Atslēgvārdi:

Vai Saeimas cilvēktiesību komisija kļūst par izsmiekli? 15

Latvijai neveicas ar Saeimas cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājiem. Pirms dažiem gadiem to vadīja homofobs Jānis Šmits.

Iesaki citiem:

Tagad to darīs Nacionālās Apvienības pārstāve Ināra Mūrniece, kuras partijas biedrs sludina "inteliģento antisemītismu", pauž izpratni par norvēģu slepkavas Breivika idejām, gejus uzskata par degenerātiem, bet pavisam nesen pauda, ka viena politiskā spēka vēlētāju balsis neesot jāņem vērā, jo tās esot okupantu balsis. Savukārt, partijas līderis Raivis Dzintars uzskata, ka ādas krāsa ir viena no nacionālās identitātes iezīmēm (paldies Didzim Melbiksim par apkopojumu:http://www.politika.lv/blogi/index.php?id=62065&did=62065&stp=4), un cik zināms, šos savus 2004.gadā teiktos vārdus līdz šim nav atsaucis. Arī pati Mūrniece, strādājot Latvijas Avīzē, ir izcēlusies ar šauri nacionālistisko uzskatu paušanu, nevis cilvēktiesību aizstāvēšanu.

Nekas neliecina, ka Visu Latvijai biedri savus galēji labējos uzskatus būtu mainījuši. Partijas programma paredz mazākumtautību valodās sniegtās izglītības faktisko pakāpenisko likvidāciju. To, ka VL-TB/LNNK šos plānus uztver nopietni, pierāda partijas paziņojums koalīcijas sarunu kontekstā, ka topošās valdības pamatnostādnes sabiedrības saliedēšanas jomā ir "visai nosacītas". Protams, ir mazticams, ka vislatviešiem tikt ļauts īstenot viņu idejas dzīvē, bet kāpēc tieši šīs partijas pārstāvi "rietumu vērtību aizstāvjiem" no Vienotības bija par katru cenu jāiebīda cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja amatā? Interesanti, ko teiktu par tik ciešu sadarbību ar VL-TB/LNNK Vienotības partneri Eiropas centriski-labējo partiju saimē, piemēram vācu kristīgie demokrāti vai zviedru moderāti?

Vienīgais pozitīvais aspekts šajā sakarā ir tas, ka šī komisija nav pietiekami ietekmīga, lai Latvijai nodarītu lielu kaitējumu. Taču Mūrnieces ievēlēšana par tās vadītāju is bezgaumīgs joks.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to Ieva 26.10.2011 11:26

Nu nevajag!Ja jau Jums tik mīļš ir putinjūgends,tad tas nenozīmē ,ka latviešu jauniešiem tāpat vajadzētu svinēt 9.maijus un 13.oktobrus vai ar vainagiem piedalīties kononovu bērēs.Mums ir savas piemiņas dienas -jums savējās,kuras mums te Latvijā ir svešas.Un nosaukt to svešo ideju sludinātājus par saskaņas nesējiem ir vienkārši neloģiski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Izpūsts zilonis 25.10.2011 22:30

Nevajag tā satraukties - no 9 šīs komisijas locekļiem 3 ir no SC /ar Cilēviču priekšgalā/. Gan jau viņi neļaus Mūrniecei savus "šauri nacionālistiskos uzskatus" izpaust visā pilnībā. Bet autoram ieteiktu nenodarboties ar demagoģiju - nekad neviens VL!/TB/LNNK biedrs nav izteicies par lietuviešu, ukraiņu vai kādas citas mazākumtautības skolas likvidēšanu. Mazākumtautības savu etnisko identitāti var paust pēc saviem ieskatiem un gribēšanas, bet valsts apmaksātās mācības gan būtu laiks pārvest uz latviešu valodu /kā tas ir, piemēram, Francijā un Vācijā/. Arī Īrijā, kur sabraukuši tik daudzi latvieši, nekādas valsts apmaksātas latviešu skolas neeksistē - ja ģimene vēlas saglabāt savu latvietību, tad ir svētdienas skolas utml. Un vēl - Mūrniecei nav jāatbild par visiem savas partijas biedru izteikumiem /ne tagadējiem, ne senākiem/. Tā ir absurda prasība, jo tas nav noticis dialogā ar Mūrnieci, un viņai nav pienākums rakāties dažādos medijos un meklēt savas partijas biedru izteikumus un tos komentēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristīne 25.10.2011 15:57

