Vēstures mācīšana savstarpējai sapratnei ENGLISH

  • Projekta norises laiks: 01.02.2013 - 30.07.2014
  • Projekta izmaksas: 11 365 USD
  • Finansētājs: Think Tank Fund (vadošais partneris Network of Education Policy Centers)
  • Kontaktpersonas: Linda Curika

Projekta mērķis ir politiskas manipulācijas mazināšana vēstures mācīšanā. Tam būtu jānoved pie lielākas tolerances starp sabiedrības vairākuma un minoritāšu grupām (tai skaitā migrantiem) un ksenofobijas mazināšanas 5 Eiropas Savienības valstīs.

Iesaki citiem:

Sadarbības partneri vēlas veicināt toleranci un starpkultūru dialogu starp vairākuma un minoritāšu sabiedrības etniskajām grupām 5 Eiropas Savienības valstīs, izmantojot šādas metodes:

1.      Ar uz rīcību orientētas izpētes palīdzību veikt izvērtējumu par to, vai politiskais un sabiedriskais diskurss par vēstures mācīšanas mērķiem ir tendēts uz tolerantu vai citādu attieksmju izveidošanos pret citām etniskajām grupām (minoritāšu grupām, migrantiem).

2.      Izveidot „Vēstures mācīšana savstarpējai sapratnei” kursu materiālus skolotāju apmācībai un piedāvāt kvalifikācijas celšanas apmācību vēstures skolotājiem, lai sniegtu viņiem prasmes, kas nepieciešamas, lai vērstos pret izslēdzošu un manipulējošu retoriku, ko izmanto galēji labējas grupas un aktieri, kas cenšas monopolizēt vēsturi ar sabiedrību šķeļošiem politiskiem mērķiem.  

3.      Publicēt rakstu sēriju projektā iesaistīto valstu nacionālajos medijos par ētiskas pieejas nepieciešamību vēsturei skolās un medijos.

4.      Noorganizēt Briselē konferenci starptautiskām NVO, Eiropas Parlamenta deputātiem un par mācību procesu atbildīgajiem par starpkultūru dialoga izaicinājumiem, ko var radīt politiska dienas kārtība vēstures mācīšanā, un veidiem kā ar šiem izaicinājumiem tikt galā un panākt to, ka vēstures mācīšana veicina toleranci.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi