Atslēgvārdi:

Turpinājums ekskursijai pa Second Life 8

Kad pirms diviem mēnešiem es uzrakstīju pirmo aprakstu par virtuālo pasauli Second Life, saņēmu visai dažādas atsauksmes. Lielākoties entuziasma par jaunajām iespējām nebija.

Iesaki citiem:

Kad pirms diviem mēnešiem es uzrakstīju pirmo aprakstu par virtuālo pasauli Second Life, saņēmu visai dažādas atsauksmes. Lielākoties entuziasma par jaunajām iespējām nebija.

Toties mana sajūsma par SL ir tikai augusi - izrādās, ka tikai pirmajā acu uzmetienā šī virtuālā pasaule šķiet "tukša un komercializēta"; iespaidi ir ļoti atšķirīgi, ja zin, kas un kurā brīdī (tas gan ir ļoti svarīgi!) tur notiek. Šim nolūkam lieliski noder blogi New World Notes un Not Possible In Real Life.

Neliels pārskats par dažiem pasākumiem, kur man gadījās būt klāt šo divu mēnešu laikā:

1. Diskusija par Interneta tiesisko regulējumu un demokrātiju virtuālajās pasaulēs (starp diskusijas dalībniekiem - Second Life veidotāju pārstāvji, Harvardas universitātes pasniedzēji, žurnālisti)
2. Jaunas grāmatas apspriešana ar tās autori (fotogrāfijā - skats uz skatuvi, kur ir grāmatas autores un intervētājas avatāras, skatītājiem (nav redzami) ir iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes)

3. Lekcija par mūsdienu mākslu

4. Saruna par transhumānistu kustību

5. Meditācijas apmācības

6. Tai Či soļu apmācība

7. Teātra izrāde (jāatzīst diezgan pavāja)

8. Virtuālais parks/spēle - "Toksiskie dārzi"

9. Daudzas virtuālās mākslas galerijas

10. Protesta/mākslas projekts par karu Irākā - POLITICS IS PERSONAL (diezgan baiss - fotogrāfijas īsti neparāda tur esošo noskaņu)

11. Milzīgu virtuālo telpu, kura ir veidota no senatnīgām kartēm (katru no lodēm var apskatīt arī no iekšpuses)
12. Virtuālās "vides mākslu"


13. Jauno rakstnieku priekšlasījumi un viņu darbu apspriešana

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaasiits 15.02.2010 16:32
No savas pieredzes:
Varu pateikt vienu, viss augstāk aprakstītais ir nākošā gadsimta narkotikas, to lieliski jau var redzēt pēc tā kā cilvēks runā raksta, aizstāv savu kaifu.
Runāju no personīgās pieredzes, divus gadus biju pazudis World of Warcraft pasaulē pildot visādus uzdevumus komunicējot ar virtuāliem draugiem, tirgojoties nopelnot pat reālo naudu, spēlējot teātri un bla bla jā tur ar tas viss ir, ja esi pietiekami dziļi iekšā. Man visi apkārt teica lai beidzu muļķoties, bet ko narkomāns var saprast kad viņam galvā tikai nākošā kaifa deva un tā divu garu gadu garumā.
BET pateikšu kas man palīdzēja, biju ticis līdz tādam līmenim ka gāju pa pirmām vietām pat tik tālu ka tiku uz pārrunām uz vakantu vietu pasaules komandā, ja kāds zin SK GAMING tur maksā par spēlēšanu, parunājoties ar komandas menedžeri es sapratu ka ja man tagad dzīves nebija tad tiekot tur es kļūstu par tādu pašu kā kalkulators kas stāv un pilda funkcijas un te radās pats ģeniālākā doma. Ko es daru tajā virtuālajā pasaulē? DZENĀJU PIKSEĻUS PA EKRĀNU :D un kam tas nahren vajadzīgs!!!
Nu un beidzās ar to ka tagad man laika NAV vispār nekam, tik daudz jāpaspēj, ziemā snovbords, braucu ziemas rallijā ar žiguļiem :) vasarā udensslēpes, ar gumijas laivām pa upēm, ar riteņiem vēl tik daudz zemes jāapceļo, draugu tik daudz visu laiku zvanās ta šis tad tas un nevar tak paspēt ar visiem aiziet satikties i sieviņai laiku vajag veltīt
ISĀK sakot pēdējā teikumā "KAIFS DZĪVOT"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Replica 07.05.2008 02:13
ne vienmēr cilvēku 'reālas' attiecības var apmierinat visas vajadzības pēc intelektuālās un pat emocionālās izaugsmes http://www.repliwatch.net eal life arī iespējams ir tāda pati second life, tikai "reālistiskāka"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Iveta Kažoka 15.02.2008 13:07
Dzesija,
Nē - pēc formas tas jau SL atgādina videospēli, kas tur briesmīgs?

Marta,
1. Nevaru kvantificēt, jo es reaģēju uz pasākumu sarakstu New World blogā - ja tur parādās info, ka, teiksim, plkst. 20:00 ir pasākums, kas mani interesē, tad dodos skatīties. Ja patīk, palieku līdz beigām; ja nē - tad izslēdzu SL. Ārpus šiem pasākumiem SL tiem, kas tur "nedzīvo" (ir sava virtuāla zeme, māja, draugu loks), nav ko tur darīt.

Piemēram, vakardien bija ļoti interesanta grāmatas par antropoloģisku skatījumu uz SL prezentācija: http://www.amazon.com/Coming-Age-Second-Life-Anthropologist/...

Tiešām intereanti pasākumi, kur ir vērts palikt no sākuma līdz beigām, nedēļā ir kādi 1-2. Bet tie parasti ir tādi, kuros es nevarētu piedalīties, dzīvojot Latvijā. Ļoti vērtīgi.

2. Ja tā ir diskusija, tad piedalos. Cilvēki "otrpus" avatārām, kas piedalās tajos pašos pasākumos, mani daudz neinteresē.

3. Šobrīd: uzzināt kaut ko jaunu par jautājumiem, kas mani interesē.

"Es tikai domāju par to, cik ļoti man jāraujas, lai tiktu pie saviem draugiem un mīļajiem un pabūtu ar viņiem pēc iespējas ilgāk un cik ļoti šis viss izskatās pēc 'mazāk laika īstām attiecībām'"

Bet kādēļ? Jūs taču neņemat uz lekcijām vai izstādēm (vai vienkārši informācijas meklējumos Internetā) līdzi visu savu ģimeni un draugu loku? Tas taču arī ir laiks, kas ir atņemts "īstām attiecībām"? Es neredzu fundamentālu atšķirību - vai šis laiks tiek pavadīts "reālajā pasaulē" vai "virtuālajā". Mans vienīgais izvēles kritērijs: kurš pasākums (vienalga, lai kur tas notiktu) mani interesē vairāk.

SL ir visai daudz cilvēku, kuri tur veido savas dzīves (piemēram, pērk zemi, būvē mājas, veido attiecības), bet tā, manuprāt, ir galējība. Tas, ka ir daži, kas visu brīvo laiku pavada Internetā, nenozīmē, ka Internetu principā nav iespējams izmantot saprātīgi. Un ar SL jau ir tieši tāpat.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aidzis 15.02.2008 11:52
Jābūt taču tā, ka ne man vienam ienācis prātā, ka mūsu real life arī iespējams ir tāda pati second life, tikai "reālistiskāka". Un varbūt mēs esam izvēlējušies šo real life, kura tomēr mazliet "piegriežas" un izvēlamies iekšējās alternatīvas izveidojot un apmeklējot secon life?

Iveta, paldies par tematu un uzrakstīto!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

marta 15.02.2008 10:52
Marijai - tas noteikti nebija tā domāts. Pēdējā netaisnīgā piezīme ir manis tiesājoša un tā nekādi neattiecas uz autori. pati ļoti daudz laika pavadu internetā un reizēm vienatnē skatos filmas, ko noteikti gribu redzēt, nemēģinot visu izvērst par sociālu pasākumu. un grāmatas lielākoties lasu vienatnē, lai gan man patīk, ja reiz pa reizei kāds palasa priekšā. Taču, apsverot iespēju iesaistīties vēl kādā virtuālā pasākumā, man sevi izdodas atrunāt ar to, ka es pavadu nepiedodami maz laika ar cilvēkiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija 14.02.2008 16:24
> (marta)cik ļoti šis viss izskatās pēc 'mazāk laika īstām attiecībām'

Kaut gan neesmu nekāda Second Life fane, man pēdēja piezīme šķiet netaisnīga. Noteikti neesmu no tiem cilvēkiem, kas nevērtē īstas attiecības, un uzskatu, ka man ar tām diezgan paveicās. Tomēr ne vienmēr cilvēku 'reālas' attiecības var apmierinat visas vajadzības pēc intelektuālās un pat emocionālās izaugsmes. Ir visādi obejktīvi ierobežojumi (nevienam tūvu cilvēku intereses nevar 100% sakrist ar paša interesēm - vismaz tas būtu dīvaini). Neredzu, kāpēc cilvēks nevar aizpildīt šo atlikušo nišu ar dažāda veida virtālām diskusijām, virtuālo izstāžu apmēklējumiem Second Life. Es izvēlos citu virtuālo iespēju - topošo rakstnieku portālu bookshed.eu; bet tā ir šaurāka niša cilvēkiem, kas mēģina kaut ko rakstīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

marta 13.02.2008 20:10
Iveta, man ir trīs jautājumi:
1.cik ilgu laiku Jus pavadāt second life pasaulē, teiksim, mēnesī?
2. vai tur veidojas attiecības ar citiem spēlētājiem?
3. kāda ir jūsu kvalitatīva laika pavadīšanas definīcija?
Mans nolūks nav nekādā veidā Jūs mēģināt aizvainot vai pārliecināt, ka second life ir kaut kas nosodāms, noteikti nē. Es tikai domāju par to, cik ļoti man jāraujas, lai tiktu pie saviem draugiem un mīļajiem un pabūtu ar viņiem pēc iespējas ilgāk un cik ļoti šis viss izskatās pēc 'mazāk laika īstām attiecībām'.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dzesija 13.02.2008 18:55
Pēc Sekondlaifa sapņi tādi jocīgi nerādās? Mans iespaids - scary....

Saistītie raksti
Citi autora darbi