Atslēgvārdi:

Tautas partijas valsts izmīlēšana: turpinājums 3

Mēs mīlam šo valsti. Mēs mīlam to tik stipri, ka jūtu uzplūdā reiz solījām, ka astoņu gadu laikā katrai strādājošai ģimenei būs gana naudas, lai izaudzinātu un izskolotu trīs bērnus. Mūsu mīlestība ir skaidru vērtību apvīta un stiprināta – ģimene, morāle, valsts.

Iesaki citiem:
Milestiba 255x203
Foto:A. Jansons

Mīlestībā dzimušie bērni būs veseli un laimīgi, jo, labās skolās gājuši, viņi runās pareizā latviešu valodā un nekaunēsies būt šīs mīlētās valsts pilsoņi.

Mīlestības pārņemtie vecāki būs pārtikuši un droši, jo par to rūpēsies valsts, kuras primārais uzdevums ir cīnīties ar noziedzību, nelietību un bandītismu.

Savās mīlošajās atvasēs ar prieka asarām acīs noraudzīsies vecvecāki, kuri dzīvos nenoziedzīgas valsts nodrošinātajās cilvēka cienīgajās vecumdienās.

Mīlestības caurstrāvotā idille nezudīs, jo latvieši nav klejotāju tauta un no savas laimes tik viegli neaiziet. Mēs to spiežam cieši pie krūts. Lai apliecinātu savas karstās mīlestības jūtas un izspiestu no karsti mīlētās valsts kādu taustāmu nieku – vienošanos ar citiem mīlniekiem par Krājbanku vai “Latvijas kuģniecības” privatizāciju, ziedojumus no kontrabandistiem vai vismaz Raimonda Paula vecās plates.

Dažādas sīkas kļūmītes nespēj aptumšot mūsu cēlākās jūtas pret šo valsti. Mēs esam sapratuši, ka pēc mīlestības no pirmā acu uzmetiena mūsu dzīvē vairs nekas nebūs pa vecam un ka arī četrus gadus ilgušajam burvīgajam iemīlēšanās posmam reiz pienāks gals. Tomēr mūsu jūtas būs stiprinājušās un tapušas gluži nopietnas. Jauneklīgu agresivitāti mūsu attiecībās ar mīlamo valsti nomainīs nobriedis apdomīgums, kas robežosies ar viedumu.

Mēs turpināsim mīlēt savu valsti, taču vairs nesvaidīsimies ar krāšņiem, bet neapdomīgiem solījumiem. Mēs esam gatavi straujiem pavērsieniem un iepriekšējo aizvainojumu aizmiršanai. Mēs spersim sānsoli, lai tikai saglabātu attiecības.

Mēs esam sapratuši, ka mīlestībai vajadzīga vesela miesa. Mēs zinām, ka pašreizējā netaisnīgā, neefektīvā un bieži absurdā veselības aprūpes sistēma to nespēj nodrošināt un ka slimokases ir jālikvidē. Tomēr mīlestība mūs ir gana nogurdinājusi, lai mēs būtu nolēmuši, ko piedāvāt tā vietā. Mēs lūgsim padomu ģimenes ārstiem, jo ar garantētu 250 latu ikmēneša minimumu tie mums ātri dos jaunu dzīves un mīlas sparu.

Mēs saprotam, ka nobriedušā mīlestībā nevar dzīvot no jūtām vien. Tāpēc mēs vēlamies turpināt algu paaugstināšanu valsts sektorā strādājošajiem. Mēs ceram, ka tas daudz spēcīgāk liecinās par mūsu, ne “Latvijas ceļa” jūtām.

Mēs gan īsti nezinām, no kurienes ņemt naudu šim dārgajam jūtu apliecinājumam. Mēs gribam pāriet no selektīva nodokļu pazeminājuma, ko ar savu bezdarbību esam piešķīruši kontrabandistiem, korumpantiem un citiem negodīgiem uzņēmējiem, uz likumā nostiprinātu nodokļu likmju samazinājumu. To mīlestības laika mašīnā jau pārbaudījuši skeptiķi un nākotne.

Mūsu mīlas sakaru baros pilnvērtīgi subsidēti Latvijas zemnieki. Mūsu estētiskās jūtas neaizskars pa ceļiem klaiņojoši darba meklētāji laukos, kuri saņems īpašus transporta pabalstus. Mūsu laulības gultu apsargās profesionāli bruņotie spēki, kuros dienēs trīs obligātos vidusskolas eksāmenus nolikuši kareivji. Mūsu mīlestība teic, ka šie ir paši svarīgākie uzdevumi mūsu attiecību kopšanai.

Mūsu politiskajā Kamasutrā jeb mīlestības Manifestā ir pravietiski vēstīts: “Mūsu tauta par spīti ciešanām un pazemojumiem, par spīti nodevējiem, liekuļiem un kaklakungiem vienmēr ir atradusi spēku pastāvēt. Kas ir šī sīkstā spēka avots? Augstākās Varas labvēlība? Nejaušība? Brīnums? Mēs domājam, ka spēja skaidri aptvert notiekošo, skaidri zināt, ko mēs gribam, spēja pieņemt izšķirīgus lēmumus un tos neatlaidīgi īstenot vienmēr ir bijusi mūsu tautas pašcieņas un dzīves spēka pamatu pamats.”

Mēs mīlam šo zemi, bet neieredzam šo valsti.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jennie 17.09.2002 17:36
piekriitu, shiza. Liekas, ka Ikstens driz varees atljauties aizbraukt atvaljinaajumaa un Kariibu salaam. Ko lai dara arii skaudiiba dara savu - nav jau patiikami, ka tavs koleegjis (A.Pabriks) dziivee iet z priekshu daudz aatraakiem soljiem, kameer Ikstens tikai raksta nomelnojoshus rakstinjus. Pasham dereetu aktiivi iesaistiities politikaa, nez ko tad vinjsh atbalstiitu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

shiza 09.09.2002 19:00
Kur palicis jau klasiskais jautājums - kas par šo rakstu ir samaksājis? Ikstena kungs drīz būs stāvus bagāts. Un tad...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Merilins 04.09.2002 13:40
Labais Jāni!Turpinot Tevis iesākto tēmu, varētu arī tālāk specializēties uz dažām sīkākām tematu dimensijām, kuras indīgi oranžās organizācijas pārstāvjivarētu pārzināt daudzkārt labāk par mums, zemajiem tumsonīgajiem pilsoņiem.Piemēram, viens no tematiem varētu būt, "Praktiski padomi kā nospert trīs miljonus, uztaisīt trīs bērnus, nopirkt oranžu auto un šizofrēniski mīlēt savu valsti!"Cieņā,MerilinsP.S. Interesanti būtu uzzināt, ko par Tavu rakstu domā Dr. Artis Pabriks

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Article research

Pārskats par tautas attīstību 2008/2009 Autors:Juris Rozenvalds, Ivars Ījabs, Tālis Tīsenkopfs, Jānis Ikstens, Iveta Reinholde, Andrejs Jakobsons u.c.

Article research

„Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā” („Latvian-Russian Relations: Domestic and International Dimensions”) Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis

Article research

Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā 2 Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis