā ir izdarījusi un dara vairāk, nekā EM ar visām aģentūrām pa daudziem gadiem, labi, ka viņa to apzinās un, neskatoties uz visādām Vienotības varas saglabāšanas (kā nekā partijas vadone teica, ka varot arī atlaist Štrīķi) tomēr turpina darboties. Tā ir lieta, kas rada cerību arī skolas vecuma jauniešos, ne jau Dombrovska izcilā grāmata.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

... 25.05.2011 14:33
Civilizētā valstī Kampars jau sen būtu aiz restēm, jo ir skaidrs korupcijas gadījuma risks un droši vien ne tikai risks. Un man ir liels kauns, ka balsoju par viņu partiju, jo redzu, ka apkārt skolas vecuma jauniešu runā kā aizbrauks, jo nekādas vērtības te nav cieņā - pat kļūšanai par ministru nav vajadzīga izglītība, tāpat, lai iegūtu darbu valsts pārvaldē - jābūt partijas biedram, un zagt var visu laiku (galvenos skaisti nosaukt - a la anonīmā investīcija), un to pat apliecina aptauju dati, ka cilvēki sāk uzskatīt, ka būt politiķim ir finansiāli izdevīgākā profesija (tas ir kaut kas neiedomājams civilizētās valstīs). Un tas viss ir lieliskais Vienotības panākums, un pretīgākais, ka vēl skaidro, ka tā esot norma (Šlesera šofera dēla gadījumā notika pamatīga šūmēšanās).

Lai būtu taisnīgi, ceru, ka pēc 3 A apmeklēšanas un iebāšanas cietumā tiks apmeklēts arī 4.A (Artis).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

janis 25.05.2011 13:13
nu nav jau tas sc arī labais. Mēģināja patīrīt vienu no augeja staļļiem - valsts garantiju aģentūru, bet, kad ieinteresata puse palaida ziņu par kāda sc biedra rebēm, abi karotāji vienojās un nekādas šmuces vairs augšā nenāca, arī nekāda izmeklēšana nenotika. Miers baro, bet karš posta. Valsts nozagta un miers mājās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 25.05.2011 12:36
Kač kā neiet mums ar tiem labiešiem. Vieni ir darītāji, bet bez augstajiem principiem. Kampj uz nebēdu. Daļa negausīgi, citi, mazliet prātīgāki, atmet kādu drupaču reņģēdājiem, lai būtu, kas atbalsta. Re, kā Ventspils omītes stāv un krīt par savu baronu, lai arī bagāts viņš ir tapis, apčakarējot savu pušelnieku- valsti. Otri atkal tā kā būtu ar ideāliem, bet tik štruntīgi darītāji, ka pat savu ideālu ievērošanu nespēj izdabūt cauri, par labumu sabiedrībai nemaz nerunājot. Mums to otro tēva dēlu nemaz nav, vai?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nakotnes scenaarijs 25.05.2011 07:23
Viss iet savu gaitu.Ja Zatleru nometiis no amata,tadLatvijai veel ir ceriibas.Beidzot var paaraadiities alternatiiva,kuras soobriid nav.Rudenii vaaksim parakstus Saeimas atlaisanai,jaunajai Zatlera partijai taa buus lieliska iespeeja sevi prezenteet bez lielas naudas.Tad veeleesanas.Latvijas naakotnes vaardaa Zatleru nedriikst ieveeleet,citas ceeriibas nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

neitro 25.05.2011 06:47
Manuprāt, Dombrovskis sāk atslābt un uzskata, ka viss jau padarīts, ja var sākt rakstīt memuārus par saviem panākumiem. Tūkst dinamikas, un jau labi sen. Video par dinamikas trūkumu: http://youtu.be/mgofalZfDik

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nazis 24.05.2011 22:48
Un vaina ir skaidri redzama! Lielaakie gaisa jauceeji Vienotiibaa ir sadomaajushies kundzinji no SCP. Tukshas vietas, Latvijas nodeveeji, bet ar milziigaam ambiicijaam.
Man jau pirms veeleeshanaam bija aizdomas, ka ar shiem "Trojas zirgiem", Vienotiiba tiks pieliidzinaata TP liimenim un izniicinaata. Un savu izveeli izdariiju pareizu, noblasoju par VL! un nenozheeloju nevienu briidi.
Mani pazinjas, kas svaarstiijaas un balsoja par Vienotiibu tagad kozh pirkstos un nu jau ir 100% paarliecinaats VL! elektoraats, ja vien arii tie neievaariis kaadas ziepes.
Jebkura partija, kas pinas ar oligarhiem ir lemta izniiciibai, pelniitai izniiciibai!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Optiskais Tēmeklis 24.05.2011 19:30
Viens no spilgtākajiem Vienotības/JL mērķtiecīgās bezprincipialitātes paraugiem praksē/pārvaldībā -- no iepriekšējām valdībām mantotā "ziedojamā likumcauruma" izmantošana: pirmajā reizē Edgars Jaunups izsita no Latvijas Valsts Mežiem Ls 140 000 VEF basketbolistiem, kaut TP laikos Slakterdēla laivām pietika ar Ls 30 000. Jaunupa vākumu parakstīja Repše, acis pievēra prmejers Dombrovskis. Šogad Dombrovska valdības Vilks parakstīja jau "ziedošanu" par > Ls 2 milj., ko savējiem izdalīja ZZS. Kādi principi, politiskā kultūra, atbildība?! Daudz shēmošanas un liekulības visā panorāmas plašumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lina 24.05.2011 19:26
Patiess teksts, prieks par tādiem cilvēkiem, Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

... 24.05.2011 19:17
To autorei

Laikam ari no komentariem skaidri saprotams, ka Vienotibas parstavji ta vieta, lai kaut ko daritu lietas laba, taisnojas, ka viss jau nav tik traki, tiek parspilets utt.Pasin jau nesaprot, kadu tiesisko nihilismu sej un cik daudz jauniesiem liek izlemt par labu aizbrauksanai. Galvenais, ka tiesam ir pataisita diezgan liela bezceriba - cilveki tomer balsoja par to apsolito godigo politiku, nevis anonimajiem investoriem, slepeno ienaidnieku meklesanu (nabaga Vienotibas apmelotajus), savejo basanu valsts parvalde, bet izradijas, ka nobalsoja par kaut ko, kas vel censas iestastit, ka ta visa ir norma, nevis kaut kas arkartejs.

Vel viena butiska lieta ir ta, ka tomer jau pasa sakuma neuztaisija plaso koaliciju ar SC piedalisanos, bet mazo ar kleptokratu (un ari tad stastija, ka tas esot varas noturesanai vai kam tur), un vel visu laiku baidija ar to, kas varetu notikt, ja SC naktu pie varas (krievi nak Vienotibas stila utt.), paverot iespejas tadai izzagsanai, ka par to raksta pat Bloomberg un The Economist, un lidz ar to neko nedarot sabiedribas integracijas lieta (ka to apliecina komentari pie rakstiem par Usakova veselibas problemam).
Cerams, ka Vienotibas reitings nakamaja menesi nokritisies lidz 5%. Lai ir maciba, jo tagad tapat vairs neko nevar darit, ir paverusi vartus valsts turpmakai izzagsanai un lielakai emigracijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

... to Peteris Krisjanis 24.05.2011 19:03
Vaciesiem ari bija histeriska reakcija laikam, kad pieprasija ministra demisiju par plagiatu, te aopsudzibas daudz, daudz nopietnakas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīns 24.05.2011 18:47
Izlasot rakstu, gribējās vairākas reizes oponēt autores pirmajām trim tēzēm (Mūrniece, Kampars un Jelgavas mediķis), bet secināju, ka nav vērts. Viss raksts ir tādi slima suņa, kuram draud saimnieka barotāja zaudēšana, kunksti. Maini kažoku, Kažoka, jo Solžeņicins vai Saharovs no Jums neiznāks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

magnitūdis 24.05.2011 18:47
Vai Kažokas kundzei neliekas dīvaini,ka demokrātiskajās valstīs varas partija un premjerministrs vienmēr sāk ar pozitīvu reitingu un beidz ar negatīvu,pēc tam cikls atkārtojas no vienām vēlēšanām uz nākamajām.Arī Latvija nav izņēmums.Diktatūras es nepiedāvāju,tur reitingu nav.Vai nu vēlētāji sev iestāsta pasaciņas,vai arī mēdiju ietekme par zemu novērtēta!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

garumzime 24.05.2011 18:36
Pievienojos viedoklim par 100%.

Pirms vairāk kā 100 gadiem Kievijas impērijas galvas nihilisms radīja nihilistu kustību, no kuras vēlāk attdalījās radikālais atzars - bumbisti(бамбисты). Savukārt, daļa kustības pārauga boļševismā un ... Galarezultātu domājams visi atceras.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Makss Vēbers 24.05.2011 18:25
Esence pateikta vienā teikumā: "Vienotībai patiesi noderētu: publiska un godīga konfrontācija ar tās biedriem un atbalstītājiem."

Latvija un UK ir divas atšķirīgas valstis, bet tieši UK ir labs piemērs, kā tiek īstenota progresīva un dziedinoša iekšējā opozīcija, kas liek turēt latiņu un kvalitāti. Kā kādas ziepes - nost no skatuves! Un vienmēr, uz katrām vēlēšanām, gan pašvaldību, gan parlamenta, UK partijās ir iekšējā konkurence.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FED-2 24.05.2011 16:54
Vienotības mērķis parādās darbos - un tā ir primitīva kāre pēc varas.
Nožēlojami un pretīgi tas ir pēc tik pompozajiem paziņojumiem par godīgumu un atklātību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FED-2 24.05.2011 16:50
->klusais
Tiem, kuriem mūsdienās ir vajadzīgi pogu spiedēji saeimā, agrākos laikos bija vajadzīgi bendes un vagari. Kādam tas "darbs" ir jādara, vai ne?

Laiks Tev beidzot saprast, ka visu nosaka Mērķis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klusais 24.05.2011 16:10
"FED-2" - paskaidro varbūt ,ko saprati ar bendi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FED-2 24.05.2011 16:01
->klusais
"Bet viņš man aizrādīja, ka ar to nevajag lepoties un kādam tas darbs ir jādara"

Vai norāde, ka bendes amats kādam ir jādara, nozīmē valdošo rūpes par sabiedrību vai vēlmi iedvest bailes nepaklausīgajos?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klusais 24.05.2011 15:47
" FED-2 " - patiesībā pie vainas pirmkārt esam mēs paši, tai skaitā Tu un es. Tajā pašā pastaigā es ar savu rada gabalu pasmējos ,ka lielākā daļa viesu man jautāja vai ar esmu politikā uz ko atbildēju , ka pasarg Dievs... Bet viņš man aizrādīja, ka ar to nevajag lepoties un kādam tas darbs ir jādara. Ja jūties stiprs , tad ej un dari , nevis tikai kritizē... Redz , vismaz man patīk vairāk kritizēt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FED-2 24.05.2011 15:40
pareizi, *klusais*, burbuļu pūtēji ir pie vainas, jo iepūš ziepju putās.
Tie, kas sataisījuši pūšamās ziepju putas, ir balti nevainīgi enģelīši, ar kādreizēju hobiju dziedāt atklātības dziesmiņas baznīcas korī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klusais 24.05.2011 15:25
Skatos normāls domu tuss panesies.
Manuprāt problēma ir iekšējā V sadrumstalotībā no vienas puses un ZZS dvašojošajā elpā no otras puses. Ja ZZS stiprina kāds iekšējs vienojošs dopings ( teiksim nosapņoju , ka tās varētu būt kādas stipendijas vai tamlīdzīgi labumi , kas centralizēti tiek sadalītas ) , tad V sadrumstalotības pamatā varētu būt tādas mātes barotājas trūkums .
Ja par Kamparu un Mūrnieci - tad man ir dziļas aizdomas, ka viņu nedimisionēšanas jautājums slēpjas tieši ZZS organizatoriskajā stiprumā un faktā , ka izvēlot jaunos personāžus V tiks iedzīts stūrī ,bet posteņi ir tomēr atslēgas posteņi.
Par kredītiem , investoriem mistiskiem , policistiem zagļiem utml. - 98-99. gadam Lejassaksijā bija tāds ministru prezidents Grhards Glogowski , viņam 1999.gadā dzeltenā prese ( a la Lato ) sazīmēja visādas a la šmuces , kuru dēļ viņš dabūja atkāpties . Tad nu pagajušonedēļ biju ciemos pie radagabala , kurš labi un sen pazīst Glokowski , uz jubileju . Otrā rītā pēc svinībām pastaigājoties pa mežu pārrunājām Glokowski stāstu - secinājums - skandāla būtība slēpās pilnīgi citos jautājumos un prese tikai atstrādāja uzdotos uzdevumus , pūšot burbuļus...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace 24.05.2011 14:41
un kamēr mums nebūs iespēja vēlēt par cilvēkiem atsevišķi, nevis uzreiz par partijām - iekšējās politisko apvienību/partiju intrigas ies uz urrā un viņi viens otru balstīs.
krīze parasti nolaiž zemē - tie izskaistinātie lozungi par vienotību, integrāciju un inovācijām sen nevienu vairs neinteresē arī tautā - katrs domā par sevi, jo saprot, ka uz valsti gaidot var nomirt badā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

KR 24.05.2011 13:59
Šo visu varam izskaidrot ar vienkāršu shēmu: Lembergs kontrolē ZZS, vienojas ar abiem Š un SC, kas savukārt saņem atļauju vienoties ar Lembergu no saviem bosiem. Vienotības varas augšpuse (nu tie, par ko ir raksts un kas pa TV figurē) vienojas ar Lembergu par koalīcijas pastāvēšanu - rezultāts, visi ir vienojušies savā starpā un demokrātijas faktiski nav. Tas ir tāpēc, ka Lembergam ir nauda. Un izskatās, ka Lv politikā pilnīgi visu izsaka nauda un nav jēgas domāt par kādu neatkarīgu pol.spēku, ja tam nebūs neatkarīgs finansējums. Galu galā atvērt "trendy" birojus rīgas centrā arī prasa naudu.

Patiesi Žēl, ka uz šī visa fona tādi, patiešām, cienījami deputāti kā A.Lejiņš vai A.Buiķis pazūd, bet mūs sabiedrību baro tikai ar Aboltiņām, Mūrniecēm un Kampariem.

