Atslēgvārdi:

Vainas piešķiršana 29

Labrīt, lasītāji!

Nav nekas neparasts, valstij, kurā attīstība kavējas, ļaudis dzīvo trūcīgi, sistēmā ir milzīgas problēmas u.tml., vainu meklēt ārpus valsts robežām. Vainot kādu citu -- vienmēr izdevīgi, ja arī ne pavisam vai pat īpaši precīzi. Par to nākas domāt, lasot divus rakstiņus, kas šodien atrodas blakus viens otram laikraksta Diena numurā. Proti -- Baltkrievijas diktatora Lukašenko oficiālā "avīze" šajās dienās ir ziņojusi, ka protestus pret kliedzošo krāpšanos nesen notikušajās valsts prezidenta "vēlēšanās" esot organizējuši Vācijas un Polijas slepenie dienesti ar mērķi, "atriebties Lukašenko un viņa vietā iecelt padevīgu marioneti." Slepenie dienesti bijuši pagalam viltīgi: "Simtiem tūkstošu dolāru koferos Minskā ieveda cilvēki ar smaidīgām sejām un pareizās uzvedības iedrošinājumiem."

Iesaki citiem:

Turpat blakus kāds Krievijas parlamenta deputāts stāsta, ka arī tur visa veida opozīcija ir Rietumu diriģēta. Opozicionāra Borisa Ņemcova aktivitātes ir bijušas "ASV Valsts departamenta pārraudzībā" -- tā radio intervijā apgalvojis Krievijas Valsts domes Ekonomiskās politikas komitejas vadītājs Jevgeņijs Fjodorovs. Arī Krievijas valsts mediji esot pakļauti "Rietumu spiedienam." Kā cilvēks to secinājis? Deviņas no desmit ziņām Rietumu televīzijā esot pozitīvas, bet Krievijas televīzijā esot tieši pretējais. "Tas ir tīšs un stratēģisks destabilizācijas mēģinājums" -- tā deputāts.

Protams, abos gadījumos jāsaka, ka nekas jauns jau tas nav. Arī PSRS laikos tauta tika barota ar stāstiem par ļaunajiem imperiālistiem, kuri neko citu nedara, kā vien kaļ plānus par brālīgās tautu saimes iznīcināšanu. Vienmēr ir vieglāk savas valsts nebūšanās vainot kādu citu, un Krievijā joprojām ir vienkārši to darīt, vainojot ļaunos Rietumus pat zinot, ka mūsdienās pietiekami daudz krievu ir bijuši Rietumos un zina, kas tur notiek. Tajā skaitā arī to, ka nebūt Rietumu televīzijas ziņās 90 procenti ziņu ir "pozitīvas." Kas pēdējā laikā bijis Rietumu ziņu topā? Plūdi Austrālijā. Slikta ziņa. Kongresa deputātes sašaušana Amerikā. Slikta ziņa. Arī Brazīlijā bijuši plūdi, 500 cilvēki gājuši bojā. Slikta ziņa. Indijā kādā pūlī gadījusies panika, 100 cilvēku sabradāti. Slikta ziņa. Pakistānā nogalināta milice un viņas radinieki. Bolīvijā notikusi autokatastrofa, astoņi beigti, 17 ievainoti. Afganistānā sprāgusi bumba, septiņi gājuši bojā.

Par nepamatotu vainas "piešķiršanu" nākas domāt arī Amerikas traģēdijas kontekstā. Pēc tam, kad tika sašauta Kongresa deputāte un nogalināti vairāki cilvēki, tajā skaitā arī deviņus gadus veca meitene, smagi kretīnisks cilvēkbērns vārdā Freds Felpss paziņoja, ka viņš pateicas Dievam par notikumu, jo Kongresa deputāte esot "bēbīšu nogalinātāja," un tāpēc šāvēju ir sūtījis pats Dievs. Kad pirms pāris nedēļām Arkansasas štatā piepeši gāja bojā liels skaits putnu, kāda aktīviste vārdā Sindija Džeikobsa paziņoja, ka tas esot noticis tāpēc, ka ASV Kongress atcēla likumu, kas liedza gejiem kalpot ASV bruņotajos spēkos. Amerikas apdauzītajā "kristiešu" spārnā geji bijuši vainīgi arī pie orkāna Katrīna radītajiem postījumiem, pie Islandes vulkāna izvirduma, pie briesmīgā tsunami, kas nogalināja ļoti daudz cilvēku Āzijā un ne tikai, pie saules uzliesmojuma, pie WikiLeaks skandāla (zaldāts, kurš lejupielādēja diplomātiskos dokumentus un pēc tam tos atdeva WikiLeaks ļaudīm, tā darīja tāpēc, ka bija sakašķējies ar savu boifrendu -- tā mums paskaidrojis aktīvists Skots Laivlijs, kurš ārpus tā ir pazīstams ar grāmatu, kurā viņš apgalvoja, ka geji ir vainīgi arī pie nacisma), kā arī pie 9/11 notikumiem Ņujorkā.

Vai, dieniņ! Es nemaz nezināju, ka mēs geji esam tik spēcīgi, ka varam izraisīt zemestrīces, orkānus, terorismu, diktatorus un datu lejupielādēšanu. Malači vispār esam, vien laikam jāatvainojas par beigtajiem putniņiem. Tas laikam bija nesmuki, kā gan putniņi nogrēkojās? Bet tas acīmredzot ir jāuztver kā brīdinājums, piemēram, tam censonim, kurš regulāri izmanto manu vārdu un uzvārdu, lai portālā atstātu vulgāras rupjības. Piesargieties, cienītais! Noorganizēsim zemestrīci tieši zem Jūsu mājas, uzsūtīsim viesuļvētru, kas sagraus tikai jūsu māju, bet kaimiņu māju ne. Labojieties! Ir vēl laiks sevi glābt. Bet dariet to ātri. Sabiedrības grupa, kura var izraisīt orkānu Katrīna un tsunami Indijas okeānā bez problēmām ...

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (29) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


socialismslv 20.01.2011 14:12
Ieteicamā literatūra: "Baltkrievijas vēlēšanas un Wikileaks" http://socialismslv.wordpress.com/2011/01/07/baltkrievijas-v...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Janis D. 17.01.2011 22:34
Labais, Alejandro :) Haha.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis Alejandro 17.01.2011 18:49
Jāāā, ar humora izjūtu Jums tā pašvaki...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro 17.01.2011 11:38
Tas par geju spējām izraisīt katastrofas atgādina epizodi no "Princis un ubaga zēns" (16.gs.), kur varasvīri kādu māti ar meitu uzskatīja par raganām un bija piesprieduši briesmīgu nāvessodu, sadedzinot vai kaut kā tamlīdzīgi. Viņas, redziet, bija izsaukušas vētru, novelkot zeķes. Kad jauniņajam karalim tas tapa zināms, viņš, ziņkāres vadīts, lūdza abas sievietes visa galma klātbūtnē novilkt zeķes, solot viņas attaisnot, ja tas tiešām izraisītu dabas stihiju. Galms bija ne pa jokam sabijies, tomēr nekāda vētra no zeķu novilkšanas neizcēlās. Karalis visnotaļ prātīgi secināja, ka viņa paša māte ne mirkli nekavētos sacelt viesuļvētru, ja vien to spētu un varētu tā izglābt sava dēla dzīvību, un apžēloja abas sievietes.

Vēl laikam lorda Voldemorta nāvēži arī spēja izrasīt nekārtības, kas atgādināja dabas stihiju. Viņi droši vien arī bija geji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Sandra 17.01.2011 02:05
Karli, visu cienu Jums! esmu Jusu fane, ja ta var teikt, jo kari izlasu katru rakstu un tviitu. aspratigi, trapigi un gudri. neklausamies sos prastos lautinus, kuriem daudz briva laika, lai rakstitu komentarus par neko. lai veicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


styxnet 16.01.2011 10:31
Atceros ,ka vārdu pederasts vai pederastija pāris reizes lietoja VVF kundze tikko bija kļuvusi par prezidenti,bet vēlāk lai pielāgotos vietējai varas elitei,sāka lietot apzīmējumus -geji un lezbietes.Arī tagad var manīt,ka viņa pēc ideoloģijas ir tuvāk ASV republikāņiem,bet Streips demokrātiem.Kas attiecas uz Baltkrieviju,tad mēs aizmirstam dotās valsts masu mēdiju spēcīgo ietekmi uz sabiedrību,kuras rezultātā droši vien daudzi nobalsoja par Lukašenko tikai mīļā miera labad.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nja 16.01.2011 00:41
man ir attāli radi Baltkrievijā. es biju tur (orientieris- Grodņa). viņi nekādu sajūsmu par savu Baķku neizrādīja. Bet arī neko sliktu neteica. viņi tur visi apātiski samērā. vēl - par Baltkrieviju nevar spriest pēc Minskas (tāpat kā par Latviju nevarēja un pat vēl tagad nevar spriest pēc Rīgas utt.)
un jā, cik ilgi 'Viņš' spēs nobalansēt sociālismu ar kapitālismu - tas tiešām ir interesants eksperiments :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 15.01.2011 23:28
Oi, kā es priecājos, ka mans alter ego te atkal ir ieradies. Viņš acīmredzot neizlasīja bloga pēdējo rindkopu un tāpēc savā sīkajā prātiņā nesaprot, ka tagad vajag sargāties no dabas katastrofām. Kā jau vienmēr -- garīgi neveselie. Cik skumji. Un kopumā par šodienas blogu -- cik jauki, ka kārtējo reizi uzradās daļa cilvēku, kuriem intelektuālā kapacitāte aizstiepjas tik tālu, lai runātu par visu ko citu, bet tikai ne par tēmu. Bet paldies par tiem, kuri tomēr runāja par tēmu. Protams, ne par tiem, kuri ir pietiekami slikti audzināti, lai mani sauktu par pederastu. Tiem gan nē. Bigotus jau laikam nepāraudzināt. Paldies tam pašam cilvēkam par pārdomām par Baltkrieviju -- vismaz pēc bigotisma izrādīšanas par tēmu. Mani vispār mulsina tas, ka esmu vienīgais Politikā.lv, kuram ir jārēķinās ar šāda veida attieksmi. Viens mani sauks par pederastu. Cits (cita) rakstīs, ka vajadzēja rakstīt par kaut ko citu. Cits atkal savā dzīvē piepildījumu atradīs tikai tad, ja varēs izmantot manu vārdu un uzvārdu un rakstīt rupjības. Nudien mulsinoši. Kas šiem ļaudīm dzīvē pietrūkst, ka jānāk internetā un savs marasms jādemonstrē? Blogs bija par nejēdzīgiem aizspriedumiem -- i par rietumiem, i par gejiem. Cik jauki, ka portālā šodien ir uzradušies tie, kuri aizspriedumus apliecina ar lielu uzviju. Jauku visiem atlikušās šīs dienas 33 minūtes un arī visu nakti. Tiem, kuriem aizspriedumi ir dzīves sastāvdaļa -- neļaujiet kuņģi saēst. Un pilnīgi noteikti sargieties no viesuļvētrām, kuras mēs briesmīgie geji Jums uzsūtīsim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Juris 15.01.2011 22:33
Raksta iesākums bija labs, pēc pēc tam aizgāja uz parasto tēmu. Nu neesat Jūs Streipa kungs un pārējie pederasti pasaules centrs, ap ko viss griežas, un jo mazāk par šo tēmu nevietā rakstīsiet, jo labāk.
Kas attiecas par Baltkrieviju, tad tur ne viss ir balts, un ne viss arī melns. Lukašenko galvenais nopelns ir tas, ka viņš saturējis Baltkrieviju kā valsti, veicinājis nacionālo pašapziņu. Tagad, atšķirībā no pirmajiem valstiskuma gadiem,lielum lielais vairākums šīs valsts iedzīvotāju nevēlas pievienoties Krievijai- grib veidot paši savu dzīvi. Pozitīvs ir saglabātās sociālisma laiku sociālās garantijas, nodarbinātība. Algu līmenis nav augsts, pat salīdzinot ar Latviju, tāpat privātās uzņēmējdarbības vide ir bērnu autiņos. Daudz kas panākts slaucot Krieviju, šis tas Eiropu-kā paši baltkrievi saka- Batja kā gudrs teļš zīž divas govis.Bet tas liecina par izmanību un viltību, kas valstij kopumā nāk par labu. Ņemot vērā, ka šī valsts nav bloku dalībniece, un ir mūsu viens no lielākajiem ekonomiskās sadarbības partneriem, straujas kustības ir nevietā. Ekonomikā jāsadarbojas uz pilnu klapi, pakāpeniski jāatceļ vīzu režīms, pārējais , tai skaitā valsts demokratizācija, atnāks savā gaitā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 15.01.2011 21:20
par Baltkrieviju gan gribētu neatkarīgu un autoratīvu analīzi palasīt - kā tur īsti ir ? neatceros kur, bet lasīju ka batjuška pa kluso andelē uzņemumus .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 15.01.2011 21:18
Un runājot par citu vainošanu.
Kad notika 9/11, tad kādu iemeslu notikušajam teica ASV valdība? Ne jau to, ka redz "viņi" "mūs" ienīst tāpēc, ka "mēs" esam tik daudz darījuši pāri "viņiem". Nē, redziet, tie "viņi" ir tādi dīvainīši, ka ienīst "mūs" dēļ "mūsu" brīvības.
Hmmm, ļoti konstruktīvi un nebēgšana no paškritikas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 15.01.2011 21:15
_Paldies par ieturētību, bet attiecībā uz krāpšanos Baltkrievijas vēlēšanās -- ievadiet Google meklētājā vārdus "Belarus election" un "fraud"_====Kad nepatīk, tad jau angliski var daudz ko sarakstīt. Jautājums vienkāršs: Kurš savā valstī ir populārāks: Lukašenko vai Obama (ne jau Kenijā).Lukašenko patiesi ir populārs savā valstī, jo par spīti visiem saviem un situācijas trūkumiem, ir centies daudz izdarīt Baltkrievijas labā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zera 15.01.2011 18:33
liekat Baltkrievijai mieru. Lukašenko nekad ne ar pušplēstu vārdu nav aizskāris Latviju. Tur valda saimnieka roka, tauta viņu ievēlēja bez kādiem šmuguļiem bet tie bļauri, kas patrakoja vēlēšanās ir lētas popularitātes meklētāji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

styxnet 15.01.2011 15:51
Vienīgā kļūda attiecībā uz Baltkrieviju ir tās ierindošana to 50-60 valstu sarakstā,kuras varētu izjukt.Baltkrievija aptuveni atbilst savām etniskajām robežām un diez vai varētu izjukt līdzīgi Irākai un Afganistānai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nja>Mahris 15.01.2011 14:27
ikdienišķu ziņu iegūšanu no uzticamiem avotiem (googlē var atrast daudz ko - no baumām līdz zinātniskiem pētījumiem) nevajag jaukt ar faktu izmantošanu no publiskas enciklopēdijas zinātniskiem darbiem

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mahris 15.01.2011 14:07
Apelēšana pie Gūgles autoritātes sevišķi interesanta tāpēc, ka Streips nesen pavēstīja, ka neļaujot saviem studentiem atsaukties uz Vikipēdiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

njā>feja 15.01.2011 13:41
ievadiet googlē "mazi zaļi cilvēciņi" un atradīsit neskaitāmus materiālus par to, kā marsieši mūs kontrolē...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nja 15.01.2011 13:39
bet tā jau ir visvienkāršāk - vainot citus... un ar lielu troksni, ieteicams...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


feja 15.01.2011 13:30
ievadiet Google meklētājā vārdus "HAAR" un atradīsit neskaitāmus materiālus par to, ka USA izmanto laika apstākļu ietekmēšanas ieročus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > anglosaxim 15.01.2011 13:18
Par bļauriem es saucu tikai tos, kuri noburkšķ, ka Streips ir tāds vai šitāds, vai arī raksta, ka vajadzēja rakstīt nevis par šo, bet gan par kaut ko citu, bet par tēmu nesaka neko.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Karlis Streips 15.01.2011 12:43
Par to, ka viltus "streipam" uzsūtīsiet cunami un zemestrīci - forši, asprātīgi. Bet tas, ka vairumu, kas nepiekrīt Jūsu viedoklim, saucat par bļauriem un mēģinat aizdzīt no bloga, arī taisnība. Manuprāt, šeit jau ir tā vieta, kur patsrīdēties. Varbūt ne vienmēr iznāk, bet, ko darīt, bloga autoram jāpiecieš (tas, protams, neattiecas uz rupekļiem).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Zigim 15.01.2011 11:53
Paldies par ieturētību, bet attiecībā uz krāpšanos Baltkrievijas vēlēšanās -- ievadiet Google meklētājā vārdus "Belarus election" un "fraud" un atradīsit neskaitāmus materiālus, tajā skaitā arī par to, ka Minskas protesta pamatā bija precīzi tas, ka vēlēšanās bija slepena apiešanās ar iepriekš iesniegtiem biļeteniem u.tml. Man nav jābūt bijušam Ķīnā, lai zinātu, ka tur ir vienvaldība. Man nav jābūt bijušam Zimbabvē, lai zinātu, ka tur valda maniakāls cilvēks vārdā Mugabe. Un man nav jābūt bijušam Baltkrievijā, lai zinātu, ka neskatoties uz to, kā rakstījāt, tautas vairums, iespējams, savu bjatku atbalsta, vēlēšanas tomēr nebija atzīstamas par godīgām un atklātām. Vēl jo vairāk ņemot vērā to, ka pēc tam opozīcijas kandidāti tika apcietināti, piekauti un novākti no trases.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 15.01.2011 11:49
_Reinis 15.01.2011 11:43
Atvainojos portāla izstrādātāju vārdā par to, ka ievades forma ignorē pārnesumu jaunā rindā un nepārveido to par vai ko līdzīgu._
Tsoy zhiv!
;-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 15.01.2011 11:46
Vai Kārlis Streips kā jau amerikānis neko nezina par ASV ārpolitiku? Dažādu grupu atbalstīšanu un finansēšanu? Tas, ka liela daļa Baltkrievijas profesionālo protestētāju ir ārvalstu grantēdāji, tas ir skaidrs secinājums sekojot šīs Baltkrievijas "opozīcijas" gaitām jau padsmit gadus. Nu pieņemiet, ka baķuška ("Tētiņš", krieviski) ir Baltkrievijā populārāks nekā jebkurš Rietumos ievēlētais līderis.
Un izskatās, ka viņš ir krietni labāks valsts pārvaldītājs par Latvijas padsmit valdībām.
Ja pirms pāris gadiem baltkrievu jaunatnes hokeja komandas izbrīns par Rīgas lielveikaliem deva pārākuma izjūtu, tad mūsdienās: "Bet mums ir labāki veikali!" neviens pat neteiks.
Kamēr Kārlis skatīsies uz Baltkrieviju ar amerikāniski paštaisnajām amerikāņa acīm, tikmēr būs šīs pūšanās par ārzemju apmaksātu protestētāju nemīlēšanu Baltkrievijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 15.01.2011 11:43
Atvainojos portāla izstrādātāju vārdā par to, ka ievades forma ignorē pārnesumu jaunā rindā un nepārveido to par vai ko līdzīgu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 15.01.2011 11:42
tsunami = cunamimēs geji = mēs, gejiVisādi citādi - asprātīgs raksts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zigis to Ahmeds 15.01.2011 11:35
Es tieši tā arī nodomāju, bet tad izrādījās, ka Streips runā par Baltkrieviju, kur nekad mūžā nav bijis, bet runā kā baigais eksperts. Nu apvāršņa paplašināšans nolūkā varētu jau aizbraukt un Baltkrieviju un Krieviju, lai nebūtu vecvecāku klišejās jādomā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zigis to Streips 15.01.2011 11:33
Jūs allaž visus savus kritiķus nodēvējat par bļauriem, kas neko citu noprot kā vien bļaustīties. Tāpēc negribu to darīt. Tomēr, ja Jūs no citiem prasiet konkrētu lietišķību, tad atļaušos paprasīt to arī no Jums. Jūs rakstāt par protestiem pret kliedzošo krāpšanos nesen notikušajās valsts prezidenta. Varbūt varat minēt ar kādu konkrētu faktu par šo "kliedzošo" krāpšanos? Ikvienam saprātīgam cilvēkam ir labi saprotams, ka nekādas krāpšanās Baltkrievijā nebija nepieciešamas, jo tauta pārliecinoši atbalsta Lukašenko. Patīk kādam te Latvijā tas vai nē. Bet Jums droši vien labāk patīk uzdot vēlamo par esošo. Līdzīgi kā Bušam jaunākajam, kurš Jums nu gan briesmīgi nepatīk. Visticamāk gan cita iemesla dēļ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 15.01.2011 11:30
_Nav nekas neparasts, valstij, kurā attīstība kavējas, ļaudis dzīvo trūcīgi, sistēmā ir milzīgas problēmas u.tml., vainu meklēt ārpus valsts robežām. Vainot kādu citu -- vienmēr izdevīgi, ja arī ne pavisam vai pat īpaši precīzi. Par to nākas domāt, lasot divus rakstiņus, kas šodien atrodas blakus viens otram laikraksta Diena numurā._========Domāju, ka 90% lasītāju, līdz tika pieminēta Baltkrievija, domāja, ka runa ir par LR.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips