Atslēgvārdi:

Veci vēži ar pagalam nenopietnu "programmu" 38

Labrīt, lasītāji!

Politbiznesprojekta "Par labu Latviju" iesniegtais kandidātu saraksts apliecina divas lietas. Pirmkārt, pagalam īss rezerves soliņš ir šiem ļaudīm. Un, otrkārt, sabiedrībai tiek piedāvāta pārliecība, ka esošā valdošā "elite" ir bijusi vienkārši perfekta, un tai ir jāļauj darboties tālāk.

Iesaki citiem:

PLL sarakstā atrodami gandrīz visi pašreizējie "Tautas" partijas deputāti (vismaz no mistera "nasing spešal" politikāņi ir atteikušies -- paldies par to pašu), kā arī pilnīgi visi Latvijas pirmās partijas/Latvijas ceļa ļaudis, kuri Saeimā darbojas patlaban. Tajā skaitā pietiekami daudzi no tiem (Šlesers, Kastēns, Zalāns, Segliņš, Demakova, Riekstiņš), kuri valdībā bija tajā laikā, kad "elite" valsts tautsaimniecību iznīcināja gandrīz vai pilnībā, Saeimai cauri tika izdzīts viens muļķīgs un kaitīgs lēmums pēc nākamā, un politikāņu augstprātība sita sevišķi, sevišķi augstu vilni. Sarakstā ir arī viens otrs cilvēks, par kura politisko lietderību varētu šaubīties. Tas būtu sakāms par Rihardu Pīku, un it sevišķi par Aivaru Kreitusu, kura parādīšanās sarakstā, tā lasāms presē, esot bijusi liels pārsteigums vai visiem procesā iesaistītajiem (Kreituss nav nevienas partijas biedrs, sakās esam no "uzņēmēju kustības kvotas" nākam, bet "uzņēmēju kustības" vadītājs attiecībā uz viņa parādīšanos sarakstā pēc garākas pauzes, tā ziņo Diena, ir teicis šādus vārdus: "Es nemaz to nezināju. Katrā ziņā es viņu neesmu ieteicis.") Te nudien jājautā, kā to laikrakstam ir teicis politologs Ivars Ījabs, vai Kreituss Šleseram vai Šķēlem ir kaut ko parādā.

Vēl sarakstā, negatīvi interesantā kārtā, ir cilvēks no radikālo "kristiešu" sektas Jaunā paaudze, kā arī laikraksta Čas žurnāliste Ksenija Zagorovska, kura pirms četriem gadiem savas spējas politikā piedāvāja no pavisam cita -- PCTVL saraksta. Jautājums par tīģeriem un viņu strīpām tomēr nav ignorējams, un jābrīnās, ko viņas kompānijā vēlas atrast it kā ļoti "tautiskā" TP.

Un tad vēl politveidojuma "vēlēšanu programma." Tajā ir tik vien, kā LNT pirms pāris nedēļām demonstrētās ārkārtīgi "neitrālās" sapulces kopsaucēji, un daudz banālāku dokumentu būtu grūti iedomāties. Piemēram, "Ārpolitikā - Latvijas intereses pirmajā vietā." Vai tad patlaban mūsu valsts ārpolitikā "pirmajā vietā" ir Peru vai Zimbabves intereses? Ja šim jēdzienam apakšā ir politveidojuma pārliecība, ka ir "jāpārskata" attiecības ar Pasaules banku un SVF (par ko diez vai minētās instances īpaši priecātos, ņemot vērā to, ka tās ir kreditors un valsts ir parādnieks), tad tā arī vajadzētu pateikt. Vai arī: "Latvijas galvenā vērtība ir Latvijas cilvēki." Cik jauki, bet vēl jaukāk būtu, ja sarakstā nebūtu tik daudz ļaužu, kuri konsekventi ir pierādījuši, ka šo jēdzienu viņi attiecina tikai uz ļoti atsevišķiem "Latvijas cilvēkiem," pie tam kategorijās "sponsoru intereses ir apmierināmas vispirms" un "galvenais, ka mums pēc vēlēšanām ir tiesības darīt da jebko." Un tad vēl: "Bezmaksas veselības aprūpe bērniem un pensionāriem." Atkal jauka doma, bet tekstā visnotaļ uzskatāmi pietrūkst atbilde uz diviem jautājumiem: Cik tas maksās? Kas par to samaksās? Šis "solījums" nepārprotami ir salīdzināms ar saraksta galvenā buldozera bazūnēto -- ka nākamā valdība valstī radīs 150 000 darba vietas. Kā tad īsti ir bijis ar tām Rīgā sasolītajām 50 000 darba vietām, Buldozera kungs?

Veci vēži ar visnotaļ nenopietni uztveramu "programmu."

