Vardarbība pret bērnu - drošības ķēdes vājiem posmi

Lai identificētu problēmas bērnu „drošības tīklā” un veicinātu debates par to, kā efektīvāk novērst vardarbību ģimenē, šodien, 22.septembrī Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS aicina uz devīto sabiedriskās politikas forumu „Vardarbība pret bērnu — drošības ķēdes vājie posmi”.

Iesaki citiem:

Izsviests pa logu. Nosists ar tējkannu. Nosaldēts. Nomiris bada nāvē. Piekauts un smagi sakropļots. Šāds liktenis ir bijis Latvijas bērniem, kuriem pāri nodarījuši paši tuvākie. Publiskajā telpā parādās aizvien jaunas ziņas par bērniem — savu vecāku upuriem. Lai identificētu problēmas bērnu „drošības tīklā” un veicinātu debates par to, kā efektīvāk novērst vardarbību ģimenē, 22.septembrī Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS aicina uz devīto sabiedriskās politikas forumu „Vardarbība pret bērnu — drošības ķēdes vājie posmi”.

Portāla politika.lv analīze ļauj secināt, ka laikus novērst vardarbību pret bērniem ģimenē kavē vājā iesaistīto institūciju sadarbība. Latvijā nav izveidota spēcīga sistēma, kas ļautu gan apzināt un identificēt iespējamās vardarbības riskus, gan arī, kad jau krīze ģimenē ir notikusi, to ātri un efektīvi novērst, lai bērns neciestu atkārtoti.

Tāpēc PROVIDUS kopā pulcina visu vardarbības novēršanā iesaistīto institūciju pārstāvjus no likumdevēja, izpildvaras un tiesu varas, kā arī cilvēktiesību ekspertus un medicīnas, sociālā darba un izglītības profesionāļus, akadēmisko aprindu un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lai kopīgās diskusijās veidotu pamatu efektīvākai starpinstitūciju sadarbībai.  

Tāpat foruma mērķis ir jautājumus par vardarbību pret bērniem izvirzīt politiskās diskusijas dienaskārtības priekšplānā, kā arī piedāvāt konstruktīvu palīdzību politikas veidotājiem, kas valsts politikas līmenī meklē iespējas, kā uzlabot cīņu ar vardarbību ģimenē.

Foruma sākuma uzrunās ir paredzēts īsi ieskicēt Latvijas pašreizējo situāciju — kādi ir ģimeņu portreti un kā izpaužas vardarbība pret bērniem ģimenēs. Pēc tam sekos trīs paneļdiskusijas. Pirmajā iesaistīto institūciju pārstāvji runās, kā identificēt iespējamo vardarbību, otrajā — ko darīt krīzes situācijā, bet trešajā paneļdiskusijā — kā bērniem garantēt drošu nākotni.

Forums notiks pirmdien, 2008.gada 22.septembrī Rīgā, viesnīcas Reval Hotel Latvija zālē Alfa, Elizabetes ielā 55
no plkst. 9.30 līdz 16.45. 

 Darba kārtība (54.50 KB)

Papildus informācijai lūdzu sazināties ar politika.lv galvenā redaktora vietnieci Ditu Arāju, tālr. 67063270, 29478244, dita@politika.lv

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!