P.S. Man liekas nav labāka veida kā izprast Lv poltiku, kā nosaktoties visas 3 Kopolas "Godfather" daļas - daudz ko izskaidro.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alise 24.05.2011 13:16
Arī nevaru piekrist par SC, jo viņi nav nekādi tīrie un labie. Ja atceramiesm, tad Francijas laikraksts "Le Monde, kuram nav pamata neticēt, publicēja rakstu, kā SC tiek piesķirti līdzekļi no Kremļa. Un to jau paši redzam, bez naudas nevar svinēt svētkus divas dienas pēc kārtas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alberts >> Vienotības piekritējam 24.05.2011 13:16
Pa lielam piekrītu, un pats arī aizvien balsotu par V.

Tomēr:
Kampars ir bezcerīgs. Vai Lapsa ko racis, vai kāds cits, bet nevar būt, ka ministra sieva gadiem neuzticas bankām, un glabā naudu skaidrā.
Bez visa tā, Kampars nav pietiekoši kompetents. Bezcerīgas valodu zināšanas un šaurs skats uz ekonomiku kopumā.
Ķipurs bija jānoliek malā (jāizslēdz no partijas), kamēr pabeidz izmeklēšanu. Pilnīgi vienalga, vai tā ir, vai nav provokācija.

Ideoloģiskā ziņā galvenais pārmetums JL, ka viņi principā nepiekrīt progresīvam ienākumu nodoklim.

Ar visu to pagaidām neredzu alternatīvu Vienotībai. Lai gan ik pa brīdim ir VL kārdinājums. Redzēs, cik viņi ir gatavi augt.
Vienotība saņems daudz mazāk balsis, redzēs, ka Bendrāte ir pēdējā vietā, un cerams, ka paši sapratīs savas kļūdas. Ja tas nenotiks, nākošās vēlēšanas viņiem būs pēdējās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

No malas - Ods 24.05.2011 13:15
nteresanti, kuri ir tie darbi pēc kuriem var izlemt balsot par ZZS un PLL?
---
Par ZZS var balsot, jo šai partijai iz labākais premjera kandidāts. Atliek paskatīties uz ventspili un to ventspilnieku atbalstu kādu viņš visus šos gadus gūst. Ja to var neredzēt, tad atvainojiet, diskusija jābeidz.
Par PLL var balsot, jo tās līderis Ainārs Šlesers ir izveidojis Rīgu par Baltijas aviācijas centru. Tas ir reāls darbs. Ko var pretī likt Vienotības kadri?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lasītājs 24.05.2011 12:42
Vai tad par Vienotību balsoja vērtību dēļ? Visa kampaņa bija par to, ka Dombrovskimjāturpinastrādāt. Nu arī strādā. Pie tam, kāpēc V nesmukumu sarakstā nepieminēji Dombrovska parādus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nasing spešal 24.05.2011 12:40
Nevar nepiekrist autorei par to darbu nesaskanēšanu ar vārdiem, tomēr ir skaidrs, ka to partijas ideoloģiju ir iedomājušies paši eksperti un vēlētāji. V pašiem nav skaidrs ideoloģiskais ietvars un līdz ar to arī nezina, pēc kā vadīties! Pārmetumiem gan būtu jāseko par V iekšējām lietām nevis par kopējo klimatu. Politologam jau tomēr būtu jāsaprot, ka 100% vadīties pēc saviem ieskatiem var tikai tad ja ir 50+ balsis Saeimā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

X >> Kurmītis 24.05.2011 12:30
Nav ko darīt citu, kā gānīties pa forumiem? Bija labi sākt lasīt komentārus bez tavas zālītes. Nav jau tā ka jābūt katrai pudelei par korķi, pavisam nedaudz pakustinot pelēko vielu var saprast, ka reizēm ir derīgi palasīt ko spriež citi, nevis bāzties ar veco dziesmu visās vietās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zwei > Kurmītis 24.05.2011 12:21
Nē, ZZS nav ne darbu, ne vārdu. Vai vari nosaukt kaut vienu labo ZZS darbu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hanss 24.05.2011 12:21
Cik nu esmu novērojis, cien. autores lielākie ienaidnieki (uzreiz aiz vai pirms oligarchiem) ir tie ko viņa sauc par nacionālistiem un homofobiem. Redziet kā ir, kad šo grupu novāc pie malas - pāri paliek tikai autores atbalstītie, bet nu jau nez' kāpēc nemīlētie V virsslāņi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rinķī apkārt 24.05.2011 12:20
...Ja daļa partiju apvienības visus pārējos nostāda bezizvēles situācijā - sak, labāk Lembergs, nekā krievi, tad politiskā loģika prasa no šīs daļas atvadīties....+++
Nevaru piekrist attieksmei attiecībā pret SC. SC nav " krievu partija" , SC ir tie paši ļaudis, kuri 1991. gadā aktīvi iestājās pret LR atjaunošanu un savu poziciju nav mainījuši arī šodien, SC ir atjaunotajai LR naidīgas ideoloģijas nesējs, nevis krievu partiju apvienība. Ja Vienotība gatavojās veidot koalīciju ar SC, tad apvienībai tas bija jāpaziņo pirms vēlēšanām.
Vienotība izlaida no rokām varu, kuru apvienībai rokās ielika vēlētājs. Šo situāciju vairs nevar labot, taču Vienotībai vēl ir pa spēkam darīt visu, lai vara nenonāktu to politisku spēku rokās, kuri vēlas demontēt atjaunoto LR uz uzbūvēt tās vietā savu " republiku". Brīnos par autori, it kā cilvēks, kura profesija ir spriest par politiku, bet nesaprot tik elementāras lietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kurmītis >> vārna 24.05.2011 12:18
Tas, ka potapova ir jenotu favorīte, kura Knabā nokļuva tikai un vienīgi pateicoties repšes protekcijai un pat pretlikumībai, ir zināms ikvienam. Saeima DIVAS reizes iebilda pret viņas kandidatūru, bet einītis tik un tā tad, kad sēdēja Premjera krēslā, savu favorīti birojā pa ķēķa durvīm ieveda un darbā iekārtoja. Un tieši priekšnieces amatā. Kuru tobrīd ieņēma Vilks .. . re, kur arī viņš … :)

Tā ka nevienam te nav ne mazāko šaubu par to, kurai partijai viņi abi kalpo, kam ir par savu labklājību pateicīgi un, kuru politiķu pakaļas piesedz. Savukārt Juraša izmuldēšanās mums apliecināja arī to, KĀ TIEŠI tas notiek: Knab iekšienē potapova un viņas rokaspuiši vienkārši un prasti ATSAKĀS izmeklēt jenotu nelietības, atsakās pat vispār izskatīti tādu iespēju, ka kāds no jenotu politiķiem varētu būt korumpants.

Un tas situācijā, kad Knab vadītājs tieši un nepastarpināti darbinieku klātbūtnē LIEK to darīt. Ko tad runāt par reizēm, kad, piemēram pa telefonu Knabam piezvana kāda tantiņa un pastāsta, ka, iespējams, jaunpups dod kukuli, lai iekārtotu kādā labi zināmā ministrijā labi atalgotā un ļoti ietekmīgā amatā kādu savu klases biedru ? Vai ienāk operatīva informācija, ka, piemēram – āboltiņa par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību „sarunā” nozāģēt skolu autobusu iepirkuma konkursu, lai nākamajā kārtā konkursā varētu papiedalīties arī viņas vīra firma ?? Ta šādi SIGNĀLI vispār pat nenonāk uz Knab izmeklātāju galda !!!

Lietas vienkārši netiek ierosinātas! Un. Ja nu tomēr gadās kāds misēklis, informācijas noplūde un kāds cits – piemēram potapovas pakļautībā neesošais VID-s uzrok jenotu cūcības, tad, šai lietai nonākot Knabā, tā ne tikai tiek apturēta un nobremzēta, bet tiek praktizēta arī tāda metode, kā lietisko pierādījumu iznīcināšana – piemēram, iemetot tos kamīnā un sadedzinot. Kā visiem labi zināmajā gadījumā ar Rēzeknes burtnīciņām ...

Dabīgi, ka šādā situācijā nekādi procesi pret jenotiem netiek iniciēti un nekādas viņu nelietības dienas gaismu neierauga. Par to neraksta Diena, neuztraucas Delna, neblogo Kažoka, nerāda TV, nestāsta Radio ... Un tāpēc šie meļi var staigāt apkārt un stāstīt pekstiņus - kādi balti, pūkaini, godīgi un tiesiski šie esot ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vienotības piekritējs 24.05.2011 12:17
Neesmu Vienotības biedrs, bet joporjām esmu stabils viņu atbalstītājs.

Pagaidām vienīgais, kur esmu vīlies Vienotībā, ir Bendrātes gadījums, lai gan arī tas mani kaitina tikai formāli, reāli šaubos, vai tā ir baigā problēma.

1. Mūrniecei vispār nebija jādemisionē kaut kādu Alfas idiņu dēļ. Demisionēšana pēc pāris mēnešiem - nu nezinu, vai tā ir baigā problēma.
2. Artis Kampars - jā, nu raka Lato Lapsa, skaloja smadzenes tautai un būvēja pseidoskandālus pusgadu, un beigās tiešām uzraka. Reāli es šaubos, vai tas investors viņu kaut kā politiski baigi ietekmē. Var jau gadīties, būtu labi, ja viņš viņa vārdu tomēr pēc iespējas ātrāk atklātu, taču tā kā nav īpaši manīti apšaubāmi un valstij neizdevīgi lēmumi, tad pagaidām tas arī uztrauc tikai nosacīti.
3. Ķipurs - jā, bet no otras puses ir arī tā, ka tiešām ir ļoti viegli sabotēt iestādes vadītāju, kurš tev "traucē". Ieliec naudas čupiņu starp bukletiem viņam uz galda, un pazvani KNABam. Nu tic viņi, ka Ķipurs ir godīgs un sabotēts, un nav tā, ka viņi vienkārši aizstāv savu ielikteni. Publiskajā retorikā gan tas ir smags trieciens.
4. Radaru konkursa gadījumā pagaidām viss neizskatās tīrs tikai Lato Lapsam, kurš akli tic baumām. Pašlaik viņš protestē, ka pēc sūdzības saņemšanas pie konkursa ir ticis pielaists uzvarējušais uzņēmums, un ka vajadzēja uzvarēt citam, kurš valstij izmaksātu dārgāk. Šis lētākais uzņēmums it kā esot pietuvināts Iekšlietu Ministrijai un Lindai Mūrniecei. Dīvaini gan, ka šis pietuvinātais uzņēmums pirms konkursa nebija kaut kā visu sarunājis un pēc tam rakstīja oficiālas vēstules, nevis vienkārši pirms konkursa visu nesarunāja ar Lindu Mūrnieci. Nu - kārtējā dīvainā Lato loģika, kas balstīta uz baumām.
5. Vai viņiem būtu labāk jādarbojas opozīcijā, nekā jāsadarbojas ar ZZS. Nē, pilnīgi noteikti nepiekrītu, man tāda tukši runājoša Vienotība nekādu labumu nedotu. Ir jārēķinās, ka liela tautas daļa grib Lembergu pie varas, tāpēc viņš šiverēsies jebkurā gadījumā, un sēdēšana opozcījā viņam tikai dos vēl lielāku varu, jo citi partneri visdrīzāk būs daudz ērtāki.
6. Vai Vienotībai var pārmest, ka viņi nespēj aizstāvēt KNAB darbiniekus no Vilnīša? Nē - jo Vilnīti atbalsts ZZS un SC - tāda ir lielākās daļas vēlētāju griba, ka Vilnītim ir jāpaliek un Strīķei ar Vilku jāiet prom. Traģiski, bet vai tāpēc atteikties no iespējām ietekmēt savas pozīcijas? (Starp citu, izskatās, ka tā domā arī Lato Lapsa.)
7. Vai SC būtu labāks partneris par ZZS - nē, neredzu nekādu labumu no tāda varianta. Nemaz nerunājot par nacionālajiem jautājumiem, SC man nesimpatizē arī visādi citādi un šķiet ļoti apšaubāms gan no korupcijas apkrošanas viedokļa, gan spējām gudri pārvaldīt valsti un nenodarboties ar populismu.

Vienīgā problēma šī visa sakarā ir tas, ka Vienotība būs sačakarējusi visas pozīcijas publiskajā retorikā, un līdz ar to vēlētāji, kuri neiedziļinās un domā tikai publiskās retorikas līmenī, jau tagad viņus uzskata par tik pat lielu vai vēl lielāku ļaunumu nekā oligarhu vai Krievijas intereses pārstāvošās partijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vārna 24.05.2011 12:05
redz, kā gadās
nepiekrītu vienīgi rindkopai par KNAB, jo absolūti nedomāju, ka abi vietnieki ir politiski neitrālas personas, kā tam būtu jābūt, bet ir no sirds centušies kalpot tai pašai "Vienotībai" kā politiskās cīņas ierocis
------
Kā tieši vietnieki kalpo Vienotībai? Kur fakti?
Vai JL biedra Ķipura aizturēšana par kukuļņemšanu arī ir kalpošana tai? Ja nu vienīgi tāds lāča pakalpojums iznāk...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kurmītis >> Kalvis 24.05.2011 12:04
1.„mutīti ciet” manos tekstos noskanēja tāpēc, ka šī un viņai līdzīgās kundzītes ir dikti lielas bļāvējas tad, kad vajag ar pirstu uz citu netikumiem norādīt. Manā uztverē - lai iegūtu tiesības to darīt, pašam ir jābūt kā minimums BEZ tā netikuma, kuru citos tu kritizē.
2. Alternatīvas ir. Un tieši ZZS un SC kā arī Šlesis. To, kā izskatās mūžīgais autsaiders ZZS, kurš uz citu Veco zagļu fona vienmēr ir ticis kritizēts par savu mazspēju, mēs lieliski redzam tagad, kad viņi ir kopā ar jenotiem. Jo tieši VIŅI ir tie, kuri velk šo valdības vezumu uz priekšu problēmu ministrijās, kamēr jēlie špāsējas pa ārzemēm un NATO sammitiem ... Kritērijs? Darbi nevis vārdi ! Un ceru, ka vēlētājam pēc šī pēdējo gadu ārprāta arī beidzot tas būs pielecis.
3.Konstruktīvi rakt vajag tajā virzienā, kurš ir vērts uz Latvijas un latviešu interesū aizstāvēšanas un labklājības celšanas. Un tieši no šī skatu punkta ir jāvērtē JEBKURA valdības vai deputātu rīcība. Nevis mistiska, Velns zina kam vajadzīga un izdevīga Eiro ieviešana, bet gan – kas mums no tā būs? Nevis mutes brūķēšana par atbslatu NATO visās viņu cūcībās, bet gan pragmatiska dalība NATO EKONOMISKAJOS projektos. Nevis spļaušans acīs austrumu kaimiņiem, bet gan sadarbošanās ar tiem. Nevis VISU ES regulu pirmrindnieciska ieviešana, bet gan tikai to pārņemšana, kurs dod Labumu Latvijai, tās eklnomikai un cilvēkiem ... Un mazāk klausīt pamācības no Briseles un vairāk domāt ar savu galvu. Vecie zagļi šajā jomā arī ļoti daudz grēkoa, taču tas ārprāts, kas notiek pašlaik, vispār ir ārpus jebkādiem rāmjiem ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunča 24.05.2011 11:52
Kļūst jau kaitinoša tā Sorosa pieminēšana. Pirmkārt viņa izpratne par viņa mesijas lomu krietni pārsniedz vienas Latvijas problēmas, Otrkārt tikai mūsu "oligarhu" sapņos viņi ir Sorosa mērķis. Patiesībā viņi ir sīki kabataszaglīši kuru vārdus Soross ticamāk pat nezina, kuru vieta ir garā sarakstā blakus Habarovskas komunālā uzņēmuma direktora vietas izpildītājam, Zimvabves lauku policijas šefam un tamlīdzīgiem. Tiem, kas lasījuši 12 krēslus, man tie sorosa nīdēji atgādina to alločku vai kā tur to meitēnu sauca, kas ar kaķādas kažociņu Maskavā bija uzsākusi "principiālu" sacensību ar Vanderbiltu atvasi Ņujorkā.
Soross vienkārši ir par tīru politiku bez korupcijas, vienkārši un patiesi.
Iveta labāk uzrakstīt nevarēja. Es arī kā JL atbalstītājs jūtos piesmiets, gan no Lindas (laikam oranžāka JL ministre vēl nav bijusi), gan no Kampara, kura rīcību nosaka tikai primitīvi spēcīgi kairinātāji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 24.05.2011 11:52
Ods 24.05.2011 10:34

TO "no malas": interesanti, kuri ir tie darbi pēc kuriem var izlemt balsot par ZZS un PLL? :D
===========
Dienvidu tilts un privatizācijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix->Pēterim Krišjānim 24.05.2011 11:38
...un šobrīd izskatās ka topā ir runāšana, nevis darīšana...
----
Jūs esat vispopulārākais runātājs Internetā, ļoti gribētu redzēt kā jūs rīkotos. Paziņojiet skaļi savus ideoloģiskos un vērtību uzstādījumus un ejiet politikā kaut ko mainīt.

Mēs visi šeit esam, lai runātu, bet baidamies, ka cietīs mūsu reputācija, ka nesasniegsim mērķus un ka Interneta komentāros mūs izķengās.

Vai nu cienam tos, kas ir uzņēmušies pildīt šos pienākumus, vai nu ejam un parādam kā vajag darīt labāk. Problēma ir tā ka mēs esam 80% pret kaut ko un 20% par. Šai proporcijai ir jāmainās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rio de žaneiro 24.05.2011 11:24
Skaidrs, ka Kažokas kundzes raksts ir par vienas konkrētas partijas totālu principu nodevību, taču, tomēr parādās jautājums, bet vai tā saucamie eksperti, kas finansējas no Sorosa fonda atbalsta, tomēr arī nevarētu vienreiz par visām reizēm pateikt, ka arī viņi paši ir veicinājuši šo te pašu augsto un cēlo principu nodošanu ilgtermiņā, būsim jau nu godīgi, ka tonalitāte ir pavisam cita, kad problēmas gadās kādai citai partijai nevis "īstajai". Turklāt, kāpēc Kažokas kundze blogā nav pateikusi, ka pati atbalstījusi gadiem gan JL, gan tagad V, ir vīlusies, kāpēc tas lasītājiem būtu pašiem jāizloba no šī bloga ieraksta? Vai šāda atzīšanās ir nevēlama, jo vēlme sevi uzdot par objektīviem ekspertiem radīs viļņošanos, nedomāju gan, jo to jau tāpat visi, kam vajag, zin. Jūs savu ideoloģisko pretinieku acīs iemantotu cieņu, godīgi pasakot, ka atbalstot "īsto" partiju esat pamatoti vīlusies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mampe Šnabdeguns 24.05.2011 11:08
Paldies Autorei. Es jau labu laiku šur tur komentēju vārdu "politiķis". Manuprāt, Vienotībā tādi ir vien daži. Piemēram, Ingrīda Circene ar savu, pieredzē balstītu, veselības aprūpes politiku. Pareiza vai nepareiza - tas ir cits jautājums - bet tā ir viņas pārliecība, ko viņa aizstāv. Bet kāda ir Aisberga Redzamās Daļas politika? Tāda vispār ir? Ja cilvēks iestājas partijā konkrētu iemeslu dēļ un nonāk Saeimā: vai šādam "pieklīdējam" uzreiz dodams politiķa vārds?
Manuprāt Vienotība, asi kritizējot ex-varas partijas un bļaujot par valsts nozagšanu, ir ļoti ērti ierīkojusies pašas kritizētajos pēļos, jo arī šiem deputātiem vajag iekrāt, ieēst, iedzert, iedzīvoties... Tāda politika, kuras nav, pakāstā valstī....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

redz, kā gadās 24.05.2011 10:55
Nekad nedomāju, ka nāksies uzteikt I. Kažoku par objektīvu viedokli, bet nu tas ir jādara. Piedodiet, bet līdz šim Jūs man likāties tipiska "Vienotības" lakstīgala, jo viss tas, kas tagad saplaucis tik krāšņos Jūsu aprakstītajos ziedos, pumpuros bija redzams jau ilgi pirms vēlēšanām. Protams, ja bija gribēšana. Ar ko "Vienotība" atšķiras no pārējām partijām? Ar vienu būtisku un ļoti pretīgu īpašību - liekulību, kas ietver arī prasmi manipulēt ar cilvēkiem. Citas atšķirības nav.
Jūsu rakstā nepiekrītu vienīgi rindkopai par KNAB, jo absolūti nedomāju, ka abi vietnieki ir politiski neitrālas personas, kā tam būtu jābūt, bet ir no sirds centušies kalpot tai pašai "Vienotībai" kā politiskās cīņas ierocis. Esat gados jauna, bet varbūt zināt, ka savulaik bija tādsa izbijušas padomju varas plintnieces māsas Krustiņsones. Uz jautājumu, kā tad viņa sapratusi, kurš jāšauj nost, Marta Krustiņsone reiz atbildēja - pēc revolucionārās sirdsapziņas. Vai tiešām nesaskatāt zināmu līdzību? Apbrīnoju nemitīgi ķengātā Vilnīša mugurkaulu, jo man līdz šim nav gadījies dzirdēt nevienu faktu, kas apliecinātu viņa politisko angažētību - ir tikai un vienīgi preses spekulācijas, viedokļa veidošana un kārtējā manipulēšana ar ļaužu prātiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris Krišjānis 24.05.2011 10:48
Es sapratu, pie visa vainīga Vienotība :)

Par kļūdām - tādas ir, taču histēriskā reakcija uz katru no tām mani sāk reāli kaitināt. Lindai bija jāatkāpjas - jā, un bija jāaiziet uzreiz. Bet par pārējo, ieskaitot radaru konkursu, es pagaidām neesmu redzējis neko tādu, ko nevarētu izskaidrot savādāk nekā dažs labs apmāti cenšās to krāsot. Tas pats par Kamparu.

Zini kā būs pēc gadiem? Jūs joprojām cepsieties, bet viss jau būs aizgājis. Ja Vienotība likvidēsies un nekas nenāks vietā (un šobrīd izskatās ka topā ir runāšana, nevis darīšana), jūs varēsiet par ideāliem spriest Zviedrijā, jo Latvijā to nebūs vispār.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

varbūt ka tā 24.05.2011 10:48
Savlaik kāds ir sacījis, ka intelekta pazīme ir spēja zināmu pieredzi produktīvi izmantot būtiski atšķirīgā situācijā.
Bloga autore vairākkārt salīdzina situācijas šodien un pirms pieciem, sešiem gadiem.
Nevajag tik "senu" vēsturi. Palūkosimies vien pērnrudens virzienā. Bija pieredze. Pieredze ar politiķiem, kuri gana ilgi bija bijuši "pie ruļļiem". Vai situācija pērnruden bija būtiski atšķirīga? Bija vai nebija, bet zināma politiķu un sabiedrisku darboņu plejāde uzstāja, ka ir atšķirīga gan. Vitāli atšķirīga. Tik atšķirīga, ka jautājums esot par "būt vai nebūt". Valstij būt vai nebūt.
Pieņemsim, ka tiešām tā bija. Tad loģiski ir jājautā - kā tādā situācijā ar to intelektu bija. Ar to, kurš ļauj iepriekšējo pieredzi izmantot atšķirīgā situācijā.
Pareizi jau tie teksti Tev, Iveta! Bet kāpēc tikai tagad?
P.S.
Par to knābi. Par to vietnieku nevainību. Cik laiku prasīs atklāsmes šajā jautājumā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix 24.05.2011 10:42
Vienotības iekšienē notiek sekojošais: vienas trešdaļas biedri neuzdrošinās pārmest citām trešdaļām, jo pēc būtības tie ir citi politiski spēki. Tiem, kas nav vadībā nav liela teikšana - atliek ņurdēt e-pastos. Lietussargi vispār nav īsti nevienas partijas biedri, tā kā viņu viedoklis arī nevienam nav saistošs. Līdz ar to pretkorupcija vienkārši bija labs politiskais motīvs, bet pietrūkst mugurkaula demonstrēt, ka Vienotības partijas spētu paškritiski vērtēt sevi, baidoties no tā, ka rotācijas rezultātā zaudēs jau tā vājo ietekmi.
Ja vien Vienotība spētu saprast, ka viņu ietekme jau tā ir pietiekami vāja, ka viņi nespēj pārstāvēt tās intereses, kuras vēlētājs tai ir uzticējis pārstāvēt.
Protams, var pieņemt, ka partiju apvienība upurē sevi fiskālās disciplīnas vārdā, diemžēl, šādi cietīs daudzu labu cilvēku reputācija, kas beidzot ienākuši politikā vai ieguvuši vērtīgas zināšanas politikā - visi šie cilvēki tiks apzīmogoti ar šo nenoteiktās nostājas zīmogu. Savukārt Āboltiņai būs izdzīvoti slavas gadi Saeimas priekšsēdētājas amatā un nāksies nolaisties uz zemes.

Lai jau veicās, bet vēlētājs to nesapratīs.

Varējāt no Lemberga pamācīties to, ka jārunā ir ar tautu, nevis ar ārvalstu amatpersonām un jāorganizē skaisti pasākumi skaistos birojos.

Šķiet, ka skatoties pašvaldību vēlēšanu virzienā, tad PS un SCP ir lielākas izredzes, jo pašvaldībās vajag savējos (krievus vai latviešus) vai sociāldemokrātus, kas parūpēsies par bērnudārziem. Respektīvi, nav vērts apvienoties, jo tā tikai deklarētās vērtības kļūs vēl blāvākas un vēlētājiem mazāk saistošākas.
Cīņu pret oligarhiem varēja demonstrēt no pirmās dienas, bet tad izrādijās, ka PS nevar strādāt ar SC un SCP nevar ar VL. Kāda tur vienotība? Ne jau nu latviešu krievu vienotība, bet vienošānās cīņā par amatiem.

Nedzaudz sabiezinu krāsas, lai kāds no Vienotības izlasot šo saprastu, ka PR kampaņa skandinot, ka ir atsākusies izaugsme nevienu neuzrunā un ka par izaugsmes atsākšanos neviens neteiks paldies Jaunajam laikam, bet to ka Bendrātes un Ķipura gadījumi ir tik skaļi, ka tur nav nepieciešams nekāds tiesas lēmums. Nekāds. Jelgavā pašvaldība ar ZZS priekšgalā spēj saprast, ka cilvēks, kurš iesaistīts KNAB izmeklēšanā vairs nevar turpināt pildīt amata pienākumus, bet partija vēl nogaidīs kaut kādu tiesas slēdzienu. Tas ir tieši tā pat kā TP gaida vispēdējāko tiesas atzinumu, ka tiešām ir pārtērēti atļauti partiju tēriņu griesti, tā pat kā ZZS saka, ka Lebergs ir biežāk attaisnots nekā notiesāts, līdz ar to tās visas ir politiskās provokācijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Anna 24.05.2011 10:39
Man skumji lasīt, ka Kažoka raksta it kā par "Vienotību", bet faktiski - par JL. Droši vien viņa nezina patieso situāciju PS iekšienē, droši ejot pa "uzrādīto taciņu"- tie tik kašķi, tik Kristovska ambīcijas! Bet tas, ka PS ir ļoooti daudz cilvēku, kuri "Vienotībā" autores minēto iemesli dēļ nevēlas stāties, manuprāt, ir īpašas analīzes cienīgs temats. Bet aizspriedumiem, ka JL ir tie "galvenie", bet PS jauc labi izdomāto "trejlaulības" ceremoniju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis Kurmītim 24.05.2011 10:37
>>> Kurmītis: Smieklīgi tāpēc, ka man personīgi jau 2002. gadā bija skaidrs viss tas, kas šite tika aprakstīts. Ka repšes veidotais jēlais laiks ir muldoņu, šarlatānu un plānā galdiņa urbēju projekts, kura vienīgais motivators ir vēlme tikt pie varas un celt PERSONĪGO labklājību.
=======
Nav jau nekādas alternatīvas. ZZS un SC jau tāpat ir plaši pārstāvēti Saeimā - nez vai viņi var vēl kaut kur daudz augstāk izaugt. Pie pašreizējiem uzstādījumiem (kā "one issue party") arī Nacionālā Apvienība daudz vairāk par savām 8 vietām nedabūs.
Atliek vienīgi Šlesers; bet atbalsts viņam sabiedriskās domas aptaujās stabili turas 2% robežās. Arī - līdz 8 vietām to var uzpūst, bet ne vairāk.

Aicinu Kurmīti nolaisties uz grēcīgās zemes. Ja gribas būt tādam ideālistam un izvirzīt citiem tik augstas prasības - jāpasaka konstruktīvi kāds virziens, kurā vajag rakt :)) Starp citu, kādēļ mums nav Kurmīša partijas? Kritizēt vienmēr ir viegli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ods 24.05.2011 10:34
Labs, bet skumjš raksts

TO "no malas": interesanti, kuri ir tie darbi pēc kuriem var izlemt balsot par ZZS un PLL? :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to - kurmītis 24.05.2011 10:31
nesaprotu, ko jūs te visi lecaties, ja kāds izteicis savu viedokli - visi šitie "mutīti ciet" paši aizveraties - jau tā sabiedrība tādi kurnētāji vien ir - vismaz veidojiet normālu diskusiju, nevis centieties pierādīt, kurš ko te ātrāk sapratis!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 24.05.2011 10:28
>>> Ir arī otra iespēja. Opozīcija. Principiāla. Ar vērtību jautājumiem pamatota. Ir principi, kuru dēļ vērts pastrādāt opozīcijā. Galu galā, kas tad tiktu zaudēts salīdzinājumā ar status quo, izņemot dažus salīdzinoši labi atalgotus amatus?
=====
Viegli pateikt - strādājam opozīcijā.
Nacionālā Apvienība - visi 7 tās deputāti - ir opozīcijā. Un viņu spējas virzīt pat pašas elementārākās lietas (izbeigt uzturēšanās atļauju tirdzniecību; likt Latvijas mēdijiem atklāt savus īpašniekus - t.sk. fiziskās personas, lai nevarētu slēpties aiz ārzonām) - nekur nenoved. Koalīcija visu izbalso.

Atrašanās opozīcijā tik lielai partijai kā "Vienotība" nozīmētu vienkārši iespēju dot sev milzīgas atlaides; sak, ko tad mēs varam. Ja bija tik liels tautas atbalsts, tad ir jāstrādā valdībā.

Protams, iekšējs dialogs "Vienotības" rindās būtu ļoti noderīgs - bet ļoti iespējams, ka šāds dialogs tur jau notiek. Partijas rīkotajās sanāksmēs un tās biedru un atbalstītāju forumos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kurmītis >> autorei 24.05.2011 10:27
Lasīt bija smieklīgi. Brīžam pat ļoti - tad, kad tika runāts par jenotības „ideāliem”. Jo īpaši no tantes, kura savu rakstu darbu sāk ar vairākiem kassandriskiem „es taču toreiz teicu” gabaliņiem, pretendējot laikam taču uz uz „ekspertes” lomu ...
Smieklīgi tāpēc, ka man personīgi jau 2002. gadā bija skaidrs viss tas, kas šite tika aprakstīts. Ka repšes veidotais jēlais laiks ir muldoņu, šarlatānu un plānā galdiņa urbēju projekts, kura vienīgais motivators ir vēlme tikt pie varas un celt PERSONĪGO labklājību. Pie tam – atšķirībā no Veco zagļu partijām, kuri bija jau iedibinājuši kādu nekādu politisko kultūru – ar jebkuriem līdzekļiem ... Visam tam sviestam, kas toreiz tika sludināts, bučojot karogu un liekulīgi zvērot baznīcā, noticēt varēja tikai vai nu stulbenis, vai cilvēks, kurš tāpat kā pats jēlo līderis – ir cilvēks ar mentālām novirzēm un neadekvātu situācijas uztveri. Vai arī tāds, kuram par šo „ticēšanu” tika maksāta alga ... Miljona paprasīšana bija pēdējais elements mozaīkā.
Kā ir PIERĀDĪJUSI PRAKSE, jenoti ir tikpat pērkami, savtīgi un varaskāri kā Vecie zagļi. Tik piedevām pie tā vēl melīgi un nekompetenti ... plus vēl Jūdasa darbs, ko viņi ir paveikuši –sanaidojuši savā stapā latviešus, sašķēluši tautu un līdz ar to jau tā visai ierobežotos intelektuālos resursus sasmalcinājuši līdz nekam nederīgu putekļu līmenim ... Kā sekas tagad arī baudām.
Un pilnīgi atsevišķs stāsts ir par sorozīdu lomu visā šajā pasākumā. Es pamanījiu gan, ka, kritizējot jenotību un TĀS „nodotos” proncipus, ne ar pušplēstu vārdiņu netika pieminēti tie, kuri šos te pašus principus ir nodevuši vēl divkārt ciniskāk un nekaunīgāk – ēlerte, ašeradens, čigāne ... ja jenotu ierindas biedri bija valsts mankurtizācijas marionetes, partijas spice – ģenerāļi, tad šie manis minētie ļautiņi pilnīgi noteikti ieņēma politisko komisāru amatus. Tā ka – ir jau jauki, ka rādi ar pirkstu uz jenotu liekuļiem, bet vai tomēr nevajadzētu ielūkoties arī spogulī - tur pretī vērsies tieši tāda pati liekule, kura „savējos” ir saudzējusi un viņu principu nodošanas procesu vērojusi, klusējot - turot savu citkārt tik bļaustīgo un arī – „principiālo” mutīti cieši ciet ... :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

viesturs 24.05.2011 10:20
Visdrīzāk V nedarīs neko. Ja kāds arī teiks, tas būs pārāk klusi. Turpinot šādā garā, līdz vēlēšanām V būs sevi 'nokanibalizējusi' Kas būtu jādara elektorātam, kas vēlas prasīt atbildību no V?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Odzis 24.05.2011 10:18
KristiineJ, lūdzu, dibiniet savu partiju. Gribēšu paskatīties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

KristiineJ 24.05.2011 10:15
Iveta, lūdzu dibiniet savu partiju. Gribēšu paskatīties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kubriks 24.05.2011 10:07
Pašai to nenojaušot, Kažoka ir paudusi atbalstu PS aiziešanai no V. Lai V sapurinātos. Tā arī pierakstīsim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laura 24.05.2011 09:52
Paldies, vārds vietā! Ļoti silda teikumi attiecībā uz KNABu!! Nu kā tā var?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 24.05.2011 09:39
pati ivetinja un politikas drostalinjas vien ir vainiigas. vajadzeeja kviekt, riikot demonstraacijas, pashsadedzinaaties pie Briiviibas piemineklja, kad naaca klajaa chigaanes gadiijums. taa vietaa draudzeni neviens nechakareeja. luuk, tagad ir rezultaats.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

do42195 24.05.2011 09:34
manuprāt, Vienotība jau ir sapratusi, ka nāksies nodot Zatleru, lai vēl kādu brīdi pieturētos pie krēsliem, jo šobrīd visu diriģē hūte. Mazais vīriņš, kuru it kā tiesā, bet tas viņam neko lielu netraucē.
Starp citu, droši vien ziniet, ka Vienotības ieceltie vadītāji savās valsts iestādēs drudžaini realizē reformas, lai paspētu tās pirms 2.jūnija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Grifs 24.05.2011 09:31
Es arī esmu vīlies Vienotībā. Principu trūkums ir tikai sekas. Cēlonis ir tas, ka viņi tiešām tirgojas ar zzs, ļaujot savus principus pārkāpt. Es kā vēlētājs tiešām neapvainotos, ja Vienotība atkal būtu opozīcijā, pamatojot to ar zzs nevēlēšanos veidot godīgu politiku (tas viss ir pr jautājums), taču tagad tiktiešām sanāk tā, ka Vienotībai galvenie ir krēsli nevis ideāli. Nu kā lai tauta tādu partiju atbalsta kaut vai ar mītiņiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis 24.05.2011 09:30
Repše jau darbojās pēc tiem standartiem, kurus Jūs šobrīd pieprasāt, un kas no tā sanāca? Ja paklausās tās iniciatīvās kuras virzīja Repšes valdība kā bezdeficīta budžets u.c., tad šķiet, ka ja tās būtu īstenotas, tad šobrīd mēs būtu apmēram vienā līmenī ar Igauniju. Tomēr tā nenotika. Tādēļ man ir jā jautā vai pie tā, ka esam tur kur esam atbildīgi nav ne tikai grīdā gāzētāji, bet arī baltrocīši repšisti, kuri politikā nobijās sasmērēt rociņas un pielaida pie varas Emsi un secīgi arī Kalvīti?

Vai šobrīd Dombrovskim būtu jārīkojas līdzīgi kā Repšem, nobļaujoties par dunčiem mugurā un pieļaut iespēju, ka tā ekonomiskā atveseļošanās, kas šobrīd norit (un nav taisnība, ka "Jebkura valdība spētu pēc starptautiskiem ieteikumiem nokonsolidēt budžetu." Godmaņa valdība nespēja)tiktu sabotēta nākot pie varas tiem, kas vēl nesen sludināja devalvācijas un defoltēšanās vajadzību.

Politikā likmes ir augstākas par personīgo morāli, nākas kāpt pāri savai, lai tas ikdienā nebūtu jādara tūkstošiem citu cilvēku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars 24.05.2011 09:28
Vēsture liecina, ka partijas nespēj (negrib?) mācīties no savām/citu kļūdām, tā ka atliek gaidīt TP veida galu arī Vienotībai. Vai tomēr notiks brīnums - pārgrupēsies, pārvērtēs, pieņems (sev un savējiem) smagus lēmumus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klusais 24.05.2011 09:02
Varbūt pilnīgi šķērsām viedoklis, bet - manuprāt visu jezgu V pamatā vāra sievietes , kas ienes savstarpējus kašķus un neloģiskumu. Un daži džeki uz tā fona "vārās" - teiksim Jaunupa simbioze ar Āboltiņu. Vīrieši savā strapā nokomunicētu daudz loģiskāk un sakarīgāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

No malas - autorei 24.05.2011 08:50
Nesmīdini. Arī par Vienotību, kā liecināja pēcvēlēšanu aptaujas, balsoja dēļ darbiem.
---
Varbūt varētu palūgt paskaidrot, kas Jūs tik ļoti smīdināja manā īsajā komentārā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

viss 24.05.2011 08:46
partijai jabut vienam specigam liderim kodolam!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Bernāts 24.05.2011 08:38
Veiko, ceru, ka V iekšienē arī notiek kādas diskusijas...:)

Mūrniece, Kampars, Ķipurs izrādīsies šļupsti uz neveiksmīgās VP kampaņas fona. V nodos savas 33 balsis par V.Z., pēc kam var nākties norīt A.B. kā prezidentu, lai nezaudētu amatus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kankans 24.05.2011 08:29
Pilnībā strandējusi partija. Tas, ka viņi jau sen pielietoja principu klausies uz maniem vārdiem ne skatie suz darbiem, tas viens, bet tagad jau tas ir tik klaji - ka adios dārgā Vienotībā. Es ļoti ceru, ka šādi cilvēki tiks noslaucīti no politiskās skatuves. PRETĪGI!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolītis 24.05.2011 08:16
Taisnība!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Līga 24.05.2011 08:15
Dombrovska valdībai ir jāatkāpjas un Vienotībai jāpastrādā opozīcijā, lai atgūtos no varas saldmes un ieraudzītu aiz tās arī savus vēlētājus, piesmietos principus. Bendrāte, Kampars, Mūrniece, JL jauniešu "ziedojumi", Ķipurs, ielikteņi valsts uzņēmumos, birojs Hotel De Rome un nākamnedēļ krāsainās pildspalvas. Vajadzētu vēl drošības iestāžu likumus pagrozīt, ko?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Iveta Kažoka 24.05.2011 07:45
02:43,
"Bet baigā dilemma - kļūt šķeltniekiem."

Un ... "sašķelt" ko? Vienu publiski bezprincipiālu varas partiju? Kur tur ļaunums? Ja Vienotība sašķeltos principiālu iemeslu - sadaloties tajos, kam tuvi "vecie" standarti un tajos, kas grib ko savādāku, manuprāt, Latvijas sabiedrība, Latvijas politiskā kultūra un pat abas šīs Vienotības daļas tikai iegūtu.

Boldrix,
" Komandu no plikām idejām, laikam nav iespējams uzbūvēt. "

Ir iespējams. Tikai izskatās, ka vairs neviens nemēģina. Nezinu, kas tur par iekšējo situāciju, bet neticu, ka biedri nevar pieprasīt publiskas konfrontācijas ar partijas eliti, kas šādi rīkojas. Ārpus visiem procedurāli menedžētajiem kongresiem. Godīgu diskusiju par to, kā dzīvot tālāk. Galu galā biedru ir daudz, bet partiju elite ir šaura grupa. Tas vien jau būtu kaut kas.

No malas,
"Varbūt beidzot, Ivetiņ, sapratīsi, ka cilvēki, kas balso par ZZS vai PLL nav kaut kādi ļaundari un korupcijas atbalstītāji, bet gan cilvēki, kas izvēlas cilvēkus nevis pēc viņu runām, bet darbiem"
Nesmīdini. Arī par Vienotību, kā liecināja pēcvēlēšanu aptaujas, balsoja dēļ darbiem. Labākiem nekā iepriekšējai koalīcijai. Tas, kas Vienotības partijas īpaši izceļ uz vispārējā Latvijas fona (nu izņemot VL): iestāšanās par tiesiskumu un godīgu politiku kā vērtību. Kas izzūd.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

No malas 24.05.2011 07:34
Varbūt beidzot, Ivetiņ, sapratīsi, ka cilvēki, kas balso par ZZS vai PLL nav kaut kādi ļaundari un korupcijas atbalstītāji, bet gan cilvēki, kas izvēlas cilvēkus nevis pēc viņu runām, bet darbiem. Kāpēc balsot par ņuņņām un muldoņām, ja var nobalsot par spējīgākiem? No morāli ētiskā viedokļa viņi visi ir aptuveni vienādi. Nezinu, kur Tu visu laiku atradi pierādījumus Vienotības kaut kādai augstākai latiņai. Es tādas indikācijas neredzu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix 24.05.2011 07:07
Cilvēku kopums, kurus nesaista slepeni finansiāli darījumi izrādās nesaista kopā nekas. Komandu no plikām idejām, laikam nav iespējams uzbūvēt. Var tikai cerēt ka ar vien labāki un labāki politiķi parādīsies pie apvāršņa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bliezts kā nākas, bet 24.05.2011 02:43
cilvēki, kas vēlētos tos jaunos standartus - patiesi cienītā Iveta Kažoka, viņi tur joprojām ir gan, man pat tas gods pazīt personīgi. Bet baigā dilemma - kļūt šķeltniekiem.

Citi autora darbi