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (38) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 28.07.2010 11:11
godmanja un dombrovska valdiibaam ar kriizi nav nekaada sakara. tomeer ljoti interesanti, kaa no atbildiibas izvairaas V, kas bija pirmajaa kalviisha valdiibaa, kaa strausu teelo pensiju ceelaajs ekonomiskaa burbulja virsotnes laikaa, sociaalists shtokijs un vinja "ekonomistu varza", kas reaali arii iz*raaza nabaga kalviiti, kursh gribeeja buut populaars, negribeeja referendumus, ceela pensijas, pildiija arodbiedriibu prasiibas par algaam un taa visu uzkurinaaja. kalviitis vismaz daljeeji ir atzinis savas kljuudas, bet nekas tamlidiziigs nav dzirdeets ne no sociaalajiem partneriem, ne no opoziicijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 28.07.2010 09:26
Diezgan jocīga sajūta rodas lasot [ekoguru] un vēl dažu citu komentārus. Tagadējās problēmas, lūk, esot Dombrovska valdības darbības sekas un tās rīcība ir tāda un šitāda un nekāda. Nesākšu atkārtoti atgādināt, ka problēmas sākas krietni senāk nekā pēdējā gada laikā. Bet vienu gan nevajadzētu aizmirst- valdība ir izpildes institūcija, nenoliedzami ar zināmu rīcības intervālu, bet ne vairāk. Spēles noteikumus nosaka lēmējs- Saeima, un tajā vairākums joprojām ir TP, LPP/LC un ZZS, kas pārdodas, kam vajag. Ir vesela kaudze likumu, kas būtu jāpieņem vai jāsakārto, lai tiktu galā ar ēnu ekonomiku, sakārtotu budžetu utt. Un, ja valdību pamatā veido tagadējā Vienotība, bet Saeimā neko nevar pieņemt bez tagadējās PLL atbalsta, tad kāds vēl šaubīsies, ka tie otrie nenodarbojas ar sabotāžu? Tāpēc tur bija un būs vēl vairāk vētraina "darbība" par likumiem, kas varētu arī pagaidīt, jo, teiksim, atbalsts kristīgajām skolām, aborti vai alkohola aprite, ir ļoti izdevīgi lētas popularitātes iegūšanai, bet Maksātnespējas likumu muļļāja vai pusgadu, un vēl nav teikts, ka rezultāts ir. Savā ziņā var apskaust Dombrovska dūšu, uzņemoties vadīt mazākuma valdību krīzes apstākļos, labi zinot, ka pirmsvēlēšanu noskaņās vairākums riekšavām bērs smiltis gultņos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


FZSS 28.07.2010 01:52
uz katru vēlēšanu iecirkni var nopirkt vismaz 200 balsu, tad nu domājiet ,kam ir nauda un iedvesma tās pirkt... rīkojums tiks dots pa biznesa varas vertikāli...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


garrais 28.07.2010 00:55
Spriežot pēc gramatiskajām un stila kļūdām viena un tā pati Streipam oponējošā persona raksta zem dažādiem nikiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Garrais-Ekoguru 28.07.2010 00:50
Droši vien arī muļķīgas iniciatīvas Jums netrūkst.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


WC > Andris_2 28.07.2010 00:20
Un no ka rodas bērni?
============
Nu kāpēc Jūs par to Streipulīti smejaties cīenītais. Nu ir šis centīgs apdalīts jēpīts. Viņs ir pārliecināts ka bērni rodas viendzimuma attiecībās ... tāpēc tik spītīgi piekopj tās. Nesen gadījās dzirdēt šiīkunga "atklājumu" , ka šim arī esot veģetatīva nervu sistēma. jo homoseksuāli orientētiem un ASV dzimušiem tādas tādas neesot, nu vismaz jeņķu skolā par tādām nemāca....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


WC 28.07.2010 00:08
drakons27.07.2010 15:43
Es ceru, ka kādā no ļoti "objektīvajiem" raidījumiem TV vai radio super-objektīvais Vienotības trubadūrs, Streips pajautās kādam no Vienotības, kā tā plāno nodrošināt 1,1 miljonu darba vietu...
==========
Un es arī gribētu to zināt, kur tāsd darbavietas Vienotība gatavojas radīt Īrijā? Puse no iedzīvotājiem jau pamukuši. NĪ burbulis un līdz ar to arī celtniecība - iepriekšējo veiksmes gadu divi no pīlāriem (trešais -apaļkoksnes eksports)nu jau vairs neatjaunosies Jā kur un ar ko ( ir vajadzīga nauda lai kaut ko uzsāktu, ne mazāk kā 3 miljardi) , bet tavu nelaimi- skat jau 2012 gadā parādi jāsāk atdot? Un cilvēki jau atraduši strādāt, jo gadu bez darba Pļūtīzeri, ka tavu māti . Arī Jūs Streipa kungs. Arī Jūs !!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 27.07.2010 21:01
Diesel - Ekoguru 27.07.2010 20:29 ...Nelabi metas, lasot tādus tekstus kā Jūsu - augstprātība lien ārā pa visām vīlēm...
--------------------------
Jums patiesi kaut kādas emocijas rada augstprātība šī saimnieka izveidotajā vietā un atmosfērā?
Patiesi, patiesi?!!
Manuprāt, Jums kaut kas nav kārtībā ar baļķu un skabargu "optiku". Un vispār - gan virtuālajā, gan reālajā pasaulē 99,9% apmeklētāju uzvedas pasākumos tikai un vienīgi tā, ka pasākumu ietur tā saimnieki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel - Ekoguru 27.07.2010 20:29
Nelabi metas, lasot tādus tekstus kā Jūsu - augstprātība lien ārā pa visām vīlēm... Ja reiz pārmetat Streipa "zemo līmeni", pieņemu, ka esat labi izglītots un dižena autoritāte akadēmiskajās aprindās - taču tādam "domu gigantam" vajadzētu zināt, ka diskusijās nav pieklājīgi izmantot t.s. argumentu attiecībā uz personu - t.i., tā vietā, lai koncentrētos uz diskusijas priekšmetu, jūs "apliekat" personu, kura konkrētās domas ir izteikusi. Tas neko labu neliecina ne par jums, ne arī jūsu viedokli.

Turklāt - vai Streipam kā žurnālistam vajadzētu uzstāties akadēmiskā vidē?:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ekoguru - Streips 27.07.2010 20:07
Redzi, Streipulīt! Tu savas pasakas vari stāstīt tikai maziglītotai Vienotības fanu publikai. Akadēmiskā vidē tu uzstāties nevari, jo izglītības līmenis par zemu. Bet ar to tu varētu nākotnē vēl sadzīvot. Problēma ir tā, ka tavi argumenti netur nekādu juridisku kritiku un smagi tiesu darbi tev vēl ir priekšā. Tas ir tikai laika jautājums, kad tu beigsi te Latvijā purkšķināt un bojāt gaisu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ekoguru - Streips 27.07.2010 19:47
Latvijas Banka ir atbildīga tieši par cenu stabilitāti valstī. Likumā par Latvijas Banku tai nav citu uzdevumu. Monetārā politika ir instruments kā īstenot minēto uzdevumu, bet Latvijas Bankai jau sen kā nav savas monetārās politikas. Bet ar Jūsu, cienītais, izglītību jau nav grūti sajaukt mērķus ar šī mērķa sasniegšanas instrumentiem. Tā kā jūsu zināšanu līmenis par procesiem valstī man ir zināms, tad tāpat jūsu teikto neņemu par pilnu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 27.07.2010 19:16
Par darba vietām runājot jau apmēram ir skaidras Vienotības un PLL, proti, Šlesera atbildes. Vienotība abstrakti stāstīs, cik svarīga ir uzņēmējdarbības vide, birokrātijas mazināšana, korupcijas apkarošana. Tad, kad šo visu izdarīs, uzņēmumi radīsies kā sēnes. Nez kāpēc Kampara ideju par mikrouzņēmuma izveidi joprojām neredz pieņemtu. Protams, ka valdība te var vainot slikto Saeimu. Bet tomēr - ja ideja būtu laba, to atbalstītu kaut vai rastu kompromisu. Piemērs - Maksātnespējas likums. Savukārt Šlesers sola konkrētāk un tā arī ir viņa problēma, jo viņš sauc pavisam konkrētus investīciju objektus un jābūt ļoti drosmīgam, lai varētu konkrēti pateikt, ka osta, tirgus, lidosta, dzelzceļš dod tik un tik darba vietas. Šlesers par darba vietām runā ar praktiskiem piemēriem, Vienotība runā teorijā, t.sk. arī viņu ekonomikas (banku) padomnieks. Turklāt Vienotības sarakstā, cik atceros, ir kādi 4-5 uzņēmēji. Interesanti, cik šie darba vietu ir radījuši. Un patiesībā, kas traucē vai traucēja Vienotībai pašlaik strādāt un radīt darba vietas? Krīze, Šķēle, vasaras karstums vai Šlesers?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 27.07.2010 18:53
Kārlis Streips rakstīja:
"...bet varu apliecināt, ja gadīsies intervēt kādu no Vienotības (oficiālajā priekšvēlēšanu laikā tas ir maz ticams), noteikti par to pajautāšu...."
===

Tiešs jautājums par minētajām darbavietām varētu būt - kādi ir apvienības plāni atbalstīt tādu darbavietu rašanos, kas rada augstu pievienoto vērību un līdz ar to - nodrošina arī lielākus nodokļu maksājumu?

Zinot labējo politikas pamatprincipus var sagaidīt, ka Vienotībai ir darbavietas par katru cenu un nevis labas darbavietas. Es saprotu - Latvijā pēc JL valdības gadiem var būt pietiekoši daudz cilvēki, kuri būtu priecīgi par jebkādu darbavietu, bet būsim godīgi - saviem bērniem viņi novēl ko citu un arī tas var būt arguments vēlēšanās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 27.07.2010 18:37
Kārlis Streips rakstīa:
"...Latvijas banka ir atbildīga par monetāro politiku, bet par "gāzi grīdā" filozofiju, kura bija inflācijas pamatā, tomēr bija atbildīga Kalvīša valdība. Un, ja nebūtu bijusi hiperizaugsme, nebūtu bijis arī hiperkritiens un hiperbezdarbs...."
===

LB varēja novērst divciparu inflāciju, piem., nosakot dažādas rezervju prasības (lielākas) par banku tām saistībām, kas radušās bankām tieši vai netieši aizņemoties no mātesbankām. Un LB darbinieki arī varēja pierādīt, ka ir cienīgi saņemt augsto atalgojumu un būt nedaudz radošāki un ieviest rezevju prasības pēc banku aktīviem un nevis saistībām. Šie instrukmenti, ašķirībā no centrālās bankas noteiktajām procentu likmēm, lieliski darbojas arī tad, ja ir fiksēts valūtas kurss.

Lieki teikt, ka vienas no šādas taisnīgas un pareizas politikas sekām laikam būtu jauns, vēl politiķiem pakalpīgāks LB vadītājs. Bet tas tikai apliecina, ka nav vērts maksāt lielu algu LB vadītājam (vismaz dažiem nē) - bija paredzēts, ka LB vadības alga ir pietiekoši liela, lai LB prezidentam amata zaudēšanas draudu gadījuma nevajadzētu uztraukties par personīgām finansēm. Bet izrādās, ka šis lielās algas drošības spilvens ir ticis izmantots, lai ielīstu lielos parādos.

Un tas, ka inflāciju var pilnībā apkarot ar monetārās politikas metodēm, ir apliecināts Eirosistēmas filosofijā, kura darbojas inflation target regime - t.i. centrālā banka ir atbildīta par inflācijas noturēšanu tuvu 2% vidējā termiņā, bet nedaudz zem tiem. Un nedrīkst būt novirzes ne uz augšu, ne arī uz leju (deflācija). ECB vadība un dalībvalstis nekad pa īstam nav apšaubījušas, ka ECB var nodrošināt un uzskatāms piemērs tam bija 2008. gada vasara, kad no ASV nāca drūmas ziņas (kas sākās jau 2006. gadā) par gaidāmo krīzi, bet tajā pašā laikā bija liels naftas cenu kāpums un ECB cēla un cēla procentu likmes par Lēmaņu sabrukuma priekšvakarā. Inflation targeting regime darbojas arī UK, kur sarkno uguntiņu slieksnis ir 3% inflācija. Protams, dažu brīdi arī eiro inflācija ir bijusi virs pat 3%, bet gandrīz vienmēr inflācijas gaidas vidējā termiņa ir palikušas ap 2% un līdz ar to ECB mērķis ir sasniegts - ECB neviens negaida augstu inflāciju. Un līdz ar to uzņēmēji plānojot paļaujas uz to, ka papildus ienākumus var gūt tikai kāpinot ražīgumu, bet ir bezcerīgi ieplānot papildus ienākumus uz cenu celšanu.

Protams, ekonomikas zinātnieki diskutēt, vai šāds fiksēts inflācijas līmenis ir sasniedzams un vai pašreizējas centrālo banku metodes (piem., procentu likmes īstermiņā) tam ir pietiekošas. Bet arī te ECB pierādīja, ka viņi spēj būt radoši un krīzes laikā, kad draudēja deflācija, tad tika lietoti jauni instrumenti (ilgtermiņa aizdevumi).

Protams, kāds var sūdzēties, ka Eiropā ECB ir daudz profesionālāki darbinieki - bet ja salīdzīna LB vadītāja algu (pašas bankas aktīvi ir krienti zem 10 miljardiem EUR, pārraugamo un ar maksājumu sistēmām apkalpojami finanšu iestāžu aktīvi - zem 20 miljardiem EUR) un ECB vadītaja algu (pašas bankas aktīvi - virs 2 triljoniem EUR, finanšu iestāžu aktīvi - virs 30 triljoniem EUR), tad LB jau ir vismaz algas ziņā nogājusi tālāk par pusceļu līdz ECB līmenim. Jautājums - vai noiets ir arī darbos?

