Vārda brīvība de facto 7

Ja kādam vēl bija šaubas par to, ka Latvijas televīzija (LTV) ir kļuvusi par valdošās koalīcijas kabatas televīziju, tad to ļoti uzskatāmi ir nodemonstrējusi „jaunā” De facto komanda, divas dienas pirms plānotās protesta sapulces Doma laukumā faktiski demonizējot vienu no cilvēktiesību un Satversmes stūrakmeņiem — tautas tiesības pulcēties un brīvi izteikt savu viedokli.

Iesaki citiem:

Pat ja valdošajai LŠŠ kliķei tas nav patīkams un izdevīgs. Pat ja sapulces dalībnieki grasās prasīt Saeimas atlaišanu.

Jā, arī man diskomfortu rada fakts, ka konkrēto 13.janvāra pasākumu organizē miljonārs Štokenbergs, kurš nu sevi kvalificējis par sociāldemokrātu. Taču. Taču man kā indivīdam ir tiesības izvēlēties — apmeklēt vai neapmeklēt sapulci. Bet man kā žurnālistam, īpaši — sabiedriskās televīzijas žurnālistam, — nav tiesību demonizēt vienu pasākumu, sējot paniku iedzīvotājos un baidot viņus ar nepārbaudītām ziņām — ka uz sapulci ieradīsies iereibuši cilvēki no laukiem un grūti „vadāmi” un organizējami pusaudži un jaunieši, tāpēc konkrētais masu pasākums varētu būt bīstams tā apmeklētājiem. Ja es esmu žurnālists un gatavoju publikāciju par iespējamām nekārtībām masu pasākuma laikā, tad man ir jāuzklausa visas iesaistītās puses, arī pasākuma rīkotāji, ko De facto nebija izdarījis, un noteikti jāprasa policijai, kā tā ir sagatavojusies nodrošināt kārtību konkrētā pasākuma laikā.

Taču, kā var spriest no redzētā, De facto mērķis bija ļoti konkrēts — iestāstīt, ka tautas pulcēšanās un konkrēta viedokļa izteikšana ir slikta un nevēlama lieta. Un tas gan ir izdevīgi pašreiz vadošajiem partiju sponsoriem un valsts nozadzēju kalpotājiem, kas oponentu un pilsoniskās sabiedrības aktivitātes, loģiski, būtu ar mieru aizliegt pavisam. Protams, tik krasi tomēr Satversmi pārkāpt valdošie vēl pagaidām baidās. Taču tāpēc viņiem ir kabatas mediji, kuros strādā cilvēki, kas, slēpjoties aiz žurnālista vārda, patiesībā pilda valdošo politiķu gribu. Jo, varam minēt, — tā šiem medijos strādājošajiem liek LTV ziņu dienesta vadītājs Mareks Gailītis un tā viņiem liek LTV ģenerāldirektors Edgars Kots, kuriem, savukārt, visticamāk, tā liek tie, kuru dēļ viņi amatā ir ne jau savas profesionalitātes dēļ, bet tikai tāpēc, lai politiķiem vieglāk sabiedriskajā televīzijā šeptēties. Par objektīvu, neatkarīgu un brīvu žurnālistiku aizmirstiet! Kota un Gailīša vadībā tāda, kā rāda piemēri, visticamāk, vairs nav iespējama.

Mēs esam zaudējuši televīziju, kurai būtu jāstrādā sabiedrības interesēs. Nu tā apkalpo valdošās partijas. Vai mēs to vēlamies? Visticamāk — nē. Tāpēc skatītājos ar veselīgu domāšanu konkrētais De facto raidījums varētu radīt reakciju pretēji tai, ko valdošie vēlas. Pēc tik klaja propagandas raidījuma skatītāji, kas vēl nebija izlēmuši piedalīties 13.janvāra sapulcē, tagad, visticamāk, varētu iet uz Domu laukumu kaut vai tāpēc vien, lai valdošajai koalīcijai un politiski vadāmajai LTV parādītu — vārda un pulcēšanās brīvība Latvijā vēl nav iznīcināta pavisam. Vārda un pulcēšanās brīvība Latvijā vēl ir ne tikai de iure, bet arī — de facto.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 13.01.2009 21:47
lauķis,
Un ko tad Tu iesaki? Atgriezties pie totalitārisma vai kaut kāda laucinieciska diktatūras režīma, tā teikt Ulmaņlaiki 2.0? Paldies, es labāk izvēlos demokrātiju ar visu no tiem izrietošajām sekām un riskiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


lauķis 13.01.2009 21:21
Nu ko, tad bija taisnība De facto, vai tas pēc 13.janvāra vakara grautiņiem ir tikai slima suņa murgi?
Ō, es jau tagad stādos priekšā "demokrātu" brēcienus par provokatoriem. Da ne bija nekādu provokatoru. Tauta saskatījusies demokrātiskos mītiņus demokrātiskajā Jevropā, sadomāja ko tādu atkārtot tepat. Izlaipīja tikai vienu šnabja bodi, apgāza tik vienu policijas auto? pamētāja akmeņus? Demokrātija, mīlīši, demokrātija. Grautiņi - tās blakusprodukts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash 13.01.2009 12:08
Tad kad bija sociāldemokrāts Īvāns, tad arī bija slikti, ko šis tāds kožu saēstā auseklīšu džemperī var izdarīt, tikai atkal bāzīs kabatā, tagad, kad ir sociāldemokrāts Štokenbergs atkal slikti, pārāk bagāts priekš tāda, lai visu pārdod, ieņēmumus izdala tautai, un tad nāk mums kalpot.

Nu nē, ziniet balsojiet vien tālāk par LŠŠ,vismaz neliks vilties, būs sasista sile vienmēr.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guna 13.01.2009 09:12
Valdība,žurnālisti un visi pārējie mediju darbinieki!
Nenovērtējiet par zemu latviešu tautas izglītības līmeni un inteliģenci!
Jau sen liela daļa sabiedrības analizē notiekošo Latvijā un ir izvēlējusies,kurus raidījumus skatīties,kurus nē.
Paldies D.Arājai par rakstu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Reinis 13.01.2009 09:09
Starp citu, iesaku papētīt Štokenberga amatpersonas deklarāciju. Miljonārs viņš ir, bet vismaz Latvijai diezgan netipisks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Uldis 12.01.2009 16:26
Jā so faktu bija grūti nepamanīt, jo pēc "Neka personīgi" nosaktīšānās, "De facto" ļoti demonstratīvi paradīja nostāju pret 13.janvāra pasākumu. Un maza remarka par pasākuma rīkotāju, jā tas ir miljonārs, bet ja ne viens cits nav bijis gatavs sarīkot ko tādu, tad jabūt pateicīgiem, par to, kā ir kāds. Un neviens jau neliek balsot par SCP, viņi ir radījuši iemeslu tautai paradit savu nostāju. tagad viss pašu rokās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


headline@inbox.lv 12.01.2009 16:22
Varbūt taupības dēļ ņemt un likvidēt šo LTV?
Domāju, ka tā ir tikai par apgrūtinājumu valsts budžetam un cilvēku prātiem

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja