Atslēgvārdi:

Vajadzīgas „miera sarunas” 1

„Latvijā briest etniskais konflikts,” saka Saeimas deputāts no Saskaņas centra (SC) Valērijs Agešins.

Iesaki citiem:

Tādēļ viņš cer, ka pēc referenduma par otru valsts valodu visas partijas sēdīsies pie galda un uzsāks „miera sarunas”. Deputāts arī prognozē, ka nākamgad Latviju varētu sagaidīt vēl vienas ārkārtas vēlēšanas, ko atbilstoši Satversmei varētu ierosināt paši vēlētāji.

V.Agešins šonedēļ vietnē GudrāsGalvas.lv ir nedēļas deputāta godā. Aicinām www.gudrasgalvas.lv balsot un izteikt savu vēlmi, ar kuriem tautas kalpiem vēlaties iepazīties nākamajās nedēļās.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Jānis Gavars

Apmēram 30 procentu Latvijā dzīvojošo krievu pieprasa Krievijas valsts krievu valodas statusu piešķirt Latvijai, bet 70 procentu krievu ciena Latvijas valsti, latviešu valodu un tradīcijas. Valsts institūcijas okupācijas seku likvidēšanai nav pievērsušas pietiekošu uzmanību. Latvijas pilsonību savtīgi ieguva arī tie nepilsoņi, kuri savā darbībā turpināja okupācijas politiku pret Latviju. Arī starptautiskā mērogā Krievijas genocīds pret Latvijas tautu un citām tautām nav pietiekoši nosodīts.
Valsts prezidents nav spējis pietiekoši izmantot valsts institūtu iespējas un Satversmes 47.panta iespējas apturēt pretvalstisko darbību.
Saeima nav izmantojusi Satversmes 18.pantu un pieņēmusi lēmumu par Saskaņas Centra partijas deputātu pilnvaru anulēšanu sakarā ar iziešanu no Saeimas sēdes veicot pretvalstisku darbību. Valdība nav veikusi pasākumus, lai apturētu līdzekļu izšķiešanu referendumam pret valsti un nav novirzījusi līdzekļus vēlēšanu sistēmas uzlabošanai, lai varētu balsot elektroniski. Pretvalstisku referendumu ir iespējams aizvietot ar aptauju.
Nav pieņemams, ka Centrālā vēlēšanu komisija slēpj personas, kuras ir lauzušas zvērestu.
Nepietiekoši tiek izmantots Valsts drošības iestāžu likuma 10.pants par valsts drošības apdraudējumu novēršanu.
Valsts institūcijas visos līmeņos neveic pasākumus pilsoņu un nepilsoņu izglītošanā un integrēšanu sabiedrībā, bet tos, kuri nevēlas cienīt Latvijas valsti un sabiedrību neveicina, repatriēties uz savu Dzimteni, uz Krieviju.
Nepieciešams:
1) Satversmes 14.panta otro daļu izteikt šādā redakcijā: Vēlētāji var atsaukt atsevišķus Saeimas locekļus nepapildinot Saeimas sastāvu līdz simts tautas priekšstāvjiem šajā sasaukumā.
2) Satversmes 102.pantu papildināt un izteikt šādi: Ikvienam ir tiesības apvienoties biedrībās, politiskās partijās un citās sabiedriskās organizācijā, ja to darbība nav pretvalstiska.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
6695821139 ef05093736

PĒTĪJUMS: Kā mediji atspoguļoja krīzi? Autors:Vita Dreijere