Cilvēkam vajadzētu nedaudz padomāt ar galvu, pirms vērt muti vaļā un izplatīti maldus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 27.07.2010 18:18
Kārtējo reizi man jāsecina- ka komentētāji vispār atsakās komentēt. Runa ir par to, ka Streips uzrakstījis to, ko komentētāji negrib lasīt(PLL un programmas vērtējumu). Nu tad pagaidiet, kamēr uzrakstīs to, ko gribat lasīt("Vienotības"programmas vērtējumu).
Tagad iznāk tā stulbi - autors par zirņiem, bet viņam uzbrūk - kapēc tu neraksti par peldbiksītēm!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 27.07.2010 17:34
Kārlis Streips > ekoguru 27.07.2010 17:26 ...Latvijas banka ir atbildīga par monetāro politiku, bet par "gāzi grīdā" filozofiju, kura bija inflācijas pamatā, ...
-------------------
Ak Kungs, kāda tumsonība!
Inflācija izrādās rodas no filozofijas, nevis no monetārās politikas!!!
Un no ka rodas bērni?
Nu šo gan tagad varēs visur citēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 27.07.2010 17:30
Un vēl, precizitātes labad, tiem, kuri par to tik ļoti satraucas, lūk, kas ir teikts vakar publicētajā polemikā no Ministru prezidenta ekonomikas padomnieka: ""Vienotība" uzskata, ka 4 gados ir jātiecas atgūt aptuveni to nodarbinātības līmeni, kāds valstī bija vēl nesen, proti, 1,1 miljons nodarbināto 2008.gada vidū." Tas nu nav gluži tik konkrēts solījums, kā tas, ko izbazūnēja buldozers, bet varu apliecināt, ja gadīsies intervēt kādu no Vienotības (oficiālajā priekšvēlēšanu laikā tas ir maz ticams), noteikti par to pajautāšu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel - Ekoguru 27.07.2010 17:27
Kaut ko aprobežotāku kā Jūsu tēzes par Godmaņa, Dombrovska un Kalvīša valdībām sen nav gadījies dzirdēt. Tas ir tāpat kā tad, kad ļaundari aizdedzina māju, ugunsdzēsēji ugunsgrēku dzēš, bet mājas saimnieks par aukstumu, kas iestājies, vaino ugunsdzēsējus, nevis dedzinātāju - jo, kamēr māja dega, taču bija silti:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > ekoguru 27.07.2010 17:26
Jūs laikam neesat kādreiz mācīts par cēloņiem un sekām, cienītais. Latvijas banka ir atbildīga par monetāro politiku, bet par "gāzi grīdā" filozofiju, kura bija inflācijas pamatā, tomēr bija atbildīga Kalvīša valdība. Un, ja nebūtu bijusi hiperizaugsme, nebūtu bijis arī hiperkritiens un hiperbezdarbs. Un mani nudien izbrīna cilvēks, kurš minētos apstākļus neuzskata par objektīviem. Kādi tur "sasisti trauki"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


puika 27.07.2010 16:55
Vienotība toties sola 1,1 miljonu darbavietu. KĀ VAR NESOLĪT!! Viņi jau solīt māk :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 27.07.2010 16:42
Streipa objektivitāte sākas un beidzas ar viņa politiskajām simpātijām. Viss pārējais viņa ieskatā ir sīkumi. Žēl, ka nevienam nav dūšas padzīt šo tendenciozo trubadūru no sabiedriskajiem medijiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

o gol to KS 27.07.2010 16:25
Streipa kungs!Dereetu seit piemineet ariiG.Kristovska pirmsveeleesanu saukljiem piebaarstiito runu.( LAIKS,2010.gada 10. - 16.julijs).Seviskji mani sasmiidinaaja priekspeedeejaa rindkopaa teiktais par ,,taisniigajiem nodokljiem,atslogojot maznodrosinaato plecus...To vaiks VIENOTIIBA ? Ar to pasu DOMBROVSKI prieksgalaa,kuram ,,tik ljoti pateiciigi,,ir kaut vai Latvijas pensionaari?! Cik zemu jaaveertee sava tauta,lai atljautos taadu cinismu! Bet,iipasi gudra taa tauta arii nav,jo VIENOTIIBAA paarraapsies 5% barjerai! Gara aciim redzu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ekoguru - Streips 27.07.2010 16:08
Atvainojos. Visticamāk neesi vis nekrietns melis, bet melo aiz aprobežotības. Tā teikt, labticīgs muļķis, kas dara ļaunu aiz savas nezināšanas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ekoguru - Streips 27.07.2010 16:03
Inflācija mums uzauga līdz diviem cipariem. Objektīvs rādītājs.
Par inflācijas rādītāju mums valstī atbild Latvijas Banka. Skat, likumu par Latvijas Banku, 3. pants.
IKP samazinājās par 18%. Atbildīga Godmaņa un Domvrovska valdība, bet nekādā gadījumā Kalvīša valdība.
Bezdarbs mums ir ļoti liels. Pilnībā gulstas uz Dombrovska un Godmaņa valbībām, bet ne Kalvīša valdību, kuras laikā bezdarba līmenis bija minimāls.
Tieši tāpēc, ka esi nekrietns melis, tevi tā neieredz domājoši ciilvēki ar akadēmisku izglītību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 27.07.2010 16:02
Diesel - Andris_2 27.07.2010 14:30
Nekādi nevaru piekrist:) Ja Jūs nevarat precīzi izrēķināt,...
--------------------
Absolūti precīzi reālā dabā pat teorētiski nevar izrēķināt neko, bet izrēķināt novērtējumu un tā iespējamo precizitāti var absolūti visam - pilnīgi bez izņēmumiem!
Gan Latvijas tautas zaudējumus kar rezultātā, gan naftas noplūdi rēķina un ar laiku skaitļi būs arvien precīzāki, bet šo skaitļu novērtētā kļūda arvien mazāka.
Tieši tā - šo skaitļu parādīšanās un nemitīga precizēšana - jau ir tā, kas pārvērš subjektīvo vai nu par objektīvo, vai meliem un murgiem.

Skaitļi, piemēram, par jebkuras no Latvijas valdību spējām ietekmēt kreditēšanās vājprātu neparādās. Tāpēc nav cerības sagaidīt to precizējumu - ar visu no tā izrietošo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 27.07.2010 15:53
Atcerējos citātu no filmas par Šerloku Holmsu, kur Maikrofts dod padomu brālim: "Šerlok, vēlos Tevi brīdināt. Tu esi strādājis ar zagļiem, slepkavām un citiem krimināliem tipiem. Tagad Tev būs darīšanas ar pavisam citiem cilvēkiem- politiķiem. Netici NEVIENAM viņu vārdam!" Apskatot PLL portretu galeriju, šis citāts sēž galvā kā nagla stenderē. Savulaik biju mazliet pārsteigts par LC, kas likās vienā politiskajā gultā ar LPP varizejiem. Par TP nebrīnos nemaz- principi ir pēdējais, pie kā viņi pieturas. Nav pat jāveic īpašas izmeklēšanas, lai saprastu, ka visu šo politisko rosolu PLL vieno tas, ka katram ir kāda personīgā problēma, ko cer atrisināt, tiekot pie varas. Vienam tie ir kredīti, kas jāatdod, otram vēlme nokampt, trešajam problēmas ar pašvaldību, jo uzbūvētā māja ir ar milzīgām atkāpēm no sākotnējā uzdevuma un to nevar nodot ekspluatācijā utt. Ir, protams, pa kādam, kas šajā listē ļāvušies ierakstīties, kaut arī paša labums tiem līdz šim nav bijis pirmajā vietā. Domāšu par viņiem to labāko, ka viņi ir sirdsšķīsti naivuļi. Bet režisorus un mācītājus es pie tādiem noteikti nepieskaitītu- vēlme noraut kumosu no budžeta pīrāga priekš savējiem ir pārāk acīmredzama.
Vienu nevaru saprast- kādai putrai jābūt galvā, lai par šito miksli nobalsotu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 27.07.2010 15:48
Un vēl. Par Latvijas interesēm. Diemžēl Sarmītes Ēlertes laikos Dienas otrās lapas komentētāju rindās bieži varēja lasīt - mūsu partneri, mūsu transatlantiskie draugi, mūsu kolēģi utt. no vienas puses un "Maskavas roka", Kremlis, Putins no otras puses. Tieši Diena un Vienotības Zemgales saraksta līdere Sarmīte Ēlerte bija tā, kas izdomāja un proponēja Latvijas ārpolitiku atkarībā no dažādu valstu interesēm vai tieši otrādi - neinteresēm. Mūsu ārpolitika šīs sorosīdiskās domāšanas rezultātā kļuva par ASV piedēkli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 27.07.2010 15:43
Es ceru, ka kādā no ļoti "objektīvajiem" raidījumiem TV vai radio super-objektīvais Vienotības trubadūrs, Streips pajautās kādam no Vienotības, kā tā plāno nodrošināt 1,1 miljonu darba vietu. Saskaņā ar statistiku 2010.gada 1.ceturksnī Latvijā bija 916 tūkstoši nodarbināto, skat. http://www.csb.gov.lv/csp/content/?cat=2220. Tātad Vienotība četros gados sola sagādāt papildus vēl 200 000 darba vietu, kas akurāt ir par 50 000 darba vietām vairāk nekā Streipa lamātā PLL. Streip, kā tad tur īsti ir ar to objektivitāti? Varbūt pirms bļaut vajag izlasīt visus papīrus visu līdz galam?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 27.07.2010 15:39
Kārlis Streips > Andrim_2 27.07.2010 14:38
Kādā ziņā Jums trūkst objektīvu rādītāju ?!
-----------------------
Inflācija, bezdarbs, IKP kritums utt. ir sava veida sasisto trauku lausku kaudze - lausku skaits ir "objektīvi rādītāji" sievišķīgai bļaušanai, nevis cēloņu izzināšanai.
Bet par cēloņiem - man nav izdevies ieraudzīt pamatojumu tam, ka kāda no Latvijas valdībām būtu bijusi spējīga kardināli iespaidot notikumu gaitu ne uz slikto, ne labo pusi. Plus-mīnus 1/10 iespējamās virzības, bet nekādi ne vairāk!
Mana dzīves pieredze, izglītība un novērojumi vispār ir mani pārliecinājuši, ka pasaulē neeksistē valsts varas (protams izņemot totalitārās), kuras kādas zemes attīstību radikāli virzītu vai bremzētu. Pozitīvākais piemērs ir Pinočeta Čīle un otrā galējībā Ziemeļkoreja. Pilnīgi visos citos gadījumos valsts virzība ir pilsoņu veikumus - mūsu veikums ir 16 miljardi ārzemēs pagrābti kredīti, kuri vairākas reizes izcirkulēja cauri mūsu ekonomikai, pārkarsējot visu iespējamo.
Atkal mani mīļie skaitļi:
Saeimā ir 100 "gudrās galvas" + visu partiju spicēs kādi 200 nelieši + 200 visu Ministriju vadošie dēmoniskie birokrāti + 100 pašvaldībās ap 200 taukmūļu pupu zīdēju + 300 3 "oligarhu" melnas svītas + 500 visa veida "atkarīgo" neliešu no medijiem ar informatīvo pavadījumu...
Nu grozi kā gribi, bet nevar saskaitīt vairāk par 2 tūkstošiem to, kas ļauni, apzināti un mērktiecīgi dienu dienā grauztu skaistās Latvijas veselīgo miesu.
Pretī ir 2 miljoni Tautas, kurai neviens kalašņikova stobru mutē nav iebāzis...

Un Jūs man gribēsiet iestāstīt, ka katrs VIENS ( kaut pats dēmoniskākais un vispārdabiskākais) nelietis ir ievilcis postā katru TŪKSTOTI strādīgo, čaklo un taisnīgo?! TŪKSTOTIS ir gudrs, cerīgs un spējīgs, bet viens vien vienīgs NELIETIS tam visam pārvelk krustu?!

Ja cilvēks māk un atceras skaitīt, tad rodas viela pārdomām - tālāk jau jāmāk analizēt un secināt

Kādu senu laiku atpakaļ šī bloga saimnieks kādā no rakstiem minēja, ka nesaprot, kāpēc jāmācās pierādīt teorēmas, jau jau tās visas ir pierādītas...

Tā kā Latvijas sabiedrisko domu veido cilvēki, kuri nav iemācījusies pamatošanas nepieciešamību un loģisko secinājumu veidošanas kārtulas - turklāt pat neapjēdz, ka tām ir kāda mācīšanās cienīga vērtība - nu tad mēs esam tur, kur mēs esam, un par "objektīviem radītājiem" saucam visu, kas vien pagadās.

Tik ilgi, kamēr mums iestāstīs un mēs ticēsim, ka ir "VIŅI ļaunie, vainīgie" , tikmēr viss turpināsies kā šobrīd.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andrim_2 27.07.2010 14:38
Kādā ziņā Jums trūkst objektīvu rādītāju?! Inflācija mums uzauga līdz diviem cipariem. Objektīvs rādītājs. Bezdarbs mums ir ļoti tālu dziļajos ciparos. Objektīvs rādītājs. To radīja apstāklis, ka valsts IKP samazinājās par divu ciparu skaitli. Objektīvs rādītājs. Pie teikšanas toreiz bija tas, ko esmu (jā, subjektīvi) saucis par valdošo bandu. Objektīvs fakts. Un, starp citu, tiem, kuri jautā, kāpēc es rakstu par to vienu un ne par to citu ... rakstiet paši. Piesakieties Politikā.lv paši uz savu blogu. Tiesa, tādā gadījumā gļēvi slēpties aiz anonimitātes vairs nebūs iespējams, bet, ja jau kāds vēlas sarunā piedalīties kā pieaudzis cilvēks ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel - Andris_2 27.07.2010 14:30
Nekādi nevaru piekrist:) Ja Jūs nevarat precīzi izrēķināt, piemēram,kaitējumu, ko latviešu tautai ir nodarījis otrais pasaules karš, latviešu populācijas potenicāla ziņā, vai tad jūs apgalvojumu, ka otrais pasaules karš nodarīja kaitējumu latviešu populācijai, sauksiet par murgiem un nelietīgu apmelojumu? Vai tad tādēļ, ka tīri objektīvi nav iespējams izmērīt kaitējumu, ko naftas noplūde Meksikas līcī rada dabai, jūs apgalvojumu, ka tā ir kaitīga, sauksiet par murgiem?

Ir naivi un pat diezgan bīstami politikas un valsts pārvaldes jomā izvirzīt argumentu par precīzu skaitļu obligātu nepieciešamību kādas parādības vai procesa negatīvam novērtējumam. Mēs jau neesam tiesas zālē, kur visam vajadzīgi konkrēti pierādījumi un 100% cēloņsakarības. Saprātīgiem vēlētājiem, veicot izvēli, vajadzētu peitikt arī ar netiešiem pierādījumiem un aptuveniem lielumiem. Ja es varbūt uzreiz nevaru novērtēt, tieši cik liels nodokļu apjoms ir aizgājis garām valsts kasei, savlaicīgi nepaaugstinot nodevas par nekustamo īpašumu darījumiem, tas taču man neliedz pārliecinoši prezumēt, ka, ja tāds būtu ticis ieviests, valsts kase būtu daudz "turīgāka"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 27.07.2010 13:40
Diesel - Andris_2 ...vai dažas partijas, kuru īstenotās politikas dēļ...nav objektīvi pelnījušas...
----------------------
OBJEKTĪVI pārmetumi ir tikai tad, kad ir mērvienības, apjomi konkrētos skaitļos vai ekstrapolācijas ar skaitļiem galā un to analīze.
OBJEKTĪVU pārmetumu vēl nevienu reizi nav bijis! Subjektīvi pārmetumi ir bijuši daudzkārt - tas ir normāli un un leģitīms iesākums jebkuras problēmas izpētei. Tomēr subjektīvo pārmetumu ticamība samazinās ar katru atkārtošanas reizi, ja laika gaitā, kad tam ir pievērsta ekspertu uzmanība, pavisam objektīvi tie neapaug ar izmērāmiem pierādījumiem. Laika pārbaude un ciparu iztrūkums ir tas, kas kādreizējus subjektīvus un šķietami ticamus pārmetumus liek klasificēt kā murgus vai nelietīgu apmelojumus.
Ja tomēr kaut kur ir atrodami ciparos izteikti pārmetumi, bet es tos vienkārši nezinu, tad lūdzu man šo avotu uzrādīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - Andris_2 27.07.2010 13:17
Es tiešām veicu secinājumus. Un mans secinājums ir drīzāk jautājuma formā. Proti - vai dažas partijas, kuru īstenotās politikas dēļ lielā mērā esam tur, kur pašreiz esam, nav objektīvi pelnījušas, lai pa viņām "blieztu no visiem iespējamiem kalibriem"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - GVK 27.07.2010 13:15
Ko nozīmē "Katram iedzīvotājam uzkraut parādu slogu, ko nevarēs atdot 10 gados"??? Vai Jums iestājusies amnēzija un esat "aizmirsis", kas parakstīja vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem? Un - kādi būtu Jūsu priekšlikumi? Vai pārtraukt vienošanos? Ja tā, kur ņemsim naudiņu algām, pensijām u.t.t.? Iet un ar aizdevējiem runāt "kā vīrs ar vīru"? Baidos, ka nav īsti vienlīdzīgas sarunu pozīcijas...:):)

Respektīvi - Jūsu priekšlikumi?? Alternatīvas aizņēmumam???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ateists 27.07.2010 12:58
Tām partijām kurām sociologi prognozē iespēju pārvarēt barjeru un iekļūt Saeimā
tās visas, bez izņēmuma, ir elites partijas
to partiju biedri ir bijuši likumdevēja un izpildvaras krēslos
tātad, šodienas Latvija ir šo kungu politikas rezultāts
diemžēl, šis partijas, neatkarīgi no etniskās pozicionēšanās pārstāv vienu ideoloģisku spārnu – populismu

bet kungi un dāmas, tas ir normāli
Latvieši savas pastāvēšanas laikā tautvaldībā ir dzīvojusi labi ja 35 gadus (ieskaitot Iskolata Republiku)
elektorātam neinteresē ideoloģija un programmas, partiju pagātne un pieņemtie lēmumi
populisms un nihilisms ir mūsu elektorāta griba

un tautas griba vēlējot ir leģitīma

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 27.07.2010 12:10
ĢVK 27.07.2010 12:01 ...un kā tad ar Vienotības darboņiem? ... Streipa kungs?
--------------------------
Par nedzīvi dzimušajiem - kā par jebkuru mironi - zolīdi cilvēki vai nu tikai labu vai neko.

Toties par it kā gandrīz apvienojumu/sīkpartiju, kura it kā knapi pārvarot 5% nāves strīpu, tiek bliezts virsū 7x24 režīmā no visiem iespējamiem kalibriem.

Secinājumu katra paša ziņā ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


dainis 27.07.2010 12:08
Jā, un to saka (blogs) sabiedriskajos medijos strādājošs žurnālists, kurš vēl vēlētos vadīt priekšvēlēšanu diskusijas un aplinkus ceļos vēlētājiem pateikt par ko balsot (piektdienas "Krustpunktā"). Kārli, pasakiet taču, ka Jums rūp tikai Vienotības uzvara vēlēšanās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ĢVK 27.07.2010 12:01
un kā tad ar Vienotības darboņiem? Katram iedzīvotājam uzkraut parādu slogu, ko nevarēs atdot 10 gados un vēl aizstāv bankas, nevis kredītņēmējus. Bet laikam jau tas ir katra interpretācijas jautājums, vai ne, Streipa kungs?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips