Atslēgvārdi:

Tikai dziedāt 4

Mana tauta uzdrīkstējās. Un pirms 20 gadiem radās Latvijas Tautas fronte. Latvijas vēsturē lielākā tautas kustība, kas veda LPSR cilvēkus uz valsts neatkarības atgūšanu un atjaunošanu. Un aizveda. Atveda. Un tagad mums atkal ir sava valsts. Atkal - jau as

Iesaki citiem:

Latvijas Tautas fronte

Bet šo divdesmit gadu laikā esam gan paspējuši. Pārdot un nodot, pirms vēl gailis dziedājis. Kaut arī sākām no nulles. Visi vienlīdz nabagi – nebrīvi. Un visi vienlīdz bagāti – ar karsto vēlmi pēc brīvības. Ar vēlmi pēc savas Latvijas. Bet kurā brīdī cilvēks, kurš ļoti tieši iesaistījies neatkarības atjaunošanas darbā vai vismaz stāvējis Daugavmalā un dziedājis par Daugav’s abām malām, kurā brīdī viņš izvēlas nodot un nozagt? Nozagt to, kas valsts? To, kas visu mūsu? Kāds draugs man reiz sacīja – tā juku laikos esot normāla parādība – cilvēki, kas pie varas, to izmanto un iekrāj sev kapitālu. Un tomēr es par šo vienkāršo skaidrojumu neesmu pārliecināta. Daži iekrāj, bet citi – nē. Tad kas ir tas, kas tos citus atšķir no tiem dažiem? Goda prāts vai vienkārši – privātais naivums, kas privātajā īpašumā ļauj uzkrāties nevis naudai un mantai, bet – tikai tam pašam godīgumam - tai bagātībai, kurai šajā pasaulē vispār ir jēga tad, kad vairs nav nekā.

Bet vai es drīkstu teikt, ka mēs visi esam nodevuši? Jā. Jo, kamēr daži zaga, tikmēr mēs, pārējie, klusējām. Vai arī – pat ja ne klusējām, tad – uzmanījām nepietiekami. Vai arī – nekliedzām pārāk skaļi. Un nesodījām. Bet atļāvām. Un tagad esam te, kur nu esam. Sprīdi no krīzes vai tomēr – jau slīgstam tajā. Bargās ziemas gaidās. Kāda tā kuram būs? Kāds dzīvos kā mākoņos, kāds – ik pa laikam saules starus tvers Dubaijā, kāds medījumu baudīs Kursas tumšegļu silos, bet vēl citi – uzcītīgi maksās rēķinus un pēc tam kalkulēs, kā tērēt to, kas pāri palicis. Un tas mums par to, ka ticējām trekno gadu solījumiem, ka ticējām lētai apmuļķošanai ar dārgām reklāmām, kas nu mums maksā dārgi, pārāk dārgi.

Un šodien, senajās kinohronikās redzot Ēvaldu Valteru skandējam tautasdziesmu par to, ka „man pieder tēvu zeme”, es pievienojos leģendārajam aktierim – man pašam kungam būt, man pašam arājam. Mums pašiem, un ne Šķēlem, Lembergam vai Šleseram un Co. Mums. Bet, kamēr mēs to nesapratīsim, tikmēr spēsim vien stāvēt pie Brīvības pieminekļa un dziedāt. Tikai dziedāt.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 12.10.2008 13:15
Man izskatās, ka kāds tīšuprāt grib palielināt valsts parādu, būvējot infrastruktūra, kura nav pelnītspējīga (bibliotēka un citas super dārgas būves), novedot arī mūs pie milzīga valsts kredīta, no kura ārā tikt nebūs iespējams.

Tāpat jau pašo pamatos ir redzams, ka daudzi mūsu politiķi ir naivi vai vismaz viegli manipulējami (ar kukuļiem vai bailēm), bet daži citi dažādu pārliecību un ideju aizsegā pat darbojās pret nācijas interesēm.
Lai panāktu izmaiņas, tiem latviešiem, kas palikuši pāri pēc visas šīs jezgas, emigrācijas un svešu tautu pieplūduma, vienīgā izeja ir apvienoties un izveidot organizētu un vienotu ekonomisku spēku, kas dod labumu pašiem latviešiem.
Par šī spēka vadītājiem vajadzētu izvēlētiets labākos un patriotiskākos no dažādu sociālo un dabas zinātņu doktoriem, kuri tad spētu kopīgi izraudzīties prioritātes un fokusēt mūsu nāciju pretī vienotiem ārpolitikas un iekšpolitikas mērķiem.

Kā zināms, viens no ilgtermiņa mērķiem, kas tika izstrādāts Roberta Ķīļa darba grupā bija šis: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=565236

Tomēr pat šajā mērķī var redzēt neadekvātumu. Virsrakstā pieminētā "sociālo barjeru nojaukšana" nu neiet kopā ar aprakstā minēto "sociālās nevienlīdzības mazināšanu".
Mēs nekad nevarēsim nojaukt sociālās barjeras, kamēr nebūs mazināta sociālā nevienlīdzība uzaudzējot pietiekami biezu sabiedrības vidusslāni.
Tāpēc Latvijas prioritātei ir jābūt sabiedrības vidusslāņa audzēšana un tikai pēc tam nabadzīgā sabiedrības slāņa skološana par to, ka viņiem vajadzētu būt tolerantākiem.

Kopumā ar to es gribēju teikt: ja mēs vienreiz pa visām reizēm neizveidosim tādu ekonomisku un politisku sistēmu un stratēģijas, kas kalpo mums pašiem, tad mēs beigās paliksim paklausīgu un tolerantu rietumu kalpu lomā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis 12.10.2008 12:21
Un tas mums par to, ka ticējām trekno gadu solījumiem, ka ticējām lētai apmuļķošanai ar dārgām reklāmām, kas nu mums maksā dārgi, pārāk dārgi.
=====
Manipulatīvs izteiksmes stils - vai tad turpmāk mums būtu jātic apmuļķošanai ar lētām reklāmām? Cilvēks var ticēt kam grib, bet Saeimas vēlēšanās ir jābalso par tām partijām, kuras tur kandidē.

Atcerēsimies, ka Itālijā demokrātija pastāv jau vairāk nekā 60 gadus, bet arī tur nupat notikušajās vēlēšanās bija "apskaužama" izvēle ... starp Romano Prodi un Silvio Berluskoni. Bet ir labi, ka cilvēki balso un Itālijas valdība tagad var normāli strādāt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nuclearsecrets 12.10.2008 11:36
Un ko tad mums vajadzēja darīt? Balsot par kārtējo Latvijas glābēju, kas visus zagļus noliks pie vietas? Tā jau mēs Šķēli iebalsojām. Taisīt valsts apvērsumu un uzrīkot oligarhiem linča tiesu? Tad nebūtu ko brīnīties, ja Krievija savu Latvijā dzīvojošo pilsoņu aizsardzībai tik nestabilā valstī ievestu savus "miera uzturēšanas spēkus". Piketēt un bļaut: "Kalvīti ziepēs!" It kā jau bļāvām, bet vai Kalvītis kur zudis? Tepat jau vien grozās. Rīkot piketus pret zemajām algām? Rīkojām un rīkojam. Droši vien vajadzēja vairāk, vai ne? Būtu uzrīkojuši sešus, nevis piecus piketus, tad Šķēle, Lembergs, Šlesers un Co. noteikti mūs saklausītu.

Iedomājieties, ka kāds zagļu bariņš jūs apzog gaišā dienas laikā. Jūs gan kliedzat un pretojaties, bet viņi ir spēcīgāki, tādēļ jūsu protestus neņem vērā. Bet tad, kad aizejat uz policiju, jums policists paskaidro: "Pats stulbs, kāpēc ļāvies apzagties? Vajadzēja kliegt skaļāk, tad liktu mierā." Nez, vai kādam gribētos dzīvot valstī, kur ir tāda attieksme pret likumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 12.10.2008 09:59
Shlesers palika bagaats, pirms ienaaca politikaa. paprasi Repshem, ja kas :)))

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja