Sveiciens Politika.lv lasītājiem! Saeimā reakcija uz referendumu oficiāli sākusies 9

Labdien, Politika.lv lasītāji. Tā kā Dienas portāls nav izrādījis nekādu interesi par manu atgriešanos tā slejās, ar lielu prieku esmu pieņēmis Politika.lv aicinājumu blogot šeit.

Iesaki citiem:

Nu, ko. Par referendumu varu teikt tikai vienu -- malači Latvijas iedzīvotāji, kuri uz iecirkņiem aizgājāt pietiekami lielos skaitļos, lai valdošajai "elitei" nosūtītu nepārprotamu signālu. Taču jau tagad sāk kļūt acīmredzams tas, ka uz īpaši dzirdīgām ausīm mums necerēt. Tā, piemēram, Ivars Godmanis, būdams statistiski domājoša persona, jau ir paguvis paģērēt kritērijus Saeimas atlaišanai -- nevar laikus sastādīt valdību, nevar pieņemt budžetu, nevar strādāt, jo nav kvoruma. Precīzi runājot: "Saeimu nevar atlaist, ja nav kritēriju, kuri nosaka, ko deputāti nav izdarījuši." Pēcāk premjerministra preses sekretārs ir pateicis, ka tiem jau nav jābūt vienīgajiem kritērijiem, bet par to, vai iekļaut arī "emocionālos kritērijus" -- par to būšot jādomā deputātiem.

Referenduma pamatā tieši bija emocionāli kritēriji, kuri saistās ar to, ka valdošā banda sevi ir diskreditējusi pilnīgi un pavisam. Runa nav tik daudz par to, ko "deputāti nav izdarījuši", bet gan tieši par to, ko viņi IR izdarījuši. Par to esmu rakstījis daudz un dikti -- nodokļu nemaksātājs prezidents, lopu dakteris aizsardzības ministrs, nepiemērotas personas Satversmes tiesā, centieni sagraut valsts drošības sistēmu, kā arī pateikt, ka naudas atmazgāšana vairs mūsu valstī nav noziegums ... viens pēc otra pēc trešā pēc ceturtā muļķīgs vai atklāti kaitniecisks lēmums. Kaut vai Breša naudas atmazgāšanas priekšlikums. Valdošie to apstiprināja bez daudz runāšanas. Vai nu tas nozīmē, ka viņi patiešām vēlas Latvijā legalizēt naudas atmazgāšanu, vai arī viņi balsoja, nezinot, par ko balso. Nezinu, kurš no šiem variantiem ir briesmīgāks. Taču vienu zinu gan -- absolūti katrs cilvēks, kurš patlaban ir valdošajā koalīcijā, i Saeimā, i arī Ministru kabinetā ir pelnījis automātisku izraidīšanu no politiskās dzīves tiklīdz tas kļūs iespējams. Tas ir nevien tāpēc, ka pēdējo divu gadu laikā ir pastrādātas tik prātam neiedomājamas nebūšanas (tajā skaitā "Tautas" partijas elpu aizraujošā krāpšanās 2006. gada priekšvēlēšanu laikā), bet arī tāpēc, ka pret sestdien notikušo referendumu šie ļaudis izturējās ar tādu cinismu un tādu nicinājumu.

Maz ticams, ka valdošā "elite" kādreiz to sapratīs, bet vienam kritērijam par to, kurā brīdī ierosināt Saeimas padzīšanu, ir jābūt uzticības iztrūkumam. Tas ir subjektīvs, nevis objektīvs lēmums. Iespējams, vajag palielināt pirmo nepieciešamo parakstu skaitu no 10 līdz, teiksim, 50 tūkstošiem cilvēku. Tas precīzāk nomērītu sabiedrības patieso sašutumu. Bet noreducēt šīs tiesības uz pavisam tehniskas dabas kritērijiem -- tas nozīmēs precīzi to, ka valdošās bandas pārstāvji vēlas visvairāk -- priecāties par sestdien notikušā burtu un pilnībā ignorēt sestdien notikušā garu.

Jauku visiem atlikušo dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

alex 07.08.2008 17:08
vienmēr esmu uzskatījis Jus kā vienu no labākajiem žurnālistiem Latvijā. man prieks ka esat (piekļūstamāks).uN,PALDIES PAR :SKATS NO MALAS: LAI VEICAS.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Prātā vētra 04.08.2008 22:52
Kas te būtu tāds apbrīnas vērts, ja 90% deputātu saeimā maz ko saprot no politikas, kā zinātnes un neviens viņus tam nemāca! Rietumu demikrātijās viņi iziet pilnu ciklu, darbojoties savu partiju aktivitātēs, bet pie mums lielākajai daļai no populārīem tautā cilvēkiem piemaksā, lai tie piekristu iet partiju sarakstos, kaut gan pēc savas būtības, kā Pauls, Kalniņš Imis, kaut kāds svarcēlājs, utt.politikā ir nejēgas. Un daļēji tāpēc ir tādi, jau ieprkš apmaksāti brešveidīgi balsojumi. Un vēl - galvenais, kad mūsu vadonis šķēle paspēja pārdoties bijušajiem komunistiem? Vai pēc konspiratīvās tikšanās ar Kalužniju?Jau sen nav dzirdēts, ka mākonis būtu lamājis komunistus un čekistus- tas ir tā zīmīgi, vai ne, Kārli?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krish 04.08.2008 21:45
Negribu lasit shos ultra kreisos murgojumus. Man liekas, ka pat demokratijas shupuli ASV, neviens neatlaiz kongresu, jo tam slikti reitingi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pt 04.08.2008 19:43
Sākumā - priecājos, ka KS blogo šeit. Tas dod cerību, ka šeit būs a) viens nasks rakstītājs, b) reakcija uz aktualitātēm, jo pārējiem blogotājiem referendums, šķiet, nelikās ievērības vērts.
Bet par referendumu. Vairāk par politiskās giljotīnas ieviešanu es gribētu redzēt mehānismu, kā panākt sabiedrības lielāku līdzdalību un iespēju tikt uzklausītai. Jo faktiski JL, PS, CP jau savā darbībā nav demonstrējuši vēlmi stiprināt pilsonisko sabiedrību. Diezin vai sabiedrības ticību parlamentārisma un demokrātijas efektivitātei veicināja kašķi un šķelšanās JL. Vai arī neticami veiksmīgais arodbiedrību darbs, aizstāvot darba ņēmēju intereses, nevis tikai iekasējot biedru naudas.
Arī reklāmas kampaņa "zaķīšu pirtiņa" neizcēlās ar izskaidrojošo darbu. Vai pirms referenduma ierosināšanas notika diskusijas par to, kādas normas būtu jāierosina? Kāpēc tieši šādi procenti?
Arī pati referenduma rīkotāju nemākulība bija apbrīnas vērta. Ja referenduma kampaņai nebūtu pieslēgušies referenduma rīkotāju komandas labākie spēlētāji Kalvītis, Bērziņš un vēl daži politikāņi, kuri ne vienu vien pārliecināja, ka ir jāiet un jāpiedalās, nezin vai būtu izdevies savākt pat tādu aktivitāti.
Starp citu, man interesanta šķiet arī LTV pozīcija. Kā tas ir ar to neitralitātes principu? Visu cieņu Domburam un viņa politiskajai pārliecībai, bet vai viņam vajadzēja vadīt diskusiju, pēc tam, kad viņš bija skaidri un nepārprotami apliecinājis savu nostāju?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure 04.08.2008 19:05
Paldies, ka atsākat blogot vienā sakarīgā medijā, jo bija slinkums Jūs tur tajā blogspotā meklēt! Tagad atkal ērti - viss vienkopus - i medija saturs, i blogi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Romāns 04.08.2008 18:14
Vienā normālā valstī Saeimas spīkers pats būtu atkāpies no amata pēc šitās izrunāšanās un izņemšanās, bet Latvija jau nav normāla. Latvija ir Latvija.

Bet mani nemierīgu dara tas, ka Lemberga stipendiātu sarakstu publiskošana līdz ar referendumu ir kaut kā pilnīgi bez ievērības atstāta. Tur taču kliegt pret debesīm vajadzēja vismaz vēl pusgadu - nu ir pierādījumi, kā var pirkt varu Latvijā. Bet mediji klusē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 04.08.2008 18:07
Opā, kling klang, esam klāt! Vieglāk kā Dienā nudien te neklāsies. Ja ne grūtāk. Cita publika, zinies. Bet tā, laipni lūgtum.

Par tēmu. neesmu šeit valdošās blogotāju ideoloģijas piekritējs, bet referenduma gadījums īpašs.
Jau Daudzes atklāsmju dēļ vien būtu vēlams šamo 9. sasaukumu palaist dillēs. Bēziņš? Ko jaunu pateica? Tak neko. Vien Kalvītis parādīja sevi kā idiotisma garantu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Silvija 04.08.2008 17:23
Nu skatīsimies, ko tagad sacīs prezidents Zatlers.
Bet valdošo ciniskā reakcija jau nav nekas jauns - tikai ciniskās politikas laba ilustrācija - kā tortei dzērveņoga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 04.08.2008 17:22
Kārli, ļoti priecājos par Tavu pievienošanos mūsu lieliskajam blogotāju pulciņam :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips