Vai valsts finansējums partijām ir risinājums uzticēšanās krīzei varai?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS piektdien, 23. novembrī rīko ziņojuma "Maksa par demokrātiju: vai partijas jāfinansē no valsts budžeta?" prezentāciju un diskusiju par iespējām Latvijas partijām piešķirt valsts budžeta finansējumu.

Iesaki citiem:

Latvijas partijas šobrīd piedzīvo lielāko uzticēšanās krīzi pēdējo gadu laikā. Atklājoties slepeniem līgumiem starp partijām un to sponsoriem, nākot klajā informācijai par miljoniem lielām iemaksām partiju “melnajās kasēs”, aizvien biežāk izskan aicinājumi partijas finansēt no valsts budžeta. Vai valsts finansējums ir piemērots risinājums pašreizējai situācijai?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS rīko ziņojuma "Maksa par demokrātiju: vai partijas jāfinansē no valsts budžeta?" prezentāciju un diskusiju par iespējām Latvijas partijām piešķirt valsts budžeta finansējumu, kas notiks piektdien, 23.novembrī plkst. 14:00 – 17:00 viesnīcā Elizabetes Nams, Dzirnavu ielā 2.

PROVIDUS pētniece Iveta Kažoka prezentēs ziņojuma secinājumus un rekomendācijas. Ziņojumā tika meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem: Kādus mērķus var sasniegt un kādus nevar sasniegt, ieviešot valsts finansējumu partijām? Kādas bijušas valsts finansējuma ieviešanas sekas citās valstīs? Vai Latvijā partijas būtu jāfinansē valstij? Kādi varētu būtu Latvijas situācijā vispiemērotākie finansējuma modeļi? Kādi priekšnoteikumi jāizpilda, lai tos ieviestu? Cik tas maksātu valsts budžetam? Vai ar valsts finansējuma palīdzību ir iespējams palielināt partiju iekšējo demokrātiju?

Pasākuma īpašais viesis un ziņojuma līdzautors Marčins Valeckis (Marcin Walecki) izvērtēs konsekvences, kas izriet no oktobrī veiktās socioloģiskās aptaujas par sabiedrības attieksmi pret valsts finansējumu. Marčins Valeckis ir starptautiskās organizācijas IFES (International Foundation for Election Systems) eksperts politisko partiju finansēšanas jautājumos.

Pētnieku prezentācijām sekos ekspertu diskusija, kurā piedalīsies Saeimas deputāti, valsts institūciju pārstāvji, kā arī nevalstiskā un akadēmiskā sektora lietpratēji. Diskusiju vadīs Dita Arāja, politika.lv galvenās redaktores vietniece.

Papildu informācijai lūdzu sazināties ar PROVIDUS pētnieci Ivetu Kažoku (iveta@providus.lv, tālr. 67039361, 26729871).

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!