Atslēgvārdi:

Tauvas josla Saeimai 1

Aizsardzības ministrijai prātā ienākusi ģeniāla doma — aizsargāt Saeimu. Veidošot ap tautas priekšstāvju darba vietu aizsargjoslu 25 metru platumā.

Iesaki citiem:

Lai „laikus identificētu riska faktorus un novērstu iespējamos apdraudējumus, kas var izvērsties par rupjiem sabiedriskās kārtības traucējumiem.” Jā, un vēl arī tāpēc, lai „veiktu preventīvos pasākumus un nodrošinātu, ka netiek apdraudēta valsts funkciju un uzdevumu izpilde.”

Vēl par šo jautājumu jālemj valdībai. Bet, ja šāda „tauvas” josla tiks izveidota, tad šajā īpašajā zonā bez Aizsardzības ministrijas atļaujas nevarēs rīkot, piemēram, piketus. Tātad pasākums būs jāpiesaka ne tikai Rīgas domē, bet arī vēl jāgaida Aizsardzības ministrijas akcepts. Un tālāk rodas jautājums — kas ministrijā lems par kāda pasākuma atļaušanu vai aizliegšanu? Kāds ierēdnis? Kādi vairāki ierēdņi? Un, ņemot vērā Aizsardzības ministrijas izdevīgo pozīciju, kas ļauj daudzas lietas noslepenot, vai sabiedrība saņems skaidru un pamatotu atbildi, kāpēc kāds pasākums netiek atļauts? Vai arī ierēdņiem būs iespēja atrunāties ar valsts drošības necaurspīdīgo, toties amatpersonām tik drošo aizbildinājumu?

Savulaik jau bija tradīcija, kad pie Saeimas piketēt ļāva krietnā attālumā — gandrīz vai pie Jēkaba kazarmām. Tolaik kā žurnāliste novēroju, ka jēgas īpaši nebija nekādas, jo deputāti viegli varēja izvairīties no piketētājiem, pie viņiem pat nepiestājot. Ja tagad drošības zona tiks akceptēta un ministrija izdomās neatļaut kādu pasākumu, tad vairs nevarēs notikt, piemēram, tāds Lietussargu revolūcijas pikets, kāds pie Saeimas bija, piemēram, 18.oktobrī pirms diviem gadiem. Kad valsts iedzīvotāji protestēja pret tiesiskuma graušanas mēģinājumiem Latvijā un kad deputāti Saeimas galvenajā ēkā uz plenārsēdi varēja iespraukties tikai pa šauru taciņu starp sapulcējušos tautas daļu. Tad deputātiem bija gribot negribot jāieskatās vēlētājiem acīs un, ja bija dūša, arī jāatbild uz viņu jautājumiem. Ja tagad notiks pēc Aizsardzības ministrijas prāta, tad deputāti būs drošībā — 25 metri viņus sargās no tautas. Un, ja labi pacentīsies, varēs pat izlikties, ka tautas nav vispār.

Protams, Aizsardzības ministrija ieceri „aizbarikādēt” parlamentu pamato ar 13.janvāra grautiņiem Vecrīgā. Tomēr mani šis arguments nepārliecina. Manuprāt, valdība nevar ierobežot tautas pulcēšanās brīvību tikai tāpēc vien, ka 13.janvārī policija nebija spējīga laikus novērst nekārtību draudus. Tagad Aizsardzības ministrija pamato, ka „tauvas” josla palīdzēs veikt preventīvos pasākumus nekārtību novēršanai. Man gan šķiet, ka preventīvie pasākumi krietni pirms iespējamajām nekārtībām un bez jebkādas aizsargjoslas ir jāveic drošības policijai un citām tiesībsargājošajām institūcijām. 25 metru liegums neko nelīdzēs, ja policija būs tikpat slikti organizēta un vadīta, kāda tā bija 13.janvārī.

Kādreiz Vecrīgā bija barikāžu laiks. Tad tauta pati sargāja savus priekšstāvjus. Tagad viņus grib sargāt Aizsardzības ministrija. Sargāt no tautas. Bet varbūt tautai nemaz nav vajadzīgi tik sargājami un bailīgi priekšstāvji, kas sevi no vēlētājiem grib norobežot ar 25 metru aizsarggrāvi? Tikai, šķiet, ne ministrijai un laikam jau arī pašiem deputātiem prātā nav ienācis, ka tieši viņu darbi un attieksme jau sen ir radījusi ne tikai grāvi, bet vēl vairāk — milzu aizu — starp Saeimu un tautu. Šādā situācijā 25 metri ir tāds izsmiekls, tāds kaķa klepus, ar kuru Saeimu no tautas taisnīgām dusmām nez vai būs iespējams nosargāt.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 30.09.2009 15:17
Ne vienmēr esmu vienisprātis ar DituA, bet šoreiz viņai piekrītu 100%! Tā ir demokrātiskas valsts idejas absolūta degradācija!


Bet vienlaikus vēršos ar kritiku pašas DitasA un viņai līdzīgi domājošo virzienā. Tikpat nedemokrātiski ir mēģinājumi noteikt to idejisko loku, kādā uz pasauli skatās radošās personības. tas par histēriju, kas sacelta ap/par izrādi "Vadonis".

Mums var nepatikt kāda idejas, bet tā ir demokrātiska daudzveidība. Tieši tāpat kā šo demokrātiju šobrīd saprot Aizsardzības ministrija.

jānis 30.09.2009 16:11
jānacionalizē Kargina un Krasovicka
Saeimai ir jāizvērtē iespēju nacionalizēt bijušo Parex bankas līdzīpašnieku Valērija Kargina un Viktora Krasovicka bankā ieguldītos depozītus 28 miljonu latu kopsummā. Tas ir jautājums par politisko gribu to izdarīt.

Šajā gadījumā ir lieki mēģināt attaisnoties un teikt, ka to neļauj likumdošana. Saeimā un valdībā pārstāvētiem politiķiem ir tiesības un pienākums mainīt likumdošanu, lai būtu iespējams nacionalizēt privātpersonu īpašumus, gadījumā, ja šīs personas radījušas zaudējumus valstij. Ir steidzīgi jāsakārto likumdošana, lai arī no valsts ierēdņiem un amatpersonām, kuru rīcības rezultātā radušies zaudējumi, tos varētu piedzīt. šis ir jautājums par politisko gribu, kura šajā gadījumā, laikam, trūkst".

Kargins, Krasovickis un viņa radinieki ir saglabājuši kopā deviņus depozītnoguldījumus bankā, kas viņiem nes peļņu 380 000 latu mēnesī. "Šie apstākļi liecina, ka valsts naudas izšķērdēšana joprojām turpinās, .

jumors 30.09.2009 16:11
Jociņš tāds, ka mēs varēsim pārsprāgt savās taisnīgajās dusmās, : lielisko simtnieku tas nesasniegs vairāk kā visizsmalcinātākais zinātniskais komentārs jebkurā portālā. Saldu dusu!

FZSS 30.09.2009 21:47
jautājums topošajiem deputātu kandidātiem-esiet gatavs patriekšanai:D

Jaņdžs 01.10.2009 10:33
Ir nepieciešams ap Saeimas namu nojaukt ēkās, iespējams bankas ēku pie Doma laukuma, u.c. Ja cienam demokrātiju, tā vajadzētu. Vajadzētu nodibināt komiteju, kura novērtē geogrāfisko iekārtu. Tomēr, jau sen esmu ieteicis pārcelt Latvijas valdības centru no Rīgas uz Jelgavu.

For those who read English. http://esoschronicles.blogspot.com/
for a very different take on what ails Latvia.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja