Tiesnešu ētikas, atbildības un snieguma stiprināšana

  • Projekta norises laiks: 01.11.2007 - 01.10.2008
  • Projekta izmaksas: 47220 USD
  • Finansētājs: OSI Think-Tank Fund
  • Kontaktpersonas: Valts Kalniņš

Katrā demokrātiskā valstī efektīva tiesu varas funkcionēšana ir atkarīga no sabiedrības uzticības tās kompetencei un neatkarībai.

Iesaki citiem:

Tajā pašā laikā tiesu varai lēmumu pieņemšanā ir jābūt neatkarīgai, un Latvijā pastāv augsts sabiedrības neuzticības līmenis tiesu varas darbībai. Projekts akcentē sabiedrības neuzticības tiesu varai problēmu, ierēdņu ierobežoto kapacitāti piedāvāt inovatīvus politikas risinājumus, kā arī publisko debašu trūkumu. Šī projekta ietvaros PROVIDUS analizē tiesnešu snieguma novērtējuma un atbildības sistēmu ar mērķi piedāvāt risinājumus, lai uzlabotu gan praksi, gan arī atbilstošo likumdošanas ietvaru.

Projekts sastāv no trim tematiskajām komponentēm, kas fokusējas uz (1) Tiesnešu ētikas kodeksu, (2) tiesnešu snieguma un kvalifikācijas novērtējuma sistēmu, (3) tiesnešu disciplināro un cita veida atbildību.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi