Atslēgvārdi:

Vērtīgākie 2.aprīļa televīzijas sižeti 2

(šī ieraksta autore: Iveta Kažoka)
Sākot ar pirmo aprīli, esmu sākusi ierakstīt un vēlāk noskatīties sešu Latvijas televīzijas kanālu ziņas: LTV1, LTV7, LNT, TV3, PBK, TV5. Mērķis – saprast, kā mediji strādā pirmsvēlēšanu laikā.

Iesaki citiem:

Pagaidām gan vēlēšanu kontekstā nekas sevišķi interesants nenotiek. Bet tas nenozīmē, ka televīziju ziņas pats par sevi jau šobrīd nav aizraujošs izpētes objekts! Kā jau bija sagaidāms, ir notikumi, par kuriem stāsta pilnīgi visas televīzijas - piemēram, 2.aprīlī tādu bija trīs, proti, Jūrmalas mēra atcelšana, notikumi ap vilcienu iepirkumu un Turcijas prezidenta valsts vizīte. Daži sižeti ir sagatavoti tik pavirši, ka pat nedaudz rodas kauns ko tādu skatoties (par tiem kādā citā ierakstā), bet reizē šādā salīdzinošā perspektīvā ir vieglāk pamanīt arī labas žurnālistikas paraugus!
Tādēļ šoreiz minēšu trīs TV sižetus, kas man no 2.aprīļa programmas šķita visvērtīgākie (tie nav sarindoti prioritārā secībā):1. Vislabākais Jūrmalas notikumu atspoguļojums šoreiz izdevās LNT. Sižetā izdevās veiksmīgi apvienot daudzu Jūrmalas deputātu skatījumus, kā arī (kas bija pats neparastākais salīdzinājumā ar citām televīzijām!) sižeta fokuss bija nevis 2.aprīļa notikumos, bet nākotnē vērsts – proti, kā (ja vispār) pirms vēlēšanām varētu notikt jaunā pilsētas mēra iecelšana?
Sižetu var aplūkot šeit: (pirmais sižets)

2. 2.aprīlis bija starptautiskā autisma diena. Izglītojošākais, iejūtīgākais, dinamiskākais šai mazpazīstamajai slimībai veltītais sižets - LTV7 ziņās. Šis ir viens no tiem gadījumiem, kad jūti, ka žurnālists ir strādājis no sirds un īpaši piedomājis pie aptaujāto cilvēku izvēles!
Sižetu var aplūkot šeit (sākums pie 17:23)3. Ķīnieši, kas pārcēlušies uz dzīvi uz Latviju, un šobrīd dzīvo pie Jelgavas. Tv5 sižetā apskatīti gan pārcelšanās iemesli, gan aptaujāti vietējie iedzīvotāji, bērnu skolotāji, neuzbāzīgi iedota informācija kontekstam – turklāt tas izdarīt tik meistarīgi, ka neatražo stereotipus, un ļauj ķīniešus uztvert kā Latvijas sabiedrības ieguvumu. Sižetu var aplūkot šeit:


4. Analītisku PBK sižetu par Kipras krīzi, īpaši pievēršoties tās Latvijas kontekstam – proti, vai mēs gribam, lai Kipras noguldītāju (vai citu nerezidentu) nauda nonāk Latvijā? Kas notiek ar 3 Latvijas bankām, kurām ir aktīvi Kiprā? Skaties šeit (sākot ar 13:00)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
puansons

Lai cik nopietni Kažokas kundze cenšas atbilstoši saviem uzskatiem,tomēr viņas rakstu un runu darbos ir jūtama kaut kāda nevainīga naivuma sliede.It kā viņa nekad nebūtu nopietni"apdedzinājusies''.

Tmp author
m.

Ļoti viltīgi, tagad, kad I. K. pateikusi dažus labus vārdus par katru kanālu, tagad viņa varēs atbrīvoties no jelkādām objektivitātes un godīguma važām un laist bez aiztures savu propagandu?

Cerēsim uz to labāko, bet I. K. būtu jāņem vērā, ka katram kanālam ir sava auditorija, kurai ir savas īpašas vērtības un uzskati. Kādam no kānāliem vairākums var būt SC atbalstītāji, kuru vērtībās ietilpst sociālais taisnīgums, Valda Dombrovska labējās ekonomiskās programmas kritika, spēja paraudzīties uz ģeopolitiku bez provinciālisma, spēja novērtēt Rietumvalstu merkantīlās intereses (kad šīs valsts cenšas ieguldīt ar dabas resursiem bagātās valstīs), aicinājums uz sabiedrības saliedētību bez pazemojošas asimilācijas (piem., tautības maiņa pasē nav nekas sevišķi labs, pat ja tautība tiek mainita uz etniskās pamatgrupas tautību).

To, kā darbojas atšķirīgu ideoloģiju mēdiji, var novērtēt, piem., kaut vai izlasot šā rīta The Guardian (Lielbritānijas 2. vai 3. populārākais laikrasts, izteikti kreiss mēdijas, kas vienā no redaktora slējām ieteica Lielbritānijā izveidot "civic socialism" - pilsonisko sociālismu): http://www.guardian.co.uk/uk/2013/apr/03/offshore-secrets-offshore-tax-haven

Labējie laikrasti kaut ko tādu nerakstītu vispār, vai arī ziņotu "ar gariem" zobiem.

Vienkāršiem cilvēkiem ir savas vērtības un uzskatī un mēdiji to atspoguļo. Ļausim, lai tas tā arī paliek. Demokrātijā tas ir atļauts un pat ieteicams.

Citi autora darbi