Turcijas dalība ES: ceļā vai strupceļā?

Lai veicinātu diskusiju par iespējamo Turcijas dalību ES, kā arī analizētu jaunajās ES dalībvalstīs notiekošās debates un Turcijas reakciju uz šajās debatēs izskanējušajiem argumentiem, PROVIDUS aicina uz starptautisku konferenci Rīgā, 2006.gada 23.novembrī.  

Pieejama konferences programma un ziņojumi (discussion papers).

Iesaki citiem:

PROVIDUS aicina uz starptautisku konferenci

Turcijas dalība ES: ceļā vai strupceļā?
Debates jaunajās ES dalībvalstīs un Turcijā

Rīgā, 2006.gada 23.novembrī
Reval Hotel Latvija telpās Elizabetes ielā 55
No plkst. 14:00 līdz 17:30 

Viens no centrālajiem jautājumiem, domājot par Eiropas nākotni un tālāku Eiropas Savienības paplašināšanos, ir Turcijas iespējamā dalība ES. Vai Turcijas uzņemšana ES palielinās tās lomu pasaulē? Vai Turcijas uzņemšana nodrošinās Eiropu ar jauniem enerģētikas resursiem un tirgu turpmākai ekonomiskai izaugsmei? Vai galvenais iemesls, kāpēc tik daudzi ES valstu iedzīvotāji ir pret Turcijas uzņemšanu, ir bailes no turku imigrantu plūsmas un atšķirīgām tradīcijām? Kas ir eiropeisks un kas turcisks? Un vai karstās diskusijas par Turcijas iespējamu pievienošanos ES liecina par šaubām, vai nepieciešama tālāka ES paplašināšanās? 

Lai veicinātu diskusiju par iespējamo Turcijas dalību ES, kā arī analizētu jaunajās ES dalībvalstīs notiekošās debates un Turcijas reakciju uz izskanējušajiem argumentiem, PROVIDUS š.g. 23.novembrī rīko konferenci “Turcijas dalība ES: ceļā vai strupceļā?”. Konference arī dos iespēju pārrunāt jaunāko attīstību Turcijas un ES attiecībās pēc Eiropas Komisijas progresa ziņojuma un pirms gaidāmajiem lēmumiem ES galotņu konferencē decembrī.

Konference notiek starptautiska projekta ietvaros, ar Atvērtās sabiedrības institūta programmas “Austrumi Austrumiem” atbalstu.

Vairāk par projektu "ES nākotnes paplašināšanās analīze un debates" 

 Koferences programma (99.73 KB)


Ziņojumi (discussion papers) - angļu valodā:

 Turkish EU membership from Latvia’s perspective: Why should we care?(215.27 KB) - Dace Akule, PROVIDUS

 The Turkish Accession to the European Union: Mutually beneficial? Mutually possible?(166.52 KB) - Seda Domaniç, EDAM

Lūdzu, pieteikt savu dalību konferencē līdz 20.novembrim, zvanot pa tālr. 7039252 vai sūtot e-pastu uz curika@providus.lv

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!