Vispār jau lietots bija termins: "kolonisti" nevis "okupanti". Un ja paskatīties nedaudz tālāk par degungalu, palasītu kaut to pašu Ženēvas konvenciju, nāktos atzīt, ka pēc 1940.gada iebraukušie nav kolonisti tikai gadījumā, ja atzīstam,ka Latvija ir jauna valsts, kas radās 1991.gadā sabrūkot PSRS. Tad ko mēs svinam pie Brīvības pieminekļa 18. novembrī? Beidzam liekuļot! Nesvinam un miers!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 25.10.2011 07:51

nepaardzivo ELDAR.Kritiku sanjemam mees visi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva > Autors 24.10.2011 12:44

Nu jā, bet tāda jau mums tā izpratne par cilvēktiesībām: cilvēktiesības pie mums nozīmē nevis to, ka visi ir cilvēki, vismaz kamēr nepārkāpj kriminālkodeksu (atzīstu, ka man arī ar noziedznieku kā cilvēku uztveri neveicas, bet to, ka ir pareizie, bet pārējie lai stāv pie ratiem, jo tik un tā par pareizajiem nekad nekļūs. Gribētos tikai hitlerjūgendam (neko citu, kā plivināties svešās piemiņas dienās VL nav spējusi, tāpēc uzskatīt viņus par nobriedušiem indivīdiem...), no kurienes šiem tāda pārliecība, ka viņi paši nekad nekad nekļūs par nepareizajiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Āboliņš 23.10.2011 19:45

Mamedovs diemžēl bezkaunīgi melo. Nekāda "inteliģentā antisemītisma" sludināšana nekad nav notikusi. To pat ir jau atzinuši žurnālisti no avīzes Diena - http://visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156319870
Bet Mamedovs apzināti turpina izplatīt dezinformāciju.
Arī stāsts par mazākumtautību skolu likvidāciju ir galīgās muļķības. Tas ko piedāvā Nacionālā apvienība ir ieviest mazākumtautību izglītību pēc tāda paša modeļa, kā tas jau darbojas piemēram lietuviešu, poļu skolās, respektīvi pamatpriekšmeti tiek pasniegti valsts valodā, bet mazākumtautību valodā tiek pasniegta valoda, kultūra un vēsture. Ne par kādu likvidāciju neiet runa.

Ja par kāda politiskā spēka nākšanu pie varas būtu jāuztraucas, tas tas ir Saskaņas centrs. Šajā partijā lielākā daļa cilvēku neatzīst Latvijas okupāciju, atbalsta Gruzijas okupāciju, slēpti atbalsta divvalodību Latvijā, balso kopā ar oligarhiem, atbalsta kara noziedzniekus, viens otrs šīs partijas pārstāvis izplata rasistiskas idejas, apgāna ebreju kapus, šņauc degunu Latvijas karogā, slepus tiekas ar Krievijas spiegiem, nezin valsts valodu, ir iesaistīti neskaitāmos korupcijas skandālos, viņu rindās ir bijušie interfrontisti, saņem naudu no Krievijas utt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

crow -> Armands 23.10.2011 17:59

>Vienlaikus Latvijā dzīvo arī PSRS laiku imigranti un viņu pēcnācēji, kuriem - ja reiz viņi savulaik izvēlējās dzīvot tieši Latvijā - būtu loģiski iepazīties ar Latvijā esošajiem tikumiem un paražām

===

Kad šie cilvēki iebrauca Latvijā, šeit bija divas valsts valodas. Tāpēc nevar pateikt, ka viņi negribēja iepazīties ar to, kas Latvijā bija vai nebija pieņemams. Arī pirms 1940. gada, īpaši pirms Ulmaņa diktatūras nodibināšanas, valodas politika bija daudz tuvāka Latvijas PSR situācijai nekā mūsdienas likumiem (pat Saeimas sēdēs tika lietotas dažas valodas).

>nevis pārtaisīt citus Latvijas iedzīvotājus - latviešus un citas minoritātes - atbilstoši savām vajadzībām, liekot viņiem noteiktās situācijās pāriet uz krievu valodu.

===

Neviens taču nesaka, ka latviešu valodai ir jāatņem valsts valodas statuss, vai ka latviešiem obligāti būs jārunā krieviski. Runa iet galvenokārt par to, lai cilvēkiem būtu iespēja saņemtu valsts pakalpojumus arī krieviski (un būtu normāli ka valsts savus pakalpojumus iedzīvotājiem sniegtu viņiem pieņemamāka veidā), ka arī par tādām lietām ka cilvēkus pazemojošo valodas pārbaužu pārtraukšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis->AK 23.10.2011 16:24

Nav korekti salīdzināt Latviju ar tādām valstīm kā Beļģija vai Šveice. Tās nav nacionālas valstis. Nav tādas beļģu vai šveiciešu valodas. Bet Latvija ir nacionāla valsts, tāda pat kā Francija, Vācija, Spānija utt. Nacionālu valsti var salīdzināt tikai ar citu nacionālu valsti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands to AK 23.10.2011 14:50

>>> lai gan visās Rietumeiropas valstīs, kur vismaz 20% iedzīvotāju kāda mazākumvaloda ir dzimtā, tai ir oficiāls statuss (Beļģija, Šveice... Somijā zviedru valoda ir otrā valsts valoda pat ar 6 % zviedru).
======
Esošie precedenti Rietumeiropā ir laba lieta. Bet tikpat labi var pamatot arī, ka Satversmes 2.pantu pārrakstot tā kā to piedāvā Lindermans tiktu mainīta Latvijas valsts iekārta.

Neviens nešaubās, ka ievērojama daļa krieviski runājošo ir autohtona Latvijas minoritāte. Tāpat arī - nesenā parakstu vākšana apliecināja, ka ir ļoti pieticīgs sabiedrības atbalsts mēģinājumiem likvidēt minoritāšu izglītību krievu valodā (no vajadzīgajiem 750 tūkstošiem balsu referendums savāca 120 tūkstošus - kādas sešas reizes mazāk nekā būtu nepieciešams lai šādu grozījumu pieņemtu). Tāds ir mūsu pašreizējais status quo - viena valsts valoda, apvienojumā ar minoritāšu izglītības sistēmas pieejamību un diezgan plašu dažu valodu (krievu, angļu) lietošanu dažādās dzīves jomās. Tostarp iedzīvotāji šīs valodas izmanto, lai mutiski sazinātos ar valsts un pašvaldību amatpersonām, saņemtu dažādus paskaidrojumus.

Vienlaikus Latvijā dzīvo arī PSRS laiku imigranti un viņu pēcnācēji, kuriem - ja reiz viņi savulaik izvēlējās dzīvot tieši Latvijā - būtu loģiski iepazīties ar Latvijā esošajiem tikumiem un paražām (nevis pārtaisīt citus Latvijas iedzīvotājus - latviešus un citas minoritātes - atbilstoši savām vajadzībām, liekot viņiem noteiktās situācijās pāriet uz krievu valodu.) Manuprāt, tā būtu recepte etniskām nesaskaņām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 23.10.2011 10:01

Misters Mamedovs iepriekš ir izcēlies ar izteikti islamafobiskiem izteikumiem un viņam iecietība un mierīga līdzdzīvošana ir selektīva. Un šis azerbaidžānis varbūt pat uzskata, ka Islāms un piederībam tam ir asinis un nevis uzskati.
Politikas.lv pretenzijas uz iecietības veicinātāja statusu atbalstot šādus reliģiski naidīgus indivīdus ir kļuvisi par izsmieklu.
Es jau nesaku, ka ir kāda problēma, ja indivīds nīst Islāmu vai kādu citu reliģiju, bet politikas.lv ideoloģija ir citāda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 23.10.2011 01:28

Interesants, ka komentāros kā "grēka" piemēru min iestāšanos par otru valsts valodu. Autors, neskatoties uz savu it kā iecietīgo nostāju, tūlīt pat apliecina savu noraidījumu šai idejai un pat oficiāla statusa piešķiršanai mzākumtautību valodām, lai gan visās Rietumeiropas valstīs, kur vismaz 20% iedzīvotāju kāda mazākumvaloda ir dzimtā, tai ir oficiāls statuss (Beļģija, Šveice... Somijā zviedru valoda ir otrā valsts valoda pat ar 6 % zviedru).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ha 23.10.2011 01:22

Jā ,ja viens latviešu pasīvais gejs un pedofīls tiek Nīderlandē notiesāts par desmitiem bērnu izvarošanu,tad pēc Mamedova loģikas būtu jācieš kaut vai piemēram Streipam. Prātiņ , nāc mājās!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eldars - Armandam 22.10.2011 22:39

Lai nebūtu nekādu pārpratumu: es kategoriski nosodu Ādamsona izteikumus, un uzskatu, ka viņš no SC bija nekavējoties jāizmeta. Tāpat uzskatu, ka Latvijā ir jābūt tikai vienai oficiālai valodai - latviešu, un Saskaņas Centram jāatzīst okupācijas fakts. Kas attiecas uz Mūrnieci, tad man nebūtu iebildumu, ja viņa vadītu lauksaimniecības vai zvejniecības komisiju (ja tāda pastāv), taču, ņemot vērā viņas partijas ideoloģiju un viņas pašas uzskatus, neuzskatu, ka viņa ir piemērota persona vadīt tieši cilvēktiesību komisiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 22.10.2011 22:31

pilniibaa piekriitu Armandam.Arii es varu pieshuut kaadam citam birku."Manupraat Eldars ir tuvs neonacistu kustiibai".Kolektiivaas atbildiibas princips vinjiem ir cienjaa.Un meli arii.
Ja man buutu iespeeja ,tad es aizklapeetu ciet taadus meedijus kaa "chas","DDD","vesti sevodnja".Nu pietiek nacionaalaa naida kurinaashanaas.Nu pietiek reiz!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands 22.10.2011 22:01
Es tā arī nesapratu, kuri ir tie I.Mūrnieces grēki, kuri neļauj viņai ieņemt attiecīgo amatu vai arī viņai tiek piedēvēta kaut kāda kolektīvā atbildība (piemēram, par to, ko kādā forumā ierakstījis Jānis Iesalnieks, vai par to, ar kuriem cilvēkiem pirms 10 gadiem tikās Raivis Dzintars).

SC ekonomisko programmu veidojis ekonomisko zinātņu doktors Gapoņenko - viens no krievu kā valsts valodas parakstu vākšanas iniciatoriem. SC deputāts Jānis Ādamsons par Norvēģijas notikumiem un multikulturālismu izsakās šādi - http://www.ves.lv/article/187230 . Turklāt atšķirībā no J.Iesalnieka - J.Ādamsons nesaredz savā teiktajā nekādas problēmas, savu kandidatūru nenoņēma un tika ievēlēts 11.Saeimā. Nu un tad? Vai tādēļ kāds uzskata, ka Jāņa Ādamsona partijas kolēģis Nils Ušakovs nevar ieņemt visatbildīgāko amatu Latvijas galvaspilsētā; ka SC pārstāvji nedrīkst vadīt Saeimas komisijas?

Nav slikti, ja Eldaram Mamedovam ir augsti liberālās demokrātijas standarti. Slikti ir tas, ka viņš tos attiecina vienīgi uz Nacionālo Apvienību.

Citi autora darbi
Article article

Par nāvessodu 40 Autors:Eldars Mamedovs

Article article

Vienotības grābekļi 22 Autors:Eldars Mamedovs