Valsts cilvēktiesību biroja viedoklis par sabiedrības attieksmi pret pasākumu "Rīgas Praids 2005" un Rīgas domes lēmumu to atcelt 44

Asās diskusijas sabiedrībā, pretrunīgie viedokļi plašsaziņas līdzekļos un reakcija no atsevišķām amatpersonām, ko ir izraisījis nedēļas nogalē plānotais geju, lesbiešu un biseksuāļu pasākums "Rīgas Praids 2005", kura ietvaros bija saskaņots gājiens pa Vecrīgas ielām, parāda Latvijas sabiedrības zemo iecietības līmeni un demokrātiskai valstij neatbilstošu attieksmi pret sabiedrības mazākumgrupām un dažādiem uzskatiem.

Iesaki citiem:

Īpaši nosodāms, ka šādu neiecietību demonstrē arī augstas valsts amatpersonas. VCB arī uzskata, ka no cilvēktiesību viedokļa nav attaisnojama pasākuma rīkošanas atteikšana, ko plāno veikt Rīgas dome, atsaucoties uz tā saturu vai dalīborganizācijām. VCB uzskata, ka šāds lēmums visticamāk noticis pēc politiskā spiediena, un tas ir pretrunā gan ar Latvijas likumiem, gan starptautiskajām saistībām.

Saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi, fakts, ka citas organizācijas plāno pretējas akcijas, nevar būt par pamatu miermīlīgas pulcēšanās brīvības aizsardzības aizliegšanai[1]. Valstij ir pienākums nodrošināt miermīlīgas sapulces vai gājiena drošību arī tad, ja lielai sabiedrības daļai nav pieņemamas tur paustās idejas. Līdz ar to Rīgas domes rīcība, atceļot gājienu, var veiksmīgi tikt apstrīdēta gan administratīvajā tiesā, gan arī starptautiskajās tiesu instancēs, radot valstij zaudējumus. Vienlaikus VCB uzskata, ka ņemot vērā neviennozīmīgo sabiedrības vērtējumu, pašvaldībai un kārtības uzturētājiem šajā laikā ir jāpievērš īpaša uzmanība drošības garantēšanai un jāmobilizē visi resursi, lai dažādās grupas var netraucēti paust savus uzskatus un īstenot savas demokrātiskās brīvības.

Vārda un uzskatu brīvība ir viens no demokrātiskas sabiedrības pamatelementiem un būtiski, ka tā attiecināma ne tikai uz "informāciju" vai "idejām", kas tiek uztvertas labvēlīgi vai neitrāli un nav apvainojošas, bet arī uz tām, kas apvaino, šokē vai uztrauc[2]. Tas nozīmē, ka demokrātiskā sabiedrībā ir jārespektē dažādi viedokļi, arī tie, kas ir pretrunā ar vairākuma uzskatiem. Gājiens ir viens no uzskatu paušanas veidiem ar kuru seksuālās minoritātes vēlas pievērst sabiedrības uzmanību sev kā sabiedrības grupai un problēmām, tai skaitā diskriminācijai, ar ko tā ikdienā saskaras. Personas seksuālā orientācija ir arī starptautiski atzīta personas privātas dzīves sastāvdaļa, un tas ir viens no apstākļiem, kura dēļ persona nevar tikt diskriminēta savu tiesību īstenošanā. Šie principi ir ietverti vairākos starptautiskos cilvēktiesību līgumos, kurus valstis, tai skaitā Latvija, ir sev atzinušas par juridiski saistošiem. Eiropas Savienības valstīs tiek pievērsta liela uzmanība diskriminācijas aizliegumam seksuālās orientācijas dēļ un tas ir nostiprināts vairākās direktīvās.

Vienlaikus VCB vēlas uzsvērt, ka tas nenozīmē, ka valstij ir jāpopularizē homoseksuālisms vai jāievieš papildus garantijas homoseksuāli orientētajiem cilvēkiem, bet gan to, ka ir jārespektē katras personas privātā dzīve un jāveicina tolerance sabiedrībā, kas arī ir svarīgs cilvēktiesību ievērošanas garants.

Kā jau minēts, katram ir tiesības uz savu personisko viedokli, jo īpaši par tik pretrunīgu jautājumu. Tāpēc pozitīvi ir vērtējams fakts, ka savu viedokli ir paudusi baznīca, nav arī nosodāms, ka vienlaikus ar gājienu ”Rīgas Praids 2005” tiek rīkotas miermīlīgas protesta akcijas, kas vērstas pret homoseksuālismu. Tas ir veids kā personām paust savus dažādus uzskatus demokrātiskā valstī un sabiedrībā. Tomēr ar vārda brīvību nedrīkst attaisnot personu aizskaršanu, necenzētu vārdu lietošanu, draudus, vardarbību u.tml. pret personu vai grupu, kuras dzīvesveids vai uzskati nav kādam pieņemami. Šādu principu savā praksē piemērojusi arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa.

VCB uzskata, ka vairāku amatpersonu viedokļi un izteikumi šajā kontekstā ir pretrunā ar cilvēktiesību principiem un valsts akceptēto neiecietības izskaušanas politiku. Piemēram, pārmetot Īpašu uzdevumu ministram sabiedrības integrācijas lietās seksuālo minoritāšu konferences apstiprināšanu savās telpās vai arī prasot paskaidrojumus no Rīgas domes par gājiena atļaušanu, kas notikusi saskaņā ar likumu.

Īpaši nosodāms ir tik augstas amatpersonas kā Saeimas deputāta, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Leopolda Ozoliņa publiskais paziņojums 19. jūlijā, ārkārtīgi rupjā formā apsaukājot un aizskarot homoseksuālus cilvēkus. Ja valsts nekādā veidā nereaģē uz šiem paziņojumiem, to var uzskatīt par oficiālu valsts pozīciju, kā arī radīt problēmas starptautiskā mērogā.

Apspriežot iepriekšminēto pasākumu interneta diskusijās, ir lasāmi ļoti aizskaroši un homofobiski izteikumi par homoseksuālām personām, kas nereti vainagojas ar aicinājumiem uz vardarbību, piemēram, deklarējot, ka gājiena dalībnieku ”purni” jāizšķaida ar beisbola vāli, kas pildīta ar svinu (www.delfi.lv) vai arī geji ir ”jāsit ar sūdainu lāpstu”, vai arī jānogalina un ”jāsalādē atkritumu mašīnās šos beigtos kropļus” (www.tvnet.lv). Jau šobrīd VCB ir saņēmis sūdzību ar lūgumu izvērtēt šādus un līdzīgus izteikumus, un savas kompetences ietvaros plāno veikt visus iespējamos pasākumus, lai nepieļautu šādus izteikumus un lai veicinātu toleranci un iecietību.

2004. gadā Latvijā tika pieņemta Nacionālā programma iecietības veicināšanai, kuras sadaļā ”Programmas mērķauditorija” pieminētas arī seksuālās minoritātes. Programma iecietības veicināšanai ir vērsta uz jebkāda veida diskriminācijas vai neiecietības izskaušanu, iecietīgas, saliedētas sabiedrības veidošanu, veicot konkrētus pasākumus, taču iepriekšminētais liecina, ka tās ieviešanā vēl ir ļoti daudz darāmā. Lai veicinātu iecietīgas sabiedrības veidošanos, pirmkārt jau amatpersonām būtu konsekventi savā darbībā un izteikumos jāievēro programmā nostiprinātie principi.

Demokrātisku valsti raksturo tās sabiedrība. Ikvienam jāapzinās, ka dzīvojam sabiedrībā, kur līdzās pastāv dažādas grupas un dzīvo no mums atšķirīgi cilvēki, kuriem ir tādas pašas cilvēktiesības kā ikvienam no mums.____________________________

UZZIŅAI:

Pasaules Veselības organizācija 1991.gadā ir atzinusi, ka homoseksuālisms nav psihiska slimība.

Pētījumi rāda, ka apmēram 10% cilvēku ir homoseksuāla orientācija.

Homofobija - uzmācīgas iracionālas bailes no homoseksuāliem cilvēkiem, kas var izpausties kā diskomforts kontaktā ar homoseksuāliem cilvēkiem vai vēlme pasargāt bērnus no šiem cilvēkiem, vai smagākā formā - kā aktīva cīņa pret gejiem un lesbietēm, vēlme panākt viņu izskaušanu, kas var realizēties verbālu uzbrukumu un pamudinājumu veidā, kā arī kā fiziska vardarbība pret homoseksuāļiem.


VCB Informācijas un sabiedrisko attiecību daļa
Tālr. 7287210

2005. gada 20. jūlijs[1] Platform Arzte fur das Leben pret Austriju, Eiropas Cilvēktiesību Tiesas spriedums, 21.06.1998.g.

[2] Oberšliks pret Austriju #2, Eiropas Cilvēktiesību Tiesas spriedums, 01.07.1997.g.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (44) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juris - VCB inf un sab att. 04.08.2006 12:01
Raksts anoniims. Tas jau kaut ko noraada. Kaunies/ baidies?
Zemsviitras pieziimes ( "uzmaniibu") automaatiski pieraada, ka raksts ir *meliigs*.
Par jebkuru organizaacija vaardaa publiceeta raksta saturu atbild organizaacija.
Apsveicu , V C B !!!! Juus esiet pieraadiijushi, ka esat *MELJI* !!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mentalwar 31.07.2005 12:59
Nu ko, iesim dziļāk Eiropā un sekosim Holandei un "katoliskajai" Spānijai, legalizējot "bērnu tiesības" krist vēlīgu onkuļu apkampienos jau no 12 gadu vecuma, ja?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sherlock 31.07.2005 10:19
Nu cik var ņemties ap to "geju manifestu"? :) Jā, Stendzinieks, protams, nav autors. Autors is Maikls Svifts, un pilns teksts angliski, kā arī priekšvārds, kas šo satīru ieliek kontekstā, ir pieejams šeit: http://www.fordham.edu/halsall/pwh/swift1.html Bez šī konteksta, tā "manifesta" citēšana ir vistīrākā propoganda - pastulba, bet diezgan efektīva.

Re, kur ir īsts Latvijas geju "manifests", Lavrikova izpildījumā: http://www.vcb.lv/zinojumi/geju_un_lezbiesu_ties_1999.doc Tur ir kādas 120 lappuses, bet tā saucamās "LEZBIEŠU UN GEJU DISKRIMINĀCIJAS" Latvijas likumos izklāsts autora skatījumā ir 15-33 lappusē, un ierosinājumi, lai to novērstu - 112-121 lpp. Lūk šo vajadzētu argumentēti atspēkot - katru punktu, - nevis vairot ignoranci un stulbumu, baidot cilvēkus ar homoseksuāļiem-pavedinātajiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mentalwar 30.07.2005 17:38
Ļoti sakarīgs raksts http://www.baznica.lv/open.php?tab=texti&id=714

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mentalwar 30.07.2005 17:14
UZZIŅAI: Arī saslimšanai ar multirezistento stafilokoku (MRSA) nav oficiālas diagnozes statusa, tomēr tā ir izplatīta slimnīcu epidēmija daudzās visnotaļ civilizētās valstīs. Vai PVO atzinuma pieminēšana zem raksta attiecībā pret šo situatīvo kontekstu nav manipulatīva?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anri 28.07.2005 00:21
Jabut pedejam stulbenim, lai nesaprast, ka "geju manifests" ir tira provokacija no homofobu puses, kuri to pashi ir sarakstijushi!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ievaz 27.07.2005 08:49
Gājienus Spānijā notur un ar lieliem panākumiem. Pie tam viņu Civilkodeksā ir ierakstīts, ka laulātajiem ir vienlīdzīgas tiesības neatkarīgi no tā vai tas ir dažādu dzimumu, vai viena dzimuma pāris. Un par sastopamību dabā- vajag kaut to pašu "Dienu" lasīt, kur bija minēts primātu pētnieks un viņa studentu reakcija uz profesora brīvajā dabā uzņemtajiem kadriem, kur primāti īsteno homosesuālas attiecības un gūst no tā nepārprotamu baudu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ievaz 27.07.2005 08:46
Ja tev ļoti patīk lasīt tekstus, kas pēc sava līmeņa arbilst sabiedriskajā tualetē uzskrīpatajiem (jo ir anonīmi), laipni lūdzu, tu pat drīksti tiem ticēt, taču tas tev nedod nekādas tiesība mācīt citus dzīvot un, ja tu nedod Dievs, kaut ko "pasāksi" pret gejiem, tad tiksi sodīts nevis tāpēc, ka visa policija, prokuratūra, tiesa ir vieni vienīgi geji, bet tāpēc, ka būsi pārkāpis likumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dr 26.07.2005 23:20
A. god. Bangera alias Emiil Bender!

Ar religjisku paarlieciibu neesmu apveltiits, tachu ar cienju izturos pret cilveeku tiesiibaam ticeet, kameer vien ticiiba neizpauzhas aareejaa agresivitaatee. Taadeelj esmu tikai prieciigs, ja savstarpeejas cienjas noluukaa speesim izvairiities no kristietiibas slavinaashanas un taas pretreakcijas - kritikas.

Mani patiesi apologjee zinaatniska pieeja.

Man patiesi nav izprotams apgalvojums par fenomena, kura izplatiiba ir ap 10% gadiijumu, it kaa pastaavosho nespeeju atbilstoshi matemaatiskai logjikai pretendeet uz citu normas variantu, bet gan tikai uz patologjiju. Veelos veerst uzmaniibu, ka peec shaada kriteerija "patologjija" buutu arii, piemeeram, rudi mati vai IQ, kas ir lielaaks par noteiktu skaitli.

Es patiesi augstu veerteeju Juusu pausto vardarbiibas un neiecietiibas nosodiijumu. Tieshi shaadas attieksmes truukums (un preteejas attieksmes paarpilniiba) sabiedriibaa, bet it iipashi politikjos attieciibaa uz iecietiibu, mani tik ljoti saruugtinaaja, ka iesaistiijos interneta portaala diskusijaa.

Redzu, ka interesi atkal ir izraisiijis jau ieprieksh diskuteetais "beernu jautaajums". Atkaarotshos, tachu aicinu izmantot empiiriskus peetiijumus. Piemeeram, ir iespeejams izmantot peetiijumu mekleetaaju www.scholar.google.com ar mekleejamiem vaardiem "Children in homosexual families", "children homosexual parents" vai kaa tamliidzigii (saites uz dazhiem atrastiem peetiijumiem uzrakstiiju savaa pirmajaa komentaaraa). Lai gan bez maksas paarsvaraa ir pieejami tikai kopsavilkumi, nevis pilnie publikaaciju teksti, tomeer arii tajos ir gana daudz informaacijas par peetiijumu reprezentabilitaati (peetiito gadiijumu skaits utt.) un galvenajiem rezultaatiem. Nemegjinaashu noliegt, ka peetiijumiem ir savi truukumi, kurus jau mineeju agraak. Tachu aizdomaaties liek tas, ka homoseksuaalisma "pielipshana" beerniem nav atrasta, kas liek domaat, ka seksualitaate attiistaas sameeraa neatkariigi no audzinaashanas gjimenee. Visticamaak, multifaktoriaali: gan gjeneetisku, gan agriinaas attiistiibas faktoru ietekmee (valdoshs ir uzskats, ka seksualitaate attiistas jau liidz pubertitaates vecumam, par ko noteikti arii ir atrodamas publikaacijas). Tachu homoseksuaali vecaaki ("audzinaataaji") vai nu nav vispaar shaads faktors, vai ir tik ljoti nenoziimiigs faktors, ka paardesmit peetiijumos tas nemaz "neparaadas". Protams, buutu tikai prieciigs, ja paraadiitos liels peetiijums, kuraa buutu noveeroti paaris tuukstoshu adopteeto (un nevis biologjisko, lai izsleegtu gjeneetisko faktoru ietekmi) beernu, kas augushi dazhaada tipa gjimenees, liidz veeliinam seksuaali aktiivam vecumam. Ja tie buutu kaadu aareeju apstaaklju shkjirti dviinji, tad reprezentabilitaate buutu veel lielaaka, jo orientaacijas (un citu faktoru) statistiski ticamaas atshkjiriibas noteiktu tikai aareejaas vides faktori, nevis iedzimtiiba. Protams, arii reprezentablaaki peetiijumi gjeneetisko faktoru ietekmes noskaidroshanai buutu ljoti interesanti. Tomeer pastaav eetikas normas, kuras kaisliigi atbalstu gan es, gan, domaajams, sabiedriiba. Shaadi peetiijumi nedrikst notikt vardarbiigi, ar noluuku "randomizeejot" gjimenes. Tapeec peetijumi nenorit zibeniigi aatri un nav "perfekti". Tai pat laikaa homoseksuaalu vecaaku ("audzinaataaju") situaacijas dziivee pastaav arii neatkariigi no [peetnieku] nodomiem un, par laimi, taas tiek arii peetiitas, lai mees vareetu spriest, izejot no taa, kaa ir, nevis no taa, kaa kaadam (piem., vairaakumam) shkjiet. Pieredze (peetiijumu rezultaati) uzkraajas pamazaam un paarlieciiba par secinaajumiem arvien aug. Un jau uzkraataa pieredze ir, manupraat, gana milziiga, lai biistamiibas nieciiguma deelj cilveekus neierobezhotu.

Heteroseksuaalaas gjimenes atbilstiibas cilveeku dzimuma pamatshuuninjas statusam "logjiskums" man nez kapeec shkjiet liidziigs "dabiskuma" argumentam. Par to jau esmu izteicies, un man iipashi nav ko piebilst.

Runaajot par beerna tiesiibaam uz "maati un teevu", nevaru nepibilst, ka shobriid Latvijaa ir ljoti daudz vientuljo maashu, taadeelj homoseksuaalisms (atziitaas 10% izplatiibas deelj) nekaadiigi nespeetu kljuut par galveno vaininieku shaadu tiesiibu liegshanaa. Turklaat, manupraat, secinaajumi ir jaaizdara peec praktiskiem un apjomiigiem peetiijumiem, lai shaadas tiesiibas nekljuutu par pashmeerkji, bet gan kalpotu par reaalu instrumentu beerna labklajiibas un pilnveertiigas attistiibas nodroshinaashanai. Kaa jau to var noprast, ja divas maates (teevi) izraadas beernam laveeliigaaks variants, nekaa viena maate (teevs), tad es neredzu iemeslus likt shkjeershljus otrai maatei (teevam).

Pat ja no liidzshineejaas empiiriskaas pieredzes izrietoshaa paarlieciiba, "ka divu homoseksuālu 'vecāku' auklējumam nebūs nekādu [nebuus biezhaak kaa heteroseksuaalu gjimenju aukleejumam] problēmu ar veselīgu heteroseksuālu attiecību nodibināšanu izaugot" nav 100%, bet buutu tikai, piemeeram, 95%, uzskatu, ka ir neeetiski tik nieciigas nepilniibas deelj ierobezhot cilveekus. Uz visiem teoreetiskajiem 100% mees patiesiibaa nezinam gandriiz vai neko.

Ar cienju, "dr"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dr 26.07.2005 20:55
Aleksim: Atvainojos, ka biju piemirsis izteikties par vaarda briiviibu un reklaamaam. Vaarda briiviiba, taapat kaa nomaacoshs vairums "lietu" nav absolutizeejamas, tas tiesa. Tachu tapeec jau nevajag censties uzreiz to automaatiski noniecinaat liidz liimenim, ka "taa neskaitaas". Katram ierobezhojumam ir jaabuut stingri pamatotam. Shaadi ierobezhojumi citu cilveektiesiibu nodroshinaashanas vaardaa pastaav un cilveektiesiibu sfeeraa ir vispaareeji atziiti - aizliegums kurinaat rasu naidu, aizliegums aizskatrt personas godu un cienju u.c. Jautaajums ir par viena no konstitucionalo (un cilveek-) tiesiibu principa, t.s. proporcionalitaates jeb sameeriiguma principa, pieemeroshanu.

Vaarda briiviibas galvenais meerkjis ir nodrosinaat, lai cilveeki vareetu netrauceeti past savus uzskatus. Reklaamas, savukaart, nesatur uzskatus, bet gan ir veerstas uz komerciaalu meerkju sasniegshanu. Liidz ar to uz taam tieshaa veidaa nav attiecinaama vaarda briiviiba, bet gan, piemeeram, tiesiibas veikt uznjeemeejdarbiibu. Protams, ja tabakas kompaanijas saaktu kampanju, kuraa apgalvotu, ka nekad liidz shim veesturee nepieredzeetais un nedabiski garais muuzha ilgums ir probleema visai sabiedriibai, kas vareetu novest, piemeeram, pie sociaalaas apruupes sisteemas kraha, tad taa satureetu uzskatus... Pat neveerteejot uzskata "pareizumu" un atspeekojamiibu, jaatziist, ka shaada uzskata paushanai nav nepiecieshams, lai tas tiktu saistiits ar kaadu konkreetu cigareshu marku, kaa tas ir reklaamaas.

Manupraat, sabiedriibai ir visa riiciibas briiviiba noteikt ierobezhojumus chipshu reklameeshanai. Tachu situaacija, ka ar tabakas izstraadaajumiem tas ir noticis (jau tagad), ir gana logjiska - smeekjeeshanas nelabveeliigaa ietekme uz sabiedriibas veseliibu un veseliibas apruupes izmaksaam ir pieraadiita krietni senaak un krietni pamatiigaak.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ievaz 26.07.2005 18:56
Pirmkārt lietu saukšana īstajos vārdos un rupja lamāšanās ir divas dažādas lietas. Otrkārt, kas homoseksuālistos ir tik netikumīgs? Nodarbojas ar seksu seksa dēļ? Bet to dara neskaitāmi heteroseksuāli pāri, kas lieto kontracepciju. Baides, ka bērnam viņu attiecības iepatiksies labāk par tavējām? Tad dzīvojiet ar savu sieviņu kā divi balodīši, kā citādi lai novērstu emociju virzītus soļus. Starp citu par emocijām, paklausies kādrei raidījumu SEMS un seksperti: tur ik pa brīdim gadās kāda vēstule, kuras autors, piemēram, stāsta: man ir 13 gadi, es jau pārgulēju ar četrām/ četriem un man nepatika. Droši vien es esmu gejs/lezbiete. Bet kāds tur brīnums, ja visādi žurnālīši, arī jauniešiem domātie, runā par seksu un veidiem, kā padarīt sevi iekārojamu. Raksti par cilvēka veikumu darbā, zinātnē, mākslā parādās tikai tā starp citu. Pievienojam vēl vecākus, kuriem nekad nav laika izrādīt interesi par saviem bērniem vai pat par savu otro pusīti, un bērni lien gultās nodarboties ar seksu, jo ir secinājuši, ka mamma un papa arī dzīvo kopā tikai tā dēļ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kants 26.07.2005 18:02
Armandam Spsihoanalītiķa aizmetņi manī saka, ka Jūs esat bērnībā ticis vardarbīgi homoseksuāli izmantots. varbūt nepiesārņojiet publisko telpu, aizejiet pie speciālista. labprāt palīdzētu, bet nejūtos gana zinošs šajos pasākumos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

srapsak 26.07.2005 17:58
Taa kaa Latvijai nav ne mazaakaa sakara ar Satversmi, jo taa ir vieniigaa valsts Eiropas Savieniibaa, kur valsts nav noshkjirta no bazniicas un sabiedriibas veertiibas ir balstiitas vienas religjijas veertiibaas, tad arii nevar piesaukt cilveektiesiibas vai demokraatiju vai tamliidziigas veertiibas. Taa vietaa ir jaaoperee ar jeedzieniem - "krusta celjs", "miili savu tuvaako kaa sevi pashu", "ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez otru", neklausiishanas gadiijumaa baidiit ar elli, raganu vajaashanu un tamliidziigi. Tik ilgi, kameer Latvijas sabiedriibai tiks piemeeroti citu muusdienu ekonomiski attiistiito rietumu sabiedriibu un starptautisko liigumu nosaciijumi, visi centieni cietiis neveiksmi. Vienlaikus ir aktiivi jaapmaaca policija vardarbiigu konfliktu reguleeshanaa un riiciibas scenaarijus, ja ir cilveeku upuri un tamliidziigi. Shis gadiijums lieliski pieraadiija, ka valstj, kur visu izshkjir naids, vara un religjija, nevar peekshnji piemeerot kaut kaadas no rietumu sabiedriibu konteksta izrautas veertiibas. Ar Latvijas sabiedriibu ir jaarunaa tai saprotamaa valodaa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bangera 26.07.2005 14:53
Cienījamais, Dr!

Es nezinu un nesaprotu par kādām "kristīgām" vērtībām sava laikraksta komentāru slejās raksta apvainojumus un muldoši jēlus, bezsaturiskus izteicienus mīlošais Aivars Ozoliņš, taču jebkurš kristiešu teologs Jums paskaidros, ka kristīgā mācība attiecībā pret homoseksualitāti ieņem izteikti negatīvu un noraidošu attieksmi, pielīdzinot to "nāves grēkam" kopā ar citiem noziegumiem kā laulības pārkāpšanu, slepkavību, zagšanu, alkoholismu, izvirtību utt. Šo attieksmi Jūs sastapsiet gan Bībeles Jaunajā Derībā, gan Vecajā Derībā, kas, savukārt, balstās uz jūdaistisko tradīciju. Es lietoju izteicienu 'kristīgā mācība', ar to saprotot tiešu atsauksmi uz Tā Kunga Vārdu jeb Svētajiem Rakstiem, kurus par savu ideoloģisko apšaubīšanai neparedzēto sākumavotu uztver jebkura no tradicionālajām kristīgajām konfesijām (Romas katoļu baznīca paralēli ievēro t.s. Svēto tradīciju). Jebkurš cits viedoklis, tai skaitā mūsdienu Rietumeiropas homoseksuālistu kristiešu draudžu viedoklis utt. pēc savas būtības ir uztverams kā sekulārs jeb sekojoši laicīgs, jo savā pamatā nebalstās uz minēto kristīgo tradīciju. Atgādināšu, ka šajā gadījumā es lietoju terminu 'laicīgs' un nevis Jums aizvainojošo 'maldu mācība'.

Polemikā ar Jums, Cienītais, Dr, man nebūtu pareizi atsaukties uz kristīgo mācību, jo, lai gan pats esmu kristīts un regulāri apmeklēju luterāņu baznīcu, neuzskatu sevi par 100% konfesionālu kristieti. Tikpat labi, tas būtu netoleranti pret Jūsu reliģisko pārliecību, ja tāda Jums ir.

Tāpēc sarunā ar Jums es mēģināšu iziet no loģikas viedokļa. Ja arī paliekam pie ieskata, balstoties uz Jūsu sniegtajiem ziņu avotiem, ka homoseksuālismu nevar uzskatīt par slimību, kas prasītu medicīnisku iejaukšanos, tad vismaz arī no matemātiskās loģikas viedokļa arī Jums, kā homoseksuālisma apoloģētam ir jāatzīst, ka homoseksuālisms ir patoloģija jeb novirze no dzīvajā dabā sastopamās heteroseksuālisma normas un nevis paralēli tai eksistējoša norma.

Es saprotu, ka ir homoseksuāli cilvēki, kas vēlas veidot savstarpējas attiecības. Es saprotu, ka mūsdienu demokrātijas apstākļos, nav pieļaujama kāda vardarbība vai neiecietība pret šādiem cilvēkiem, taču šajā aspektā rodas vairāki jautājumi, kas ir saistīti ar bērnu un tā tiesībām:

1) Visupirms, kur ir garantija, ka homoseksuālā savienībā (es savas pārliecības dēļ atturēšos lietot terminu 'laulība') dzimuši un auguši bērni spēs stāties pilnvērtīgos heteroseksuālos kontaktos, lai vismaz fiziski nodrošinātu cilvēku dzimuma pastāvēšanu?

2) Vai homoseksuālisms ir ģenētiski un secīgi loģiski pamatots vai tas rodas psiholoģisku komplikāciju rezultātā pubertātes jeb dzimumnobriešanas periodā un secīgi ir patoloģija?

3) Kur paliek bērna tiesības uz Tēvu un Māti? Vai bērnam nevajadzētu piedzimt un augt heteroseksuālā ģimenē?

4) Kā cilvēku dzimums var fiziski pastāvēt, ja netiek ievērotas tā loģiskās pamatšūniņas - veselīgas heteroseksuālas ģimenes un tajā dzimušu heteroseksuāli orientētu bērnu tiesības tādiem būt?

Es pieņemtu Jūsu viedokli un kapitulētu Jūsu priekšā ar noteikumu, ja Jūs par 100% atzītu, ka divu homoseksuālu 'vecāku' auklējumam nebūs nekādu problēmu ar veselīgu heteroseksuālu attiecību nodibināšanu izaugot, veselīgu heteroseksuālu pēcnācēju radīšanu heteroseksuālā ģimenē, kas ir vienīgais, loģiskais un humānais garants cilvēku dzimuma turpinājumam un eksistencei.

Ar cieņu, Emīls Benders

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 26.07.2005 14:29
Manuprāt, varētu nesaskaņot tādu seksualitāti propagandējošu gājienu (homo- vai heteroseksuālu), kura pamats būtu aicinājums jaunatnei steigties ar stāšanos dzimumsakaros un kas tādejādi apdraudētu cilvēku veselību. Tomēr spriežot pec reportāžām, es nevaru atrast neko tādu nedz GLJAG gājienā Vecrīgā, nedz A. Ulmes sapulcē Esplanadē (nabaga ZZS, pati, cenšoties vajāt PCTVL, aizliedza nesaskaņotas deputātu tikšanās ar vēlētajiem... Bet Ulmem ir cerības, ka viņu Saeimas vairākums neizdos tiesai - "savējais"). Bija redzama vienkārši sava viedokļa paušana, gejiem un lesbietēm - aicinot sabiedrību viņus nediskriminēt un Klubam 415 pret to iebilstot.

Tāpēc atteikumi saskaņot abus pasākumus šķiet nepamatoti, tāpat kā centieni traucēt GLJAG gājienam (tāpat kā centieni traucēt Kluba 415 sapulcei, ja tādi būtu).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


dr 25.07.2005 18:54
Aleksim: Liels paldies par padomiem teksta formateeshanaa!

Veelos veerst uzmaniibu, ka Romas katolji ir tikai viena no Latvijas "tradicionaaljaam konfesijaam", liidz ar to oficiozitaate ir nosaciita. Tachu par regjionaalajaam iipatniibaam - tik un taa ljoti, ljoti shaubos, vai kristiigo bazniicu reakcija valstiis, kuraas shaadi praidi notiek jau izsenis, visur ir taada pati kaa pie mums. Veesturisko bazniicas atzinju mainiigumu mineeju kaa taadu - nav obligati nepiecieshams, lai atzinjas buutu mainiijushaas tieshi homoseksualitaates jautaajumaa, lai atzinju izmainjas pie nemainiiga "izejas" materiaala man personiigi liktu apshaubiit to patiesiigumu. Lai vai kaa - religjijas jautaajumos neesmu nedz iedziljinaajies, nedz veelos to dariit. Par galveno religjisko atzinju truukumu uzskatu to, ka taas nav iespeejams nedz paarbaudiit, nedz pieraadiit. Tapeec par argumentiem neuztveru. Atziistu citu cilveeku tiesiibas ticeet, kam vien vinji veelas, bet shii ticiiba nedriikst novest pie aareejas agresijas pret citiem - fiziskas aizskarshanas, goda un cienjas aizskarshanas, diskriminaacijas. Un bazniicai Latvijaa atbilstoshi Satversmei buutu jaabuut shkjirtai no valsts, tachu kaa to shodienas (25.07.05.) "Dienaa" komentaaros traapiigi ir atziimeejis Aivars Ozolinjsh "Jaabrinaas, vai driizaak jaashausminaas, ka arii premjerministra Kalviisha ieskataa Latvijas valsts balstoties uz shaadaam ["kristiigaam"] "veertiibaam", nevis uz Satversmi." Lai vai cik apshaubaams buutu sho "veertiibu" kristietiigums, tam pat vairs nav noziimes.

Bangarai: Taa kaa es mediciinu esmu studeejis tikai 6 gadus, tad protams neesmu tiesiigs apgalvot atbildi uz tik sarezhgjiitu jautaajumu, vai kaads sabiedriibaa plashu rezonansi ieguvis fenomens ir klasificeejams kaa "slimiiba" un vai ir pakljaujams aarsteeshanai. Bet pat shaadaa situaacijaa manaas aciis neshaubiigi lielaaka autoritaate atbildes sniegshanai ir Pasaules veseliibas organizaacijai un ASV psihiatru asociaacijai, kuras shaadu diagnozi sen ir izsleegushas no saviem slimiibu klasifikatoriem, tostarp Latvijaa lietotaa PVO SSK-10 klasifikatora... un nevis interneta diskusiju biedriem, kas meegjina aarstiem uzgruust arsteet to, kas vinjupraat nav slimiiba (protams, ja neskaita dazhu labu vieteejo "spiidekli", kuriem, kaa vien shkjiet, vismaz peedeejo 15 gadu laikaa nav nevienas publikaacijas starptautiski recenzeejamaa zinaatniskaa zhurnaalaa). Par homoseksuaalisma "lipiigumu" un "beernu jautaajumu" iesaku izlasiit manus ieprieksheejos komentaarus - tas patieshaam vareetu buut interesanti, turklaat tur IR atsauces uz zinaatnskiem peetiijumiem, kuru ticamiibas paaraakums vismaz man shkjiet pashsaprotams. Vienmeer ar prieku lasiishu pretargumentus.

Bangarai: Liels paldies par uzjautrinosho katoliciskaas Spaanijas piemeeru - man seja veeljoprojaam ir nerimstoshaa smaidaa. Protams jau tadeelj, ka Spaanijaa nule kaa ir atljautas viendzimuma lauliibas, kuras, neskatoties uz protestiem, atbalsta sabiedriibas vairaakums (!!!). Avots: http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4673845.stm

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


latvis 25.07.2005 16:09
P.S. Pamēģiniet šādus "lepnuma" (pride - lepnums angļu val.) gājienus noturēt katoliskajā Spānijā vai ortodoksālajā Grieķijā !

Vēl krutāks tas praidiņš varētu sanākt, ja to sarīkotu Irānā vai Sauda Arābijā :-)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bangera 25.07.2005 13:34
Neesmu liels medicīnas speciālists, bet, manuprāt, tomēr homoseksuālisms kā seksualitātes izpausmes forma ir nopietna patoloģija. Homoseksuālisms ir cilvēku sabiedrības fenomens, kurai meklēt paralēles dzīvajā dabā praktiski nevar.. Esmu dzirdējis versiju, ka homoseksuālisms ir reta ģēnetiski izveidojusies patoloģija, taču tajā pašā laikā šajā formā tā esot sastopama absolūtai homoseksuālistu kopienas minoritātei.. Proti, pārējiem tā esot izveidojusies patoloģiskā ceļā pubertātes jeb dzimumnobriešanas vecumā. Jebkurā gadījumā uzskatu, ka homoseksuālisms ir medicīniska novirze, kas drīzāk prasītu adekvātu medicīnisku iejaukšanos un līdzcietību nevis tās neķītru popularizēšanu. Uzskatu, ka homoseksuālistu kopienas pārstāvji ar gājiena Rīgas "lepnums" 2005 akciju noziedzīgos nolūkos izmanto tiem demokrātijas dāvātās brīvības, nekautrīgi popularizēdami savu seksuālo orientāciju. Es saprotu, ka demokrātiskā sabiedrībā neiecietībai nav vietas, tomēr par antihumānu un pat noziedzīgu prasību es uzskatu homoseksuālistu vēlmi organizēt leģitīmas laulību savienības, kurās varētu tikt audzināti bērni (!!!) Neapšaubāmi, ka šādas laulību savienības veicinātu tikai cilvēku veidotās civilizācijas garīgo deģenarāciju un fizisku iznīcību.. P.S. Pamēģiniet šādus "lepnuma" (pride - lepnums angļu val.) gājienus noturēt katoliskajā Spānijā vai ortodoksālajā Grieķijā ! Neuzskatu, ka mana attieksme būtu aizspriedumaina vai neiecietīga.. Tā vienkārši ir loģiska..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latvis 25.07.2005 11:32
Mani interesē tikai divas lietas:

1) Kad sāks apkarot kleptofobiju?

2) Kura būs pirmā valsts, kas ieviesīs kriminālsodus par heteroseksuālajiem sakariem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mentalwar 24.07.2005 15:52
Pretenzijas uz tiesībām eksponēt savu kroplīgo apziņu publiskajā dzīves telpā ir pretenzijas uz tiesībām to piesārņot. Visi tie gājieni vienmēr citur pasaulē ir sākušies it kā pilnīgi nevainīgi, kamēr tie pāraug jāšanā uz piedauzīgiem maketiem, perversā mākslīgo atribūtu kratīšanā utml.Arī varīvīksnes simbola uzurpēšana un demonstrēšana ir tikai vairāk vai mazāk maskētas pretenzijas manifestēt kaut kādu daudz pilnīgāku rasi. Zem demokrātisko līdzpastāvēšanas tiesību izkārtnes šeit notiek mēģinājums uzbraukt sabiedrībai ar minoritātes apziņas pārākuma pseidoideoloģisku inspirāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sherlock 24.07.2005 15:27
> "Neviens jums pederastu aizstāvjiem nav devis tiesības apvainot mani tā riebīgā pederastu manifesta sacerēšanā. Katram nosūtītajam komentāram ir sava IP adrese un noskaidrot patieso manifesta autoru, kurš to Delfos publicēja, policijai un valsts drošības dienestiem nesastāda nekādas grūtības."

Muhahaha, mister Stendziniek. :) Kāpēc tāda neadekvāta reakcija uz diviem "nevainīgiem" jautājumiem? Jūs, redz, gan mani "apvainojiet": nāvīgā grēkā - pederastu, kā jūs sakiet, aizstāvībā.

Bez tam, Stendzinieka kungs, saprotiet taču, ka "[k]atram nosūtītajam komentāram ir sava IP adrese un noskaidrot patieso manifesta autoru, kurš to" publicēja politika.lv, "policijai un valsts drošības dienestiem nesastāda nekādas grūtības". :D Ja jūsu teiktajā par policiju un valsts drošības dienestu ir kaut kripata patiesības, tas ir..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 23.07.2005 19:40
dr: Ierosinaajums Aleksim: dziive kljuust interesantaaka, ja izmanto ne tikai Windows un Internet Explorer. Diezheel tieshi shajaa portaalaa ar vienu citaadu "komplektu" teksta formateshana nav iespeejama, tapeec ari manis iecereetaas rindkopas publiceejot pazuud.

Izmēģināju Firefox pārlūkprogrammu - tajā tik tiešām nestrādā grafiskā teksta formatēšanas saskarne. Toties tekstu var formatēt ar dažiem HTML birkām (tagiem) - <P>, <B>, <I>, <U>. T.sk. katras rindkopas sākumā var likt <P> un beigās - </P> - tad rindkopas izdodas pievienot (sk. testa komentu http://www.politika.lv/board.php?t=item&i=117954 ).

dr: Kristietiibas dogmatikas atzinjas (turklaat veel muusu vieteejaa izpildiijumaa) par taatdiem atziit nespeeju, jo taas nepakljaujas ne pieradishanai, ne parbaudei, kaa arii laika gaitaa ir bijushas arkaartiigi mainiigas.

Nesapratu, ko nozīmē kristietības dogmatika "vietējā izpildījumā". Katoļu baznīcas katehisms ir oficiāls Vatikāna dokuments, kurš pieejams dažādās valodās (t.sk. ir tulkots arī latviski - sk. http://www.catholic.lv/w/Katehisms/Index.htm par tā tulkošanas procesu). Tos pašus katehisma pantus par homoseksualitāti (2357.-2359.) var izlasīt arī angliski no Vatikāna mājaslapas - http://www.vatican.va/archive/catechism/p3s2c2a6.htm#II . Vari arī iepazīties ar Pāvila vēstuli Romiešiem ( http://www.catholic.lv/w/SvRaksti/Rom/Rom01.htm ), ja ir kādas šaubas par to, ka baznīcas doktrīna homoseksuālisma jautājumā varētu būt "ārkārtīgi mainīga".

dr: ... man tieshaam buutu interesanti uzzinaat, kaa Aleksis ikdienaa uzrunaa cilveekus (savus koleegjus utt.), kuri ir shkjiirushi lauliibu, vai pat otrreiz staajushies lauliibaa?

Laulības šķiršanu starp tipiskākajiem heteroseksuāļu grēkiem es neminēju (laulāto kopdzīves pārtraukšana reizēm var būt pat nepieciešama; laulību var arī atzīt par nederīgu pēc tās noslēgšanas, ja Baznīca vēlāk atrod kanoniskus šķēršļus). Es runāju par laulības pārkāpšanu. Neesmu redzējis, ka laulības pārkāpēji ar savām darbībām īpaši lepotos - tāpēc atkrīt arī vajadzība viņus kaut kā īpaši uzrunāt. Katrs cilvēks atbild pats Dieva priekšā par saviem grēkiem un parasti tā nav mana darīšana. Mana darīšana tā kļūst tad, ja viņš cenšas citus ieļaunot - tīši pievērst saviem grēkiem.

dr: Izsleeghsna no liidzdaliibas notiek, piemeeram, ar sho pashu Aleksha lietoto apziimeejumu lietoshanu, nepienjemshanu darbaa, izteikumiem presee, vaarda briviibas pakljaushanu sabiedriibas iegribaam utt.

Vārda brīvība Latvijā nav absolūta. Ja vēlies, vari pārliecināties, ka cigarešu reklāmas kopš š.g. 1.augusta būs aizliegts drukāt avīzēs pateicoties ES direktīvām un atbilstošam Saeimas lēmumam. Es pats nesmēķēju un man šīs reklāmas nevajag, bet visdrīzāk ka cigarešu ražotājiem un mārketinga speciālistiem šo ierobežojumu dēļ rodas lieli kreņķi. Viņiem šāda vārda brīvība būtu elementāri nepieciešama, kaut vai lai informētu pircējus par jauniem produktiem un pārdošanas akcijām. Tā arī ir sava veida diskriminācija un "izslēgšana no līdzdalības". Kāpēc kartupeļu čipsus (kuru kaitīgums gluži tāpat ir pierādīts) var reklamēt brīvi, bet cigaretes nevar?! Droši vien arī šeit vārda brīvība pakļauta "sabiedrības iegribām".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dr 23.07.2005 13:22
Ierosinaajums Aleksim: dziive kljuust interesantaaka, ja izmanto ne tikai Windows un Internet Explorer. Diezheel tieshi shajaa portaalaa ar vienu citaadu "komplektu" teksta formateshana nav iespeejama, tapeec ari manis iecereetaas rindkopas publiceejot pazuud. ___ Diezheel man iisti nav, ko atbildeet, jo nespeeju saskatiit argumentus. Kristietiibas dogmatikas atzinjas (turklaat veel muusu vieteejaa izpildiijumaa) par taatdiem atziit nespeeju, jo taas nepakljaujas ne pieradishanai, ne parbaudei, kaa arii laika gaitaa ir bijushas arkaartiigi mainiigas. Man prieks vismaz par to, ka Aleksis sakaas buut konsekvents un attiekties vienaadi pret homoseksuaaliem un lauliibas paarkaapeejiem (lielaakaa muusu sabiedriibas dalja, shkjiet, nav). Ja geji tiek apziimeeti ar nicnoshu apziimeejumu "suudu kulstiitaaji", man tieshaam buutu interesanti uzzinaat, kaa Aleksis ikdienaa uzrunaa cilveekus (savus koleegjus utt.), kuri ir shkjiirushi lauliibu, vai pat otrreiz staajushies lauliibaa? ___ Izsleeghsna no liidzdaliibas notiek, piemeeram, ar sho pashu Aleksha lietoto apziimeejumu lietoshanu, nepienjemshanu darbaa, izteikumiem presee, vaarda briviibas pakljaushanu sabiedriibas iegribaam utt. Ja jau pat sheit tiek lietoti shie apziimeejumi, tad arii sheit, shkjiet, nespeej pacelties paari stereotipiskai domaashanai. Tai pat laikaa visu cienju A. Latkoviskim, Dienai, ctiem Alkesha nopeltajiem, Sandrai Kalnietei, saujinjai shur tur maniitu domaajoshu cilveeku un tiem, kas shodien dosies gaajienaa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 23.07.2005 11:37
Ierosinājums "dr": garš teksts kļūst pārskatāmāks, ja to sadala rindkopās ;)) Politika.lv komentēšanas logā var sākt jaunu rindkopu, nospiežot taustiņu ENTER. Daži pārpratumi.

dr: ...ja vien negribam buuveet Latvijas "izdziivoshanu" uz ieprieksheejaa manaa komentaaraa piemineetajaam irstoshajaam nelaimiigo cilveeku gjimeneem, kuras bez dabiska pamatojuma tiktu veidotas "normalitaates" vaardaa (audzinaashanas kvalitaates un beernu veseliiguma peetiijumi, saliidzinot shiis "piespiestaas" gjimenes ar saskaniigaam homoseksuaalaam gjimeneem, buutu patiesi interesanti).

Es nekur neapgalvoju, ka visiem homoseksuāli orientētiem cilvēkiem vajadzētu censties veidot normālas ģimenes. Saskaņā ar katoļu katehismu šie cilvēki ir Dieva aicināti ievērot šķīstību (http://www.catholic.lv/katehisms/d3s2n2.html#r2359). Pastāv arī tāda lieta kā dzimumtieksmes sublimācija - šādos gadījumos var runāt par jebkādas orientācijas cilvēkiem, kuri neizveido ģimeni, bet gūst izcilus panākumus kādā darbības jomā (P.Čaikovskis, J.Poruks, K.Ulmanis, utml.).

Nevar noliegt arī, ka daudzi cilvēki, neatkarīgi no viņu orientācijas, grēko dzimumattiecību ziņā (neievēro 6. un 9.bausli). Laulības pārkāpšana, prostitūcija, svingerisms - tie visi ir tikpat nepieņemami kā homoseksuālas attiecības; nerunājot nemaz par pedofīliju. Tāda, diemžēl, ir nepilnīgās pasaules realitāte. Arī es neesmu brīvs no grēka un negribu mest pirmo akmeni tādam cilvēkam, kurš ir kļūdījies un tomēr atzīst savas kļūdas. Bet man nav pieņemami cilvēki, kuri publiski "lepojas" ar savu grēku un visiem demonstrē savu visatļautību. Tikpat labi varētu būt arī zagļu, huligānu vai korumpantu "praidi". Tā ir vārda brīvības izmantošana nevietā.

dr: Par "kopeeju" turretim tiek sludinaata homofobija, kas automaatiski no atbalstoshas liidzdaliibas izsleedz 10% populaacijas un vinju draugus, tad veel atmetam chigaanus, sheit un citur dzimushos "iebrauceejus", gan jau ka veel kaadas grupas.. Un kas paliek? Puse? Domaaju, ka mazaak. Tai pat laikaa suudzamies par demograafisko situaaciju.. ;-)

Neviens nav pēc kādas formālas pazīmes jāizslēdz no līdzdalības. Pret čigāniem un Latvijai lojāliem iebraucējiem man vispār nav nekādu pretenziju (lai gan ir vēlēšanās, lai turpmāk imigrantu būtu iespējami mazāk). Cilvēki, kuri lepojas ar grēku, paši sevi izslēdz no līdzdalības. Es atceros Māri Santu vēl no tiem laikiem, kad viņš bija jauns pasniedzējs LU Vispārīgās Matemātikas katedrā. Toreiz ar viņu varēja normāli risināt visādas problēmas (es te domāju - matemātiskās :-) ). Pieļauju, ka arī tad varēja, kad viņš bija LELB mācītājs. Bet kopš viņš ir kļuvis par geju aktīvistu, man ar viņu vairs nav un nevar būt nekā konstruktīva, ko darīt. Viņa sabiedrība tagad laikam ir "dibena mīļotāji" - sk. http://diskonts.times.lv/txt/ikd/dibena_diena.html . Ir palicis rūgtums par to, ka cilvēks var no brīvas gribas uzspļaut normālai sabiedrībai - fizmatiem, luterāņiem un daudziem citiem, demonstratīvi nerēķināties ar morāles normām un izvēlēties dzīvot perversā vidē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dr 23.07.2005 02:52
Aleksim un citiem interesentiem: Nemeegjinu apgalvot, ka Latvijai buutu jaaciinaas pret paarapdziivotiibu. Tas, ko ieprieksh "beernu jautaajumaa" meegjinaaju pateikt ir, ka shaadas paraades un citas homoseksuaalisma "redzeeshanas" neveicina homoseksuaalisma izplatiibu (varbuut seksualiaates apzinaashanos, bet pat shaadam spriedumam nav pietiekama man zinaama empiiriska pamatojuma). Liidz ar to, pat ja mees pienjemtu, ka homoseksualitaatei buutu iespaids uz demograafiju, nedz taa "popularizeeshana" vai apkaroshana neietekmeetu homoseksuaalisma izplatiibu, un liidz ar to arii ne demograafisko situaaciju, ja vien negribam buuveet Latvijas "izdziivoshanu" uz ieprieksheejaa manaa komentaaraa piemineetajaam irstoshajaam nelaimiigo cilveeku gjimeneem, kuras bez dabiska pamatojuma tiktu veidotas "normalitaates" vaardaa (audzinaashanas kvalitaates un beernu veseliiguma peetiijumi, saliidzinot shiis "piespiestaas" gjimenes ar saskaniigaam homoseksuaalaam gjimeneem, buutu patiesi interesanti). Par AIDS. Inficeeshanaas biezhumu ietekmee daudzi faktori, ne tikai dzimumattieciibu biezhums vai partneru skaits (pat ja taa tas buutu, tas izskaidortu tikai biezhuma un skaita atshkjiriibas, bet ne sho faktoru pretendeeshanu uz "uzvediibas buutiibas" statusu). Citi faktori, kas izskaidro biezhaaku inficeeshanos homoseksuaalju viduu, ir: (1) lielaaks inficeeto (infekcijas avotu) iipatsvars homoseksuaalju sabiedriibaa (veesturiski, arii Latvijaa, inficeshanaas ir saakusies homoseksuaalju kopienaa, un lielaa "aizture" parnesei uz heteroseksuaalju kopienu man nedaudz liek aizdomaaties, cik gan maz vareetu buut biseksuaalju), (2) homoseksuaalji ieveerojami biezhaak nekaa heteroseksuaalji piekopj anaalo seksu, kura laikaa pastaav lielaaks risks inficeeties gan lielaaka audu traumatisma, gan zarnu epiteelija iipatniibu (lielas uznjeemiibas pret HIV viirusu) deelj. Ja mees gribam ciiniities pret biezhu dzimumpartneru mainju (vai lielu skaitu), tad mums ir jaapienjem homoseksuaalji taadi, kaadi vinji ir, jo droshaa videe, domaajams, stabilas attieciibas veidot ir vieglaak, nekaa nepaartraukti ruppeejoties "ka tik kaads neuzzin". Par 11. septembri un islaamu (pie ASV ekonomikas atgrieziishos veelaak). Vai A. god. Aleksha kungs tieshaam domaa, ka Riiga (vai jebkura cita pilseeta) par islaama radikaalju uzbrukumu upuri kluutu deelj tur notiekoshas homoseksuaalju paraades??? Atziistu, ka uz pasaules daudz kas ir iespeejams, bet shaadam islaama radikaalju uzbrukuma vadoshajam motiivam vismaz peedeejaas pusstundas laikaa nespeeju noticeet. Runaajot par karu pret terorismu, manupraat, notikumi Iraaka pieraada, ka ar shaadu metodi ilgstoshi stabilu rezultaatu sasniegt nevar. Par atgrieshanaas pie kristiigaas pasaules pamatveertiibaam izsludinaashanu es neko neesmu dzirdeejis (epopeja ap nelaimiigaas ES konstituucijas preambulu man to liek pat apshaubiit), turklaat shaadas darbiibas nekaadiigi nespeeju sasaistiit ar kara pasludinaashanu (varbuut bija domaatas nevis pamatveertiibas, bet, piemeeram, kristiigaas bazniicas politika viduslaikos?). Lai vai kaa, ne tikai 11. septembris kaut kam bija iemesls, bet arii 11. septembrim bija savi iemesli, meeljo, ka ASV valodoniigaa izriikoshanaas islama valstiis (baumo, ka pat ekonomisku iemeslu deelj) - diezgan liidziigi piemineetai viduslaiku politikai. Pat ja 11. septembra iemesli buutu kaadi citi, nekas neliecina, ka pie vainas buutu iecietiiba un tolerance. Lai vai kaa, 11. septembris jau ir cita diskusija. Beidzot par ekonomikas attistiibu. Nepaarzinu ASV regjionaalaas atshkjiriibas, taalab liels paldies par piemeeriem. Latvijas gadiijumaa shobriid aktuaals ir ne tikai piesaistiishanas, bet arii notureeshanas jautaajums. Ja "aiz diikja" darbaspeeka mobilitaates robezhas lielaa meeraa vareetu saskaneet ar ASV+Kanaadas robezhaam, tad Latvijas gadiijums ir citaads un darbspeeks pluust aarpus Latvijas robezhaam. Liidz ar to mums ir izveele - palikt par Eiropas Alabamu, vai censties kljuut par Eiropas SanFrancisko... Interesanti, ko par shaadaam iespeejaam teiktu tauta? Bet diemzheel latviesha gardaakais eediens paliek otrs latvietis un apjeegt kopeejas saskanjotas darbiibas nepiecieshamiibu nespeejam. Par "kopeeju" turretim tiek sludinaata homofobija, kas automaatiski no atbalstoshas liidzdaliibas izsleedz 10% populaacijas un vinju draugus, tad veel atmetam chigaanus, sheit un citur dzimushos "iebrauceejus", gan jau ka veel kaadas grupas.. Un kas paliek? Puse? Domaaju, ka mazaak. Tai pat laikaa suudzamies par demograafisko situaaciju.. ;-) Situaacija ir taada kaa vinja ir - homoseksuaalisms, kas vienmeer pastaaveejis, nekur nepazudiis, taapat kaa citi "atstumjamie". Shajaa situaacijaa arii vajag darboties, nevis kjiiveeties. Bet ceriiba par pozitiivu iznaakumu zuud un cilveeki no shiis Eiropas Alabamas aizbrauc uz Eiropas SanFrancisko. Un ne jau tikai seenes lasiit uz gadinju, lai peec iespeejas aatraak tiktu atpakalj. Dalja (tuklaat labi izgliitota, kura vareetu paliidzeet jebkkuras valsts attiistiibai) aizbrauc, lai tikai atvaljinaajumaa apciemotu vecaakus un pasmiiknjaatu par provinciaalo "tikumiibas lielvalsti", kurai nejuutas piederiigi. Pilniibaa izprotu manu labu pazinju, kad vinjsh ceturtdien uz manis rakstiito par izjuutaam un teelainiem apziimeejumiem, kurus izraisa Latvijas veeroshana, atbildeja: " piekritu. man sodien tiesam palika loti skumji. par spiti visam rugtumam, kas mani ir uzkrajies 10 gadu laikaa, tomer visu laiku gribejaas ticet, ka gan jau bus labi vai vismaz labak nakotnee. korumpeta (ok, bet ari Francijaa (Siraks) un Italijaa (Berluskoni) pastav korupcija), nacionalu problemu plosita (ok, bet 21% balsoja par Lepenu Francijaa). to visu vareja pieciest. bet tagad, ka ideali piezimeji, pilu dikis ir parverties par morales lielvalsti. mani nomoka sis valsts sikumainiba! nekad nav paticis tas pride balagans, tomer jaatzist, ka tas ir labs raditajs sabiedribas tolerancei un sapratigumam ka tadam. parbaude nav iztureta pat uz neapmierinosi. :((((". Lai gan shie ir tikai divi piemeeri, tomeer tie uzskataami paraada, kaa pashi nekaujam to patriotismu, kas nu veel ir palicis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 23.07.2005 00:16
dr: Vismaz mani nekas veel nav parliecinaajis, ka shobriid buutu iespeejams pateikt, vai homoseksuaalisms ir sabiedriibai kaitiiga "kljuuda", vai evolucionaars pielagoshanaas mehaanisms, kas ciinas pret paarapdziivotiibu, vai veids, kaadaa sabiedriibaa dabiski tiek nodroshinaati bezbeernu indiviidi, kuri var nodarboties ar sabiedriibai nepiecieshamu darbu veikshanu, piemeeram, baarenju apruupi un audzinaashanu.

Šaubos, vai Latvijā ir jācīnās pret pārapdzīvotību. Kāda ir homoseksuālas uzvedības būtība, ir iespējams pateikt jau tagad - pēc tās rezultātiem. Pēc AIDS profilakses centra datiem (sk. http://www.aids-latvija.lv/?sadala=317 ) 2005.gadā, līdz 31.maijam ir konstatēti 126 gadījumi, kad AIDS pārnests homoseksuāli un 402 gadījumi, kad AIDS pārnests heteroseksuāli - tātad pastāv attiecība 1:3. Ja mēs pieturamies pie bieži dzirdētā apgalvojuma, ka tikai 10% no visiem iedzīvotājiem ir homoseksuāli, tad attiecībai būtu jābūt 1:9.

dr: Tradiiciju vaardaa cilveeki noteikti savulaik ir ciinijushies par to, ka dievkalpojumiem jaanotiek latiinju valodaa, ka kaartiigam latvietim obligaati ir jaabuut zemniekam, ka nedriikst ciiniities pret monarhijaam utt. Vismaz manaas aciis konservatiivisms kaa pashmeerkjis shkjiet nozheelojams un vienmeer prasa papildus argumentus. ;-)

Šie ir labi argumenti, jo dzīve, protams, mainās un attīstās :)) Paanalizēsim "dr" argumentāciju. Dažreiz dzirdēts uzskats, ka globālajā reģionu konkurencē par talantīgāko un radošāko cilvēku piesaistīšanu uzvarēs tie reģioni, kuros ir augstāka tolerance un tiek veicināta lielāka dažādība. Piemēram, ASV vairāk inovatīvās tautsaimniecības ir supertolerantajā Sanfrancisko apvidū, nevis, teiksim, Alabamā, kas pazīstama ar reliģisku konservatīvismu, tiesas prāvām pret darvinistiem, un pat senām rasisma un kukluksklana tradīcijām. Bet arī tad, ja gribam spriest tik utilitāri un amorāli (lai jau homoseksuālisti jautrojas visās malās - ja tik pieaug mūsu IKP), tad nevaram aizmirst savu konkrēto situāciju.

Mēs dzīvojam Latvijā - nacionālā valstī ar vienu lielpilsētu Rīgu. Pat ja uztaisīsim Rīgu par otru Sanfrancisko, tad mums taču nebūs nekādas "latviski runājošas Alabamas", no kurienes pie mums varētu atbraukt talantīgi pēc tolerances slāpstoši cilvēki. Rīgā pārsvarā dzīvos cilvēki no Latvijas un viņu aizbraukšanu iespaido iemesli, kas nav ar homīšu lietām īpaši saistīti - vienkārši cilvēkiem nav normāla darba un algas (pat ne tādā līmenī kā Alabamā). Otrkārt, pašlaik ir nevis W.Clinton'a, bet gan G.W.Bush'a ēra - pasaulē kopš 11.septembra ir izsludināts karš pret teroru un atgriešanās pie kristīgās pasaules pamatvērtībām. Ja Rīga drīz vien var kļūt par islāma teroristu uzbrukumu mērķi, tad es neredzu nekādu iemeslu te šobrīd veicināt izvirtuļu pasākumus (kā to dara ministrs A.Latkovskis un avīze "Diena"), lai tracinātu arī normālus kristiešus un musulmaņus.

Secinājumi:
(1) 'Rīgas Praids' nav domāts, lai atrisinātu reālas homoseksuāli orientētu cilvēku problēmas (diskusijas par STS infekcijām, par homoseksuāļu aicinājumu uz seksuāli atturīgu un šķīstu dzīvesveidu), bet gan lai starptautiskā geju sabiedrība varētu tīksmināties pati par sevi.
(2) Plašsaziņas līdzekļi Latvijā ir nostājušies geju lobija pusē; avīzēs, ziņu portālos un televīzijā tiek reklamēts pasākums "Rīgas Praids" un par to sīki runāts. Arī mēs par to spriežam šajā politika.lv forumā. Daudz mazāk informācijas ir par ekumeniskajiem kristiešu dievkalpojumiem un šobrīd nesaskaņoto "Kluba 415" pasākumu, kas vērsti pret šiem lepnajiem "sūdu kulstītājiem" (© Leopolds Ozoliņš).
(3) Ņemot vērā to, kas notiek Saeimas un Rīgas Domes politikā, neuzticēšanās geju aktīvistiem ir drīzāk pieaugusi. Arī man ir grūti runāt pieklājīgi; briest nepatika pret homīšu visatļautību, un pret šiem 'lepnajiem' drīz paliks pāri vienīgi rupji angļu un krievu vārdi, jo latviski viņus ir grūti "aplikt" tik spēcīgi, kā viņi to būtu pelnījuši.
(4) Citās zemēs un citos laikmetos homoseksuālismam draudzīga vide ir devusi savdabīgu pienesumu sabiedrības kultūras attīstībā (te nāk prātā hellēnisma māksla, disko mūzikas uzplaukums Ņujorkas bāros 20.gs. vidū, 90-to gadu tehnoloģiskie parki Nīderlandē un ASV Rietumkrastā). Latviešu tautas kultūrai kaut ko "homoseksuālu" uzpotēt ir stipri grūtāk. Ievērosim, ka pat nosaukumi "gejs", "lezbiete", "praids" ir burtiski aizguvumi no angļu un citām valodām (sal. vācu "der Schwule"). Vietējie homoseksuālie aktīvisti nekad nav izcēlušies ar pārliecināti latvisku rīcības programmu. Mums nav (un nebūs) sava Pim'a Fortuyn'a (tā sauca noslepkavoto Nīderlandes politiķi, kurš dibināja pretimigrācijas partiju). Visas patriotiskās jauniešu organizācijas stingri noraida homoseksuāla dzīvesveida propagandu.
(5) Plašā ārzemnieku interese par "Rīgas praidu" liek izturēties pret homoseksuālistu emancipāciju kā pret kārtējo stulbumu, ko mums uzspiedusi Eiropas Savienība un tās "vērtību" dedzīgākie atbalstītāji, piemēram, Ilze Brands-Kehre un viņas sapuvušo rietumu kosmopolītu (cilvēktiesību aizstāvju un žurnālistu) banda.
(6) Ažiotāža ap Ērika Škapara demisiju šobrīd ir nevajadzīga - Rīgas Domei (arī JL un LPP) ir vienoti jāaizstāv lojālo Latvijas pilsoņu intereses. Strīdoties par to, kā pareizi vajadzēja izturēties pret dirsā pisējiem, nedrīkst aizmirst īstās politikas prioritātes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks 22.07.2005 21:46
Kantam un Sherlockam.

Neviens jums pederastu aizstāvjiem nav devis tiesības apvainot mani tā riebīgā pederastu manifesta sacerēšanā. Katram nosūtītajam komentāram ir sava IP adrese un noskaidrot patieso manifesta autoru, kurš to Delfos publicēja, policijai un valsts drošības dienestiem nesastāda nekādas grūtības. Taču pie mums jau visi aizņemti ar pederastijas slavināšanu un aizsardzību. Pretīgi skatīties TV Panorāmu Latvijas televīzijas kanālā. Pretīgi skatīties uz Māri Gaili, kurš kā premjers jau nekam nederēja, bet tagat vēl uzņēmies pederstu aizstāvēšanu. Latvijas televīzijai vismaz būtu bijis jāļauj izteikties abu pušu pārstāvjiem, atbilstoši sabiedriskās aptaujas pētījumiem, kuri norāda, ka 80% Latvijas iedzīvotāju ir pret pederastiem un viņu aktivitātēm. Nu kaut vai būtu pieļāvuši izteikt pusēm viedokli proporcijā 50 pret 50. Nē, ar putām uz lūpām uzstājās trīs pederastu aizstāvji un vēl centās kaunināt mūs.No sirds novēlu lai visu pederastu aizstāvjiem in pirmām kārtām Ojāram Kalniņam, Olafam Brūverim, Mārim Gailim un visiem viņiem līdzīgiem viņu bērni un bērnu bērni paaudžu paaudzēs būtu, izsakoties viņu vārdiem, GEJI UN LESBIETES, kaut gan pieļauju iespēju ka viņi par to tikai priecāsies, jo ne jau velti aizstāv pederastus. Interesanti, kura politiskā partija šodien kurē Latvijas televīziju un kurs ir tas maita, kurš dod rīkojumus Latvijas televīzijai aiztāvēt un propogandēt pederastismu. Tika nestāstiet, ka Latvijas televīzija ir neatkarīga sabiedriska instutūcija, kura darbojas bez politiskās kaklasiksnas.

Ļoti gribu redzēt, vai Latvijas pirmā partija, kura sevi pasludināja par reliģisko vērtību sargātāju tiks galā ar pederastu nekaunīgo uzbrukumu, vai tikai aprobežosies ar klusu politisko purpināšanu???!

Kāpēc pilnā balsī tautas priekšā neuzstājas luterāņu, katoļu un citu konfesiju garīgie vadītāji?

No sirds novēlu tiesnesei, kura pieņēma lēmumu, kura rezultātā tika atļauta pederastu manifestācija Vecrīgā, gan pašai savā personā, gan viņas ģimenes nākamajās paaudzēs izbaudīt visus labumus, kurus sniedz pederastija un tās atklātā propogandēšana! Lai viņai šajā jomā veicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


kants 22.07.2005 15:52
ak, ja man nebūtu pasaulē brīnišķigākā sieviete, es noteikti mainītu seksuālo orientāciju uz homoseksualitāti - tieši par spīti visiem tiem trulajiem un rupjajiem homofobiem, kuri savu viedokli mēģina pamatot ar rupjībā, muļķu zemes sabiedrības aizspriedumiem un tukšu, pēc naftalīna, kapu augsnes un izgāztuves smakojošu retoriku par tikumu. kurš no viņiem var pateikt, kas ir tikums?!p.s. A.S. manifests vareetu buut daudz kavalitatiivaaks, bet droshi vien taadiem stulbenjiem pietrūkst elementāra valodas izjūta un zināšanas propogandas tehnoloģijās. Tag gan jau vēl nacionālā erekcija traucē pārlasīt un sakārtot:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jack Ripper 22.07.2005 11:24
Nekonsekventa rīcība diemžēl ir Latvijai raksturīga un gājiena saskaņošana/nesaskaņošana to uzskatāmi parāda. Mani kā cilvēku galīgi neiejūsmina anālais sekss starp vīriešiem, tomēr atcelt gājiena saskaņošanu nevajadzēja. Kaut kur tika rakstīts, ka gājiens esot kā indikators, kas kaut ko parāda attiecībā uz demokrātisku sabiedrību. Ko lai saka... arī varbūtējās tautas dusmas pret gājiena dalībniekiem ir šāds indikators.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sherlock 22.07.2005 11:17
@Aleksis

> "Ko mēs iegūstam, likdami vienā maisā vairāk vai mazāk simpātiskus Latvijas patriotus (P.Tabūnu, L.Ozoliņu, J.Dobeli) ar atklātiem Latvijas valstiskuma ienaidniekiem no PCTVL un piepulcinādami viņiem visiem klāt vēl provokatoru A.Kiršteinu?!"

Labi, Aleksi, pierunāji: izslēgšu Juri Dobeli no sava saraksta, jo viņš vismaz ir asprātīgs un izklaidē, lasot monotonās Saeimas stenogrammas :)

Ko iegūsim? Es taču jau noformulēju, ko, manuprāt, iegūsim: sarakstu ar ākstiem un primitīviem bļauriem, kas rosās likumdevējā un saņem par to naudiņu..

@Armands Stendzenieks

> Lai Jūs tautieši saprastu, kas Jūs gaida publiskoju šeit pederastu manifestu, kurš bija publicēts vakar Delfu komentāros

Jūs, kungs, papildus pie profesionālā protestētāja pienākumiem, esiet uzņēmies "pederastu manifestu" sastādīšanu? Vai tikai pārpublicēšanu - no tādiem uzticamiem avotiem kā DELFI komentāri? :)

Zemu gan jūs tautiešus un viņu prāta spējas vērtējiet, mēģinot iesmērēt tiem tādu Gebelsa plaģiātu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks 22.07.2005 01:20
Pretīgi lasīt Valsts cilvēktiesību biroja paziņojumu. Šim birojam sen bija laiks nodarboties ar patiesiem cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijā, taču šādu darbību nav iespējams savienot ar finansējumu, kuru šis biroja saņem no valsts. Pederastiem nav un nevar būt nekādu tiesību, izņemot tiesības dzīvot. Pederasts ir sabiedrības atkritums - izvirtis cilvēks. Pederasts nedrīkst strādāt nevienā valsts amatā, pederasts nedrīkst strādāt amatos, kuri saistīti ar bērnu un jaunatnes audzināšanu. Pederastijas propoganda ir jāaizliedz ar likumu un par šī likuma pārkāpšanu jāpiemēro visstingrākais kriminālsods.Nekavējoties jāslēdz jebkurš preses izdevums, jebkura televīzija un rādiostacija, kura propogandē pederastiju. Nevar būt ne runas par to, ka pederastiem atļautu laulāties un atdoptŗt bērnus.

Nekāds izbrīns par Valsts cilvēktiesību biroja nostāju man protams nav, jo šis kantoris jau sen izcēlies ar viskvēlāko atbalstu pederastiem.

Vislielākais paldies Leopoldam Ozoliņam par viņa pilsonīgo un pareizo poziciju!!! Maz, bet ir tomēr kārtīgi un drosmīgi vīri Latvijā. Visi pārējie gļēvi klusē. Cik gan nievājama un gļēva ir palikusi latviešu tautas lielākā daļa - nepietiek drosmes apstādināt saujiņu izvirtušu pederastu.

Lai Jūs tautieši saprastu, kas Jūs gaida publiskoju šeit pederastu manifestu, kurš bija publicēts vakar Delfu komentāros :

''

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

... geju MANIFESTS, 20.07.2005 21:30
„Mēs pārvērtīsim jūsu dēlus, jūsu vārgās vīrišķības, seklo sapņu un vulgāro melu simbolus, par pederastiem. Mēs viņus pavedīsim jūsu skolās, un kopmītnēs, sporta zālēs, ģērbtuvēs, sporta laukumos, jūsu semināros, jauniešu grupās, kinoteātru tualetēs, armijas kazarmās, jūsu diennakts degvielas uzpildes staciju ēstuvēs, jūsu vīriešu klubos, jūsu kongresa namos, visur, kur vīrieši ir kopā ar citiem vīriešiem.
Jūsu dēli kļūs par mūsu rokaspuišiem un izpildīs mūsu pavēles. Viņi tiks pārveidoti mūsu līdzībā. Viņi sāks iekārot un dievināt mūs.
Visi homoseksuālie aizliegumi tiks atcelti. Tā vietā tiks pieņemta likumdošana, kas veicina mīlestību starp vīriešiem.
Visiem homoseksuāļiem ir jābūt vienotiem kā brāļiem; mums ir jābūt vienotiem mākslinieciski, filozofiski, sociāli, politiski un finansiāli. Mēs triumfēsim tikai tad, kad parādīsim savu seju netikumīgajam heteroseksuālajam ienaidniekam.
Ģimene – melu, nodevības, viduvējības, liekulības un nežēlības augsne – tiks likvidēta. Ģimene, kas nomāc iztēli un ierobežo brīvo gribu, ir jāizskauž. Ģenētikas laboratorijās tiks ieņemti un izaudzināti nevainojami zēni. Viņi augs kopā komunālā vidē, homoseksuālu zinātnieku uzraudzībā un vadībā.
Visas draudzes, kas mūs nosoda, tiks likvidētas.
Trīciet, hetero cūkas, kad mēs parādīsimies jūsu priekšā bez maskām!”Nu ko Ojār Kalniņ (šis būšot Latvijas tēla spodrinātājs - patiesībā vajadzētu atļaut viņam spodrināt naktspodiņus pederastu tualetē) un tā saucamā cilvēktiesību biroja ierēdņi - ar ko jūs pamatosiet savu poziciju, kura vērsta uz pederastu aizstāvēšanu. Es, pēc loģikas to varētu pamatot tikai ar vienu - ar jūsu un pdederastu kopējām pederastiskām interesēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dr 21.07.2005 19:07
Aleksim:Es nebuut nemeegjinu apgalvot, ka manis piemineetie (un daudzi citi, kuru piemineeshanai pietruka vietas un laika) peetiijumi ir pilniigi - biezhi vien tajos ir iesaitiitas viena vecaaka gjimenes, biezhi ir mazs gjimenju skaits, biezhi ir mazs vecums, lidiz kuram tiek noveeroti beerni utml. Katram no peetiijumiem var saskatiit kaadu teoreetisku truukumu, bet neviens no shiem truukumiem necauauzh visus peetiijumus. Dazhi peetiijumi ir liidz pieaugusho vecumam, bet citi (liidz pusaudzu vecumam) tikai apstiprina pirmo rezultatus vismaz shajaa vecuma grupaa (lai gan, protams, neko nesaka par citaam vecuma grupaam). bet tapeej jau shie otrie neapgaazh pirmos - tikai apstiprinaajums ir daljeejs.Parsteidzoshaakais ir tas, ka shaadi peetiijumi ir sameeraa daudz, bet peetijumu, kuru rezultaats buutu izraadiijies preteejs - praktiski nav (!). Liidz ar to nevar runaat, ka pastaaveetu "automaatiska" un "neapstriidama" beernu sabojaashana, ja tie "redz" homoseksuaalismu, pat ja tas notiek tik intensiivi kaa gjimenee, kuraa viens vai divi no vecaakiem ir homoseksuaali. Diemzheel tieshi shaads uzskats ir valdoshais lielaa daljaa sabiedriibas, un tas tiek balstiits nevis uz reaali notiekoshiem un peetaamiem procesiem, bet gan uz uzskatiem par "dabiskumu" un koservatiivismu (tradicionaalaas veertiibas utt.). Homoseksuaalisms ir bijis sastopams visos laikos un visaas sabiedriibaas, ir noveerots arii citaam sugaam, taadeelj "dabiskumam" atbilst krietni vairaak, nekaa lietas pret kuraam neciinamies - elektriiba, dziive taalu ziemeljos, mediciiniskaa apruupe, vai socializeeshanaas ar vairaakiem simtiem citu cilveeku katru dienu... Vismaz mani nekas veel nav parliecinaajis, ka shobriid buutu iespeejams pateikt, vai homoseksuaalisms ir sabiedriibai kaitiiga "kljuuda", vai evolucionaars pielagoshanaas mehaanisms, kas ciinas pret paarapdziivotiibu, vai veids, kaadaa sabiedriibaa dabiski tiek nodroshinaati bezbeernu indiviidi, kuri var nodarboties ar sabiedriibai nepiecieshamu darbu veikshanu, piemeeram, baarenju apruupi un audzinaashanu. Tradiiciju vaardaa cilveeki noteikti savulaik ir ciinijushies par to, ka dievkalpojumiem jaanotiek latiinju valodaa, ka kaartiigam latvietim obligaati ir jaabuut zemniekam, ka nedriikst ciiniities pret monarhijaam utt. Vismaz manaas aciis konservatiivisms kaa pashmeerkjis shkjiet nozheelojams un vienmeer prasa papildus argumentus. ;-) He, Varbuut visu latvieshu tapshana par zemniekiem tik tieshaam veicinaatu dzimstiibu, jo sekojoshaas valsts nabadziibas deelj beernu radiishana buutu gadriiz vieniigaa pieejamaa sociaalaas apdroshinaashanas metode, kaa tas daljeeji vareetu buut Kjiinaa... ;-)Veel nedaudz par "homoseksuaalajiem vecaakiem", kuru gadiijumaa esot "apzinaati laupiits viens no vecaakiem". Latvijaa shobriid ir patieshaam daudz vientuljaas maates un diez vai iemesls ir mekleejams homoseksualitaatee (homoseksualitaates nosodiijumam ietekme noteikti vareetu buut lielaaka, jo tas "piespiezh" homoseksuaalus cilveekus apspiest savu seksuaalo orientaaciju un meegjinaat veidot "normaalas" gjimenes, kuras aatri vien izjuuk, jo shie cilveeki nedz patiesi veelas, nedz speej veidot "gjimenes" attieciibas ar preteejo dzimumu). Par vientuljo maashu probleemaam karotaaju (vismaz skaljo) nez kapeec ir krietni mazaak nekaa pret homoseksuaalismu. Vai tieshaam tik daudzi cilveeki izjuut savu seksuaalo orientaaciju kaa kaut ko tik nestabilu, ka to vareetu apdraudet cita "piemeera" pastaaveeshana per se?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 21.07.2005 18:11
Elizabete: Lai patiesība un tikumība izkristalizējas diskusiju un pārdomu rezultātā, nevis aizspriedumu un neiecietības gaisotnē.

Ir dažas sabiedrības (piemēram ASV ar savu "1st Amendment rights"), kuras absolutizē vārda brīvības ideju. Man nekas nebūtu pret to iebilstams arī Latvijā, ja šī vārda brīvība attiektos uz visiem vienādi. Bet kā tad ir ar cigarešu reklāmām? Kā ir ar partiju reklamēšanās ierobežošanu pirms vēlēšanām? Kāpēc Jūs neko nesakāt par jau pastāvošajiem ierobežojumiem, kuri taču ir tik tālu no Voltēra sludinātā ideāla?! Es turklāt nekur neuzstāju, ka homoseksuālistiem vajag aizbāzt muti vai visus viņu gājienus aizliegt. Gluži otrādi - manuprāt, Rīgas Dome ir aizgājusi savos aizliegumos par tālu, un tai tagad draud homofīlu pretsitiens. Vienkārši, katrai lietai ir sava vieta. Savu vietu Rīgā vajag ierādīt arī homoseksuālistiem - lai rīko savus gājienus tur, cik viņiem tīk. Turklāt gājiena jūtamu daļu laikam sastādīs geju "ceļojošais cirks" no Rietumeiropas valstīm.

Elizabete: Lai iznāk ar pretgājienu cilvēki ar ģimenes vērtībām!

"Pretgājiens", cik saprotu, būs no Kluba 415 un K.Dimitera puses - lai viņiem sokas. Cilvēki ar ģimenes vērtībām dodas visdažādākajos gājienos un ekskursijās, tagad vasarā apmeklē skaistas un interesantas vietas. Ģimenes cilvēkiem nav nevienam jāpierāda acīmredzamais - ka veselīgas ģimenes ir valstij absolūti nepieciešamas. Turklāt patiesība un tikumība parasti neatklājas ielu gājienos. Vienkārši ir jāatšķir divas nesamierināmas lietas - dzīvības kultūra (culture of life) un nāves kultūra (culture of death). Pilna simetrija un līdztiesība starp šiem 2 virzieniem modernajā pasaulē nekad nepastāvēs, lai kā te daži necenstos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Elizabete 21.07.2005 15:13
Es nepiekritu jūsu viedoklim, bet esmu gatavs nomirt, lai jūs to varētu paust. Volters. --------- Lai patiesība un tikumība izkristalizējas diskusiju un pārdomu rezultātā, nevis aizspriedumu un neiecietības gaisotnē. Lai iznāk ar pretgājienu cilvēki ar ģimenes vērtībām! Lai ir vairāk ģimenes svētku! Sedēt ar savu tikumību un neko nedarīt ir stagnācija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


LL 21.07.2005 14:39
Vau, biju neuzmanīgs ! Irāna arī ir pieminēta starp paraugiem !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

LL 21.07.2005 14:34
To Aleksis.

Nu tad lūdzu - audziniet savus bērnus, ejiet ar viņiem uz dievkalpojumiem, stāstiet par ģimenes vērtībām. Bet nu atļaujiet man un maniem bērniem palikt ar savām vērtībām - ar brīvību un toleranci. Kīnas piemērs ir ļoti labs, bet nu diezvai Latvijas iedzīvotājus varēsiet pievilināt ar komunisma idejam. Varbūt šariats ?Tur ar dzimstību arī viss kārtībā.

Sapulces brīvība vai nu ir, vai nav. Jūsu atsauksme uz Satversmi ir nevietā - vispirms jau vajag pieņemt likumu par to, kā seksuālas minoritātes kaiš sabiedrībai, un tad, protams - uz priekšu. Vēl vienu Satversmes pantu gan gribu atgādināt - 99.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 21.07.2005 11:24
Evija Caune: Ir vienalga, vai marshe homoseksuali vai prostitutas, invalidi vai teevi, ebreji vai tataari. Runa ir par to, cik toleranta ir sabiedriba. Cik daudz mes esam spejigi atlaut pastavet marginalam grupam un atzit tas par "normalam".

Man arī gribētos būt vārda un pulcēšanās brīvības "fundamentālistam" - gluži kā ASV Konstitūcijas 1. labojums to garantē: nevienam nebūs ierobežot otra brīvību paust savus uzskatus. Bet šajā situācijā RD var rīkoties niansētāk - atļaut gājienu, bet atļaut to nevis Vecrīgā, bet citur. Un neļaut rīkot ministriju telpās nekādus homoseksuālistu saietus. Citādi rodas iespaids, ka homoseksuālisma aktīvistiem ir īpašs valsts varas akcepts un pretimnākšana. LR Satversmes 116. pants turklāt pieļauj situācijai atbilstošus vārda brīvības ierobežojumus (Personas tiesības, kas noteiktas ... var ierobežot likumā paredzētajos gadījumos, lai aizsargātu citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību un tikumību.) Vienkārši dažiem negribējās pakustināt smadzenes, lai atrastu likumīgu un plašākai sabiedrībai pieņemamu risinājumu.

Evija Caune: Apdraudetibas sajuta un morales piesauksana sadas situacijas ka shi, liecina, ka tie "normalie", kas ir mainstream, pashi nav parliecinati par savu identitati. Nedomaju, ka homoseksualu cilveku gajiens varetu mani demoralizet vai apdraudet manu heteroseksualitati.

Te jau nav runa par jums, bet par jauniešiem, kurus vairāk iespaido tas, ko viņi redz un dzird un sabiedrībā valdošās modes tendences, kuras pašas ātri pārtop par mainstream. Par jauniešiem, kurus jau no 16 gadu vecuma var pilnīgi likumīgi pavest pieaudzis homoseksuālists (LK Krimināllikumā 16 gadi ir piekrišanas vecums jebkādiem dzimumsakariem). Par jauniešu žurnāliem, kuros ir testi un aptaujas, kur minēts, ka seksuāla eksperimentēšana ar sava dzimuma partneri neesot nekas bīstams vai nosodāms. Šis ir tas jautājums, kur mums ir jāpasaka pieaugušajiem homoseksuālajiem onkuļiem un tantēm - nodarbojieties ar sava dzīvesveida propagandu starp pieaugušajiem, kuri zina kas ir kas. Neejiet ar savu "lepnumu" Vecrīgā, ja tur sestdienās atpūšas jaunieši un ģimenes ar bērniem.

[Tā visdrīzāk ir sagadīšanās, bet atceros meiteni ar līdzīgu vārdu - E.Cauni pirms vairākiem gadiem "Solis nākotnē" personības izaugsmes treniņā (lokalizēta amerikāņu treniņa Lifespring versija). Lai labi sokas viņai un viņas māsai!]

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evija Caune 21.07.2005 10:30
Ir vienalga, vai marshe homoseksuali vai prostitutas, invalidi vai teevi, ebreji vai tataari. Runa ir par to, cik toleranta ir sabiedriba. Cik daudz mes esam spejigi atlaut pastavet marginalam grupam un atzit tas par "normalam". Apdraudetibas sajuta un morales piesauksana sadas situacijas ka shi, liecina, ka tie "normalie", kas ir mainstream, pashi nav parliecinati par savu identitati. Nedomaju, ka homoseksualu cilveku gajiens varetu mani demoralizet vai apdraudet manu heteroseksualitati.

Es ceru, ka gajiens izdosies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 21.07.2005 02:17
Apskatījos pirmajā "dr" atsaucē minēto M.Rocellas raksta anotāciju:

In the last few years some studies have been made about homosexual parenthood ... The following psychodiagnostic tests were used for assessment: spontaneous drawing, draw-a-person test, family drawing, blacky pictures test. The developmental of the child's sexual identity was determined through the preferences and fantasies he/she showed while playing, in the relationship with his/her mates, in the way of dressing. ... Being brought up by homosexual parents does not seem to compromise the child's future sexual tendency. However, in these children the sexual preference could change in adult life, being influenced by future situations and circumstances.

Šajā anotācijā lietots dīvains apzīmējums "homoseksuālie vecāki" (homosexual parenthood) - manuprāt, jebkuram bērnam bioloģiskie vecāki ir pretēja dzimuma. Faktiski homoseksuālie pieaugušie katram no šiem cilvēkbērniem apzināti laupījuši vismaz vienu no īstajiem vecākiem - manuprāt šāda rīcība ir vēl cietsirdīgāka par laulības šķiršanu, jo te jau pašā sākumā bērns tiek radīts ar domu audzināt viņu bez viena no vecākiem.
Bērna "seksuālo orientāciju" šajā pētījumā mēģina noteikt netieši - izmantojot viņa zīmēšanas, rotaļāšanās, biedrošanās, ģērbšanās un fantazēšanas stilu. Faktiski jau seksuālo orientāciju var mēģināt noteikt vienīgi tad, kad cilvēka dzimumtieksme ir apzināta. Turklāt ir svarīga ne vien orientācija, bet arī šo cilvēku reproduktīvā uzvedība - vai lezbiešu audzinātie bērni paši spēs nodibināt normālas ģimenes.
Pētījuma veicēji atzīst, ka dzimumuzvedību (sexual preference) var ietekmēt arī iespaidi vēlākā dzīvē.
Man šāds pētījums nešķiet īpaši pārliecinošs. Turklāt "Rīgas Praids 2005" gadījumā nav jau runa par konkrētu indivīdu seksuālu orientāciju un jautājumu, vai šo orientāciju var pārmantot ģimenē vai nē. Te ir runa par tradicionālā ģimenes modeļa nepieciešamības noliegšanu, par mēģinājumu piešķirt pozitīvu auru visādiem alternatīviem dzīvesveidiem. Šādas darbības var skart ne vien atsevišķus indivīdus, bet arī negatīvi ietekmēt sabiedrību kopumā. Es nepavisam neticu naivajam scenārijam - "Reiz dzīvoja puisītis; kādu dienu viņš noskatījās geju lepnuma parādi un tādēļ nolēma kļūt par homoseksuālistu". Ir daudz nopietnāki iemesli, kāpēc Latvijas jauniešiem ir jāpalīdz izveidot skaidrs priekšstats par normālu ģimenes dzīvi.

Jautājums ir par to, kuras sabiedrības tuvākās paaudzes laikā demogrāfiski attīstīsies veiksmīgāk un saimnieciski izaugs straujāk? Vai tā būs Nīderlande, Beļģija, Kanāda un Spānija, kur homoseksuālistiem ir visas iespējamās privilēģijas, ieskaitot "viendzimuma laulību"? Vai arī tās būs Ķīna, Indija un Irāna, kur uz homoseksuālu uzvedību sabiedrība skatās noraidoši? Nesaprotu, kāpēc dažiem mūsu līdzpilsoņiem tik ļoti patīk "atbalstīt visu to, kas vērsts uz ģimenes pamatu graušanu un ģimenisko vērtību arvien tālāku nonivelēšanu" (no LPP paziņojuma - sk. http://www.lpp.lv/new/?section_id=88&article_id=838)? Lielās un bagātās tautas varbūt var atļauties eksperimentēt ar visu ko jocīgu un alternatīvu, bet kāpēc to gribam darīt mēs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dr 21.07.2005 01:20
"parasta cilvēciska uzticēšanās un veselais saprāts".Patieshaam - ljoti noderiigas lietas. Kappec gan taas nepielietot?Piemeeram, shajaa diskusijaa bija piemineeti beerni, gandriiz vai par pashsaprotamu pienjemot to, ka uzzinaashana par homoseksualitaates eksistenci (t.i. gaajiena noskatiishanaas) vinjus nez kaa samaitaas. Interesanti, ka shajaa jautaajumaa ir veikti daudzi zinaatniski peetiijumi, lai atbildes nebuutu jaameklee skaljaakaas balsiis vai demagogjikaakos praatojumos. Lai gan tie parsvaraa ir par lezbieshu (mazaak - homoseksuaalu viirieshu) gjimenees augushiem beerniem un katraa atsevishkjaa peetiijumaa ietverto gadijumu skaits nav paarlieku liels, tomeer parsteidzosha ir secinaajumu viendabiiba - nav konstateets, ka augshana homoseksuaalaas (vai vientuljo maashu-lezbieshu) gjimenees izraisiitu kaadus beerna attiistiibas trauceejumus vai palielinaatu varbuutiibu, ka beerns "kljuust" homoseksuaals. Paardomaam visnotalj pateiciiga viela.Zemaak noraades uz dazhiem pirmajiem rakstiem, kas "izleca" mekleetaajaa (publikaacijas vieta, nosaukums, autors, mekleetaaja saite uz kopsavilkumu un komentaars), iipashi apjomiigi parskati ir nr. 2 un 6:________________________________________________________________________________(((1.))) Minerva Pediatr. 2005 Apr;57(2):73-82.Children of homoparental families: psychological and sexual development.Roccella M.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15985999&query_hl=4____________________________________________________________________________________________________(((2.))) Curr Opin Obstet Gynecol. 2005 Jun;17(3):309-12.Reproduction in same sex couples: quality of parenting and child development.Greenfeld DA.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15870566&query_hl=4_________________________________________________________________________(((3.))) Pediatr Rev. 1994 Sep;15(9):354-8; quiz 358.Children of gay or lesbian parents.Gold MA, Perrin EC, Futterman D, Friedman SB.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=7971593&query_hl=13_________________________________________________________________________(((4.))) J Child Psychol Psychiatry. 2004 Nov;45(8):1407-19.Children raised in fatherless families from infancy: a follow-up of children of lesbian and single heterosexual mothers at early adolescence.Maccallum F, Golombok S.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15482501&query_hl=13_________________________________________________________________________(((5.))) J Dev Behav Pediatr. 2005 Jun;26(3):224-40.Lesbian mothers, gay fathers, and their children: a review.Tasker F.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15956875&query_hl=13____________________________________________________________________________(((6.))) Scand J Psychol. 2002 Sep;43(4):335-51. Outcomes for children with lesbian or gay parents. A review of studies from 1978 to 2000.Anderssen N, Amlie C, Ytteroy EA.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12361102&query_hl=13____________________________________________________________________________(((7.))) Am J Orthopsychiatry. 1995 Apr;65(2):203-15.Adults raised as children in lesbian families.Tasker F, Golombok S.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=7611338&query_hl=13_____________________________________________________________________________(((8.))) Dev Psychol. 2003 Jan;39(1):20-33. Children with lesbian parents: a community study.Golombok S, Perry B, Burston A, Murray C, Mooney-Somers J, Stevens M, Golding J.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=12518806&query_hl=13_____________________________________________________________________________(((9.))) J Psychosom Obstet Gynaecol. 1997 Mar;18(1):1-16.Lesbian motherhood: the impact on child development and family functioning.Brewaeys A, van Hall EV.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&d...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 20.07.2005 22:09
... sistēma, kas veicina ākstu un bļauru nokļūšanu un uzturēšanos likumdevēju vidū. Tabūns, Buzajevs, Ozoliņš, Kabanovs, Dobelis, Plīners, Kiršteins.. sarakstu droši vien var turpināt.

"Atmetiet savu pārgudrību un kļūstiet brīvi no rūpēm" (Lao Czi). Ko mēs iegūstam, likdami vienā maisā vairāk vai mazāk simpātiskus Latvijas patriotus (P.Tabūnu, L.Ozoliņu, J.Dobeli) ar atklātiem Latvijas valstiskuma ienaidniekiem no PCTVL un piepulcinādami viņiem visiem klāt vēl provokatoru A.Kiršteinu?! Neatkarīgi no tā, vai kāds kādam šķiet bļauris vai nē, pasaulē pastāv parasta cilvēciska uzticēšanās un veselais saprāts. Deputāts var runāt ar eņģeļu mēlēm, bet ja viņš nespēj baltu nosaukt par baltu, melnu par melnu, okupāciju par okupāciju un pederastu par pederastu, tad tas viss viņam manās acīs nenieka nepalīdz. Nav jēgas runāt par pilsonisku sabiedrību, integrāciju, cilvēktiesībām un citām augstām lietām, līdzkamēr cilvēks (piemēram, deputāta kandidāts) nespēj vai negrib atzīt patiesību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sherlock 20.07.2005 20:10
> "(..) ārsts un deputāts Leopolds Ozoliņš izmantoja izdevību nosaukt lietas īstajos vārdos,"

Āksts un bļauris Ozoliņš izmantoja iespēju, lai vēlreiz nostiprinātu manu pārliecību, ka tā ir tieši Latvijas Republikā pastāvošā vēlēšanu sistēma, kas veicina ākstu un bļauru nokļūšanu un uzturēšanos likumdevēju vidū. Tabūns, Buzajevs, Ozoliņš, Kabanovs, Dobelis, Plīners, Kiršteins.. sarakstu droši vien var turpināt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 20.07.2005 19:41
Piemēram, pārmetot Īpašu uzdevumu ministram sabiedrības integrācijas lietās seksuālo minoritāšu konferences apstiprināšanu savās telpās ...

Ministrs A.Latkovskis šoreiz, acīmredzot, pārcentās. Pulcēšanās brīvība un nediskriminācija nenozīmē, ka homoseksuālu aktīvistu grupai jādod privilēģija izmantot ministrijas telpas saviem pasākumiem. Iepriekšējās vēlēšanās gan atbalstīju JL, to uzskatīdams par nacionāli konservatīvu partiju. Likums paliek likums, bet tieši šādi gadījumi atklāj katras amatpersonas īsto seju - ārsts un deputāts Leopolds Ozoliņš izmantoja izdevību nosaukt lietas īstajos vārdos, savukārt daži citi nodemonstrēja savas priekš Eiropas kungiem lunkanās muguras.

Pats "Rīgas Praids", šķiet, ir Rīgas amatpersonu mētāšanās no vienas galējības otrā. Sākumā atļauj maršēt pa Vecrīgu, pēc tam aizliedz pasākumu pavisam. Manā ģimenē aug bērni, un ir vienīgi vēlme pasargāt no netikumīga dzīvesveida uzbāzīgas propagandas bērnus un jauniešus. Tā jau drīz nonāksim līdz prostitūtu, grupveida seksa piekritēju vai svingeru lepnuma parādēm Rīgas centrā. Varbūt pasākums bija jāsaskaņo kādā mazapdzīvotā Rīgas industriālajā rajonā - gan vilks būtu paēdis, gan kaza dzīva. Tagad laikam būs tiesu darbi un ziņas vēl ilgi pilnas ar visām šīm morālajām kroplībām.

Saistītie raksti
Citi autora darbi