VIDEO: Pilsētu sarukšana - beigas vai iespēja attīstībai? 1

Retināta un mazāk apdzīvota vieta vienmēr būs dārgāka izvēle. Visiem, kas to nevar atļauties, būs jādzīvo koncentrētās teritorijās.

Iesaki citiem:
Ventspils
Foto:Marek Paju

'Mēs neesam nolemti. Sarukšana nav beigas. Pat labas pārvaldības un atbildīgu pilsoņu klātbūtnē ir vajadzīgs reālistisks skats uz ikdienu, ' atzīst antropologs Viesturs Celmiņš diskusijā par attīstības iespējām pilsētu un valsts sarukšanas apstākļos.

Diskusija notika 23.oktobrī, tajā piedalījās antropologs Viesturs Celmiņš, Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Māris Kučinskis, Labklājības ministre Ilze Viņķele, investīciju baņķieris 'Prudentia' Ģirts Rungainis un citi.Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris 'Prudentia': 'Pilsētas ir augstākais civilizācijas veidojums. Cilvēki ir tuvu kopā, ātri apmainās ar idejām, bagātinās, iemācās viens no otra, tādējādi palielina darba ražīgumu. Urbanizācija notiek pasaulē un neizbēgami arī Latvijā. Mums ir mazapdzīvota milzīga valsts. Jautājums ir - ko no visa, kas mums ir, mēs varam uzturēt un vai pilsētas labi darbojas?"

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Jānis Jēkabsons

Gribetu redzet Rungainiti pa sho civilizacijas augstaako sasniegumu, pastaigaajamies arpus sava Rigas centra......

Saistītie raksti
7439658394 07eb968c65

Rakstu krājums: Dzīve, attīstība, labbūtība Latvijas laukos 2 Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško, Aija Priedīte, Klāvs Sedlenieks, Dace Dzenovska, Aija Lulle, Aija Zobena u.c.

3253337624 0c0b8a1ca7

Pētījums: Cilvēks un darbs Latvijas laukos 3 Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško

Citi autora darbi